Kibice na miejscu katastrofy

Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Kraj

Katastrofa pociągu w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego na dłuższy czas zatrzymała ruch pociągów. Jednym z nich był specjalny skład wynajęty przez kibiców Górnika podczas wyjazdu na mecz z Legią. Fanatycy widząc ogrom tragedii rzucili się do pomocy rannym i poszkodowanym.

- Nie wiedzieliśmy co się dzieje, nagle pociąg stanął na dłuższą chwilę. Któryś z chłopaków wyjaśnił nam przez megafon, że był wypadek i potrzeba rąk do pomocy - relacjonuje jeden z kibiców Górnika Zabrze zajścia w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Przypomnijmy, że pociąg z niemal 300 osobami wypadł z szyn. Jedna osoba zginęła, a ponad 70 zostało poszkodowanych.

Wypadek zastali na swej drodze do Warszawy fanatycy z Torcidy, czyli grupy kibicowskiej zabrskiego Górnika. Bez wahania wysiedli ze swojego pociągu i pobiegli pomóc poszkodowanym w wypadku. W powrotny pociąg na Śląsk wsiedli dopiero, gdy sytuacja zdawała się być opanowana.

- Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Wysiedliśmy i zaczęliśmy pomagać tym ludziom - komentuje członek Stowarzyszenia Kibiców Górnika Zabrze. Kibice, którzy wybrali się na mecz pociągiem nie dotarli do stolicy, jednak w Warszawie zabrzan reprezentowała spora grupa fanów podróżujących samochodami. W przerwie meczu zaś spiker podał informację o bohaterskiej postawie fanatyków z Torcidy, co spotkało się ze sporym aplauzem w sektorach gospodarzy.

News w serwisie zpierwszejpilki.pl

Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za Waszą bohaterską postawę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#176577

TUSKoMATOŁEK "Oby żył wiecznie"!! :) wolałby raczej, żebyście kogoś pobili, albo przynajmniej coś spalili! Zawiedliście naszego "kochanego" nierządcę!!
skrzekul

Vote up!
0
Vote down!
0

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

#176587

Kilku chłopaków zrobiło sobie późnym wieczorem na osiedlowym placu bibkę z okazji imienin któregoś z nich. Nagle pojawił się helikopter, którego pilot z powodu awarii próbował tam wylądować. Był to helikopter lecący z materiałem do transplantacji, o ile dobrze pamiętam. Pilot i lekarz wyswobodzili się sami, natomiast pielęgniarka uwięzła w fotelu i groziło jej, że może zginąć, bo helikopter zapalił się i istniała groźba wybuchu. Imprezowicze wyswobodzili kobietę z zakleszczonych pasów, zaopiekowali się nią i ulotnili się po angielsku, gdy zjawiła się policja, straż i pogotowie. Dopiero usilne poszukiwania wdzięcznej za uratowanie pielęgniarki pozwoliły jej znaleźć wybawców.

Vote up!
0
Vote down!
0
#176600

To co mnie (opiekuna naszego bloga) osobiście uderzyło to różnice w zachowaniu Słoneczka i kibiców. Ten pierwszy przyjechał, obfotografował się, uścisnął parę dłoni, zapozował, obiecał pomoc i odjechał. Ci drudzy rzucili się do pomocy...

Jakub Olkiewicz
--
Portal zpierwszejpilki.pl - obiektywne spojrzenie na futbol.

Vote up!
0
Vote down!
0

Portal zpierwszejpilki.pl - obiektywne spojrzenie na futbol.

#176614

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#176616

Mix

Dziękuję kibicom za postawę i patriotyzm.
Tak to była postawa patriotyczna, i tak jak jestem przekonany
że w sytuacji Powstania Warszawskiego kibice ze Śląska przyłączyliby się do walki , tak Tusk przyjechałby w ochronie zrobić sobie zdjęcie na tle palącej się Warszawy.
Jak Cię widzą tak Cię piszą panie Tusk.

Słowa uznania i podziękowania kibicom i wszystkim którzy przyłączyli się bezpośrednio do pomocy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#176621

wpieprzyja sie w pomoc po wypadku ! Dobrowolnie ! Bezinteresownie !

Pozamykac to talatajstwo ! Do Starucha z nimi!

.
.
.
brawo chlopaki.
Dzieki wam jeszcze Polska nie zginela...
BOG, HONOR i OJCZYZNA bede jeszcze cos znaczyc za pare lat w tym biednym kraju...
Jeszcze nastepne 4 lata POstkomunistycznego Wielkiego Zarcia na Polsce i ...

richo

Vote up!
0
Vote down!
0

richo

#176643

Nigdy nie byłam fanka klubów, nie chodzę na mecze, piłka była mi obojętna, ale teraz jestem z Was kibice BARDZO DUMNA za waszą patriotyczną postawę i pomoc niesioną potrzebującym, obejrzałam też film ' Kibol". DZIĘKUJĘ WAM SERDECZNIE. Dycha za artykuł.

Vote up!
0
Vote down!
0

Asta

#176664

Moja reakcja na zachowanie kibiców jest bardzo pozytywna.Natomiast Pan Tusk, jest największym wrogiem kibiców,bo mają często poglądy patriotyczne,czyli trzeba ich zniszczyć,a cel uświęca środki.Potrzeba nam w Polsce dużo takich ludzi jak kibice.

Vote up!
0
Vote down!
0
#176728