Druga Białoruś?

Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

News w serwisie: http://www.zpierwszejpilki.com.pl/dzial-kibica/newsy/druga-bialorus/1/214/

Skandal na trybunach podczas koszykarskich Mistrzostw Europy kobiet. Na hali w Bydgoszczy ochrona bezpardonowo zaatakowała fanów z Białorusi, którzy dopingując reprezentację swojego kraju, manifestowali jednocześnie sprzeciw wobec rządów Łukaszenki. Flaga niepodległej Białorusi (zmieniona przez mającego dyktatorskie zapędy prezydenta) nie była tego dnia mile widziana, co poskutkowało międzynarodowym skandalem i zepsuciem opinii o polskiej solidarności wobec uciskanych przez dyktatora sąsiadów.

Cały incydent odbył się podczas meczu Białorusi z Litwą. Kibice zza wschodniej granicy rozwiesili historyczną, biało-czerwono-białą flagę swojego państwa. Według ochrony, była ona za duża. Fanatycy postąpili zgodnie z ich zaleceniami, lecz w miejsce większego płótna pojawiły się mniejsze chorągiewki. W przerwie meczu okazało się, że nawet one nie są w naszym kraju mile widziane. Grupa ochroniarzy zagroziła kibicom wyproszeniem z sali, a gdy ci zaczęli protestować - siłą wyprowadziła ich z trybun.

- Ochrona domagała się od nas opuszczenia trybun. Nie zgodziłem się bo uważam, że nie złamałem prawa. Polacy z Bydgoszczy wzięli nas w obronę. Uczepiłem się metalowej barierki. Ochroniarze użyli siły. Wykręcali mi ręce, mam pokiereszowaną nogę. Zamierzam złożyć pozew do sądu - mówił w rozmowie z dziennikarzem "Rzeczpospolitej", Andrzejem Pisalnikiem jeden z kibiców Ihar Szczekarewicz.

Według władz PZKosz usunięcia flag domagał się białoruski obserwator. Nie jest tajemnicą, że historyczna flaga jest używana przede wszystkim przez opozycjonistów nie godzących się na reżim Łukaszenki. Polska zawsze była dla nich azylem. Niestety, prawdopodobnie już nie będzie. O wyjaśnienia poprosił Urząd Miasta. Białorusini zapowiedzieli z kolei wejście na ścieżkę sądową. Warto dodać, że incydent odbił się głośnym echem w tamtejszych mediach niezależnych.

Jak w świetle tych wydarzeń ustosunkować się do popularnego wśród kibiców hasła "Miała być druga Irlandia, a jest druga Białoruś"?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#167281

A jak się Tuska porównuje do Łukaszenki, to się ci z PO zapluwają do pasa!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167309

 Skoro więc Tusk nawiązał przyjaźń z Putinem,  nie może tolerowąć  zwolenników Wolnej Białorusi w Polsce. Wielkiemu Bratu by się to nie podobało !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167325

Na nas tez juz kolej, musi tylko Tusku sensownie rozdzielic swoje dobra między Putina i Merkel. Ma chłop zagwochę, biedaczek pierdoryży..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#167350

Nawet takiemu nędznemu dyktatorowi jak Łukaszenka te POlszewickie śmiecie,bez wazeliny wchodzą w d--pę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167388

nie powinno byc na końcu tytułu znaku pytajnika,lecz ... KROPKA.
W przededniu przejęcia sterów wybitnie prowolnościowej(bynajmniej jeśli idzie o obyczaje) UE przez Naszych proeuropejskich przywódców propagujących na Białorusi,Afganistanie,Iraku,a ostatnio w Afryce i wielu krajach arabskich obywatelską wolność i demokrację podrzucam kilka linków z własnego podwórka:

http://niepoprawni.pl/blog/1586/nie-cenzurujcie-mnie

http://niepoprawni.pl/blog/1586/czy-juz-czaspoddac-siekapitulacja

http://niepoprawni.pl/blog/1586/powrot-cenzury-bialorus-baltowska

http://niepoprawni.pl/blog/1586/bialorus-jest-tutaj

http://www.baltow.com
http://www.baltow.cba.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.baltow.com

#167354

Być może ochroniarze ( ciekawe czy polskojęzyczni? ), obawiali się, że to początek - znanego z trybun sportowych - wybuchu uwielbienia dla premiera Tuska. Chcieli się więc wykazać oddaniem i zrobili "porządek" na trybunach.

Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#167387