Bezpodstawne zatrzymania Polaków w Holandii!

Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Holandia to dla wielu prawdziwy wzór liberalizmu, który z wolności dawno uczynił samowolę. Tymczasem okazuje się, że w tej oazie wiecznego szczęścia niektóre grupy są tępione i szykanowane. Na własnej skórze przekonali się o tym kibice Wisły Kraków, co zrelacjonował serwis zpierwszejpilki.pl.

Nagonka na Polaków, a przede wszystkim rodzimych kibiców zaczęła się już wiele tygodni temu, a samo losowanie grup Ligi Europejskiej, gdzie Wisła trafiła na Twente, z kolei Legia na PSV, wzbudziło w Holandii spory niepokój. Sława naszych kibiców, wyrobiona w głównej mierze na przerysowanym obrazie mediów krajowych dotarła do Kraju Tulipanów o wiele wcześniej niż autokary wypchane fanatykami znad Wisły i Odry. O ile holenderska prasa, policja i opinia publiczna potrafiły zachować obiektywizm po wizycie Legii (w tamtejszych mediach warszawiacy opisywani byli w samych superlatywach), o tyle teraz sprawy od początku przybrały zły obrót.

Wiślaków przedstawiono jako dziką hordę, która ma nawiedzić, zdemolować i spalić miasto. Nic dziwnego, że ze względów bezpieczeństwa kibicom nie wysłano biletów, ale vouchery, które miały zostać wymienione na miejscu. Dzięki temu policja holenderska miała pewność, że wszyscy przyjezdni zostaną zgromadzeni w jednym miejscu na kilka godzin przed meczem. Choć brzmi to jak opis wyrafinowanej zasadzki, właśnie taki przebieg miała cała akcja - "zwabienie", lub po prostu brutalne przewiezienie wszystkich kibiców w miejsce zbiórki - zamknięty parking pod sektorem.

Pierwsze problemy pojawiły się jeszcze przed przekroczeniem granic Enschede. - Pierwsza kontrola odbywała się kilka kilometrów przed miastem, sprawdzano dokumenty, vouchery oraz zawartość bagażników. Spore kłopoty miały osoby bez voucherów, ale w końcu wyjaśniono policji, że część kibiców otrzyma swoje "kupony" dopiero na miejscu zbiórki - opowiadają kibice Wisły Kraków. W relacji na ich stronie internetowej można się również dowiedzieć o dość oryginalnych metodach postępowania z Polakami. - Do fan zony przewożono wszystkich ludzi w barwach, a nawet tych którzy jedynie mówili po polsku!

Enschede niestety tego dnia nie było otwarte dla turystów. Fanatykom zabroniono wjazdu do centrum miasta, grupę autokarową przekierowano zaś na lotnisko i przetrzymywano w pełnym słońcu, bez możliwości skorzystania z WC... Brak dokumentów równoznaczny był z pobytem na komisariacie, podczas zatrzymań doszło do kilku szarpanin, według kibiców nie brakowało także prowokacji policyjnych, które kończyły się pobiciami fanów z Krakowa. Największą z nich okazała się próba zatrzymania kilkudziesięciu kibiców pod stadionem pod pretekstem okazywania... fałszywych voucherów. Grupa, która posiadała wątpliwe kupony została zabrana przez policję i... wywieziona w szczere pole. Taka kara byłaby do przyjęcia, o ile ochraniający obiekt funkcjonariusze mieliby stuprocentową pewność, że kibice fałszowali vouchery, jednakże tym razem "wtopę" zaliczył klub. Jak się okazało, to właśnie Twente winne było uchybień, drukując na złej jakości papierze. Dzięki niefrasobliwości holenderskich działaczy i nadgorliwości tamtejszej policji, kilkadziesiąt osób pojechała do Holandii obejrzeć tamtejszą roślinność podmiejską.

Litanię grzechów i grzeszków strony holenderskiej zamyka kontrolowanie kobiet przez mężczyzn z ochrony, co jest poważnym wykroczeniem przeciwko przepisom UEFA oraz zwykłej przyzwoitości. Wiślacy zapowiadają, że cały wyjazd nie zostanie pozostawiony bez konsekwencji.

Na koniec jeszcze jedna pozytywna ciekawostka. Portal kibiców Wisły podał, że setny wyjazd za swoim klubem odnotował niewidomy fanatyk Borys. Gratulujemy i życzymy dalszych wędrówek, już bez takich problemów jak w Enschende.

Link do dyskusji w serwisie zpierwszejpilki.pl
http://www.zpierwszejpilki.com.pl/dzial-kibica/newsy/liberalna-holandia/1/472/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gość z drogi

Skandal do kwadratu,brawa i uznanie dla Kibiców,ze nie poniosły ich nerwy

i nie dali sie sprowokować

DYCHA z !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#187837

gość z drogi

Skandal do kwadratu,brawa i uznanie dla Kibiców,ze nie poniosły ich nerwy

i nie dali sie sprowokować

DYCHA z wykrzyknikiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#187838

ciekawe ilu kibiców przyjedzie do Krakowa z Holandii ??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#187856

gdy w kraju sam premier wypowiada wojnę kibicom bo wywieszają transparenty przeciw jego rządzeniu? To jest właśnie tego skutek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#187940

policjanci holenderscy zjedliby prędzej własne pałki, niż powazyli na coś takiego.

Zresztą mieli już okazję oferować pokornie swoje usługi  - wiadomość z 2010 r.: "HOLANDIA. Burmistrz Amsterdamu, Lodewijk Asscher rozważa możliwość przebierania policjantów za… ortodoksyjnych Żydów celem, jak się określa “walki z antysemityzmem” – podaje holenderski dziennik Het Parool. ....Policyjni przebierańcy z doklejonymi brodami, pejsami, narzuconymi chałatami oraz myckami i kapeluszami na głowach, mają za zadanie prowokować tzw. antysemickie zachowanie mieszkańców Holandii."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#187961

W każdym normalnym państwie po takiej akcji MSZ narobiłby potężnego rabanu i wysłał notę protestową. Tymczasem w republice bananowej "media" i "ałtorytety" są oburzone transparentem na Legii a o poniewieraniu Polaków cichosza...
--------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#187974

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#188036