Zabijajcie fundraiserów

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Wpolityce.pl mocno przeżyło ukazanie się książki pod nośnym w dzisiejszych czasach tytułem „Zabijajcie polityków”, podpisanej przez autora, który – tak się złożyło – nazywa się Jarosław Kaczyński. Artykuł trochę histeryczny, promocja książki – etycznie dwuznaczna, ale sprawa ma jeszcze jeden ciekawy aspekt.

Zanim do niego przejdę, opowiem Państwu anegdotkę. Część z Państwa zetknęła się zapewne z twórczością zespołu Dr Huckenbush. Zespół działał dwutorowo. Pod nazwą Dr Hackenbush grał sobie zwykłe rock’n’rollowe kawałki, ale równolegle, jako dr. Huckenbush wykonywał rockowe standardy z napisanymi po polsku tekstami, z szokującą, jak na czasy PRL, ilością przekleństwa. A że czynił to dość zgrabnie, zrobił szybką, choć raczej mocno podziemną, karierę. Na początku lat 90-tych krakowskie wydawnictwo „Fala” wydało zbiór kaset Huckenbusha, które oczywiście sprzedawały się świetnie. Poszło więc za ciosem, znajdując kilku innych wykonawców, którzy również nie żałowali sobie w tekstach słów, które wówczas jeszcze nie były zbyt często słyszane w piosenkach. Wyszło wiec wtedy jeszcze parę kaset, sygnowanych nazwą Dr Huckenbush, ale tak naprawdę będących składankami, gdzie oprócz zespołu właściwego, usłyszeć też można było epigonów. I tak się złożyło, że jeden z nich wydał też własną kasetę.

W ten sposób na rynku znalazła się kaseta Piotra Szczepanika pod tytułem „Wracam”. Kto się na nią skusił, mógł posłuchać między innymi o tym, że „Stary dziadek Mietek wali babcię Zytę” i innych wesołych piosenek. Nie trzeba dodawać, że zrobiła się z tego mała, branżowa awantura i, o ile pamiętam, osoby związane z bardziej znanym Piotrem Szczepanikiem, próbowały interweniować. Nic to jednak nie dało, bowiem okazało się, że wykonawca faktycznie nazywa się Piotr Szczepanik. A że nazwał kasetę „Wracam”, cóż, tego mu prawnie zabronić nie można.
Trochę podobnie jest z tym całym Kaczyńskim. Los i rodzice obdarzyli go takim, a nie innym, imieniem i nazwiskiem, próbuje więc coś na tym ugrać. Czy etycznie, czy nie – inna sprawa. Pewnie, gdyby był bardziej cwany, zapisałby się do PiS i został posłem z ostatniego miejsca listy w dowolnej miejscowości. A tak, wydał sobie książkę i faktycznie, mówi się o nim trochę.

Ale, tak, jak wspominałem, jest jeszcze inny aspekt sprawy. Ponoć pan Kaczyński w swej książce głosi hasła, trafiające mocno do libertarian i innych zwolenników wolnego rynku. Na zdrowie. Lepsze to, niż tandeciarskie political-fiction, w którym Krytyka Polityczna uśmierciła Lecha Kaczyńskiego już w 2007 roku. Tyle tylko, że ta wymowa książki nie usprawiedliwia jej lansowania przez znany zapewne części naszych czytelników serwis dobroczynność.com. Ten sam, który wspiera mnóstwo szlachetnych i potrzebnych inicjatyw chrześcijańskich oraz całkiem sporą grupę chrześcijańskich mediów. Nazwisko Maciej Gnyszka pewnie też znane jest naszym czytelnikom. Tu dobroczynność, tu „Zabijajcie…”, podpisane „Jarosław Kaczyński”. Tak, tak. „Kupując ebooka, dodatkowo wspierają Państwo fundację Dobroczynnosc.com. Przekazujemy fundacji 10% od każdego sprzedanego ebooka. Wspieramy właśnie tę fundację, gdyż jej celem jest budzenie prywatnej filantropii Polaków i zachęcanie ich do bezpośredniego zaangażowania w zmienianie świata”. Tyle ze strony, gdzie można kupić książkę (nie tego) Kaczyńskiego.

Fundacja się odwdzięcza. Maciej Gnyszka pisze w mailach:
(...)Tymczasem znów muszę do Państwa napisać, bo stała się rzecz niesłychana. Podczas dzisiejszego śniadania Towarzystwa Biznesowego w Warszawie odwiedził nas... Jarosław Kaczyński. Zaprezentował swoją nową książkę pt. "Zabijajcie polityków". Niektórych z nas dosłownie zatkało :-)
Jarek bardzo prosił, by powiadomić Państwa o swojej książce, dlatego też piszę! Pod linkiem www.zabijajciepolitykow.pl mogą Państwo kupić najnowszą książkę (satyryka) Jarosława Kaczyńskiego, w której autor wypowiada się krytycznie nie tylko o PiS, ale i całej klasie politycznej i poddaje rewizji dotychczasowe popularne spojrzenie na nasze Państwo, jego urządzenie, instytucje, etc.
Książka pt. „Zabijajcie polityków” prawdopodobnie już wkrótce wywoła ogromne zamieszanie w mediach i na rynku księgarskim. Oficjalna premiera książki odbędzie się 9 września. Państwo mają szansę przeczytać ją już dziś, na kilka dni przed premierą. Mało tego, kupując ją wspierają Państwo także Fundację Dobroczynnosc.com.
Wersja elektroniczna książki kosztuje 12,90. Dla Państwa Jarosław przygotował ofertę specjalną: do 13 września mogą Państwo nabyć ebooka w promocyjnej cenie 9,90 zł.
10% ze sprzedaży każdego ebooka Jarosław przekaże na cele dobroczynne.

Na koniec oczywiście podaje adres, kto chce, to sobie znajdzie. Może tez wtedy przeczytać fragment książki. Ja przeczytałem… I cóż – mniej mi przeszkadza działanie samego pana Kaczyńskiego (choć doskonale rozumiem, że komuś może razić o wiele bardziej), strategię reklamową uważam za ryzykowną i dość niesmaczną, ale widziałem bardziej obrzydliwe. Czym innym jest jednak angażowanie autorytetu fundacji „Dobroczynność” w działania tak dwuznaczne. Ba, ryzykowanie tego autorytetu i utraty zaufania sporej części osób, dotąd działaniom Gnyszki życzliwych. Niestety, co widzę z pierwszych reakcji, Gnyszka sam tego nie rozumie, bo przekaz książka ma według niego słuszny, zaś sama strategia marketingowa, choć jemu się ponoć też nie podoba, nie może wpływać na ocenę całości. Jak nie może, jak wpływa, chciałbym spytać.

Były już i kawałki o zabijaniu polityków, i książka Jarosława Kaczyńskiego, nie będąca książką „tego” Jarosława Kaczyńskiego (tego, o którym dziś mowa, też zresztą nie) i jakoś nie było zbyt dużego odzewu. Skoro jednak tym razem w sprawę zaangażowała się Dobroczynność, to chciałbym wiedzieć, co sądzą o tym podmioty, które korzystają z tej dobroczynności, takie, jak Radio Warszawa na przykład.

PS. Tytuł notki nie ma na celu promowania przemocy. Po prostu – żaden inny tak dobrze tu nie pasował.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/62483-uwaga-na-manipulacje-system-naprawde-sie-boi-skoro-siega-po-arsenal-esbecji-i-narzedzia-z-szafy-lesiaka

http://kontrowersje.net/panowie_kochan_brudzi_ski_karnowscy_nie_kompromitujcie_siebie_i_nie_wci_gajcie_w_kompromitacje

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

wyrażenia opinii na temat Macieja Gnyszki.

Tekst bardzo ciekawy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380674

Wydawało mi się, że Maciej Gnyszka jest po stronie cywilizacji życia. Firmowanie produktu, który się reklamuje w palikociarskim stylu, jest nie do obrony. Przykre.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380678

[http://niepoprawni.pl/content/zabij-politykow-i-inna-demony-wypuszczone-z-szafy-lesiaka#comment-437971]
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#380681

 Po ostatnie awanturze "żeberkowej" na Podkarpaciu zastanowiłbym się dwa razy zanim -mając nazwisko jak ktoś bardzo znany - promował w ten sposób jakiekolwiek swoje dzieło. Czytelnik i tak przecież odróżni, kto zacz, a jeżeli padnie na kogoś niezorientowanego, to może się ta osoba po prostu zdenerwować i zrazić do autora, który - jak w danym przypadku - jest Jarosławem Kaczyńskim tylko z nazwy. Ciekawe, czy gdyby nazywał się grodzki, też b y się tak promował...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380683

... szuka po całej Polsce imienników Małego Małego Kaprala, żeby wystawić ich na listach do PE.
Poważnie!
Jak się nie da walczyć z otwartą przyłbicą, trzeba... sposobem.
Moim zdaniem wszystkie tego rodzaju "chwyty" są żałosne i kompromitujące.
Zbieżność, a przynajmniej podobieństwo, tych "akcji" nie musi wcale być przypadkowa.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#380685

 powinien szukać w New Yorku na Manhattanie, bo tam podobno jacyś Kaprala krewni mieszkają. Chociaż po 11.09. to już wcale nie takie pewne... ;-))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380688

... Imiennika.
Mimo huczku robionego przez ziobrystów i straszenia sądem.
Niby nie był w PZPR, ale...
"Świadczył się cygan bratem swoim"?:):):)
Zobaczymy?
Niech się napier...
PS
Byle nikt nie twierdził, że GP jest "organem" Kaczki...:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#380689

Bombardier

Jak można się było spodziewać jest to typowa zagrywka WSIoków, obliczona na niski POziom intelektualny szerokich mas społeczeństwa, które idąc na skróty czyta tylko tytuły i ewnentualnie leady książek nie zagłębiając się w treść a gminna wieść na zasadzie głuchego telefonu przekazywana z ust do ust robi z igły widły a że Kaczyński Jarosław jest tylko jeden w POlsce więc wiadomo "bandzior" nawołuje do zbrodni. Aż ciśnie się zwrotka z powstańczej piosenki "Pałacyk Michla", którą można spokojnie sparafrazować: "..Wiara się bije wiara śpiewa, POwcy się złoszczą, krew ich zalewa.
Róznych sposobów się imają
Codziennie świnię nam POdstawiają hej.."

Ale przecie nikt nie każe nikomu lubić PiS/ja też nie bardzo go lubię i mu ufam/ Ale liczą się realia a jakie one są to widać słychać i czuć wszyscy z lewa, prawa i środka walą w PiS i nie ważne że, PO robi szwindle, korumpuje zabija, kradnie na lewo i prawo, walenie jest ukierunkowane na PiS.......i to ich uwiarygadnia, co zresztą ma swoje odbicie w sondażach, które permanentnie rosną jak można zauważyć i choć robią je niewiarygodne firmy to jednak wystarczy pójść do sklepu, na ulicę i słychać coraz mocniej że jednak tak jest. A może Kaczyński jest za inteligentny, za uczciwy i przyzwoity na to aby rządził najgłupszym narodem na świecie, może jeszcze do tego nie dorośliśmy i nie dojrzeliśmy, i ta nasza narodowa głupota nie chce i odrzuca to jedyne wyjście do wolności i niezawisłości, więc wybierzmy na trzecią kadencję Tuska i jego bandę bo nasz poziom wyżej nie sięga. Mój św. pamięci Ojciec mawiał jak walił nas paskiem że trzeba nieraz rozum z dupy do głowy przegonić i wiecie co?? Pomagało!! Więc PO robi już sześć lat to co mój ojciec przegania Polakom rozum z dupy do głowy a, że tego nie rozumieją tym gorzej dla nich, tym dłużej będą bici PO dupie i tym bardziej będzie bolało. No i to by było na tyle. Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380745

tak więc można przeczytać, co autor części zamieszania myśli o sprawie - trochę później.
http://maciejgnyszka.pl/krotka-historia-pewnej-glosnej-ksiazki/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380770

Pisze dużo o sobie i o tej książce, której tytuł uważa za "zbyt mocny". Czy do niego nie dociera, że to hasło na billboardzie jest absolutnie niedopuszczalne?
To jakiś moralny chaos. Niech się przejdzie pod ten billboard i zapyta przypadkowych ludzi, co o tym sądzą. Może go oświeci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380778

Gdybym się nazywał Jarosław Kaczyński, pisałbym książki pod pseudonimem.
Już sama próba zarobienia na zbieżności nazwisk wydaje mi się... kompromitująca.
Tym bardziej z nieobojętnym (delikatnie mówiąc) tytułem.
Zaraz jakaś Maria Kaczyńska wyda książkę pornograficzną "Mały, ale wesoły".
Wtedy też będziemy się zastanawiać, czy to nie "manifest podmiotowości"???
PS
Nie chciałbym też sejmu złożonego z 365 "podmiotów".
Nie piszę wcale "w powietrzu", bo ten... podrabiany Kaczyński zakładał już jakieś błazeńskie partie.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#380779

za 6 lat karmienia Polaków kłamstwami i świństwami. I za rządy, w których przekręt przekręta przekrętem pogania.

Nic nie bierze się "z powietrza", wszystko ma swoją genezę. Jeśli Gnyszka tego nie widzi to kiep.

Gnyszka pisze:
"Media mainstreamowe temat zupełnie zignorowały"

A co on myślał, że będą trąbić jak to ktoś fajnie świnię podłożył J.Kaczyńskiemu ?
Czy myśli, że naiwni Polacy powinni wierzyć, że to kolejny "zbieg okoliczności" ? Akurat w tej chwili, akurat po niewypale z poprzednim billboardem.

Smoleńsk też jest samym zbiegiem samych zbiegów okoliczności, co wmawia się od ponad 3 lat.
Dość już tych pierdół !

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#380784

Agitka, rozpaczliwa próba uwiarygadniania się, czy tylko nieodparta potrzeba "obsikiwania" wszystkich wątków?
Plus knajacki język.
Żenada!
Merytorycznie: 0,00.
PS
Pan Tatkowski czuje się samotny:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#380790

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#380791

Komentuję ten wątek od rana, co każdy może sprawdzić.
Merytorycznie, co każdy może ocenić.
Nie podoba mi się robienie z Niepoprawnych magla.
Mam prawo to powiedzieć.
Na następne wrzaski przekupki nie zamierzam odpowiadać.
Tym razem.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#380794

"Komentuję ten wątek od rana, co każdy może sprawdzić."

Sprawdziłam.

Jeszcze słów kilka odnośnie "wyjaśnienia" p.Gnyszka...

Jeśli coś jest OK, no to nie ma sprawy. Jeśli coś nie jest OK, to sprawa jest.
Jeśli z książką "nie tego" J.Kaczyńskiego jest niby wszystko OK to dlaczego p.Gnyszka pofatygował się naskrobać takie długie wyjaśnienie i przeprosiny ? Zdradza przy tym prawdziwy motyw swego udziału w promowaniu produktu,
pisząc :

"(...)sądziłem, że media mainstreamowe zareagują szałem, a lemingoza rzuci się do kupowania obrazoburczej, haniebnej książki (...)".

Czyli... liczył, że nazwisko autora i tytuł to murowany sukces. Bo kto dziś kupuje i czyta książki ? Ale "taka", z której skandal bije już z samej okładki, pójdzie jak ciepłe bułeczki...
A tu klapa, czytające tylko tytuły lemingi widocznie też już mają dość tanich numerków ze straszeniem PiS-em.

Mainstream... Może jakaś tam Kolenda czy inna głównościekowa mmm... gwiazda poczuły motylki w brzuchu ale np. dostały sms-a od Grasia, że mają siedzieć cicho, no to... prośba władzy jest dla nich rozkazem.
Posiedzą trochę cicho i... zrobią z tego jakiś temat zastępczy bo lepszy skandal z Kaczyńskim, obojętnie którym, niż kolejna nowela budżetu 2013, albo kolejna afera z partią miłości w tle...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#380795

Wystarczyłoby, żeby ów gnyszkowy Jarosław Kaczyński podpisując się używał drugiego imienia zamiast stosować tak denne chwyty reklamowe.
Wówczas, gdyby wydał swoją książkę jako np. Jarosław Zygmunt Kaczyński, byłyby tłumaczenia Gnyszki na miejscu.
Z tych jego tłumaczeń wynika, tak swoją drogą, że on kompletnie nie rozumie o co krytykującym go chodzi i uważa, że słusznie zrobił, a głupki się go czepiają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380798