(audio) Jak Smoleńsk zmienił polską politykę (Lisicki, Macierewicz, Wikiński - debata.

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Pod patronatem portalu Rebelya.pl, Radia Wnet i Rzepy odbyła się dziś debata "Jak Smoleńsk zmienił polską politykę", z udziałem posłów Antoniego Macierewicza i Marka Wikińskiego, a także redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze" Pawła Lisickiego. Zapraszam do wysłuchania zapisu audio tego wydarzenia
Niestety spóźniłem się kilka minut, zaś sala była już pełna, w związku z czym zająłem mało konfortowe miejsce na schodach, w otoczeniu żywo komentujących pań (co przenosiło mnie czasem w świat Monty Pythona, dokładniej zaś filmu "How to irritate people". Obawiam się, że jakiś ślad tego zachował się w nagraniu. Nie ma też w związku z tym pierwszych minut, kilka kolejnych zaś jest marnej jakości - jednak szybko się to poprawia. Publiczność reagowała żywiołowo, niekiedy zbyt żywiołowo, czego ofiarą padł najpierw Wkiński (a szkoda, ponieważ, co usłyszycie wypowiadał się ciekawie i niegłupio), później zaś, wielokrotnie, Lisicki. Ten ostatni już po spotkaniu był przez kilka osób zwyczajnie mieszany z błotem, co było - niezależnie od oceny poglądów dziennikarza na temat prawdopodobieństwa zamachu - naprawdę żenujące. Lisicki usłyszał między innymi, że nie nadaje się na naczelnego gazety, że wydaje szmatławiec, wreszcie - co najbardziej kuriozalne - że nie potrafi mówić po polsku... Nadaktywnej części publiczności kilka razy udało się porządnie zdestabilizować debatę, zakładając dobrą wolę (część najgłośniejszych osób wywodziła się z obrońców krzyża, np Marka Wikińskiego odpytuje pan Jan Kossakowski).

Marek Wikiński kolejny raz wraca do wątku pośpiechu w przejmowaniu władzy - "Niektórzy bardzo przebierali nogami", zaznacza, że występuje jako Marek Wikiński, nie zaś przedstawiciel SLD. Ja zaś pamiętam wypowiedź Wikińskiego o zebraniu konwentu seniorów 10 kwietnia (do odnalezienia) i myślę, że mimo wielu różnic warto tego człowieka słuchać i warto pozwolić mu mówić. Szkoda, że nie wszyscy są w stanie to zrozumieć. Lisicki w 90% mówił to, co zapewne powiedziałaby większość naszych czytelników, kontrowersje budziła jedynie sprawa jego podejścia do podejrzeń zamachu. Lisicki uważa, że ewentualny mord na polskim prezydemcie to sprawa większa, niż zatrucie Litwinienki chociażby i że na to Rosja, ani nikt inny, by się nie odważył. To temat do dyskusji, ale czy do pyskówki...? Moim zdaniem nie.

Poseł Macierewicz mówił najgłośniej, więc też jest najlepiej słyszalny. Polecam uważne wysłuchanie jego wystąpień. Myślę, że najważniejszą rzeczą, która się dziś pojawiła, była kwestia opóźnień w polskim raporcie. Macierewicz twierdzi, ze polski raport jest, wbrew Millerowi i Klichowi, rzetelny, zas opóźnienia wynikają stąd, że komisja wojksowa nie chce ugiąć się i podpisać się pod nieprawdą. Sporo też możemy dowiedzieć się o ustaleniach z prac zespołu sejmowego, o okolicznościach narzucenia nam konwencji chicagowskiej (przez pierwsze dni działano wg bardzo korzystnej dla nas umowy z 1993 roku, więc było to możliwe), wreszcie o okolicznościach zmonopolizowania działań strony polskiej przez płk. Klicha.

Zapraszam do słuchania, jeszcze raz przepraszając za problemy z jakością. Jutro można spodziewać się relacji w lepszej jakości na Blogpress.pl i na Rebelii.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a jakość całkiem dobra.

Z tego co piszesz ( a jeszcze nie odsłuchałem) AM mówi o tym co coraz bardziej jasne. Polscy wojskowi niespecjalnie chcą żyrować wersje Millera, o kacapach nie wspomne.

Juz polskie uwagi do MAK sformułowane własnie przez tychże wojskowych wskazywały na to że zapowiedzi Millera iz polski raport będzie jeszcze boleśniejszy niż skandaliczny Makowski były mysleniem życzeniowym.

Niewątpliwie na wojskowych wywierana jest presja, a oni nie chcą (co zrozumiałe) przejśc do najczarniejszej historii Polski. To Miller bedzie musiał złożyć swój podpis pod swą zapowiedzią że ten polski raport będzie rzekomo taki boleśniejszy.

Cały czas słucham w tle - jakość jest dobra.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148340

To się cieszę, bo bałem się, że będzie kiepsko. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148341

Sorki- ale trochę smętnie było. Nawet smętniej niż jak tuski z holdysem gadał. Ciągle to samo. 

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#148346

ja jestem dopiero w 55 minucie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148347

I sorki że mi żaden samolocik nie spadł... innym razom postaraj się na live odsłuch załatwić.

************************* BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#149469

Facet który tuż przed 10.04 zatrudnił wsiowe komando Reszka-Majewski, komando które "sledzi" katastrofę w okolicach 36 pułku - normalnie bezcenny.

Wikliński dość ciekawy, szkoda że nikt nie pyta posła SLD jak się czuję w sytuacji gdy poniewierały się szczątki i jego w końcu kolegów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148349

O takich rzeczach nawet nie wiem co myśleć... Ale THX BUDYŃ!

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#148353

jak Klich został akredytowanym?
Polacy wysłali Rosjanom listę 17 osób a Rosjanie wybrali z niej Klicha bo był pierwszy na liście.
To jest dla mnie bomba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148363

Dzięki - posłucham w domu.

Jedna tylko uwaga, po już wiem o czym będzie mówił Lisicki:

"Rosja by się nie odważyła" hahaha świetny argument, naprawdę. Skąd ta pewność co do KGBowskiego Kraju Rad??? Jestem ciekaw, jak Pan Lisicki tłumaczy stek bzdur, kłamstw i matactw, którymi serwują nas Rosjanie od pierwszy chwil po tragedii.

@Bydyniu: co się dziwić reakcji ludzi: ONI (waaaadza i ich pieski) wywalają na zbity pysk "naszych" (Pospieszalski, Gargas itd.), blokują, poniżają,szydzą, gardzą - to wszystko wiesz z mediów, to i się ludziska buntują. "Każdy kto nie z nami ten przeciwko nam" - tak to działa w świadomości wielu po 10 kwietnia, aczkolwiek chamstwa również nie popieram (tu chyba chodzi o ludzi z GWna np.).  A Lisicki? Cóż: trzeba mieć jaja przynajmniej i NIE WYKLUCZAĆ zamachu. A ten wyskakuje z takim śmiesznym "argumentem". Boi się, że trafi jak Macierewicz to wora pt. OSZOŁOMY?

Wiem, oceniam tylko po Twojej krótkiej relacji - mam nadzieję jednak, że odsłuch to potwierdzi :)

pozdrówka

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148381