Nieszczęście Klaudiusza Wesołka

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Spłonął dom Klaudiusza Wesołka. Blogera, antykomunisty, gościa niepogodzonego ze światem.


Jeszcze nic nie wiem, więc nie będę formułował stanowczych ocen. Wiem tylko, że faceta, którego większość z nas kojarzy, a którego miałem okazję poznać, spotkała wielka tragedia. Wcześniej, zapewne nie bez własnej winy w jakimś stopniu, Klaudiusz stracił pracę, dziewczynę, pakował się w kolejne problemy z wymiarem sprawiedliwości. III RP mogła być jego Polską (przez chwilę pracował dla rządu Buzka), ale jego Polską ostatecznie nie została. Udało mu się wybronić od więzienia w jednej sprawie (związanej z nieprawidłowościami w gdańskim IPN, jeszcze sprzed czasów Kurtyki) i wyroku skazującego w kolejnej (wykonanie napisów na blokach nowego wówczas, w latach 90-tych, osiedla komunistycznych prominentów). Później znów trafił za kraty, gdzie prowadził głodówkę, domagając się statusu więźnia politycznego, by ostatecznie znów wyjść na wolność.

W czasach internetu zajął się tworzeniem całkowicie amatorskiej TV-9. Czy komuś przeszkadzała jego działalność? Czy dopadła go zemsta jakiegoś ubeka sprzed lat? Czy wreszcie doszło po prostu do tragicznego wypadku? W dzisiejszych czasach coraz trudniej w tragiczne wypadki uwierzyć. Niezależnie od tego, jakie były przyczyny tragedii wiemy, że Klaudiusz stracił dach nad głową, ale to pewnie byłoby dla niego mniejszą jeszcze stratą, niż fakt, że razem z domem spłonęły jego psy. Każdy, kto zna Klaudiusza wie, jak bardzo był z nimi przywiązany.

Wiele osób deklaruje dzisiejszego wieczoru solidarność z Klaudiuszem Wesołkiem. Jeśli ktoś ma możliwość pomóc mu również finansowo, podaję numer konta:
Klaudiusz Wesolek - LUKAS BANK
nr rachunku 35 1940 1076 4765 1829 0000 0000 swift code LUBWPLPR

http://wpolityce.pl/wydarzenia/42495-nieznani-sprawcy-spalili-dom-pomorskiego-blogera-klaudiusza-wesolka-wraz-z-domem-spalone-zostaly-jego-psy
http://niepoprawni.pl/blog/3/sprawa-klaudiusza-wesolka
http://niepoprawni.pl/blog/3/symboliczny-koniec-dwudziestego-roku-wolnosci
http://niepoprawni.pl/category/tagi-z-blogow/klaudiusz-wesolek

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 mi przelew online bez adresu (ipko). Co zrobić?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313563

Zdaje sie, ze chodzi o jego dom na Podlasiu.

W Wolce Nurzeckiej, w poblizu granicy z Bialorusia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gmina_Nurzec-Stacja

Koszmarny news !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#313585

A może ten koniec świata w Polsce już się "dzieje"? Tyle kosmicznych, nieszczęśliwych przypadków...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313586

Witam

z zainteresowaniem przeczytalem powyzszy tekst, ale poczekam na wypowiedz w sprawie samego Klaudiusza... Wszelkie strachy na Lachy - nie sa nam potrzebne: to moze byc po prostu niezdrowe podniecanie, ktorego nam (nacji) nie brakuje.

Pomoc, o ile potrzebna (pewnie tak) - wskazana: sam wyjazdowo odpoczywam od dziadostwa serwowanego mi przez ekipowiczow herr Tuska, po powrocie pewnie wlacze sie w pomoc.

Teraz, Klaudiuszu, potrzebujesz wsparcia chociaz w postaci takiej deklaracji pomocy, wiec taka ode mnie masz
Krzysztof Kaznowski

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof Kaznowski

#313590