Kidprotect

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Kiedyś bardzo rozbawiła obserwatorów naszej polityki wypowiedź Dominika Tarasa na pierwszym kongresie Ruchu Palikota. Taras narzekał, że nie stać go na kosmetyki. Od dwóch dni głośno o innym facecie, którego też nie było stać, ale jakoś sobie poradził.
Pan Jakub Śpiewak, bo o nim mowa, najpierw nie miał nie tylko na kosmetyki, ale nawet na papierosy. Znaleźć możemy jego poruszające opowieści o zbieraniu z ulicy niedopałków… Czy było to już w czasach prowadzenia fundacji, tego nie wiem, jednak fakt faktem – w pewnym momencie Śpiewak zorientował się, że skoro jemu samemu się nie przelewa, a pieniądze są pod ręką, to co szkodzi skorzystać. Pewnie, jak to w życiu, najpierw skorzystał skromnie, a gdy zobaczył, że nic się nie dzieje, a jemu żyje się lepiej, to wziął sobie trochę więcej. I jeszcze trochę więcej. Skończyło się tak, jak się skończyło.

Okazuje się, że godne i wygodne życie szefa fundacji stało się jej głównym wydatkiem. Gdy przestało starczać na inne, zaczął się szum. I tu przechodzimy do innych aktywności Śpiewaka. Przed czasami FB kojarzyłem go tylko jako mocno zaangażowanego w swoją działalność szefa fundacji, zajmującej się walką z pedofilią i w miarę rozsądnego eksperta od tej tematyki. Na facebooku tymczasem Śpiewak objawił się przy okazji jako mocno agresywny, nienawidzący PiS polemista. Raz, już nie pamiętam nawet z jakiej okazji, wymieniłem z nim kilka „uprzejmości” i zapamiętałem go jako człowieka całkowicie zaślepionego, nie zawracającego sobie głowy czymś takim, jak próba zapoznania się z racjami rozmówcy. Pomyślałem, że szkoda, bo przecież robi też sporo dobrego…

Niedługo potem szef Kidprotect rozpoczął walkę na kilku frontach naraz. Z jednej strony poczuł potrzebę głoszenia swoich poglądów politycznych szerzej, niż dotąd, z drugiej – co akurat ciekawe – wszedł w konflikt z Jerzym Owsiakiem. Jego list do Owsiaka wydaje się, wbrew wszystkim pozostałym elementom układanki, całkiem rozsądny. Śpiewak, jako doradca Rzecznika Praw Dziecka zresztą, w głośnym przez chwilę liście do Owsiaka pisał:

(...)
Hucpa celebryty
W ostatnim czasie dwukrotnie miałem okazję widzieć Pana, Panie Jerzy, w akcji na żywo.
(...)
Pierwszy raz miał miejsce 4 czerwca 2011 roku podczas spotkania u Prezydenta RP (...) Gratulowałem Panu wówczas zasłużonego orderu i gratuluję jeszcze raz. W imieniu odznaczonych społeczników Prezydentowi dziękowała Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Było to piękne wystąpienie, połączone z odśpiewaniem “100 lat” z okazji urodzin Prezydenta. Pan jednak musiał dorwać się do mikrofonu, zaburzając program uroczystości. Nie miał Pan wówczas nic do powiedzenia poza promocją Przystanku Woodstock i niezbyt mądrym show z wręczaniem Prezydentowi t-shirtu przystankowego w ramach prezentu. Naprawdę wyobraża Pan sobie Bronisława Komorowskiego noszącego t-shirt Przystanku Woodstock? Pana potrzeba lansu i nachalnej promocji nie tyle własnej działalności, co własnej osoby, była dla Pana najważniejsza.

Drugi raz miał miejsce 15 lipca 2012 roku w Lublińcu. Przyjechał Pan wówczas na finał 7 Przystanku PaT. Obejrzał Pan spektakl “Sekret” wystawiony przez młodzież. Piękny spektakl o tym, jak dorośli wpędzają swoje dzieci w wyścig szczurów, jak wpędzają w uzależnienie od narkotyków, jak potem odrzucają dzieci i dodatkowo wgniatają w błoto uzależnienia. Spektakl o tym, że jest inna droga. Ale Pan go nie zrozumiał. Nawet mnie to nie zdziwiło, choć, przyznaję, zasmuciło. Wyszedł Pan do tych młodych ludzi, podskoczył, pomachał rękoma i co miał im Pan do powiedzenia? “Przyjedźcie na Przystanek Woodstock, który ja robię. Przystanek Woodstock jest najlepszy, bo go robię, a robię go, bo jest najlepszy i dlatego przyjedźcie na Przystanek Woodstock, który robię ja, najlepszy, czyli Jurek Owsiak”. Potem znów Pan podskoczył, zamachał rękami i próbował zmyć się “po angielsku”. Co gorsza, stojąc w kulisach, naśmiewał się Pan z tych świetnych dzieciaków. Nie przewidział Pan zapewne, że ktoś może usłyszeć, jak kpi Pan w rozmowach ze swoimi kolegami, z którymi Pan przyjechał.

I Pan ośmiela się kogokolwiek pouczać, jak walczyć o prawa dzieci?

Trudno niestety nie pomyśleć dziś „Przyganiał kocioł garnkowi”. A szkoda, naprawdę szkoda. Gdy pojawiają się takie doniesienia, trudno nie ulec skrajnemu wzburzeniu. Choćby nawet śpiewak płacił dziś za narażenie się Owsiakowi, jak sugerują niektórzy komentatorzy (czy to by nie przypominało sytuacji z Palikotem i Nowicką – figura z Salonu atakowana w momencie, gdy sama zaatakowała osobę będącą pod ochroną?), trudno dziwić się, że przez niektóre opinie przebija coś w rodzaju satysfakcji. Oto bowiem facet, którzy „rzygał Smoleńskiem”, a równocześnie podawał na blogu przepisy na „kaczkę po smoleńsku”, okazuje się być zwykłym, małym ściemniaczem. I czemu kompletnie nas to nie dziwi?

PS. Już po napisaniu całości tekstu przyszła mi do głowy jeszcze jedna refleksja. Czy za chwilę nie znajdzie się ktoś, kto uzna, że skompromitowanie osoby, będącej – chcemy, czy nie chcemy – jedną z ikon walki z pedofilią w Polsce, nie jest dobrą okazją do, jak to takie ofensywy obyczajowe eufemistycznie określa, „rozpoczęcia dyskusji”, tym razem o pedofilii właśnie?

http://www.jakubspiewak.pl/2012/07/24/hucpa-owsiaka/
http://niepoprawni.pl/blog/94/tak-pieknie-rzygal-smolenskiem

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ja o istnieniu tego faceta dowiedziałem się z niepoprawnych w ostatnich dniach.
Odnoszę wrażenie, że to jakaś potworna kanalia musi być.
Raz ta fundacja, potem rzyganie Smoleńskiem, a godzinę temu, dzięki twitterowi trafiłem na jego stronę muzyczną:

http://www.youtube.com/watch?v=d3gIwHKIa_o

Ciekaw jestem, czy chociaż jeden rodzic powierzyłby takiemu zbokowi swoje dziecko choćby na kwadrans.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335596

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#335601

Pod latarnią najciemniej. Molestowanymi dziecmi zajmowal sie też Andrzej Samson. I jest coś co ich łączy.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#335598

poszedłem za Twoim linkiem....ten człowiek jest chory!
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#335599

To może dlatego że nie mam telewizora.
Wygląda że to jakiś zboczeniec jest.
Remek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#335642

muzycznie to jest bardzo słabe, to musi nadrabiać skandalem... swoją drogą to jest dostępne bez ograniczenia wieku, łamie regulamin YT. Nawet jak na mój ponadstandardowy próg tolerancji, spore przegięcie.
Warto zgłaszać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335649

zauważyłem, że nie zaznaczyło się w tekście, w którym momencie kończy się cytat z listu do Owsiaka, więc poprawiłem...

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335602

zrozumieć tego rozczulania się nad zwykłym-mało tego ohydnym złodziejem. To jest po prostu drań , który okradał dzieci i oszukiwał ludzi, którzy w dobrej wierze oddawali pieniądze na rzecz walki z pedofilią. Kanalię należy nazywać kanalią !!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

witold46

#335609

a gdzie pan widzi to rozczulanie się?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335614

Czapliński , który dzisiaj próbuje ze złodzieja Śpiewaka zrobić bohatera, również uczestniczył w obronie pedofila Samsona, kory molestował dzieci autystyczne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

witold46

#335615

rozumiem - przestraszyłem się, że w moim tekście pan to rozczulanie się znalazł... pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335622

 jak człowiek o wyglądzie oszusta i menela może być prezesem tak dużej fundacji, zasiadać w szacownych gremiach i mieć tak duży wpływ na sposób rozwiązywania problemów dzieci. Czy ten facet jest w ogóle żonaty? Czy ma własne dzieci? Czy musiał wyglądać jak menel spod budki z piwem? Nie było go stać na poświęcenie pięciu minut dziennie na ogolenie się i pół godziny na miesiąc na pójście do fryzjera? Porządkowanie świata zaczyna się od siebie i dalej nie pojmuję, że facet nie potrafiący ogarnąć podstawowych czynności wokół siebie, mógł być prezesem jakiejkolwiek fundacji, no chyba, że byłaby to fundacja Wspierania i Rozwoju Dwutlenku Siarki w Jabolach Produkcji EU. Od kiedy go zobaczyłem, zwracałem uwagę, że takie indywiduum nie ma żadnej wrodzonej harmonii i powinno zająć się sobą w pierwszej kolejności, a nie reprezentować środowiska obrońców dzieci. Jest też opcja, że właśnie tak mają oni oglądać i działać, żeby ogół utożsamiał problemy dzieci i rodzin z takim właśnie oszołomstwem. Bo jak widać, ten typ był na salonie bardzo mile widziany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335613

Gdyby przeciętny szary człowiek wypowiedział je publicznie skończyłby w sądzie, w najlepszym wypadku zostałby przypisany do polskiego ciemnogrodu. Gdyby to był człowiek , który zajmuje eksponowane stanowisko( nie związany z władzą) , natychmiast zostałby wyrzucony z pracy i banicja do końca istnienia III RP. To tylko taka mała kłótnia w rodzinnym szambie, która niczego nie zmieniła i nie zmieni. Dopóki Palikot mordował i patroszył i sprzedawał skórę wraz z prezydentem Komorowskim Jarosława Kaczyńskiego to był " ciekawym Filozofem"(według Daniela Olbrychskiego). Dzisiaj już nie jest cool bo naruszył nietykalność feministek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

witold46

#335620

Tego typa należy wsadzić do pudła a pseudo psychologa czaplińskiego zbadać czy rzeczywiście nie jest pedofilem!

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#335628

 Cwany żyd przekręcił gojów.Ciekawe co na to tatuś Paweł.

 Penie da w skórę bo kraść trzeba umieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marekagryppa

#335636

 nie napisałem o tym, jak bardzo ten typek śmierdzi czosnkiem kupionym za pieniądze na polskie dzieci. Na szczęście Ty mnie wyręczyłeś. Dzięki i pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335639

gwoli ścisłości, on nie jest synem, a bratankiem Pawła Śpiewaka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335647

Nie znałem tego listu do Owsiaka.
Coś tam słyszałem ale z treścią się nie zapoznawałem, bo od początku miałem o tym facecie jednoznacznie negatywną opinię.
Odkąd go pamiętam, gdy tylko zaczął pojawiać się w mediach, jedna myśl nie dawała mi spokoju. Taka mianowicie, że dosyć często do tego typu organizacji garną się ludzie, którzy w praktyce starają się zrealizować zasadę - pod latarnią zawsze najciemniej.

Warto byłoby przyjrzeć się dokładniej działalności fundacji. W szczególności zaś dzieciom, które w jakiś sposób przewinęły się przez ręce Śpiewaka.

Teraz kiedy znam treść listu, nie mam wątpliwości co do kolejnej rzeczy - to właśnie ta akcja, której zapewne częścią był ów list, kosztowała go cywilną śmierć.

Ten list to zniewaga, a mafia karze za zniewagę tylko w jeden sposób.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#335646

      sama nazwa "kidprotect"  to  potworek słowny!   

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335666

Nazwa jak dla marki prezerwatywy, nie ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#335670

#335675

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335680

Jeśli wszystkie kanalie opuściły swoje nory to znaczy, że ktoś im stworzył do tego warunki. Dzisiaj, w dobie Biedronia i "pani Ani G." każdy szubrawiec czuje się jak ryba w wodzie. Czym się różni ten najzwyklejszy kombinator od, powiedzmy, Józefa Bąka? Moim zdaniem tylko tym, że jeden kombinuje na setki złotych, ten drugi na tysiące. To wciąż to samo grono Przekręciarzy Okrągłostołowych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335686

Patrząc na tą facjatę można odnieść wrażenis że to jakiś półpedalek albo inny maniak dewiacji seksualnych.Natomiast po obejrzeniu jego stronki utwierdza się przekonanie że własnie tak jest.Myśle że nadchodzi okres wysypu dewiantów i innej masci zboczenców.Poprawność jewropejska zaczyna odnośić skutki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#335730