Jarosław Kaczyński idzie na wojnę

Obrazek użytkownika Budyń78
Blog

Nie miałem okazji obejrzeć konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego, na szczęście, dla takich jak ja, na forum rebelya.pl Ella wynotowała co ważniejsze punkty z dzisiejszego wystąpienia lidera PiS.

[quote]"Zajmowanie się sprawą katastrofy smoleńskiej jest moim moralnym obowiązkiem wobec osób, które zginęły 10 kwietnia pod Smoleńskiem"
"Mam moralny obowiązek zajmować się tą sprawą, dlatego że dotyczy ona mojego brata, mojej bratowej, moich przyjaciół, a także dziesiątek innych ludzi, których znałem, nie znałem, ale którzy byli moimi rodakami, obywatelami polskimi, którzy zginęli w tej - trzeba to tak powiedzieć - dziwnej katastrofie"
"aspekt moralny tego zaangażowania jest aspektem głównym"
"Bo są też komentarze o jakiejś zmianie polityki, nowej polityce, nowej strategii. To nie jest żadna nowa strategia, to jest imperatyw moralny"
"Żaden uczciwy człowiek na moim miejscu nie mógłby tej sprawy zostawić, bo to byłoby zostawienie sprawy najbliższych - naprawdę najbliższych mi ludzi w tym wymiarze rodzinnym, ale także w tym wymiarze przyjacielskim - no i wszystkich pozostałych"
byłoby to też "pozostawienie sprawy Polski"
zachowanie polskiego rządu w tej kwestii jest bowiem "w najwyższym stopniu dziwne"
"Jeżeli prezydent Komorowski usunie krzyż, który stoi przed Pałacem, to można powiedzieć, że będzie zupełnie jasne kim jest i po której jest stronie w różnego rodzaju sporach dotyczących polskiej historii i polskich powiązań"

Podkreślił, że drewniany krzyż stojący przed Pałacem Prezydenckim jest symbolem, który odnosi się przede wszystkim do poległego prezydenta i jego żony, ale także do wszystkich ofiar katastrofy.
"Każdy, kto twierdzi coś innego dopuszcza się ciężkiego moralnego nadużycia i to chciałem także bardzo wyraźnie powiedzieć"
Zaznaczył, że krzyż ustawiony przez harcerzy przed Pałacem można przenieść dopiero wtedy, gdy w tym miejscu stanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

"Nie może być tak, że w Polsce demokracja jest po prostu cieniutką, przezroczystą fasadą, za którą kryją się zupełnie inne mechanizmy. W każdym demokratycznym kraju ludzie, którzy choćby po części w niewielkim stopniu odpowiadaliby za największą tragedię po 1945 r. - a PO sama to uchwalała - musieliby zejść ze sceny politycznej"
"Chcemy, żeby Polska była dużo bliżej Danii, niż tego miejsca, w którym teraz jest, na różnego rodzaju międzynarodowych listach. Gdzie niestety bardzo nam blisko do różnych krajów trzeciego świata"

"Sprawy odpowiedzialności moralnej i politycznej (...) będą przedstawione w odpowiedniej +białej księdze+"
"My chcemy przedstawić opinii publicznej rzeczy udokumentowane, pokazujące jak to było, jakie są wyraźne związki przyczynowe między różnymi decyzjami, różnymi grami, gierkami, a tym w jakich warunkach odbywał się ten lot"
Tłumaczył, że zarys "białej księgi" już istnieje.
"Natomiast my byśmy chcieli, żeby jednak to dotarło do opinii publicznej".
Parlament Europejski ma wakacyjną przerwę, "a to także będzie teren działania w tej sprawie".
"Na pewno będziemy się tą sprawą zajmować i to być może przez bardzo długi czas i na różne sposoby".
Mówił, że obecnie jest dużo większa niż wcześniej wiedza na temat tego, "jak wyglądały wydarzenia przed tą wyprawą (do Smoleńska), począwszy od końca stycznia".
"Wszyscy wiemy, co działo się, jeśli chodzi o prezydenta w poprzednich latach, że prezydent był przedmiotem zupełnie niebywałego, obrzydliwego, odrażającego moralnie ataku ze strony różnych sił".
"Jeśli ktoś tych faktów ze sobą nie łączy, jak sądzę popełnia daleko idący błąd, albo ma jakieś kłopoty z myśleniem".
"W tej sprawie będą konferencje, będą +białe księgi+ i to funkcjonujące nie tylko w skali kraju, ale i Europy, a może i szerzej". [/quote]

Możemy domyślać się, jak ostre ataki wywoła ta konferencja. Nie na darmo odbywają się znów, jak za czasów Millera, odprawy z udziałem PR-owców rządu i dziennikarzy. W najbardziej wyważonych tekstach poczytamy, że "Kaczyński się nie zmienił" (gdyby się zmienił, powinien zapewne oświadczyć, że Lech Kaczyński był częścią dawnego życia, z którym zerwał, więc wyjaśnienie przyczyn katastrofy nie jest dla niego ważne). Mimo, że w zdaniach dziś wypowiedzianych nie ma niczego niewłaściwego (ja nie rozumiem tylko, nie znając kontekstu zdania "W każdym demokratycznym kraju ludzie, którzy choćby po części w niewielkim stopniu odpowiadaliby za największą tragedię po 1945 r. - a PO sama to uchwalała - musieliby zejść ze sceny politycznej") na pewno usłyszymy o "agresji", być może nawet "nieprawdopodobnej". Nie zabraknie sugerowania, że obaj bracia odpowiadają za katastrofę i coraz bardziej żenujących wrzutek, jak dzisiejsza, odgrzana przecież, informacja o wypowiedzeniu przez pilota zdania "pokażemy, jak lądują debeściaki". Warto przypomnieć, ze jakiś czas temu informacja ta już się pojawiała, potem została wstydliwie przemilczana, by wrócić - w komentarzach blogerów - po ujawnieniu zdań, które miały paść przed katastrofa - "zabije mnie, jeśli nie wylądujemy, później złagodzonych na "Będę miał kłopoty...". To jak? "Zabije mnie" czy "patrzcie, jak ląduje debeściaki"? Nie można już nawet wybrać spójnej narracji dla powstrzymania niewygodnych pytań? tak, jak nie można było powołać komisji badającej przyczyny katastrofy zgodnie z planem, z czego też na pewno za chwile będzie afera, czy raczej kolejne wrzutki, by ukryć skandaliczną niekompetencje rządu?

Proszę nie traktować tego tekstu jako notki, jest to raczej pisany na gorąco (w każdym możliwym znaczeniu) komentarz.

http://rebelya.pl/comments.php?DiscussionID=3824&page=1#Item_10

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to walka o PRAWDĘ
w imie PRAWDY mozna odpuscic nawet ewentualna wygraną w wyborach w co wątpie przy obecnej propagandzie salonu
PRAWDA jest nalezna nam jak i tym 96 ofiarom
i niewazna jest polityka i pozycja partii politycznych
wazne jest wyjasnienie katastrofy
dla mnie najwazniejsze
i tylko wyjasnienie i prawda się liczy
a wtedy społeczeństwo zrozumie czym jest dla Polski PO i Tusk z komorowskim

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72358

ja to wiem, Ty to wiesz, ale ja pisze o tym, jak to będzie wyglądało w mediach i w cześci, nawet tych przyjaznych, powiedzmy, blogów. Żeby było jasne - ja uważam, że tak trzeba i bardzo się cieszę z takiego postawienia sprawy przez JK. Właśnie tego od niego oczekiwałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72359

nie wyobrażałam sobie by katastrofę puscic w niebyt dla interesów partyjnych
niech przegra wybory ale niech PRAWDA zwycięży

pzdr

ps.a PO i Tusk wczesniej znikna na zawsze ze sceny politycznej niż myślą, bo zaczadzenie mózgu gawiedzoi nie może trwac w nieskończoność

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72361

Wystąpienie chłodne, merytoryczne ale jednocześnie widoczna determinacja. Tak w walce o PRAWDĘ, jak i o oczyszczenie Polski z KORUPCJI.
Wystapienie, jak na MĘŻA STANU przystało.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72363

http://www.tvn24.pl/12690,1665235,,,jesli-komorowski-usunie-krzyz--pokaze-kim-jest,wiadomosc.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72365

Obawiam się że Polityczni Oszuści długo nie znikną ze sceny politycznej, powiem więcej, zrobią dużo większe pranie mózgów narodowi a "polactwo" jeszcze bardziej będzie bić im brawo. Doprowadzając do mordu w Smoleńsku udowodnili na co ich stać, a ja przeczuwam że stać na dużo, dużo więcej. Dziwi mnie nadal postawa wielu Polaków, że dalej nie rozumieją co znaczy słowo prawda.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#72372

Oczywiście, że Kaczyński się nie zmienił. I to jest skandal!
Powinien przeprosić Palikota, że nie wyciągnął wniosków - właściwych- z wystąpień Ryja z penisem.
Powinien przeprosić Tuska, że śmiał walczyć o władzę. Władza należy się tylko Tuskowi, no może i tym co pociągają sznurki poruszające Rudym Płemiełem "...lecz nie było w świecie lisa, ponad lisa Witalisa..."
Powinien przeprosić Michnika, że nie myśli tak jak "mistrz Adam" sobie życzy. Po to w końcu wydaje swoją gazetkę by wszyscy wiedzieli co należy myśleć, na każdy temat zresztą.
Powinien w końcu uznać, że "polskość to nienormalność" i obudzić w sobie ducha internacjonalisty, tfu, chciałam napisać Europejczyka.
A zupełnie serio to uważam, że Jarosław Kaczyński się zmienił.
Nie ma takiej możliwości by straciwszy w jednej chwili najbliższych członków rodziny, przyjaciół, bliskich współpracowników, dobrych znajomych człowiek nie przewartościował swojego życia.
Na dodatek, przez długie tygodnie zmuszony był ukrywać przed ciężko chorą mamą straszliwą tragedię, która ich dotknęła. Nie wiedział, czy prawda mamy nie zabije.
Myślę, że Jarosław Kaczyński się zmienił zgadnie z zasadą - co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Myślę, że dzisiaj obelgi spływają po nim jak po Kaczce, i Dzięki Bogu!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72392

Widocznie opcji wypowiedzi pilotów musi być kilka, aby każdy mógl wybrać coś dla siebie. :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72395

Wszędzie na każdym kroku chronić Pana Jarosława nawet za cenę najwyższą ..
Wszystko na to wskazuje że może dojść do sytuacji do której to podżegają nas nasi wspaniali "sąsiedzi" ..sytuacja niczym z XVIII wiecznej Polski ..

Jak się zacznie nie będzie odwrotu ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#72406

http://fakty.interia.pl/polska/news/schetyna-odpowiada-szefowi-pis-ciezki-grzech,1507277
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72420

Zaabsorbowane jest :
PObieraniem POkarmu,
POwiększaniem masy mięśniowej (ku chwale farmera i jego zamożności)
i wydalaniem.
Gdyby jeszcze zastanowili się PO co to robią ...
Ze stada które hoduję, mogę wyrwać 20 sztuk i wywieźć do rzeźni ...
Z czegoś trzeba żyć, no nie ...
PO to to robię ...
I co ? I nic ...
Stado :
PObiera POkarm,
POwiększa masę mięśniową (ku chwale farmera i jego zamożności)
i wydala.
Ciekawe ...
Ktoś im to zrobił, czy taka ich natura ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72429

Bo ta "wizerunkowa" kampania wyborcza wnerwiała mnie.

Ps. Co to jest rebelya.pl?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72430

forum internetowe założone przez osoby niezadowolone z nowej polityki redakcyjnej Frondy
www.rebelya.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72432

Dzięki.

Czuję się uspokojona, bo nie chciałabym aby rebelya psuła wizerunek (!?) Rebeliantce. ;)

Pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72434

 Polskie władze zachowuja się haniebnie. Graja tragedią. Dla premiera stała sie okazją do egzaltowanych przechwałek o zdanym egzaminie dla innych członków rządu do obrzydliwych insynuacji. Medialny rynsztok zasilany cuchnacymi wysiękami (po to nawet przeciekiem nazwać trudno) .

A przecież wystarczyłaby zwykła ludzka wstrzemięźliwość i godność. Odsunięcie się od sprawy, w której jest się conajmniej współwinnym zaniedbań braku wyobraźni i bałaganu organizacyjnego. Przynajmniej politycznie lub moralnie winnym. W każdym wariancie, nawet tym z naciskami ta wina jest. Nawet tam gdzie plaforma zbierała 100%- wśród bandziorów ,stracili sporo głosów bo nawet tam gardzi się takim co chcą się tak  wyłgać . Premier czy marszałek Sejmu , gdyby mieli odrobinę przyzwoitości powstrzymaliby się od przemówień na pogrzebach - gdy kogoś brutalnie atakowałeś lżyłeś , wykpiwałeś to nie godzi sie na pogrzebie pajacować. Nie czekając aż trup ostygnie ogłosić się następcą. Mądralowanie jak katastrofa wpłynie na sytuację polityczną . 

Się pisze o Palikocie - ale oni wszyscy chamy. Tyle że chamstwo Palikota jest takie jak brud za paznokciami z daleka widoczne a Tuska i otoczenia jak kogoś co uważa sie za członka lepszego towarzystwa bo jak nasra we własne łózko to słuzba sprzątnie. 

 

Jest wielu mądrych i szlachetnych ludzi którzy nie umieją dać bezczelnemu chamowi w mordę. Dobrze, że Kaczyński się pozbierał. Przykro było patrzec jak się niepotrzebnie przed tym wzdraga.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72437

t

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.po.mixxt.pl

#72456

Oczywiście na czele walterownia, która nadała propagandówę złożoną z wycietych fragmentów wypowiedzi Kaczyńskiego z kilku lat, żeby pokazać jaki to niereformowalny agresor. Zresztą nic dziwnego, że tlewizja agentów w awangardzie. Trzeba chroni towarzyszy, którzy maczali w tym paluszki. Dzis usłyszałem pocieszajacą opinię młodej osoby, która stwierdziła, że nawet nie wybijajacy się inteligencją kolega wie, że to nie był wypadek. Atakując Kaczyńskiego za otwarte poruszanie sprawy smoleńskiej politpoprawne media mogą się skompromitować. Czego im i nam szczezre życzę

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#72481

Tak :) Ja tyle czekałam na to wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, teraz już odetchnęłam bo Jareczek z PiS bierze w swoje ręce sprawę katastrofy samolotu i NIE ODPUŚCI... tylko że znowu wszyscy z GW, TVN czy innych szmaciaków zaczną go przepraszam za słowo, szmacić... aż serce pęka patrząc znów na te ataki. No właśnie ktoś kiedyś tu napisał, że PO stworzyło sobie TVN czy GW i świetnie ich chronią, dlaczego PiS nie stworzy równie potężnej machiny która będzie ich broniła równie dobrze jak te szmaciaki PO ? My tu sobie piszemy o prawdzie, ale to nie przekłada się na zewnętrzny przekaz dla PO że MY też jesteśmy silni, że jest NAS dużo i że popieramy Kaczyńskiego i PiS. Jest Zemkiewicz, jest Krasnodębski czy Pospieszalski ( wielkie brawa dla ich głosu sprawiedliwości ) ale ich tak nie słychać jak ubeka-Michnika czy jemu podobnych. Właściwie na arenie medialnej PiS jest sam, a PO ma za sobą gigantów-hieny, którzy świetnie NAS opluwają... I co tu zrobić ?...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72499

Nie wiem czy zauważacie jak rośnie ranga NIEPOPRAWNYCH. O ile miesiąc temu troll przelatywał jak kometa, i tylko co inteligentniejszy się ostawał, to teraz mamy tu cały desant.
Chyba za dużo prawdy na tym portalu. I nomercy wydał polecenie swoim pachołkom, aby tu zrobić bagno jak na wp czy onecie.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72532

Co Waść powiesz - to dobrze. Gratuluję wzrostu rangi portalu:) A że mierzona (ta ranga)w jedynych jednostkach, jakie zna salon (czyli w gównorzutach), to... znak czasu. Niestety. Ale to już całkiem odrębny sposób na innych dyskusjach wałkownay.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72732

Widzisz, po ruchach przeciwnika tez można poznawac, gdzie sa jego czułe miejsca. A My musimy być blisko, skoro tak gwałtowne ruchy wykonują.
Musimy jeszcze rozpracowac DYSTRYBUCJĘ myśli, jakie stały się ZBIOROWYM DOBREM tego portalu.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72735

Jes. To jest temat do rozważenia. Jak się pojawią dobre pomysły, to dajcie znać. Ja tam nieczasowa jestem, ale pewno nie będę siedzieć na tyłku i patrzeć, jak inni tyrają.
A propos robienia czegoś (czegokolwiek, byle zacząć) - posłałam dziś maile:
1. do grunwaldu1410 z podziękowaniem za fajne widowisko (bo to chyba oni są spiritus movens?);
2. do TVPinfo ze smutkiem, że Pani redaktor tak zjechała tych... amatorów przecież. Nie, nie pisałam jej, że jak za mały (jak dla niej rozmach) i za mało koni, to niech sama kupi i zacznie utrzymywać i układać konia bojowego... Tylko uprzejmie, że to przecież amatorzy i własnym sumptem w zasadzie [może tiwi ich dożywi, to se kupią więcej koni i zobaczym jak mistrz goni;) ].
Oraz z prośbą o więcej takich transmisji, bo to wyrąbista impra była.
Jutro napiszę jeszcze do Młodzieży Wszechpolskiej z podziękowaniem za ich dzisiejszy marsz. Nie każdy może przyjechać do Warszawy, żeby pomaszerować (nie mylić z paradowaniem!) a im podziękuję, że mieli odwagę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72800

Zupełnie poważnie boje się o życie Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiem czy Putin lubi zostawiać niedokończone akcje. JK miał być w tym samolocie i byłby już spokój, kto by robił teraz "zamieszanie"?
Bardzo mnie buduje wasza postawa , ja jestem bardziej pesymistycznie nastawiona do tego co się dzieje.
Zdaje sobie sprawę, ze to źle ale myślę ze tak myślący ludzie jak na tym forum to bardzo mały procent społeczeństwa. I zadaje sobie pytanie : jakie mamy szanse w starciu z taką BESTIĄ??? JAKIE SZANSE MA JK???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#72528

AZIG
Podpisuję się pod tą PRAWDĄ dwoma rękami , szkoda że nie mam drugiej pary :))! Dużo rozmawiam z ludźmi , także z tymi , dla których Gazeta Gówniana była codzienną modlitwą, a wybór Zdrajcy Gajowego na fotel prezydencki jedyną możliwą i najlepszą opcją.Dzisiaj oto jeden z takich po podglądaniu naszego portalu (dałam adres )poczuł nagłe OLŚNIENIE - powiedział : TO OSZUŚCI ! Żebym to ja wiedział... i poszedł kupić Gazetę Polską !
Myślę moi drodzy , że takich nawróconych wkrótce będzie więcej , ja ze wszystkich sił staram sie, aby tak się stało .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam.
Prawda jest chlebem ducha -Hermann Schell

#72583

Dzięki :) Tak właśnie trzeba działac. Codzień po malutkim kroczku.Aby spokojnie zasypiać.Dla Naszych dzieci i wnuków.
Polecam też treści na www.smolensk-2010.pl i www.iskry.pl
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72589

Polacy są logiczni.

Tymczasem media zarządzają emocjami.

 

I KTO WYGRA ?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72592

To proste. EMOCJE LOGICZNYCH.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72597

... niestety nie natchnęła mnie ona optymizmem.
W szczególności mam na myśli formę Jarosława Kaczyńskiego - to wszystko co powiedział i sposób w jaki to powiedział.
Nie wiem co się dzieje za kulisami ale coś się ewidentnie dzieje bardzo niedobrego.

Jego wystąpienie określiłbym albo jako drugą po katastrofie falę załamania (pierwsza jak mniemam musiała mieć miejsce tuż po 10.04 i była po prostu widoczna podczas nielicznych, publicznych wystąpień Jarosława - ale to zrozumiałe) albo jako wynik czegoś co dzieje się na niewidocznym dla nas szczeblu. Czegoś czego odpryski w postaci ostatnich wydarzeń czy wręcz prowokacji widać "na zewnątrz".

Z drugiej strony, tuż po konferencji, Danuta Holecka rozmawiała z Jonasem i Godlewskim. Ci dwaj nawet nie usiłowali udawać, że przyszli podzielić się wyważonym komentarzem na żywo. Po prostu zjebali JK jak rasowi funkcjonariusze salonu. Przypieprzali się dosłownie o wszystko - od detalu po całość. Interwencje Holeckiej (nawet dość energiczne i świetne pod względem logicznym) zlali sikiem prostym i jechali po całości argumentując w znanym Kalemu stylu.

Źle to wygląda. Całe to trzecioerpowskie gówno znów uderzyło w wentylator...
Ale jakby mocniej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#72602

ale czy ma te chorągwie co potrafią walczyć z cynglami?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72612

Zaręczam Ci,że fakt przejścia przez wojsko w PRLu nie oznacza,że kazdy ślubował wierność sojuzowi. Do tego wielu nawróciło się po wyjściu.W porównaniu z teraźniejszym harc-przepraszam wojskiem...A przepraszam. Byłbym zapomniał. Mają jeszcze przecież KOMPANIĘ REPREZENTACYJNĄ!
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72615

T - REX    Ciekawe rozwazania , ale moze warto pamietac co powiedzial w swym lakonicznym stylu Leonidas , bo on i jego wojownicy mieli chyba cos na ten temat do powiedzenia , jak i wszyscy inni Spartanie . Tylko , ze potem to juz trzeba byc konsekwentnym , moze najlepiej od samego poczatku , to bardziej spojne .

Leonidas powiedzial jeszcze cos innego , co jest  bardzo adekwatne odnosnie powojennej historii Polski  : " Umrze Narod , w ktorym umarli Bohaterowie " , no a u nas wybijalo sie Ich masowo , poczawszy od Katynia poprzez lata powojenne . Narod przygladal sie biernie jak ich katowano i mordowano , pod lufami broni sowietow oczywiscie . Polska i Polacy do tej pory nie otrzasneli sie z hanby i wstydu tych czasow , i nigdy sie nie otrzasna dopoki nie zrobia balansu sumienia - narod w ktorym umarli bohaterowie .

Teraz chyba w koncu mimo wszystko wyrosli nowi , to sie okaze . Czy ten kto przyspieszyl ta metamorfoze naprawde rozumial co robi ? Ale warunki takiej regeneracji sa bardzo kiepskie w tej III RP - coz to bowiem "P" w tym akronimie . To nie res publica / pospolita , o nie . To raczej Rzecz  profiterow , parazytow , pajacow . To nie jest srodowisko sprzyjajace rozwojowi bohaterow , w takiej RP rosna oportunisci , konformisci , cynicy , konsumenci , kabotyni . To srodowisko do chowu wrobli , nie orlow , a tu trzeba na gwalt orlow , im wiecej tym lepiej .

Bo trzeba pamietac  , ze czas nagli  - trzeba pamietac co powiedzial z kolei Carl von Clausewitz w  " O wojnie " , w rozdziale Bitwa walna / Wplyw zwyciestwa oraz Strategiczne srodki wykorzystania zwyciestwa  :    " ..... i wlasciwy sukces, jaki wykazuja powyzsze wplywy podczas dalszego trwania wojny . "   .... " Tutaj zastepuje nam droge przeznaczenie ...... " .

Bo pamietajmy takze " To co rodzi sie martwe  , dlugo nie moze umrzec "  J.S. Lec .

Pozdrowienia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#72631

Czy to patriota, czy wróg to? Komu może zależeć na skłóceniu Polaków? pomyślcie
C.BAsia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

C.BAsia

#72632

T - REX  No wlasnie .

"Mysl zmieniajac glowy przyjmije ich ksztalt ." J . S. Lec

Priwiet .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#72728

Jarosław Kaczyński "idzie na wojnę" także za nas i nasz honor. Więc co najmniej dotrzymajmy Mu towarzystwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73303