Blogosfera polityczna.pl - Projekt badawczy. Pyt. 9. Salon24 po pięciu latach

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Niedawno Salon24 obchodził swoje piąte urodziny. Kończy się okres, który stanowi przedmiot zainteresowań moich badań nad blogosferą (które kiedyś trzeba przecież skończyć). Piąte urodziny Salonu z jednej, a koniec kampanii wyborczej z drugiej strony stanowią dobry punkt, by zakończyć bieżącą obserwację. Pora na namówienie blogerów na podsumowania. Jeszcze w tym roku poproszę użytkowników Salonu24 o udział w kończącej badania dużej ankiecie, dziś zaś chciałbym spytać Was o Salon24.

9.Jak oceniacie Salon24 po pięciu latach działalności? Co zmieniło się przez te pięć lat w samym miejscu, a co w Waszym jego odbiorze?

9a. Czego spodziewaliście się po Salonie24?Na ile Salon24 spełnił Wasze oczekiwania, a na ile je zawiódł? Co jest jego sukcesem, a co porażką?

9b. Czy Waszym zdaniem Salon24 wpłynął na rozwój (w tym - na powstanie innych portali blogowych) i odbiór blogosfery w Polsce?

9c.Czy zmienił podejście do niej mediów i ich pracowników?

Pytanie dodatkowe do osób, które zdecydowały się na opuszczenie lub znaczące ograniczenie swej aktywności na łamach s24: 9d. Czemu zdecydowałeś się na całkowitą lub częściową rezygnację z publikowania w s24? Jeśli wśród czytelników znajdują się osoby, które w ogóle nie zdecydowały się na korzystanie z Salonu24 również poproszę o wyjawienie motywacji.

przedatowane z 12 listopada

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

9.Miało być jak na świecie, wyszło jak w Polsce. Pieniądze na rozwój sfery obywatelskiej,na poszerzenie pola dyskursu społecznego,na wzajemną edukację,na ścieranie się poglądów dla utarcia tychże w sposób bezkonfliktowy.Wykoślawiło się w monopol jak gówniana, jak "pluralizm telewizyjny".Na nowym polu jakim jest blogosfera s24 szybko zmonopolizował rynek i zagarnął go prawie wyłącznie dla siebie, w sposób nieuprawniony narzucając poglądy adminów i redakcji.Była nadzieja by ludzie nie myśleli Michnikiem czy Ziemkiewiczem, by artykułowali swoje zdanie,by się mu przyglądali i je modyfikowali w kierunku na lepsze,a wraz z tym swój kraj.Niestety s24 nie zdał zadania jakie przed nim stało ,a może zdał zadanie jakie przed nim postawiono.Koniecznym stało się odejście, by nie brać udziału w tej manipulacji.Kraj taki jak Ameryka już dawno by to rozwalił i dał po połowie na 2 konkurencyjne by się we wzajemnym ściganiu doskonaliły, dobro wspólne na względzie mając.
Sam zdecydowałem o odejściu patrząc co wyprawiają z innymi. Decyzja nieodwołalna.(Oczywiście z korzyścią dla s24 by nie orbitował w okolicach faszystowskiego rynsztoka.)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199857

dzięki!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199946

Na pierwsze dwa pytania nie mogę odpowiedzieć, bo nie rozmyślam w ten sposób o Salonie. Przyjmuję go takim, jakim jest niczego się nie spodziewając. Choć mogę powiedzieć, że Salon odniósł sukces - co by nie mówić, jest najsilniejszym takim miejscem w blogosferze, a byli tacy, którzy rzucali mu wyzwanie (było - albo i jest - coś takiego jak Blogbox na stronach "Wprost", czy "Redakcja" Newsweeka). Ponoć teraz ma z czymś wkroczyć Lis. Zobaczymy. Co do Lisa - możemy narzekać na Salon, ale co by było, gdyby te kilka lat temu na pomysł czegoś takiego wpadł Lis? Janke to polityczny pływak, ale Lis to rekin i to nie grający po naszej stronie. Może więc lepiej, że rolę w rozwoju blogosfery odegrał raczej Janke. Czy mógł być to ktoś bardziej "nasz"? Jakoś się taki nie znalazł. Nie da się też zaprzeczyć, że Salon był katalizatorem takich inicjatyw jak N czy Blogpress. Nie przypominam historii ich powstania, bo wszyscy ją znamy. Jeśli chodzi o monopolistyczną pozycję Salonu, to = po pierwsze - nie jest ona już tak monopolistyczna, a po drugie - trudno mieć o to pretensje do twórców Salonu (choć można na to narzekać).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

tad9

#200086

dzięki! Blogbox nie był raczej konkurencją na takiej zasadzie, jak Redakcja czy portale prawicowe, bo to był agregat, działający jak blogowy "wykop" - nie zmniejszał klikalności portalom, z których zbierał teksty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200150