Jak każdego 10. - kilka zdań

Obrazek użytkownika Budyń78
Ogłoszenie
Jak zawsze dziesiątego pozwolę sobie w kilku zdaniach napisać, co działo się w katedrze i później - pod pałacem prezydenckim. Na pewno wkrótce pojawi się sporo relacji i nagrań, teraz zaś kilka krótkich uwag.
Po drodze do katedry widzieliśmy sporą grupę demonstrantów pod pałacem prezydenckim, którzy przyszli na kolejną odsłonę "Lasu smoleńskiego". W samej katedrze w pierwszej chwili wydawało się, że będzie o wiele luźniej, niż w poprzednich miesiącach, jednak szybko sytuacja się zmieniła. Było wręcz ciaśniej. Porywające kazanie (i tu najbardziej liczę na nagranie) wygłosił ks. Jan Sikorski, duszpasterz "Solidarności" i przyjaciel ks. Jerzego Popiełuszki. Wśród kapłanów obecni byli zaś m.in. znani spod pałacu prezydenckiego o. Jerzy i o. Jacek, powitani wielkimi brawami. Wracając do ks. Sikorskiego - w piękny sposób wyjaśniał on słowa Jezusa z dzisiejszego czytania, opowiadał o dzisiejszych próbach budowy Wieży Babel; w swojej mowie zawarł właściwie wszystko, co ważne w dzisiejszym świecie - zagrożenia dla Polski i cywilizacji, brak szacunku dla życia, które należy przecież do Boga, nie zaś człowieka i wiele innych wątków, w niebanalny sposób nawiązując do wydarzeń, których kolejną miesięcznicę obchodziliśmy i do ich konsekwencji. Ks. Sikorski podarował obecnym niesamowitą ilość prawdy i nadziei. Jestem - nie ukrywam - pod wielkim wrażeniem tego kazania, jednego z najlepszych, jakie dane mi było nie tylko po 10 kwietnia, ale może nawet w całym życiu słyszeć.

Po mszy, gdy przy wyjściu z katedry czekałem na naszych czytelników z krzyżykami smoleńskimi, widziałem wylewający się na ulicę, zdający się nie kończyć tłum. Niestety, obowiązki nie pozwoliły mi uczestniczyć w przemarszu, do głównej grupy doszlusowałem dopiero pod pałacem prezydenckim, gdzie przemawiał Jarosław Kaczyński. Atmosfera była spokojna, momentami podniosła, momentami trochę luźniejsza, gdy obrońcy krzyża i część demonstrantów ustawiało się do pamiątkowych zdjęć. Trudno mi ocenić liczbę uczestników - wydaje mi się, że było ich nieznacznie mniej, niż przed miesiącem, ale różnica ta wynieść mogła 200, 300 osób. Być może część z nich wybrało wcześniejsze poranne lub popołudniowe spotkanie. Jak zwykle pełny przekrój wiekowy i społeczny, sporo osób zupełnie nie pasujących do stereotypu wyborcy PiS, mniej natomiast kamer i transparentów.

Od znajomego, który pod pałacem bywa często usłyszałem złą wiadomość, że niestety, w każdy cieplejszy dzień, modlący się są nadal zaczepiani i atakowani. Gdy już opuszczałem Krakowskie widziałem zresztą grupkę tych samych "przeciwników", którą widuję zawsze, pod wodzą wannabe-metalowca, którego regularnie widzimy na wszystkich zdjęciach.

To tyle moich wrażeń. W międzyczasie, na blogpress.pl pojawiła się już relacja audio, tak więc bardzo zapraszam do słuchania i obejrzenia zdjęć.

Warto jeszcze dodać, że już pod koniec spotkania wystąpił Paweł Hermanowski z Solidarnych 2010, który zapowiedział demonstrację w obronie wolności słowa i przeciwko zwalnianiu z pracy nieprawomyślnych dziennikarzy, która odbędzie się w przyszłą środę i o której będziemy jeszcze informować.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Było mi bardzo milo uścisnąć Twa dłoń. Do zobaczenia za miesiąc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123282

Mi również. A 19-go się nie spotkamy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123283

Bardzo dziekuje za relacje z dzisiejszego dnia, czekalam na nia, bo nie mam mozliwosci brac w niej udzialu.
Pozdrawiam.
10/10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123286

Budyniu,
należy Ci się wielki szacunek i wielka dycha.
Pozdrawiam (mocno wzruszona)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#123287

Budyń przybij piątkę jedną i drugą ,czyli masz dyche .Pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

korab57

#123296

Szanowny Komentatorze, Twoje konto w Niepoprawnych ( 5 tygodni i 4 godziny) zobowiązuje ( ośmielam zapraszająco) do rzeczowej aktywności. Ja bym się nie ważyła bez przedstawienia swoich racji, tak wprost, domagać się od BUDYNIA przybicia owych "piątek", no chyba że łączą was wcześniejsze relacje. Jeśli tak, proszę o wybaczenie niezręcznych w tej sytuajcji uwag.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#124100

Czasy się zmieniają ale nie tzw. służby. Jak to śpiewał Janerka "Cyryl jak Cyryl ale te metody". Widzieliście duży biały samochód zaparkowany z prawej strony na chodniku zaraz obok zgromadzonych ludzi. Nagrywał całe spotkanie. Oczywiście był nieoznakowany. Ponieważ często wchodzono do środka można było zobaczyć masę monitorów. zresztą sprzęt do nagrywania był umieszony dośc wysoko na dachu. Gdzie ten sprzęt był 11 listopada gdy lewacy robili rozróbę i ich cel był jednoznaczny? Sami sobie szykują bicz na tyłki. Zamówienie polityczne jest jasne, nagrać, rozpracować, monitorować opozcyję. Pamiętam hasło z lat 80-tych. ZIMA WASZA WIOSNA NASZA!!!!! Jeszcze nadejdzie ta wiosna!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123316

Msza święta za ofiary katastrofy smoleńskiej odbyła się kolejny raz w pięknym Kościele Garnizonowym p.w. św. Elżbiety we Wrocławiu.
Gdy 10.12 obecna była raczej nieliczna grupa wiernych, tak wczoraj kościół był praktycznie pełen ludzi.
Msza podniosła, chwytająca za serce.
Szczególnie , gdy podczas modlitwy powszechnej odczytano całą listę wszystkich poległych w katastrofie w Smoleńsku. Powoli, z podaniem rang, stopni wojskowych, tytułów. Wielu wiernych stało nieruchomo, z pochylonymi głowami, ze łzami w oczach...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123332

Polon na swoim blogu umieścił film z puszczenia w niebo baloników:

http://poloniada.salon24.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123343

Szłam koło pani w starszym wieku, która jedną ręką trzymała mniej więcej siedmioletnią dziewczynkę a drugą pchała wózek ze śpiącym berbeciem, do wózka przytwierdzona była biało-czerwona flaga. Widok powalający z nóg zwłaszcza w konfrontacji z młodymi, zdolnymi puszczającymi wiązanki w kierunku osób słuchających wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123345

http://www.blogpress.pl/node/7124

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123360

 Dziekuje za relacje! Napawa optymizmem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123404

Zdjęcia i film napawają optymizmem i dają poznać rozmiar kłamstwa jaki osiągnęły media: jak można kompletnie przemilczeć tak dużą, comiesięczną manifestację??
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123405

Można wszystko. Ponoć Polsat News się wyłamał z tej blokady informacyjnej. Pozdrawiam również.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123450

Poszły w świat do złaknionych wieści.

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#123651

+

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123654