Rozkład jazdy na jutro...

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Na dzień jutrzejszy zaplanowanych jest bardzo dużo spotkań i demonstarcji, związanych z wizytą prezydenta Rosji Dymitrija Miedwiediewa, a także, w Brukseli, z publicznym przesłuchaniem w sprawie Smoleńska. Poniżej zestawienie informacji, linków i - niestety - ostrzeżenie.

Warszawa, godz. 12 (dla chętnych - zbiórka o 11:30)

za stroną "Smoleńsk - chcemy prawdy"

[quote]Porozumienie "Smoleńsk - chcemy prawdy!" zaprasza wszystkich chętnych na akcję: "Witamy czerwonego niedźwiedzia". Termin zbiórki: 6 grudnia, godzina 11:00. Miejsce spotkania: kawiarnia w Hotelu Europejskim na rogu od strony pomnika Piłsudskiego.

Dnia 6 grudnia 2010 roku odwiedzi Polskę prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Zamierzamy przywitać go wielojęzycznymi tabliczkami i transparentami z hasłem: "Smoleńsk - chcemy prawdy!". Odczytana zostanie także petycja do obu Prezydentów, z żądaniem ujawnienia prawdy o katastrofie. Przypominamy, że wszystkie kluczowe dowody, które pozwoliłyby poznać prawdę o przyczynach katastrofy, w tym wrak samolotu i czarne skrzynki znajdują się w rosyjskich rękach. Działania władz Rosji przez ponad 7 miesięcy, jakie minęły od tego tragicznego zdarzenia, udowodniły, że ze strony rosyjskiej mamy do czynienia z pasmem kłamstw i zaniechań na olbrzymią skalę. Tego samego dnia o godzinie 18:00 zbieramy się pod ambasadą Federacji Rosyjskiej (od strony ul. Belwederskiej), gdzie zostanie przekazana stronie rosyjskiej wyżej wymieniona petycja.Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
UWAGA POBIERZ I WYDRUKUJ ULOTKĘ NA AKCJĘ W CAŁEJ POLSCE - TUTAJ !!![/quote]

Bruksela, godz. 12

za blogiem Adama Kuza:

[quote]W Brukseli w dniu 06.12.2010 o godzinie 12:00 odbędzie się manifestacja „Prawda i Pamięć - Smoleńsk 2010” z udziałem Rodzin Ofiar oraz młodzieży z Polski . Zbiórka przed wejściem głównym do Parlamentu Europejskiego na ulicy Rue Wiertz.
Manifestacja "Prawda i Pamięć - Smoleńsk 2010" ma na celu uświadomienie międzynarodowej opinii publicznej, w jak skandaliczny sposób prokuratura rosyjska prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy polskiego rządowego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia w Smoleńsku.
Osoby które przebywają w Belgii, bardzo proszę o dołączenie do manifestujących.
Ci którzy nie mogą wziąć udziału bardzo proszę o poparcie mailowe na adres Pana Andrzeja Melaka, który z całą pewnością przekaże nasze poparcie manifestującym.[/quote]
http://adamkuz.blogspot.com/2010/12/manifestacja-prawda-i-pamiec.html

Poznań, godz. 15

Informacja ze strony współorganizatorów, stowarzyszenia Lepszy Świat

[quote]Zapraszamy na akcję przeciwko łamaniu praw człowieka w Rosji, rosyjskiemu imperializmowi i okupacji Czeczenii. W poniedziałek 6 grudnia, w dzień wizyty prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa spotykamy się o 15.00 pod Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej, ul. Bukowska 53a.

Akcja jest legalna, weźmie w niej udział kilka środowisk, każde krytykujące Miedwiediewa i politykę Rosji z innych pozycji. Nie zabraknie happeningu Naszości. Jeżeli pogoda dopisze, odbędzie się również konkurs rzucania śnieżkami we Władimira Putina. Będą nagrody! :)

Prosimy też o symboliczne ubranie się 6 grudnia, czy na akcji, w szkole, czy w pracy- na czarno, na znak solidarności z ofiarami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji - z dziennikarzami i obrońcami praw człowieka walczącymi o demokratyczną i wolną Rosję.[/quote]
http://www.lepszyswiat.org.pl/

Warszawa, godz. 18

Protest przed ambasadą rosyjską. Odbyć mają się też protesty pod placówkami w innych miastach. Za komentarzem blogmedia24.pl na portalu Fronda.pl:

[quote]Szanowni Państwo,w dniu wizyty w Polsce Dmitrija Miedwiediewa, prezydenta Federacji Rosyjskiej spotykamy się na manifestacjach pod wszystkimi rosyjskimi placówkami dyplomatycznymi w Polsce.

Warszawa - 18.00. przed ambasadą ul. Belwederska 49
Kraków - 15.00. przed konsulatem ul. Biskupia 7
Poznań - 15.00. przed konsulatem przy ul. Bukowska 53a
Gdańsk - 17.00. przed konsulatem ul. Batorego 15

Głównym hasłem jest:
"Żądamy prawdy o Smoleńsku! Tak dla Europy wolnych narodów, nie dla rosyjskiego imperializmu!", ale przynieśmy oczywiście wszystkie dotychczasowe hasła których używamy podczas miesięcznic i które niestety nadal są aktualne.

W miejscowościach w których nie ma placówek rosyjskich spróbujcie zorganizować pikiety w miejscach które uznacie za odpowiednie do zademonstrowanie naszego punktu widzenia. Powiadomcie zaprzyjaźnione organizacje z którymi współpracujecie, powiadomcie swoich przyjaciół. Nagłośnijcie naszą akcję w lokalnych mediach, może oprócz obrzydliwych umizgów do Miedwiediewa, nasz głos też się przebije.

Pozdrawiam, Ryszard Kapuściński[/quote]

Od siebie dodam, że niestety liczyć trzeba się z brutalnym zachowaniem policji, które w przypadku wizyt rosyjskich władz są standardem, nie wyjątkiem. Przypomnę tutaj wydarzenia sprzed kilku lat z Krakowa, gdzie kilka osób zostało pobitych przez policję, kilka było też aresztowanych, postawiono im zarzuty.
[quote]26.01.2005 r.w Krakowie miała miejsce demonstracja przeciwko obecności Wladimira Putina (odpowiedzialnego za obozy koncentracyjne i śmierć tysięcy ludzi na Kaukazie, w szczególności w Czeczenii, prowadzącego dyktatorskie rządy w kraju, nagradzającego zbrodniarzy wojennych itd.) na obchodach rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Udział w niej wzięły osoby związane między innymi z Komitetem Wolny Kaukaz, Federacją Anarchistyczną, Viva Palestyna, Amnesty International oraz osoby nie zrzeszone. Tego dnia aresztowano 29 osób, z czego 6 zostało oskarżonych (jednej z osób postawiono 3 zarzuty) o:

> -stosowanie przemocy polegającej na odpychaniu rąk i szarpaniu funkcjonariusza;
> -stosowanie przemocy polegającej na wymachiwaniu rękami przed funkcjonariuszem;
> -stosowanie przemocy polegającej na wymachiwaniu rękami i nogami, wyrywaniu się, zapieraniu nogami o radiowóz;
> -naruszenie nietykalności cielesnej poprzez kopnięcie funkcjonariusza w głowę;
> -znieważenie funkcjonariusza słowami;
> -posiadanie środka odurzającego w postaci 0,17 gr.marihuany. [/quote]

To informacja, która krążyła po forach, głównie anarchistycznych, w roku 2005. Może dawać jednak przedsmak tego, czego należy się spodziewać. Nie udało mi się teraz znaleźć zdjęć z tamtej akcji, pamiętam jednak, że robiły spore wrażenie, a wśród pobitych przez policję były również dziewczyny. O tym, co działo się w Trójmieście przy okazji wizyty Putina, pisaliśmy na Niepoprawnych niedawno. Wówczas również doszło do co najmniej nadgorliwej reakcji policji. Podobnie może być jutro, zwłaszcza, że mamy dziś o wiele mocniej, niż kiedykolwiek po roku 1989, zaprzyjaźnione z Rosją władze.

Pamiętajcie, że grube ubrania mogą ochronić nie tylko przed mrozem, a i plecak z dodatkową bluzą czy swetrem może okazać się bardzo dobrym sprzymierzeńcem.

PS. Proszę nie odklejać tekstu do jutrzejszego wieczora. Jeśli zaś ktoś z czytelników ma dodatkowe informacje o planowanych bądź innych spotkaniach jutro, proszę o umieszczenie ich w komentarzach

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ktoś w innym wątku przytomnie radził by na protest zabrać kamery lub telefony z możliwościom nagrywania ... Warto rejestrować te wydarzenie do czasu aż sami nie zaczniemy łamać prawa ;)

Pozdrawiam i powodzenia życzę !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112199

i choć tylko myślami jestem z Wami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112221

Za ogniomistrzem serc

Kiedy przyjdą rozbierać dom,
ten, w którym mieszkasz - Polskę,
gdy porzucili już na złom,
co przecież było wojskiem,
z nakazem teraz do drzwi łomocą -
ty ze snu podnosząc skroń
stań u drzwi.
Ojczyzny broń!

Są w Ojczyźnie rachunki krzywd,
grubą kreską je premier odkreślił,
mimo to nie zapomniał ich nikt,
wciąż nosimy je w piersi i w pieśni.
Gdzie jest ten,co smakował gorzko
nasz nierówno dzielony chleb?
Kto dziś dłoń śmiał podnieść nad Polską?
- Rudy łeb!

Ogniomistrzu i serc i słów,
poeto, dawna twoja troska
dzisiaj wierszem powraca znów,
gdy umiera nasz kraj - nasza Polska!
Budź się Bracie! Od zdrajców stroń!
Stań u drzwi.
Ojczyzny broń!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#112249

Wypadałoby choćby wspomnieć, że ten wiersz jest wzorowany zarówno rytmem, stylem , jak i problematyką na wierszu Władysława Broniewskiego pt. "Bagnet na broń", napisanym w kwietniu 1939 roku

Cytuje fragment:

"Kiedy przyjda podpalic dom
ten, w którym mieszkasz - Polskę
kiedy rzucą przed siebie grom
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą -
ty, ze snu podnosząc skroń
stań u drzwi.
Bagnet na broń!
Trzeba krwi! (...) "

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112257

Każde dziecko wychowane w patriotycznej rodzinie, rzeczony oryginał zna, a więc zbędnym jest jego przywoływanie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#112321

1.09.2009r. Westerplatte i POlitycznie ocenzurowany fragment dyplomatycznego przemówienia Wł,Putina:

”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „lekarze” KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI , ABY NA „leczeniu” ZARABIAĆ””

... Służby specjalne ( prawie bezpieczeństwa publicznego) –„służba zdrowia” zarabia na przerabianiu tysięcy Obywateli na „chorych” zmarZłych i zmarłych ( w sposób mrożący krew) - po ewidentnej dywersji medycznej ( zakrzepy, zatory, udary „sepse” zawały)

POdobnie służby specjalne „ wymiaru sprawiedliwości” zarabiają (?) na „umarzaniu” – umożliwianiu mnożenia korupcyjnych chorób politycznych - dla korporacyjnej ucieczki od ZBIOROWEJ odpowiedzialności „karnej” i „kompetencji” etatowych „służb” - służących zawodami (zawodnie)

Służących politycznie - zawodowo nieetycznie, zorganizowanym grupom przestępczym, (grypom) anty obywatelskim i anty państwowym.

Bezprawiem zakażonych grupom -

PRAWIE instytucji (urzędniczo, mafijnie, „administracyjnie”) deprawujących ekonomicznie, gospodarcze i społeczne - polskie stosunki międzynarodowe .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112264

Zbigniew Herbert:

Niech nie opuszcza ciebie
twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy
- oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb
i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze
twój uładzony życiorys
i nie przebaczaj zaiste
nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych
których zdradzono o świcie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#112278

Dzień dobry - ja tu jestem nowa.
Ale czytam Was od dawna.
Katastrofa Smoleńska.. Brak słów..
Boję się tej nowej Polski i dlatego nigdy tu nie pisałam.
Ale teraz mam to w dupie. Znaczy wiecie co.
Niech mnie zamknie ten "tusku".

Podziwiałam Was od dawna, że tak długo nie odpuszczacie.
Nie można już tak dalej żyć.

Dziewczyny, chłopaki - panie i panowie, ja nie dojadę na ten czas kiedy się zbieracie na Spotkaniu, ale serce, które mam dla Was jest jak pięciolistna koniczyna.

Ps. Przepraszam za ten nijaki (debilny) nick. I tak "police" znajdą nas w gąszczu patriotów.

Ad. wiersz Z. Herberta - Cud.

Z szacunkiem dla tego Forum i Osób, które tu są sercem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112280

Ja tez jestem tutaj od niedawna.Calym sercem jestem z rodakami w Ojczyznie i poza Nia.Chcialam poinformowac ze niemieckie media podaly, ze Merkel spotyka sie dzis z Tuskiem.Pozdrawiam wszystkich

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112313

„Niech nie opuszcza ciebie
twoja siostra Pogarda” - dla dyplomatycznych mataczeń , dla politycznej „inteligencji” - stosowanej do oszukiwania i RZUCANIA ludzkich Ofiar ( poliZbrodni medycAkcji) - rzucania na stos - PObezprawia, stosowanego dla POtaniania państwa „prawa” - " administracyjnie" tającego (topniejącego)- lodowego SOPLA ... Ludowej wiązki - sopli lic (Soplic?) - Lawy topiącej Robaka (moralnego) pod ławą faŁszyzmu „adMINIstracyjnego” - UstRoju "urzędniczo" (żądlącego) - stosowanego przez straceńców etykiety ( politycznej „eTytki” - do wora, bez dywagacji "pod dywan" ) w nieludzkiej ciemnicy MAKSYmalizującej międzynarodowe straty gospodarcze,(Obywateli) cywilizujących , cy wylizujących miody wULUgaryzmie POliTycznym , czy etycznym biznesie wZniesień ?
Wzniesień - STOSÓW inkwizycji - PRAWdy) ...

Politycznych stosów - „stosownych” zniesień cywilizacyjnych praw - dla rozwoju bezprawia?

„Nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych
których” (?)
- metodycznie medycznie zdradzano do świtu ( zGodnie (?) z premedytacją Qjąc ciała gorące - dozgonnie - do zamarznięcia kolorytu koryt krwi - nie „ZDRADZAjąc” przeJAWów naturalnej ludzkiej oświaty (?) - czy dobrej woli właściwego pOszukiwania, kulturowo „donośnych” rozwiązań - związków FAŁSZYzMÓW POkoLEŃ - DUSZnych międzynarodowych poRodów myśli ...interNacjoMaliStycznych...

Premier Rosji Wł Putin : ”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK LAK „lekarze” KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA „leczeniu” ZARABIAĆ”” czy aby- zarabiać (?) na CENzurowaniu PRAWDY!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112320

Jan Bogatko

...bardzo ważne przypomnienie,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112354

Президент России, Дмитрий Анатольевич Медведев (6.12.2010r.) :
Мед Интервью - анализ - медитация...

Pielęgniarka медсестра, pielęgniarz - санитар - Мед брат - Мед врач, враг болезни ?

Polityczna medytacja po medycznym wywiadzie „diagnostyce” medycznej na styku prawa z bezprawiem, w starciu zdrowia społecznego z chorobami politycznymi służb specjalnych „ zdrowia i sprawiedliwości” zarabiających na zdrowiu Obywateli ( na dobrobycie stanu: pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego narodów - dla rodzenia tej Boga - Bogatej zdrowej sPRAWności produktywnego ( prawosławnego - praworządnego ? ) życia społecznego i ekonomicznego” ...

Czy mamy administracyjnie tracić czas Мед-misji (?) aby nadal błądzić po błędach „medycznych” przy POmocy nie dyplomatycznych chorób aby „dorabiać” państwom sąsiedzkim - więcej sieczki politycznej i patologii w GospodarCzczych ... stosunkach międzynarodowych ? ...

Janusz Krzemiński ojczystegoiowego@interia.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112357

Maleńka korekta
*Czterolistna koniczynka.
Powodzenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112423

Podczas przemówienia Miedwiediewa p.Rezydent był zradiofonizowany i brał symultanę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112427

on nawet po rusku "nie kuma"
Dlugo sie nie utrzyma.
richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#112659

Właśnie wróciłam z protestu pod konsulatem rosyjskim w Poznaniu. "Naszość" jak zwykle spisała się doskonale. Był nawet "Marsz Żałobny" Chopina.
Było śmieszno i smutno.
Najbardziej zaś smutno było dlatego, że nie było nas zbyt wielu.Godzina trochę za wczesna, ludzie jeszcze w pracy.

W tramwajach rozmówki o wszystkim i o niczym. Jest dobrze: -Kazik nie dostał zaliczenia. -Basia dzwoniła, że przyjedzie w piątek.-Ale tych fotek k...a, nikt nie może obejrzeć. -Powiedz Jasiowi, żeby sobie odgrzał obiad.
Zwyczajny, spokojny dzień.

Rozmawiałam dziś z kilkoma osobami w pracy. Uważają, że to nieuniknione, że Rosja połączy się z Europą. Postawiono Rosji warunki i ona na pewno je wypełni. Nie stanie się to jednak przed 2018 rokiem. Pytam czy mają świadomość, że czas szybko płynie. Ani się obejrzymy i już tu będą.
Ale Rosjanie przecież są już w Europie, kupują ziemię, fabryki, bardzo dużo jest ich na Lazurowym Wybrzeżu we Francji i nic się nie dzieje.
Patrzą zdumieni, nie rozumieją czego ja się boję. A wszyscy po wyższych studiach i to prawdziwych, nie takich jak w Wyższej Szkole Gotowania z Jaruzelskim.

Za oknem chlapa, w duszy smutek. Idę na spotkanie Klubu Gazety Polskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112453

czyli przed 2020 raczej nic nie skumają...
dziękuję za relację!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112455

„Rzecz” pospolita - naRząd, pięciopalczasta kończyna - dolna, górna, lewa, prawa, tylna, przednia(jakościowo ?)

Koniczyna podpięta pod piętą w naPięciu wsPięta - gdy napotyka się na pęd pięty, lub pięciopalczastego liścia - naPędu plaskacza .

Politycznie oceniamy zieloną koniczynę, z pod końskiej kończyny, obutej kopytem - czasami głaszczącym (ogłuszająco) czterolistną koniczynę SZCZĘŚCIA - pozytywnej emocji -unikalnej w czasach kopania się petentów z urzędUNIKami - koni trojańskiej administracji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112556