Wałęsa przegrywa z Wałęsą

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Wałęsa ma zeznawać jako świadek w sprawie karnej z oskarżenia Kobylańskiego, załużonego działacza polonijnego w Ameryce Łacińskiej, przeciw kilkunastu dyplomatom i ludziom mediów. Kobylański chce się poprzez ten proces oczyścić ze zniesławiających go zarzutów o rzekomy antysemityzm.

Wałęsa stanął po stronie jednego z oskarżonych, ambasadora Ryszarda Schnepfa (dyplomata, b. wiceszef MSZ, obecnie ambasador RP w Madrycie). Przypomniał on sobie, że 25 lutego 1995 r., podczas gdy jako prezydent składał oficjalną wizytę w Urugwaju, Kobylański złożył mu propozycję korupcyjną.

"W Montevideo pan Kobylański odciągnął na bok od delegacji prezydenckiego ministra Mieczysława Wachowskiego, któremu przedstawił propozycję: 200 tys. dolarów na kampanię prezydencką Lecha Wałęsy w zamian za wpływ na obsadę stanowisk ambasadorskich w Ameryce Południowej. Propozycja, która tą drogą dotarła do pana prezydenta, została odrzucona - powiedział Schnepf."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Walesa-proponowal-mi-200-tys-dolarow-lapowki,wid,13258111,wiadomosc.html

Wałęsa potwierdza, że taka propozycja miała miejsce, ale on odmówił. Natomiast Kobylański wszystkiemu zaprzecza. Dziwć musi fakt, jak to się stało, że taka niemoralna propozycja nie stała się wówczas głośnym skandalem, że dla Kobylańskiego nie skończyło się to wielką kompromitacją, że nie dostał od Wałęsy po łapach?

Nie wiadomo, czy to prawda, że za pośrednictwem Wachowskiego Kobylański proponował 200 tysięcy dolarów łapówki dla Wałęsy w zamian za wpływ na wybór ambasadorów. Jest kontrowersja. Powstają jednak jeszcze inne wątpliwości, na przykład:

1) Dlaczego Wałęsa zwlekał tak długo z ujawnieniem tej korupcyjnej propozycji i czyni to dopiero w tym momencie, po 16 latach milczenia?

2) Czy każdemu było wolno za pośrednictwem Wachowskiego składać Wałęsie podobne propozycje łapówek? Dlaczego postawa samego Wałęsy nie odstręczała od takich propozycji?

3) Dlaczego Wałęsa nie dopełnił ciążącego na nim jako na funkcjonariuszu publicznym obowiązku powiadomienia prokuratury o przestępstwie? Czy były też inne takie przypadki zatajenia przestępstw, o których miał wiedzę?

W tej sytuacji, jeśli sąd nie potwierdziłby zasadności zarzutów Wałęsy wobec Kobylańskiego, to on sam naraziłby się na pewną odpowiedzialność. Fałszywe oskarżenie przed organem ścigania było bowiem i jest karalne. Jeśli zaś sąd je potwierdzi, to tym bardziej jeszcze Wałęsa oskarża sam siebie, iż wiedząc o popełnieniu przestępstwa nie powiadomił o nim prokuratury.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przecież on nie myśli o żadnych skutkach tego, co mu każą klepać. On nie jest od myślenia! To widać, słychać i czuć!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#146773

Czyżby ci dyplomaci i redaktorzy tak desperacko szukali czegos na obronę, że nie pomyśleli, że Wałęsę wpuścili w kanał :)
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mieszczuch7

#146785

Nagle Bolek dostal cynk, ze "wyzsze racje" znow wymagaja wspolpracy. Bylo, nie bylo, minelo 16 lat, ale jak kaza, trzeba. W razie czego, moze powiedziec, ze mu sie przewidzialo. "Gora" doceni ze sie staral.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146784

"Bolek"- zakłamana esbecka świnia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

siliconcom

#146823

Jeden z komentarzy link do artykułu zamieszczam niżej.

Hrabio zróbmy akcję.
Poniższy tekst oraz film z przyznaniem się publicznym Bolka wysłałem na adres mailowy sądu apelacyjnego w Gdańsku, na ręce Prezesa i sędziego Romana Kowalkowskiego wydającego ten haniebny wyrok. Oto mój list: A czy rozgrzany sąd widział dokumenty „wypożyczone” przez Bolesława??? We wrześniu 1996 r. roku szef MSW z SLD Zbigniew Siemiątkowski napisał w notatce dla prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, że do UOP nie wróciły m.in. „notatki i doniesienia agenturalne od Lecha Wałęsy”, „jego dokumenty rejestracyjne” i „pokwitowania Lecha Wałęsy na odbiór wynagrodzenia za działalność agenturalną”. Choć poproszono wtedy byłego prezydenta, aby zwrócił brakujące materiały, nigdy nie odpowiedział. JEDNEGO !!!! 1 – słownie „jednego” Obalonego przez „Bolka” KOmunistę proszę wymienić , Hańba ! Ktoś mi przypomni skład tzw. komisji,która pół roku buszowała w archiwach i teczkach. Wałęsa: „Sąd stanął na wysokości zadania” I po co komentarz?… Było zadanie i niezawisły niezlustrowany sąd je wykonał…czyżby ten sąd nie oglądał WSI24? to przypomnę: Lech Wałęsa był gościem programu ?Kropka nad i” w TVN 24. Pytany przez Monikę Olejnik, czy żałuje, że podpisał kwity, zastrzegł, że podpisał zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa ?nie z myślą, że kiedykolwiek przejdę na tamtą stronę, że zdradzę”. Wszyscy podpisywali i ja podpisałem ? mówił. Nie odpowiedział na pytanie, czy brał pieniądze i donosił na kolegów. Polecam warte obejrzenia – http://www.youtube.com/watch?v=hucjMVPjclY Przypominam o co pytała śp. już Anna Walentynowicz agenta IW – WSW i MBP – SB tw. Bolka Wałęsę, pytania na które nigdy nie udzielił odpowiedzi.
1. Czy pamiętasz , jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB
dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii
i filmu?
2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu,
podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką z
Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o
które żona robiła ci publicznie awantury w 1980r ?
4. 9 grudnia 1980r przyznano \” Solidarności \” pierwszą nagrodę -30
tys.USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi ?
5. Co zrobiłeś z 60 tys.USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś
przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od
kogo?
7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą
kampanię wyborczą?
8. Czy uważasz za właściwe, że głowa Państwa lokuje pieniądze w
bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
9. Czy byłeś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M.Wachowski
jest kapitanem SB ?
10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie
reagowałeś na jego poczynania?
11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych
o kradzieże przed Sądem dla nieletnich i Sądem Rejonowym, wymuszając
płatną współpracę?
12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z
Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano
zwykłych widzeń?
13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA \” lokujcie swe
kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić\”.
Czy nadal tak sądzisz?
14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się ?
15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A.Gwiazdy z I Zjazdu
Solidarności- jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden
jest zdrajcą?
16. Kiedy spełnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i
wskażesz jego prawdziwe źródła, bo \”twoje\” książki przyniosły straty?
Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB ?
17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności,
czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu ?
Gdańsk , dn. 25.09.1995r. Anna Walentynowicz
Przyznający się publicznie Bolek: http://www.youtube.com/watch?v=kcOaEPaKqbo&feature=player_embedded
Pytania dziś można by mnożyć. Tak samo na zadane pRezydentowi sowieckiemu agentowi tw. Litwin KomoRuskiemu potomkowi bękarta popa Szczynukowa vel Komorowskiego (nazwisko ukradzione zamordowanym przez bolszewię Komorowskim), zięciowi zbrodniarzy ubeckich o trzech tetełe, którym ten tępak i umysłowy kaleka nie umiejący się wysłowić, a tym bardziej pisać, bolszewik bez manier i honoru, bo i niby skąd i po kim? zawdzięcza maturę i magisterkę 11 dniową, 50 pytań przez A. Ściosa ten sowiecki pachołek, analfabeta, tchórz i alkoholik nie odpowiedział. W zachodnich demokracjach jak i w USA byłby politykiem skończonym, zniszczyły by go niezależne media i prasa. WSZYSCY DOSKONALE WIEMY JAK ZA PO DZIAŁAJĄ W POLSCE SĄDY POBOLSZEWICKIE.. panie Wyszkowski, mam nadzieję, że nie zniży się Pan do tego poziomu i wbrew sobie zaprzeczy prawdzie jaką zna i przeprosi TW Bolka. Rola Wałęsy w czasie strajków w sierpniu 1980 roku. Śledzę życiorys TW „Bolka” od pamiętnej nocy, kiedy przy wsparciu Tuska, Mazowieckiego, Pawlaka, Moczulskiego i Niesiołowskiego doszło do obalenia pierwszego niekomunistycznego rządu Jana Olszewskiego. Niejeden w obronie Wałęsy powie: przecież Wałęsa, to przywódca strajków na Wybrzeżu w 1980 roku. Czy aby na pewno? Czy prawdą jest, że Wałęsa zorganizował strajk w stoczni im. Lenina? Oczywiście że nie. Strajk zorganizowali Andrzej i Joanna Gwiazda oraz Bogdan Borusewicz w obronie zwolnionej z pracy związkowej koleżanki – Anny Walentynowicz To skąd te sprzeczne opinie, co do roli Wałęsy w 1980 roku? A jaki był cel Wałęsy w strajkującej stoczni? Stoczniowcy nie mogli sobie poradzić w negocjacjach z dyrekcją stoczni, i do tego potrzebowali mędrca pokroju Wałęsy? Czy przypadkiem dyrekcja stoczni nie potrzebowała Wałęsy, który mógłby zakończyć strajk? 14 sierpnia Wałęsa pojawia się w stoczni, a 16-tego o godzinie 14:17, bez konsultacji z Komitetem Strajkowym Wałęsa ogłasza zakończenie strajku przemawiając do stoczniowców z zakładowego radiowęzła cytuję: „Stoczniowcy, Delegaci i Komitet Strajkowy uważają, że mamy co chcieliśmy.(…)Dziękuje wam za wytrwanie (…) Pozwalam do osiemnastej wszystkim opuścić stocznię” Krotko potem do Ministra Przemysłu Maszynowego – Aleksandra Kopcia zadzwonił dyrektor stoczni Klemens Gniech raportując: „Wszystko poszło, jak się umawialiśmy… Tak… Skończony… Podpisaliśmy…Gładko…W poniedziałek przychodzą do pracy”. Decyzja Wałęsy o zakończeniu strajku. spotkała się z oburzeniem części załogi stoczni, przedstawicieli innych strajkujących zakładów, a także obecnych na terenie stoczni przedstawicieli WZZ zwłaszcza Anny Walentynowicz i Aliny Pieńkowskiej, które domagały się kontynuowania strajku do czasu realizacji postulatów zgłoszonych przez inne zakłady pracy, w tym zalegalizowanie Wolnych Związków Zawodowych. Anna Walentynowicz i Bogdan Borusewicz zorganizowali wiec, w którym wzięło udział około 1200 osób. Na wiecu nawoływano do kontynuowania strajku. Tymczasem Wałęsa jednoznacznie oświadczył, że „sprawę strajku uważa za zakończoną” (sic!). Walentynowicz, Borusewicz i Szołoch wraz z grupą stoczniowców postanowili nadal strajkować zarzucając Wałęsie zdradę. Będący w osamotnieniu i pod presją stoczniowców, Wałęsa w końcu przyłączył się do strajkujących. Ostatecznie doszło do podpisania słynnych „Porozumień Sierpniowych”. Narodził się NSZZ „Solidarność”. Jej nieformalnym przewodniczącym ni stąd, ni zowąd został Lech Wałęsa. Wydaje mi się, że środowisko prawicowych polityków i dziennikarzy powinno w tym przypadku urządzić Wałęsie i całemu salonowi, akcję odkłamywania historii. Od dziś przez cały np. tydzień, każdy polityk poproszony o wywiad w radiu lub TV, powinien zaczynać wypowiedź od słów: WEDŁUG DOKUMENTÓW Z IPN-U, BYŁY PREZYDENT POLSKI LECH WAŁĘSA BYŁ TAJNYM I ŚWIADOMYM WSPÓŁPRACOWNIKIEM SB O PSEUDONIMIE „BOLEK”. Od takiego oświadczenia, powinien też zaczynać się, każdy tekst prawicowego dziennikarza, niezależnie od tematu któremu będzie ten tekst poświęcony. Jestem ciekaw czy Bolek będzie skarżył każdego z tych ludzi za głoszenie prawdy? Nie pozwólmy niszczyć polskich patriotów za prawdę. Prawdę należy krzewić przy każdej nadarzającej się sposobności. Widać gołym okiem, że PRL-owskie służby dalej są mocne. Pan Wyszkowski „pomówił” Bolka w 2005 roku. W tym roku większość dokumentów Wałęsa ukradł co jest potwierdzone nawet przez Siemiątkowskiego który stwierdził ich brak. Zatem ustalenie czy Wałęsa był TW Bolkiem na podstawie ówczesnych dokumentów rzeczywiście mogło być rzeczywiście trudne zwłaszcza, że Kieres ówczesny szef IPN wystawił Wałęsie status pokrzywdzonego. Dlatego jest interesujące czy, przez te 6 lat kiedy, ukazało się sporo publikacji przede wszystkim Cenckiewicza i Gancarczyka, które już jednoznacznie wskazują, że Wałęsa to Bolek, sąd wziął je pod uwagę wydając wyrok w roku 2011, czy też oparł się na materiale dowodowym zgromadzonym w roku 2005. Jeśli na materiale z 2005 na którym oparł swoje „pomówienie” Pan Wyszkowski, to sprytny papuga mógł wykazać jego nieprawdziwość, bo nie było dokumentów, udowadniając przy tym, że Pan Wyszkowski mógł nie znać (lub nie mógł znać) tych dokumentów, które zostały odnalezione lub ujawnione po roku 2005. Warto zwrócić uwagę że Wałęsa obiecał proces wspomnianym autorom książki i co i cisza. Oni opracowali i analizowali dostępny materiał, zrobili kwerendę, udowodnili braki i manipulację (swoją drogą to przestępstwo przeciwko dokumentom za które Bolek powinien odpowiadać) a mimo to jednoznacznie wykazali współpracę Wałęsy z SB jako TW Bolek. Dysponentem do 2005 r. tych dokumentów był sam Bolek i oczywiście służby pozostałe po PRL-u a one są dalej mocne i niecałe 2 lata wolnej Polski to za krótko aby zmienić 50 lat pachołków Moskwy. O tym musimy pamiętać idąc do wyborów albo przekonujące zwycięstwo i pozytywistyczna praca od podstaw oczyszczenia tego PRL-owskiego grajdoła albo kolejne lata w których takie wyroki będą codziennością. Brak słów – pełza zamordyzm. Widać,że wracają stare czasy! Sądy jakie są każdy Polak widzi ! W audycji u Olejnikowej Wałęsa sam przyznał, że ubowcom podpisywał i że wówczas wiele osób tak robiło. On zaprzecza temu co mówi. Bolek jest Bolkiem! Trzeba tylko pamiętać nazwiska sędziów ,którzy są sługusami./ takich na zlecenie jest coraz więcej !/ czy ten ubecki kapuś i skurwysyn ze szwabsko żydowskim rodowodem wymienił sądowi jednego z tych 50 Bolków, których on ponoć zna? i ujawnić publicznie obiecał? Dlaczego nie podaje się nazwisk usłużnych parchobolszewii lub ich pomiotowi „sędziów ” pewnie także z tych rodów się wywodzących. To są informacje, które można podawać publicznie . Ta sędziowska bezkarna i łapówkarska, skorumpowana hołota gdzieś mieszka . Bo nie nazwę ich sędziami. Ktoś nie wiedząc z kim ma do czynienia może odnosić się do nich z szacunkiem, na który ta niedouczona, skorumpowana i łapówkarska hołota nie zasługuje. Oj przydało by się golić wam sędziowska sprzedajna hołoto łby na zero, w najłagodniejszej wersji kar, jak to było za Polski Podziemnej. Pamiętajcie sędziowska hołoto, PO wiecznie rządzić nie będzie, a rewolta i gniew Polan powstających z kolan będzie straszny dla was i waszego potomstwa, rodzin. Chlewnie w Mucznym na was czekają, zacznie się czyszczenie stajni Augiasza, czyli będzie opcja ZERO! tak w sądach, prokuraturach, oraz reszcie służb. Ta chwila nadchodzi. A teraz ciekawostka o tym zdrajcy, kapusiu i skurwysynie sowieckim agencie z Matką Boską w klapie i umyśle troglodyty Bolku: Wałęsa poparł w całej rozciągłości raport MAK a Rosjanie w telewizji kanal 1 w niedzielnych wiadomościach ( w tygodniu publikacji raportu w lutym) podsumowujących cały miniony tydzień pokazali ten chwalący MAK za rzetelność i obiektywność wpis Wałęsy na Wp. pl. Czy to dziwne? Kto płaci(ł) ten i ma oryginały teczek (Łubianka – GRU – KGB – obecnie FSB, no i zbrodniarz, bandyta z plutonu egzekucyjnego mordującego Polaków powracających z PSZ oraz tych w Kraju matrioszka sowiecka Kiszczak, chwalił się swym archiwum, polisą na życie i spokojne dożycie, ze swym lub raczej odwrotnie szefem Wolskim vel Jaruzelskim) wymaga. Gdy się brało wynagrodzenie za kapowanie, trzeba się później „odwdzięczać”. Reasumując: UB-ecki pseudo sąd. Chamstwo w biały dzień. Typowa ustawka.Parafrazując słowa tej załganej babci (niech się lepiej wnukami zajmie ta nieszczęsna kobieta) w todze stwierdzam, że wymiar sprawiedliwości i sędzia, kojarzą się w naszym kraju jednoznacznie negatywnie. Dzięki takim żałosnym orzekającym, jak ta kobieta robiąca za sędzię. Trzeba sobie przeczytać Archiwum Mitrochina oczywiście w druku po angielsku bo Polska wersja jest ocenzurowana, tam o tw.Bolku czyli parcho szwabie i umysłowym troglodycie „dr” hc po 5 klasach podstawówki i roku kursu w POM – ie nalewania wody w akumulatory Leibie Khone vel Wałęsie jest bardzo dużo!!!.Serdecznie pozdrawiam Pana Krzysztofa. Proszę się nie martwić, jeszcze zrobimy porządek z tą bolszewicką hołotą i ich kundlami. W „najlżejszym” wypadku z użyciem taczek z gnojem i goleniem łbów na ZERO! oraz wysyłką do chlewni Mucznego w Bieszczadach na reedukację. Temu sędziemu też nigdy nie zapomnimy wyroku wydanego w sprawie Wałęsa – Wyszkowski. Sędzia nazywa się Roman Kowalkowski -( Chlewnie w Mucznym na ciebie pobolszewicki POmiocie lub ich sługusie czekają, w celu reedukacji. Zapamiętamy w dniu Gniewu Narodu. Nie będzie tłumaczenia: ja tak musiałem, wykonywałem polecenia, etc..Będzie to taka Nowa Bereza panie Wyszkowski.Następców Kostka Biernackiego łatwo znajdziemy, p. Wyszkowski, mogę zostać nim nawet społecznie ja h. Bończa po Dziadku, po Babci Rak.
nadużycie link skomentuj

Wiesław P 25.03.2011 13:49:56

http://lukas.nowyekran.pl/post/7992,jak-nie-bolek-to-kto-lolek-patrze-na-filmy-i-widze-i-slysze-bolek-bolek-bolek

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#146909

gość z drogi

on już dawno przegrał,tylko Salon wciąż go dla potrzeb własnych odkurza

Matka Solidarności dawno już Powiedziała o nim Prawdę.....

same TW nami rządzą

a Prawdziwi Patrioci zostali na Smoleńskiej Ziemi

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#146911

Warto zajrzeć by obejrzeć film dokumentalny ukrywany 27 lat pokazujący jak Wałęsa manipulował aby nie dopuścić do strajku i zniszczyć Solidarność.

http://niepoprawni.pl/content/zakazany-ukrywany-27-lat-filmjak-bolek-walesa-zniszczyl-solidarnosc

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#146912

kitciwucho; Bylo piec rozpraw do ogloszenia wyroku.Kazdą rozprawe prowadzil inny sędzia , na szóstej oglosil wyrok szósty sedzia i byl to wyrok poprawny politycznie , nic ze sprawiedliwoscia nie mial wspolnego , a nawet byl oddalony od sprawiedliwosci o setki kilometrow.Mam na to dowody , bo byla to moja sprawa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#146922

DEDAL

Pytania -Odpowiedzi

1. Bo myślał że dostanie każdy Polak tylko w złotych - nie mylić ze złotem .

2.Bo nie było takiej postawy , tylko mowa i siano - a kaska jak zwykle dla pajacyka po występie na scenie kukiełek.

3.To nie tylko art KC - kto powziął informację o przestępstwie lub próbie jego dokonania ma obowiązek poinformowania o tym organów ścigania i ma na to miesiąc , w razie nie spełnienia tego obowiązku  będzie współwinny ....... 

 

A prokuratura w foteli swych ciepełko uknuta, szuka małych do prawem ukłucia ....

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

DEDAL

#147090