O utrąceniu kandydatury Wojciechowskiego do ETO i PO-wskiej mentalności Wschodu

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Już wczoraj wszystkie media podawały wiadomość o negatywnej opinii komisji budżetowej Parlamentu Europejskiego wobec polskiego kandydata na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Jest nim poseł do PE, występujący często w programie telewizyjnym "Sprawa dla reportera", twórca Duda-pomocy, adwokat, były sędzia i prokurator, były prezes Najwyższej Izby Kontroli, były poseł, autor ustaw i komentarzy, również bloger znany z żywego stylu, znienawidzony przez PO, Janusz Wojciechowski.

Żadne z doniesień o tym zdarzeniu nie podważało kwalifikacji i doświadczenia Wojciechowskiego, wręcz przeciwnie - po jego prezentacji, przesłuchaniu na forum komisji PE, były gratulacje.

Niewątpliwie był najlepszym z kandydatów, ale niespodziewanie przegrał głosowanie. Głosowanie było bowiem według kryteriów politycznych, nie merytorycznych. W zafundowaniu tej przegranej dużą rolę odegrały dwie posłanki PO, Róża Thun (z domu Woźniakowska, właściwie: Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein) i Julia Pitera. Nie ograniczyły się one do zwykłego zaatakowania posła PIS, ale jeszcze zmontowały przeciwko niemu frakcyjną, lewacką koalicję. Błędnie przez nie poinformowana eurodeputowana z Hiszpanii zarzucała Wojciechowskiemu, że ten miał rzekomo osobiście krytykować Komisję Wenecką. Nie było w tym krzty prawdy.

Zajęto się mocno przyprawianiem mu gęby krytykanta instytucji europejskich, osoby niesamodzielnej, małostkowej, a nawet niemal oszusta, który miał ponoć coś tam kombinować z biletami lotniczymi. Ten ostatni rzut błotem chyba najbardziej bolesny. Nie ma litości, gdy wypuści się psy gończe na zwierzynę, by osaczyć, zaszczuć, zabić. Za co? Wojciechowski zalazł PO mocno za skórę, ale też i PSL, bo dzięki niemu przecież PIS wygrywał ostatnie wybory głosami wsi i małych miasteczek. Bardzo ich wkurzył też niedawno wpis na blogu o tym, że Rzepliński mógłby być aresztowany na sali Trybunału na tzw. gorącym uczynku przestępstwa.

Generalnie jednak - moim zdaniem - chodzi po prostu o to, że za bardzo zbliżył się do Kaczyńskiego. Tego nie mogą znieść ani polityczni przeciwnicy, ani partyjni koledzy. Widoczne to jest w reakcjach na to fatalne głosowanie: satysfakcja Morozowskiego i kłamliwe komentarze w TVN, ale obrona ze strony Olejnik; Zbyszek Kuźmiuk i Jadwiga Wiśniewska piszą poruszeni to na blogu, to na twitterze, że skandal, że złamana została żelazna zasada popierania rodaka na unijne stanowiska ...

Tak więc za zbliżenie do Kaczyńskiego się płaci często własną skórą. To dla mnie zwykła rzecz: zrozumiałem to dawno temu, kiedy pracowałem dla śp. Lecha Kaczyńskiego i też obrywałem. Nie tak jednak, teraz to już idą na odebranie dobrego imienia i zniszczenie człowieka.  To niebezpieczna metoda walki politycznej, takie pójście choćby po trupach. Przypomina się zaraz Cyba i śp. Mariusz Rosiak, który również za Kaczyńskiego oberwał i zginął.

Józef Piłsudski po nieszczęsnym zamachu Niewiadomskiego na Narutowicza żałował, że nie dostał tej kuli, która dla niego była przeznaczona. Zeznania zabójcy świadczyły jednoznacznie, że chciał on zabić Piłsudskiego i zamiast niego zabił Narutowicza. "To jest duch Wschodu." - pisał o tym Piłsudski. I racja. Takie przeniesienie odpowiedzialności, takie coś, by za jednego zabić kogoś drugiego, syna za ojca? To jest całkiem wschodnie, azjatyckie myślenie, pozbawione idei indywidualizmu. I tu mamy ten sam mechanizm: odwet polityczny, utrącenie najlepszego kandydata na to stanowisko jakiego ma Polska, człowieka zasłużonego, ubabranie człowieka uczciwego za to, że ośmielił się stanąć przy Kaczyńskim. Za Kaczyńskiego.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Pitera jest nie tylko wyjątkowo głupia; to ona wykryła prywatę PiS na podstawie dorsza za 9,30 zł i to ona twierdzila, ze polskie dzieci są glodne, bo w Polsce brak kultury jedzenia śniadań.

Teraz okazuje się, że jest również zdradziecka, a może sprzedajna. Raz już w europarlamencie, razem z mlodym Wałęsą blokowała autostradęVia Carpatia.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1509411

Julia Pitera być może najprędzej się zreflektuje, to istota polityczna i umiejąca wyczuć, na czym straci, a na czym zyska. Tak czy owak, inni szatani tu byli czynni...

Miłego dnia

Vote up!
5
Vote down!
0

mieszczuch7

#1509413

Duch wschodu to element cementujący PO_sitwę poza korupcją, chamstwem, bezczelnością i pogardą dla prawdy...a obie paniulki są patologii tych emanacją...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1509422

Pitera to tylko narzędzie. Schetyna zdaje sobie sprawę, że totalne działanie przeciw PiS w UE może dać taki efekt, że Rząd nie da rekomendacji Tuskowi do przedłużenia jego funkcji. To byłaby jego osobista satysfakcja z zemsty na Tusku. Schetyna znany jest z tego, że "nie wybacza nigdy", a ma powody, ponieważ był przez Tuska poniewierany w sposób wyjątkowo dotkliwy.

Vote up!
5
Vote down!
0

Anka1

 

#1509427

Osobiscie nie widze żadnej różnicy pomiędzy tymi dwoma postaciami oprócz posiadanych nazwisk.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1509443

rozmawialem z nim pare razy bedac  (jako gosc oczywiscie ) w PE, gdzie to odbywaly sie rozne spotkania, wysluchania , wystawy. W latach 2010 - 2015 bylo to  moze 7 do 10 razy. Nigdy nie zabraklo na nich Posla Wojciechowskiego- zawsze znalazl czas aby  uczestniczyc w spotkaniu, otwartym , ktore organizowali jego kolezanki i koledzy poslowi. 

Nie ukrywam , ze p. Wojciechowski  nalezy do najbardziej przeze mnie cenionych polskich politykow. Byl nawet "moim" kandydatem  do startu w wyborach prezydenckich w 2015r.

Interesuje sie Jego poczynaniami od 2010 r  moge sie tylko samych superlatywach  o nich wyrazic.

Dla mnie prawa , swietlana postac. 

I kogos takiego jakies dwie PO-wskie bzdziagwy utracily  w wyborze na Urzad !

I to jakas od dorsza i druga dziwna dwojga nazwisk.

Kiedy wezma sie ze te  POostkumunistycza POwska niezorganizowana grupe przestepcza  i rozliczy ich POczynania w latach 07-15 ? 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

richo

#1509448

To pachołkowie i wasale i zdrajcy, pracujący za srebrniki judaszowe, dla Niemców, Rosji, żydów i masonów, za niszczenie Polski.

Zdrajcy to zdrajcy, i tak trzeba ich traktować.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1509450

Jedno jest pewne. Obu kobietom nie można zarzucić, iż cierpią na schorzenie o klinicznej nazwie: patriotyzm, a odruchy bezwarunkowe określane, jako działanie na rzecz dobra wspólnego, są rzeczonym zgoła obce. Tylko te dwa symptomy chorobowe trącą już jurgieltem (vide: Słownik języka polskiego PWN), a może i czym więcej?  Co gorsze odbywa się to za nasze, podatników pieniądze, wszak nie za mamonę z Nibylandii, nieprawdaż? Inną kwestią pozostaje fakt, któż wybrał owe, mocno zaawansowane wiekiem (co wnoszę ze zdjęć dostępnych np. w sieci) istoty do PE, szczególnie zaś tę specjalistkę od tropienia afer typu dorsz za 8,50 pln. Tfu, wstyd za piątkę, jak to mówią w krakówku, na pół świata a może i parę kilometrów dalej. Ale jest jedna rzecz pocieszająca/pozytywna w tej sytuacji. Jak to tak dalej pójdzie, to to daleko nie zajdzie - czego Szacownym blogerom, komentatorom, czytelnikom tudzież adminom niniejszego portalu z całego serca życzę.

Vote up!
5
Vote down!
0

Janina otęska

#1509452