Tusk, pokaż rachunki

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Kiedy media centralne robią nam jakiś festyn przedwyborczy, a prezydent, premier i ministrowie codziennie otwierają wystawy, rozdają odznaczenia, pozują z dziećmi, czczą rocznice albo prowadzą kampanie społeczne, a to zachęcając dziewczyny do studiowania na politechnikach (w czasie najlepszej oglądalności w tv), a to ucząc udzielania pierwszej pomocy w nadmorskich kurortach... A wszystko to znów za naszą kasę... Kiedy odbywa się miłe zbieranie grzybków i rozdawanie jabłek, jak to zgrabnie ujęła prof. Bobińska (PO)... I podczas gdy kończy się pomału chyba weekendowy festyn kluzików-kowalików, którzy zajmą się sanitarnym kordonem i innym banderolowaniem PIS, partii dla nich, jak widać, ciągle mocnej, zbyt mocnej... Kiedy tyle jest sukcesów, choćby te 2 tysiące kilometrów dróg zbudowanych przez ten rząd dzięki strumieniowi euro z Unii...

To ja, przepraszam bardzo, że psuję te urocze wizje, tę sielankę, ale mnie chodzi po głowie zupełnie co innego! Męczy mnie ciągle to, że mamy, nie wiadomo dobrze, bo nie można przecież ufać wirtualnej księgowości Rostowskiego, jak wysoki dług zagraniczny! Abstrahuję tu od całego długu publicznego, od złożoności problemów, od długu wewnętrznego, tylko skupmy się na jednym - na długu zagranicznym.

Teraz ten rząd kończy swoją kadencję, odejdzie, a my się nawet nie dowiemy, za co? Proste pytanie. Za co mamy tyle kasy spłacać? I to za tak piękny okres dotacji unijnych, za erę rozwoju gospodarczego i czas słynnej zielonej wyspy?

Przypomnijmy oficjalne kwoty. Zapadalność długu zagranicznego w 2011 roku, czyli kwoty które Skarb Państwa będzie musiał zapłacić wierzycielom (według danych Ministerstwa Finansów i stanu na 31 grudnia 2010 roku) wynosiła 1.573 mln euro. W 2012 roku zapadalność wynosić już będzie 3.707 mln euro. W 2013 r. wzrośnie do 3.755 mln euro. I co dalej jeszcze?

Uważam więc, że premier Tusk powinien zorganizować konferencję prasową i, zamiast kolejnego taniego szoł, przedstawić nam wszystkie rachunki, wszystkie kwity, pokazać nam finansowy bilans swoich rządów. Proszę nam pokazać te inwestycje, konkretnie które, za ile, od kogo. Jak nie wystarczy jedna konferencja, to mogą być dwie i trzy! My mamy cierpliwość! Proszę nam wytłumaczyć, jak to się stało, że kasa jest pusta, a nawet na wielkim minusie? I na co poszły te miliony, miliardy? Porozmawiajmy o tym, Panie premierze, na co?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pieniądze i na jakie cele ta forsa była przeznaczona.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163027

i, zamiast kolejnego taniego szoł'

Ba, zamiast... przecież on niczego poza tym nie umie. I co potem, nie skwitujemy go i każemy rządzić dalej? Ma spadać z zakazem przekraczania granic, a po ew. bilansie otwarcia pod ścianę. Niech się tłumaczy.
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163041

To tragedia Polski.Lemingów niestety dużo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163059

mieszczuch7
Mógł się za to nie brać, a jak się już wziął, podpisywał kwity o pożyczki zagraniczne, to niech się teraz tłumaczy. Nas nikt z odpowiedzialności za nic nie zwalniał w życiu.
Kłaniam się

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mieszczuch7

#163064

POdliczmy nasze straty do których doprowadzili gorylo gorliwi POurzędUnicy, ordynarnie koOrdynowani POrządowo...

dla mściwego mnożenia ubóstwa większości Obywateli Polski i mniejszości partyjnie oddanych POlityce miłości -> UBÓSTWA „rządowych” koncepcji gospodarczych...

„POrządu” wybranego przez SYSTEM POlityczny - irracjonalnego TAMowania indywidualnych inicjatyw gospodarczych Obywateli Polski ...

POdatkowym balastem z matOŁÓW POurzędUniczej dywersji ekonomicznej - speclojalistów od złodziejskiego zadłużaniu PAŃSTWA POlitycznych NIEWOLNIKÓW .

Społecznie POdliczone straty indywidualne milionów Obywateli Polski ...

POwinni oddać POszczególni dywersanci POurzędów, armia POurzędUników obżerająca podatników, czy „POrząd” POdżegający POurzędAsów do dożynania i nikczemnego represjonowania watahy praworządnych podatników...

którzy nie zamierzają swoim pracownikom „rządowym” dawać korupcyjnych łapówek !!!

Podobnie jak przedsiębiorcy CHIŃSCY, od których „POrząd” coś chciał , czy zamierzał Ich jakoś orżnąć ?

Obywatele Polski powinni znać sumę, jaką powinni wpłacić członkowie PO do budżetu państwa ...

aby znalazł się przyszły Rząd Polski, gotów rozpocząć prawidłowe prawe i sprawiedliwe koordynowanie dynamicznej OBYWATELSKIEJ działalności gospodarczej- organizującej produkcję rynkową i eksportową wśród polskich przedsiębiorców ...
PO 2007r. zieleniejąco - butwiejących pod butem butnej dyktatury „rządu” pasożytnictwa POurzędNiczego ..

Pozdrawiam
J.K.

PS. ( 09.2009r. Westerplatte) - POcenzurowana wypowiedź, dyplomatycznie odtajniająca PRokuratorsko UKRYWANĄ w Polsce prawdę . ( POrzeczywistość do osądzenia przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym )

Premier Rosji Wł. Putin : ”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „LEKARZE” – KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA „LECZENIU” ZARABIAĆ””

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163066

Na rządzenie, chyba to jasne !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Podłe słowa bolą !

#163079