Treści z tagiem: zielona wyspa

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Koalicja PO/PSL przez okres swych niepodzielnych rządów zafundowała? a może raczej ufundowała!... nędzę! kolejnemu milionowi Polaków!, których obecnie niemal 3 mln żyje w SKRAJNEJ BIEDZIE! w tym około 800 000 dzieci!

BIEDA!, SKRAJNA BIEDA! wg GUS.

To POdstawowy wyróżnik, wskażnik winien być parametrem do oceny jakości ekipy D....

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:7)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wydaje mi się, że zbyt minimalistyczne, za ostrożne jak na gorący rok wyborczy jest prognozowanie sukcesów gospodarczych przez koalicję PO/PSL.

Tylko skromne max.3,8% skoro sytuacja polskiej gospodarki jest cyt.: "dobra, ale nie nadmiernie dobra".
Dobra i jeno 3,8 %!?, gdy nawet tzw analitycy z sektora tez tzw bankowego, czyli tego...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Kraj

Dziś mecz Polska-Irlandia, a w zasadzie Irlandia-Polska, choć, mimo że na wyjeździe Polacy będą mogli czuć się jak u siebie, wszak w ostatnich latach sporo z nich wyemigrowało do Irlandii. Nie chciała Zielona Wyspa przyjść do Polski, to przyszli Polacy na Zieloną Wyspę. Ta ziemia, obiecana niegdyś przez kłamcę Europy, była dla Polski przykładem...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:16)
Obrazek użytkownika trybeus
Idee

 

W części pierwszej nie poruszyłem tematu pysznych i zdrowych ryb. Prawdziwy Zielonowyspowy Survivalowiec jeśli trafi nad nasz Bałtyk to wie, że powinien degustować tylko ryby złowione przez naszych rybaków, ja lubię bardzo dorsza, flądrę, bo można zjeść świeże, a nie z zamrażary, różnica kolosalna...nie jedzmy wynalazków typu...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:19)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

To już idzie siódmy rok, gdy premier Donald Tusk obiecuje Polakom kolejne cuda niewida. Czas rządów koalicji PO/PSL to nie tylko istny festiwal obietnic, lecz także bezmiar kłamstw.
D. Tusk z tych swych kłamliwych, oszukańczych obietnic usypał olbrzymią, wysoką górę- Himalaje łgarstw.
I jak z niej zejść myśli już nie tylko po...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

W czasie pewnej dyskusji u Toyaha* nad adekwatnością użycia pojęć kapo albo cwel, gospodarz powiedział do mnie: „Jak idzie o Ciebie, nie wolno Ci się ani się ze mną droczyć, ani żartować, ani ze mną polemizować, ani udzielać mi jakichkolwiek wskazówek. Znalazłeś się w tej sytuacji ze względu na swój parszywy charakter, a może jeszcze coś, o...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jazgdyni
Humor i satyra

Nadal poruszamy się w świecie agentów,skorumpowanych przywódców i podejrzanych zwierząt. Po prostu Polska.

Agent 0:o:o spokojnie rozparł się na krześle w sopockim Barze „Przystań”. Wcinał swoje ulubione szprotki usmażone w głębokim tłuszczu, jak calamares fritos en ingles i popijał nowym piwem Lech z kija, które podobno przeszło...

3.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:2)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Gdy ludzie narzekają na poziom mediów, pogonią za sensacją ich twórcy odpowiadają-najlepiej sprzedają się złe wiadomości. Patrząc na media od wtorku należy uznać iż zasada ta nie obejmuje Donalda i jego ekipy. Tusk ogłosił we wtorek, że deficyt ma być zwiększony o około 16 miliardów złotych. Dodatkowe około 8 i pół miliarda będzie pochodziło z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

Ponad półtora roku temu, we wrześniu 2011 napisałam notkę "Nasze najlepsze lata po II wojnie światowej" / http://naszeblogi.pl/16385-nas... /. Pisałam wtedy:

"najlepszym dla zwykłych zjadaczy chleba okresem w całej powojennej historii Polski było sześć lat, od 2004 do 2009 włącznie. Dlaczego nie zostało to zauważone? Przyczyny są...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

POdtopieńcy wypatrują pomocy. Medwiediew już przelicza budżet Rosji przy cenie 60 $ za baryłkę, a D. Tusk z Rostowskim dalej brną w grzęzawisku urojonego czyli POronionego budżetu.

Wali się już niemal wszystko.
Zanim do Poznania i innych miast dotarła woda ze stopionego śniegu tamtejsze stadiony już zaczęły się kruszyć!
Nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Idee

I ty masz szansę zasponsorować kontrrewolucję!

Czytam tę "Nomenklaturę" Woslenskiego, co ją mam po francusku, i jak na razie super! Księga jest gruba i dalej naprawdę nie wiem jak będzie, ale w tej chwili jest o istocie leninizmu, Lenina ideologicznych wygibasach i początkach bolszewików - i to jest naprawdę znakomite. Masa rzeczy,...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika RP
Humor i satyra

Zielona Wyspa Donalda T. stała się faktem (zamiast meczu Polska-Anglia).

Piękna zielona trawa a wokół pełno wody. Wielka i wspaniała to chwila! Czyż nie jest to znak z nieba, na który czekaliśmy (potwierdzający istnienie Zielonej Wyspy)?

PS
Rodacy! Wystąpmy o zmianę nazwy Stadionu Narodowego. Zamiast: Stadion Narodowy im....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DOBOSZ
Kraj

zielona wyspa jest ,gdzieś jest ,napewno jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Mówią, że historia kołem się toczy. Jest w tym powiedzeniu dużo prawdy, kto tylko pamięta rządy Jana Krzysztofa Bieleckiego, znane wówczas, jako rządy aferałów. Aferałów Bieleckiego nie mogą bowiem pamiętać najmłodsi wyborcy Donalda Tuska, gdyż rząd Jana Krzysztofa Bieleckiego powołany został przez Sejm 12 stycznia 1991 a złożył dymisję 5...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Ogłoszenie

Zielona Wyspa nie żartuje, ale chyba mam pomysł na zarobek dla paru osób. (A nawet może dla większej liczby.)

Sprawa jest nietypowa, ale żadne tam Amber Gold, sprzedaż obnośna, czy stanie pod latarnią. (Nie mówiąc już oczywiście o takich obrzydlistwach, jak platformiane spamowanie w sieci.)

Ja jeszcze tego osobiście nie testowałem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Świat
Ponieważ temat zastępczy zawsze się przyda, a już dziś przyda się szczególnie, pan Marek Migalski wszczął dziś alarm. Oto bowiem niemiecka komunistka, zainspirowana przez polskiego lewaka Ikonowicza, urządziła w Europarlamencie wystawę o polskiej biedzie. Migalski się oburzył, a wraz z nim oburzył się Łukasz Adamski.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Popruch
Idee

Nie dziwi nas tutaj obecnych już prawie nic. Wzmaga się jedynie czasami wewnętrzna złość. I to jest naturalna kolej rzeczy.

Jakiś czas temu pracowałem w pewnej firmie (z wiadomych względów nazwę pominę). Dlaczeog o tym piszę ? Ponieważ poddani byliśmy pewnemu mechanizmowi, jaki przewija się przez fantastyczny skądinąd komiks korporacyjny...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Studium bałaganu i totalnej niemocy, niewykonalności! Ekipę D.Tuska mógłby już tylko uratować Josef Goebels i Andrej Wyszyńskij. Ten pierwszy swoim niezaprzeczalnym talentem aktywnie wspomógłby, wzmocniłby pr'opagandystów rządzącej partii!
Ten drugi zaś zapudłowałby do pierdla nie tylko wszystkich krytyków, ale nawet wątpiących w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wuj Mściwój
Blog

Dawno temu, gdy byłem młody i bogaty (teraz jestem już tylko przystojny) próbowałem być Robin Hoodem na warszawskiej giełdzie – odbierałem pieniądze bogatym i dawałem je biednym... czyli sobie.

Ten niecny proceder wymagał przeglądania raportów i różnych informacji ekonomicznych, które mogłyby pomóc w ocenie sytuacji na rynku.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika komar
Kraj

 Tyka zegar, Tyka, Tyka, Tyka,

Tak dobrobyt w Polsce ludziom znika.

Popatrzcie Rodacy na Salony,

Zamiast rwania włosów? - lśnią balony.

 

Premier wciąż "gaworzy"o miłości,

Aż Narody "topią" się z zazdrości.

Ministrowie siedzą pod palmami,

Goli, pod "Muchami" z motylami.

 

Na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

O wzroście gospodarczym z którego nic nie wynika.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Gdy zawitał kryzys na Stary Kontynent, ogłosił Donald Tusk, że nasza gospodarka ma się dobrze. Polska jest zieloną wyspą w Europie zmagającej się ze spadkiem PKB i wzrastającym bezrobociem oraz zadłużeniem. Wśród państw, oznaczonych kolorem czerwonym, wyróżniał się nasz kraj przedstawiony na zielonym tle.

Polacy zaufali premierowi, bo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika janolsza
Blog

Z okazji Swięta Trzech Króli,zrobiłem krótki filmik 3D.
Należy włożyc odpowiednie okulary i obejrzec sobie
zieloną wyspę,na której my Polacy robieni jesteśmy,w 3d...
Zapraszam.
http://www.youtube.com/watch?v...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz
Humor i satyra

Salon III RP to obiekt kultowego uwielbienia ortodoksów Platformy.

A tak między nami Polakami, grono dętych kabotynów zmutowane z popłuczyn komuszej wierchuszki w okresie gruntownej przepierki polskich mózgów nazwanym patetyczne Trzecią Rzeczypospolitą.

Ów z pozoru spolegliwy gatunek rodzaju Homo Sovieticus na pierwszy rzut...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

Rosja wybuduje nam elektrownię atomową. I most energetyczny z Kaliningradu na dokładkę.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Oto okazało się że mityczna „Zielona Wyspa”, o której tyle opowiadał nam nasz kaszubski „premier” do spółki z „prawie najlepszym ministrem finansów Unii Europejskiej” Janem (vel Jackiem) Antonem Vincentem Rostowskim (herbu no-PESEL) jednak istnieje.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

36% Polaków musiało w tym roku zrezygnować lub odłożyć planowaną wizytę u lekarza z powodów finansowych. W ciągu 3 lat nastąpiło prawie 3 krotne pogorszenie tego wskaźnika z 13% w 2009 r. do 36% w roku 2011.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jacek Trzaska
Blog

Zielona wyspa

 

Lansowanie Polski, jako „zielonej wyspy” zaczęło się już dosyć dawno, niejako w odpowiedzi na czarne wizje opozycji dotyczące naszej gospodarki w obliczu światowego kryzysu. Tymczasem, w opinii wielu „znawców tematu” udało się powstrzymać kryzys w Polsce i zmierzamy ku świetlanej przyszłości... Rządy Platformy...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika komar
Kraj

 Widzę codzienny "mozół" ludzi, jak brak pieniędzy? - życie "studzi",

Widzę też dzieci "zawiedzione", gdy są "skazane" - na odmowę.

Stykam się z ludźmi, co w chorobie, tłumią swą gorycz - cicho w sobie,

Za brak opieki - zapomnienie, skarżą się Bogu - przez westchnienie.

 

Przy mnie wyrosło pokolenie, co znają...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

  Powszechnie wiadomo, że wszystkie dzieci uwielbiają, jak czyta im się bajki. Również dorośli dostrzegają w tym tę zaletę, że oprócz płynącego z nich przekazu, w którym dobro zawsze zwycięża ze złem, prawda z kłamstwem, piękno z brzydotą i miłość z nienawiścią, pozwalają one na dość szybkie wprowadzenie naszych pociech w stan snu, co zapewnia...

0
Brak głosów

Strony