Politycy Platformy są za rozporządzeniami

Obrazek użytkownika Rewizor
Blog
Politycy Platformy Obywatelskiej podtrzymują zgłoszony przez szefa parlamentarnego klubu PO, Zbigniewa Chlebowskiego, zamiar rządzenia przy pomocy rozporządzeń. Min. Ewa Kopacz potwierdza, że na początek zostaną tak sprywatyzowane szpitale, natomiast min. finansów Jacek Rostowski przy pomocy rozporządzenia zwolni szpitale, które działają w formie spółki prawa handlowego z 22-proc. podatku VAT.

Min. J. Rostowski ma także dalej idące plany. „Czy to nie wstyd, że w Polsce krępują nas wciąż stopy procentowe, kalka amerykańskich „feet”? Anglicy przeszli już na system metryczny, nie zawaham się więc zmienić w trybie rozporządzenia tzw. „stóp procentowych” na polskie, łatwiejsze w przeliczeniach bankowych jednostki : „30,48 cm proc.” Odtąd zamiast mówić o obniżce stopy podstawowej o 0,5 proc. będziemy mówić, że nastąpiła obniżka o 15,24 centymetrów procentowych”.

Szersze stosowanie rozporządzeń pozwoli także ominąć weto prezydenta, który nie zgadza się na awanse generalskie wielu zasłużonych dowódców. Min. Bogdan Klich potwierdził informację, że w dniu 15 sierpnia wyda specjalne rozporządzenie awansujące wszystkich pułkowników WP, Policji i Straży Pożarnych do stopnia generała.

Także min. Barbara Kudrycka zdecydowanie poparła plan złamania obstrukcji prezydenta L. Kaczyńskiego. „Jestem za – powiedziała prof. B. Kudrycka. – Na początek przewiduję mianowanie profesorami w trybie rozporządzenia Władysława Bartoszewskiego, Zbigniewa Ćwiąkalskiego i Doroty Rabczewskiej.”

Pos. Iwona Śledzińska-Katarasińska uważa, ze w drodze rozporządzenia można przełamać opór PiS przeciw prywatyzacji telewizji: „Po prostu mocą rozporządzenia utworzy się z dniem 1 stycznia 2009 nową jednostkę „TVP spółka ZOO”. Nowe przedsiębiorstwo powstanie z połączenia TVP i warszawskiego ZOO.”

Premier Donald Tusk, który jest entuzjastą rządzenia przy pomocy rozporządzeń, zapowiedział już wprowadzenie w tym trybie podatku liniowego, jednoosobowych okręgów wyborczych oraz zniesienie rosyjskiego embarga na mięso z Polski.

 Zaskoczeniem dla dziennikarzy była natomiast kolejna propozycja premiera znanego ze swej wrażliwości na problemy maluchów: „Napływają do mnie skargi rodziców, którzy nie życzą sobie, by ich dzieci ośmieszano zdrobnieniami w rodzaju „Bolek”, „Lolek” czy „Tolek” – powiedział premier Tusk . – Tego rodzaju przezwiska zostawiają głębokie ślady w psychice dziecka. Zdecydowałem się zakazać w trybie rozporządzenia używać publicznie i w mediach zdrobnień niektórych imion. Zakaz obejmuje brzmiące ośmieszająco imiona: Bolek, Lolek i Tolek.”

Brak głosów

Komentarze

 

Co za wstrętne platfusy - ciągle fałsz i dobra mina do złej gry. Lenie śmierdzące nic nie robią prócz pozorów że coś chcieliby zrobic...No ale prezydent nie pozwala..;/

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#769

http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=67&pid=633

i raport Pitery
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=43&pid=383

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#770