Wykolejone moralizowanie.

Obrazek użytkownika DoktorNo
Świat

Blogger Nicpoń potrafi jezdzić po bandzie, np. poprzez hasło "Zalegalizować Strzelanie do Lewaków", którego wystawienie na blogu na Salonie24 skończyło się zgłoszeniem do prokuratury. Nicpoń napisał w komentarzu do wpisu "Żydowskie sieg heil", gdzie lekką ręką porównywał Izrael do Hitlera, a Hamas do Armii Krajowej (podkreślenie moje):  

 Po pierwsze w Izraelu jest tzw. powszechna słuzba wojskowa, ktorej z tego co mi wiadomo podlegają wszyscy. Nie ma więc czegoś takiego w Izraelu jak ludnośc cywilna niezwiązana z okupantem. Warto to sobie jasno powiedzieć- wszyscy Izraelczycy są okupantami. I wszyscy są związani z okupacyjnym rezymem.

Jeżeli Nicpoń twierdzi,że wszyscy Izraelczycy, w tym cywile, są akceptowalnymi celami ataków, bo w Izraelu jest obowiązkowa służba wojskowa dla Żydów (Arabowie, szczególnie Druzowie, służą ochotniczo), to odwracając argumentacje można powiedzeć, że z uwagi na to, iż palestyńskie dzieci są uczone, iż uzbrojeni bojownicy i terroryści-samobójcy są prezentowani im jako role modelowe dla nich, to równierz są zasłużonymi celami izraelskich bombardowań, bo każde z nich będzie kiedyś walczyło z Izraelem.

 

Najwyraźniej w Palestynie to stara tradycja... Tu okładka magazynu "Life" z 1970 roku:

 

Nie chce mi się nawet wspominać, że dokładnie takiej samej argumentacji jak Nicpoń stosują islamiści, mówiąc o tym, że w Izraelu nie ma cywili. Bez wątpienia grupy islamistyczne, sugerując się np. Hadisem nr. 6985 z Sahih Muslim, tom 41, iż wojna z Żydami ma mieć charakter totalny i wyniszczający.

Oczywiście, żeby nie było wątpliwości, ja takiego podejścia nie popieram, i zgadzam się z panem Gorgolem, że w militarnej konfrontaccji Izrael, owszem, wygra, ale przegrają oba narody, palestyński i żydowski. Trudno jest też oczekiwać, aby rodziny ofiar bombardowań nagle odwróciły się od Hamasu. Poza tym, co zauważyła izraelska bloggerka Lisa Goldman, blokada Gazy tylko wzmacnia Hamas. Równierz nie podoba mi się postawa Eliego Barbura, który przechodzi do porządku dziennego nad tym, że tam giną cywile.

Zwracam uwagę Nicponiowi, że akceptując logikę wojny totalnej, po prostu wykoleił kompletnie swoje moralne oburzenie na działania Izraela.

Do poczytania: 

http://crusader.salon24.pl/378828.html

http://kacik.salon24.pl/379374.html

http://niepoprawni.pl/blog/23/ak-owcy-z-hamasu

http://pajamasmedia.com/blog/hamas-goads-israel-into-war/

http://www.islamicpulse.com/hadith/sahih_muslim/sahih_muslim_book_41_num...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zresztą muzułmanie nie mają rąk tak związanych jak chrześcijanie i mogą sobie bez religijnych hamulców interpretacyjnych poczytać Stary Testament. A wtedy żadne szemrane Protokoły Mędrców Syjonu nie są już potrzebne.

Bo to właśnie w oparciu o TĘ ideologię powstał Izrael. No, może nie tylko o tę, bo faktycznie ze zdrową domieszką zwykłego zachodniego totalitaryzmu.

W każdym razie argument Nicponia jest nie do zbicia. No, może dzieci to jeszcze nie żołnierze, ale przyszli.

Życie to nie taniec po różach, my dear friend!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przemoc rzadko jest odpowiedzią, ale kiedy jest, jest jedyną odpowiedzią.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#10444