Unia Europejska

Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka

dyskutanci
widzę, że dyskusja pod poprzednim postem się rozwija, przy czym zaznaczę, że komentarz Janka A. Lipskiego jest komentarzem wzorcowym i powiem nieskromnie, że takiego właśnie się spodziewałem. Tak, jestem wróżem.
Janek polemizować nie chce, więc i ja nie będę, tym bardziej, że rzeczywiście od pewnego czasu na polemiki blogowe nie mam po prostu czasu, musząc ograniczyć się do akceptowania...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka

Nowy Rok
no i wkroczyliśmy w rok 2010! Wiele nas czeka, więc trzeba się do niego dobrze przygotować, nie zaniedbać duszy, ciała i intelektu! Zanim go jednak w pełni zainaugurujemy – pora najwyższa rozprawić się jeszcze z kilkoma tematami z roku poprzedniego. Do dzieła!

biskupi przemówili ludzkim głosem!
będąc w poprzednią niedzielę u Oleńki miałem okazję wysłuchać ostatniego listu biskupów polskich...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka

ciung
co tu dużo gadać – pangruszka wpadł w ciung! Ciung ten na tym polega, że ma na głowie zbyt wiele obowiązków, by wykrzesać z siebie siły na blogowanie. Czy to rzecz nieodwołalna? Bynajmniej! Mamy tu bowiem pole do optymalizacji – i tej optymalizacji dokonać należy! Nie wiem jednak, czy dokonam jej przed końcem grudnia, kiedy to pętla zaciśnie się na gnyszkowej szyi niczym na szyi skazańca. No...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius

Jacek Jarecki nawiązał wczoraj do mojej niedawnej notki na temat bojkotu nadciągających nieuchronnie ojrowyborów. Oto link. W sumie mnie gorąco poparł, więc mógłbym niby się już tą sprawą nie zajmować, ale jednak uznałem, że muszę coś wyjaśnić. A jak już to coś wyjaśnię, to zapewne posypią się dygresje, aluzje i pogłębianie tematu. Pisać bowiem w sumie nie lubię, ale jak już zacznę, to jakoś samo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Po 26 latach od 13 grudnia 1981 r. wielkiej ilości Polaków 13 grudnia znów zaczął się kojarzyć nieprzyjemnie i haniebnie.

 

Stał się bowiem symbolem kolejnej bezmyślności polityków i kolejnej próby taniego sprzedania polskich interesów.

 

Zobaczymy czy 13 grudnia 2007 nie będzie symbolizował potomnym:

 

absolutnego Końca suwerennej Polski a początek wielkiej rodziny bratnich...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Świat

Po opublikowaniu przez Czechów stenogramu z niedawnych wydarzeń rozpętało się w naszym kraju coś na kształt mini-dyskusji nad manierami brukselskich prominentów oraz, choć już znacznie ciszej, na temat demokracji w "zjednoczonej Europie". Ta dyskusja toczyła się przede wszystkim na blogach i forach internetowych, ale jednak wylała się stamtąd w pewnym stopniu do gazet i telewizji.

No i właśnie w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Katarzyna
Świat

Sarkozy pogroził palcem  naszemu prezydentowi.

I źle zrobił, twierdzi misster PO – Jarosław Gowin

 

http://www.dziennik.pl/polityka/article280963/Gowin_Sarkozy_nie_powinien_sie_wtracac.html

Już myślałam, że poseł, znający się na in vitro i „testamencie życia”, tym razem postanowił zaakcentować swoje konserwatywne spojrzenie na politykę europejską.

Nic z tego. Myli się ten, kto...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Teraz sobie pomyślałem, że Klaus jednak stracił znakomitą okazję, bo to przecież w Pradze się działo! A w Pradze wiadomo – już kiedyś wysłannicy innej, organizującej Europę potęgi przez okna fruwali, szczęśliwie lądując na kupie odpadków. A historia tak już ma, że lubi się powtarzać.

Ale mniejsza z tym, bo gdzie w Pradze znaleźć kupę odpadków. To nie Neapol ani inna europejska metropolia.

A te...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

- I jak powiedział? Że czego mają dostatek - mleczów?

- Też nie dosłyszałem. W każdym razie pokazaliśmy Pepikowi gdzie go mamy!

- Bracie Bendito - może jak już jesteśmy w tej dziczy, wstąpimy do Polski, opierdzielić Kartofla? Tfu! - nie będzie nam jakiś Pepik pluł pod przylbice!

- Do Polski - Po co?

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Kiedy Łukaszek i Gruby Maciek uświadamiali ekologicznie społeczeństwo, siostra Łukaszka wzięła do ręki gazetę. Przypadkowo, bo czytywała jedynie "Hedonkę". Tym razem szukała informacji odnośnie zmian w rozkładzie komunikacji miejskiej spowodowanych konferencją klimatyczną w mieście. I padł jej wzrok na pierwszą stronę a tam było o awanturze w Czechach. Otóż do pewnego rolnika wpadła grupa...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Całkiem niedługo wielkie wydarzenia sportowe będą prawdopodobnie wyglądać jakoś tak. Do miasteczka przyjeżdża aktualny mistrz świata w piłce nożnej, wzmocniony jeszcze paroma najlepszymi graczami Polonii Golina i sklonowanym Pelé z najlepszych lat, by stoczyć mecz z miejscowym zespołem Tusk FC (dawniej Szmacianka). Tłumy rozentuzjazmowanych kibiców, pomalowane gęby, histeryczni sprawozdawcy,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Gospodarka

Telewizja Polska w programie pierwszym nadała program „Z euro w kieszeni”. W jego zwiastunie można usłyszeć „tylko w jedynce debata o realnych skutkach wprowadzenia euro w Polsce”. Tymczasem w rzeczywistości do programu zostali zaproszeni zwolennicy euro, którzy zamiast informować, propagują wprowadzenie tej waluty w Polsce.

 Program informujący obywateli o walucie euro jest niewątpliwie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Świat

Bernard napisał dziś (tu) o 2% propagandy PO, czyli o faktycznym, niewielkim wykorzystaniu Funduszy UE.

Jest o wiele gorzej. To nie są nawet wykorzystane pieniądze UE.

Fundusze Unijne (zarówno strukturalne jak i fundusz spójności) są REFUNDACJĄ poniesionych wydatków, dokonywaną po ZAMKNIĘCIU projektu i jego ewaluacji oraz audycie AKCEPTACYJNYM.

Z tego, co wiem to tylko niewielki promil został...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Blog

Nie zamierzałem wracać do dyskusji na temat tzw. reformy szkolnictwa polskiego, której sztandarowym projektem jest skrócenie edukacji rodzicielskiej na rzecz edukacji państwowej, publicznej czy społecznej. – Jak to zwał, tak to zwał.

 Koronnym argumentem zwolenników wysyłania do szkoły już sześciolatków jest bóstwo zwane „TRENDEM EUROPEJSKIM”.  

 

Przeciwnicy natomiast ostrzegają, że to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Kiedyś przemysłowiec, producent to był gość. Zazdrościli mu wszyscy rzadko widząc, że wstaje skoro świt, a spać chodzi  późną nocą. Choć nigdy nie brakowało zawistników to prawie każdy musiał przyznać, że bez takich ludzi ani rusz. Od igły, młotka, grabi po ciuchy, stoły, krzesła i inne przedmioty, przemysłowcy i drobniejsi producenci zapewniali i zapewniają dostęp do artykułów pierwszej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika adamkuz
Kraj

 

W sporze prezydenta z premierem o to kto ma nas reprezentować w Brukseli żadna ze stron nie budzi we mnie krztyny sympatii. Muszę jednak przyznać, że ubaw jest przedni. Rozrywka jaka zapewnili narodowi jego wybrańcy bije na głowę osiągnięcia Bareji i kabaretu Mumio razem wziętych. Najpierw minister Klich stwierdził, że zaniemógł pilot w związku z czym prezydenckiej wizyty nici. Tym, którzy nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika rewident
Kraj


Pan Łukasz Warzecha skrytykował Prezydenta za jego konsekwentne dążenie do wyjazdu na szczyt Unii Europejskiej. Podobno ma to wiązać się z jakimiś stratami wizerunkowymi dla Lecha Kaczyńskiego, którego rzekomo większość Polaków obarcza odpowiedzialnością za każdy konflikt z Premierem. Trzeba przyznać, że spór Prezydent-Premier wygląda dość groteskowo, jednak moja percepcja całej sprawy wygląda...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Historia

We wrześniu 2008 roku ujawnił się wielki światowy kryzys gospodarczy, który nas tylko trochę bardziej smuci w naszym smutnym świecie. Ten dodatkowy smutek obywateli wynika z lekkiej obawy, że będzie drożej, że ktoś znajomy straci pracę, że to, co się opłacało nagle może przestać się opłacać. To nasze zaledwie lekkie zasmucenie kryzysem wynika z trzech rzeczy:

- nie znamy się na ekonomii, więc nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
Świat
Poniżej zamieszczam rozmowę Bronisława Wildsteina z filozofem a przede wszystkim BRYTYJCZYKIEM - Kennethem Minogue opublikowaną w bieżącym dodatku do Rzeczpospolitej: "Plus Minus".  Lektura wpędza czytelnika w skrajne nastroje i wywołuje skrajne refleksje. Dlatego pozwalam sobie część moich komentarzy wkleić do tekstu. Są one zaznaczone kolorem niebieskim - pochodzą ode mnie. Podkreśleń dokonałam...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Świat

Łubudubu... Nie tak dawno napisałem notke o absurdalnych teoriach spiskowych, w szczególności tych związanych z 11 Września, wykazując na liczne błędy logiczne w tego typu teoriach, nie mówiąc o tym że są po prostu fałszywe, i typowe dla politycznych ekstremistów.

Jednak wcześniej nie podejżewałbym o takowe paranoiczne myślenie eurokratów, mających uprawnienia do kierowania niektórymi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Historia

Życie to taki tasiemcowy serial, w którym wszyscy bierzemy udział. Podzielony na miliardy epizodów sprawia, że niektóre role nie są zauważane w ogóle, inne można określić jako zwykłe statystowanie. Głowni aktorzy i reżyserzy zarazem to około 2% całej obsady. Oni to posiadają 90% całego budżetu przewidzianego na tą superprodukcję i decydują, kto otrzyma Oscara, a kto Złotą Malinę.

I tak od dnia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Świat

Kiedy Donald Tusk w lutym bieżącego roku wyruszył w głupią, nieprzemyślaną słupkowo-sondażową podróż do Moskwy, głosy krytyków pojawiające się w wiodących mediach były przedstawiane jako totalne oszołomstwo, zaściankowość i nieznajomość realiów dzisiejszej Rosji.

Sławomir Nowak z miną wieloletniego dyplomaty wypowiadał się niemal jak mąż opatrznościowy, nie mówiąc już o jego pryncypale.

W...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Świat

Śmieszą mnie wypowiedzi o tym, jak to świat zmienił się po wojnie w Gruzji. Tak mówiono po 11 Września, tak mówiono przy wybuchu każdej ważniejszej wojny czy np. radzieckich czy amerykańskich próbach atomowych.

A tak naprawdę nic się nie zmieniło. Logika realizmu politycznego, uznającego znaczenie siły w stosunkach międzynarodowych jest ciągle aktualna, i wszelkie entuzjastyczne...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

"Szekspir"

Bo mnie to najbardziej ten Hamlet denerwuje. Wielu mnie denerwuje, ale ten Hamlet szczególnie.

Młody, bogaty, a nic mu nie pasuje, i czepia się - tym swoim ojcem nieżywym się przejmuje bez potrzeby - skoro facet nie żyje, a przecież każdy wie, że będzie szydera. Zamiast się dogadać, z jakąś korzyścią wyjść, unosi się jak…

- Tak, ten Hamlet, niby młody i zdolny, a zupełnie bez klasy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Większość spiskowych teorii ma to do siebie, że wymaga przyjęcia masy korzystnych dla spiskujących splotów okoliczności, plus - co jeszcze bardziej mnie do nich z reguły zraża - o wiele precyzyjniejsze działania, niż to się w realnym świecie zwykło zdarzać. Żeby na przykład opróżnić gmach WTC ze wszystkich Żydów a potem trzepnąć w niego liniowym odrzutowcem trzeba by mieć więcej kontroli nad...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Świat

 

Ledwo rozpoczęła się wymiana ognia w Osetii Południowej, a Rosja z Putinem na czele już alarmowała świat o „udokumentowanej” zbrodni ludobójstwa dokonanej przez Gruzinów.

Wydaje się, że Rosjanie propagandowo również przygotowali się do inwazji perfekcyjnie.

Cieszy taki nagły wzrost wrażliwości na ludzka krzywdę u człowieka, dla którego Katyń to żadne ludobójstwo, a Czeczenia to mozolnie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Świat

Jakiś czas temu w moim uniwersytecie było zorganizowane spotkanie z jednym z urzędników UE z dyrektoriatu Komisji Europejskiej odpowiedzialnego za współprace na polu spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Zapytałem go, jak w świetle deficytu demokracji wygląda kwestia Europejskiego nakazu aresztowania.

Wywołałem tu kwestie deportacji obywateli jednego kraju UE do drugiego. Argumentowałem, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Humor i satyra

Źródło: Filibustercartoons.com

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Historia

Połowa irlandzkich rustykałów, plus jeszcze paru, nie zrozumiało dziejowej konieczności, i już mamy powtórkę z historii ostatniego półwiecza. Historii intelektualnej w każdym razie - i na razie: z przesubtelną dialektyką, wiatrem historii, dziejową koniecznością... Aż ciekawość bierze, czy tym razem też będziemy mieli szczęście oglądać pokajania niektórych z tych ludzi, którzy w młodości dali się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius

Roboty nadal będzie w bród, forsy też - zarówno w formie legalnych pensji, jak i najprzeróżniejszych lodów... Cała machina będzie się nadal kręciła, mniejsza o tempo, byle kierunek był odpowiedni i nie stało w miejscu. Lud pokazał wprawdzie, że w swych mniej uświadomionych warstwach konieczności dziejowej nie rozumie, ale to przecież tylko wtedy, gdy mu ktoś jakieś referendum zorganizuje - w...

0
Brak głosów

Strony