W TVNie pokazali...

Obrazek użytkownika DoktorNo
Kraj

Uwaga wszyscy rodzice! Już w Niemczech! Już w Finlandii! Coraz bliżej! Nadchodzą! Nadchodzą uzbrojeni w pałki, siekiery, noże, kastety, pistolety maszynowe i bomby maniacy dybiący na życie waszych pociech w szkołach! Nikt nie może czuć się bezpiecznym! Potrzebne są bramki do wykrywania metalu, strażnicy i codzienne ćwiczenia! Pamiętajcie; nikt w naszym kraju nie myśli poważnie o takim zagrożeniu! A to idzie coraz bliżej! CORAZ BLIŻEJ!!!!!

A tak zupełnie serio: w TVNowskim dzienniku przedstawiono reportaż o możliwym powtórzeniu się scenariusza podobnego do ostatnich wydarzeń w Niemczech, gdzie szaleniec postrzelił kilka osób w szkole. Fakt, trzeba być przygotowanym na różne okoliczności, ale to co rzuciło mi się w oczy to specyficzne budowanie napięcia w reportażu: najpierw zdjęcia z ćwiczeń z jednej ze szkół, gdzie ćwiczono postępowanie w sytuacji ataku szaleńca, potem kilka ujęć z jakiejś policyjnej akcji, informacje w.w. zagrożeniach i precedensach (bez dokładnych informacji statystycznych) oraz na sam koniec rozsądne głosy ekspertów, że tego typu zdarzenia w Polsce są bardzo mało prawdopodobne. Słowa o tym, że zagrożenie w postaci maniakalnych zabójców w szkołach jest roraz bliżej kraju były jak najbardziej autentyczne.

Przemoc w polskich szkołach jest faktem, w różnym natężeniu w zależności od placówki ale lepiej by było, gdyby skoncentrowano się na takich codziennych incydentach, jak bójki czy brak dyscypliny, niż robić tabloidowy szum nakręcający niepotrzebnie lęki. Sama sugestia, że takie incydenty są jak epidemia jest po prostu śmieszne.

...pamiętajcie! Zagrożenie coraz bliżej naszych granic, CORAZ BLIŻEJ!!!...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

dla mnie to nagłośniono po to, żeby ograniczać dostęp do broni palnej. Jakoś w Teksasie każdy ma przy sobie broń i jakoś do strzelanin na uczelniach tam nie dochodzi. W dodatku jest kara śmierci za morderstwo z premedytacją.

Takie histerie mnie w ogóle nie przekonują. Ograniczanie dostępu do broni palnej stawia wyżej przestępców. Ale czego spodziewać się po lewicy...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#15827

wystarczy u nas, że nasłuchają się takiego Niesioła i ruszają do likwidowania wroga urojonego.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#15830

Jest sporo racji w tym, co mówisz Kirkerze. te wszystkie masakry w stanach: Columbine, uniwerek w Virginii, ta ostatnia by wymienić kilka bez wyjątku wydarzyły się tam, gdzie panuje bezwzględny zakaz noszenia broni palnej przy sobie, jak i całkowity zakaz posiadania broni automatycznej i/lub krótkiej (Columbine).

I niby ci "szaleńcy" z bronią atakują losowo i bez ładu, a jednak jakimś dziwnym trafem zawsze w miejscu gdzie mogą być pewni, że nikt nie odpowie ogniem zanim nie przyjedzie policja (i nie odda 3715 strzałów ostrzegawczych i nie wypełni formularza AXGT-456/k w trzech kopiach).

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#15853

[quote=mustrum]Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę![/quote]
Jak młodzi to skandowali na Marszu Białej Róży w Warszawie, to szyby się trzęsły na Świętokrzyskiej, a serce rosło.

-----
Poznacie prawdę. Albo nie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Poznacie prawdę. Albo nie.

#15860