"Przyśpieszony" pociąg z Modlina

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Dzisiejszego poranka pociąg osobowy z PKP Modlin do Warszawy Gdańskiej swoją trasę pokonał w godzinę i jedną minutę. Długość trasy wynosi wg PKP 37 km. Żeby było ciekawiej to jest to pociąg przyśpieszony i zatrzymuje się na sześciu zamiast na jedenastu przystankach między wymienionymi stacjami. Zgodnie z rozkładem swoją trasę ten pociąg powinien pokonać w 36 minut!

Nie było mgły, nie było opadów deszczu ani śniegu, nie było mrozu ani upału, nie świeciło oślepiające słońce, nie było wiatru. Koleje Mazowieckie na swojej stronie nie informują o żadnej awarii.

http://www.mazowieckie.com.pl/utrudnienia/

Skład piętrowy, z klimatyzacją, jeszcze w niezłym stanie technicznym, tory co tylko po remoncie. Nawet w okolicach PKP Legionowo Przystanek jeszcze w remoncie z uwagi na ciągnącą się już półtora roku budowę wiaduktu kolejowego. Trasa dość ważna bo to prawie połączenie słynnego Lotniska Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim z Warszawą. (Z PKP Modlin do lotniska brakuje "jeszcze" kilka kilometrów torów, coś jakby z tymi autostradami, niby gdzieś są, ale zawsze brakuje do końca jakichś "paru" kilometrów.) Rodzi się zatem pytanie co jeszcze trzeba żeby pociąg na trasie liczącej trzydzieści parę kilometrów nie jechał prawie dwa razy dłużej?

Tymczasem śpieszę z gratulacjami w zakresie osiągnięć w dziedzinie infrastruktury, w pierwszej kolejności do ministra Sławomira Nowaka (PO) jako tego, który z namaszczenia miłościwie rządzącej Partii Obywatelskiej ponoć odpowiada za komunikację w tym kraju. Kolejne gratulacje dla Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika (PSL), kieruje on organem samorządu który jest właścicielem spółki PKP Koleje Mazowieckie. Panowie, gratuluję!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bezpowrotnie minęły czasy II Rzeczpospolitej, kiedy to według przyjazdu pociągów na stacje można było regulować zegarki.
Zatem teraz nie pozostaje nam nic innego, jak przesłać do Sławomira Nowaka i Adama Struzika projekt tabliczki, którą obowiązkowo w każdym wagonie i przy każdym oknie powinny zamieścić PKP. A treść tej tabliczki brzmi:

PODCZAS JAZDY POCIĄGU PASAŻEROM ZABRANIA SIĘ ZBIERANIA GRZYBÓW!!! 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306651

wczoraj w godzinach rannych trasą, którą zazwyczaj pokonuję w 25 minut - jechałam 1godz 45 min. - matki z wózkami wyprzedzały autobus!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306654

Pasazer z pretensja do konduktora : - panie, czemu ten pociag tak sie wlecze ?

Konduktor : - jak sie tak panu spieszy to niech pan idzie piechota

Pasazer : - no nie, az tak to mi sie nie spieszy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

veri

#310379

Dobre!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#310557

Toć z prędkością rakiety jechałeś,a pasażerowie przeżyli takie przeciążenie siły od środkowej,spowodowane taką szybkością,widać możesz być pilotem i kosmonałtom skoro przeżyłeś.

To jest dalej komusza propaganda sukcesu,nic się nie zmienia,jak za PRLu,wszystko zrobili ogłaszają dumnie,ale nie POwiedzieli że to tylko na papierze,i u nich w głowach komusze marzenia

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306655

 Łódź Kaliska
 Kutno 28.11.12 odj.
przyj. 18:22
19:52   1:30 0

To jest az 68 km

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

veri

#310380