"Atrakcje" Lotniska Modlin

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Zapewne śledzący wydarzenia w naszym pięknym kraju trafili na informację o blamażu Lotniska Modlin na samym starcie. 16 lipca dwunastu podróżnych z biletami w ręku obserwowało start swojego samolotu z okna terminala bo... obsługa nie zdążyła ich odprawić mimo, że stawili się w odpowiednim czasie. Może to z tego właśnie powodu opóźniono otwarcie tego lotniska, bo gdyby to spotkało zagranicznych kibiców byłoby o tym pewnie głośniej i to nie tylko w Polsce.

Obiecywano szybkie połączenie kolejowe nowego lotniska z Warszawą, ale nie zbudowano kilku kilometrów toru z PKP Modlin do Lotniska Modlin i ten odcinek drogi pasażerowie pokonują autobusem A wygląda to tak. Stacja PKP Modlin.

 Jeżeli podróżni wysiądą na lewym peronie, to nie ma problemu, idą na przystanek kilkadziesiąt metrów dalej obok budynku dworca. Natomiast na prawym peronie zaczynają się schody, trzeba wejść i zejść. Są windy, ale działają wyjątkowo "wybiórczo". Obecnie działa tylko ta przy prawym peronie, więc jeśli ktoś ma kłopoty z poruszaniem się niech zapomni o swoich niedomaganiach, albo niech załatwi sobie kogoś do pomocy.

Jeżeli już wydostaliśmy się z peronu udajemy się na pobliski przystanek. Akurat czeka autobus. Kursy są często więc budynek dworca jest zamknięty. Nawet jakby padało to przecież podróżni nie są z cukru. Gdyby przyjechało więcej podróżnych niż mieści się w tym autobusie to poczekają na kolejny kurs. Mają być cierpliwi.

Trasa autobusu prowadzi przez przejazd kolejowy, jak widać strzeżony. Niektórzy szczęśliwcy będą mogli podziwiać z okna autobusu pędzące pociągi.

 

Wyjątkowo urokliwy odcinek trasy prowadzi po kostce brukowej...

Z tego pięknie zacienionego brukowanego "traktu" wjeżdżamy na dość skromnych rozmiarów, ale w szczycie dobrze zatłoczone rondo i jednocześnie na drogę nr 85 w kierunku Płocka. Kawałek dalej będzie to już droga nr 62...

... i na tejże drodze za zakrętem ustawiono światła, aby móc wjechać na parking przy lotnisku.

Po przeciwnej stronie wjazdu na lotnisko też jest dobry zakręt. Od tej strony, ale tym samym wjazdem, przybywają autocysterny z paliwem do samolotów z leżącego "zaledwie" 80 km dalej Płocka.

Sygnalizacja świetlna nie jest typowa. Jak widać słupek u podstawy solidnie jest podparty specjalnymi płytami chodnikowymi. Natomiast zasilanie podłączono za pomocą specjalnego kabla napowietrznego i specjalistycznego kija, ewentualnie rurki.

Na tym zdjęciu można lepiej dojrzeć techniczne tajniki sieci zasilającej sygnalizację na skrzyżowaniu przy tej wiekopomnej inwestycji.

Na koniec drobna uwaga Lotnisko Warszawa Modlin znajduje się w Nowym Dworze Mazowieckim. Modlin obecnie stanowi część tego miasta. Tak jakoś o ten szczegół nikt specjalnie nie dba. A sądzę, że jest ważny, bo jak znaleźć na mapie Modlin? Zwłaszcza jak będzie go szukał obcokrajowiec.

Może jestem pesymistą, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że w takich warunkach będzie się przemieszczać 2-3 mln pasażerów rocznie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ostatnio widziałem tak podłączone sygnalizatory gdzieś w centrum (i wcale nie było tam remontu), to co się dziwić... Jeszcze niech udekorują trasę przejazdu tradycyjnie wyrafinowanymi reklamami na szmacie, dykcie i kartonie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275521

Tu też nie ma remontu... przynajmniej oficjalnie. A może tam w centrum też po cichutku budują jakieś lotnisko ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275526

Ręce w górę.

To jest po prostu POmnik tej ekipy w całej okazałości.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#275522

Na co mi przyszło? Muszę bronić Tuska!!! :-)))

Aerodrom ten powinien nosić nazwę PSL (Port Semi-Lotniczy) im. marszałka Adama Struzika. :-)))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275523

Ale przyznaję, pomysł konkurencyjny ; )

Tyle, że czym byłby jakiś tam Struzik, jakiś tam peezel bez osoby Donalda Donaldowicza ? Tego Ojca Chrzestnego Wszystkich Przekrętów ?

Fakt, Donald Donaldowicz zasługuje na wiele innych wyróżnień - choćby autostrada wylana na kiblach mogłaby nosić Jego Imię - Tuskostrada, Donkostrada.

Ciężko się zdecydować...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#275537

Z całym szacunkiem dla Donalda Donaldowicza, ale Struzik Adam kręcić zaczął wcześniej :-))). Przynajmniej przy Modlinie. Sprawiedliwość musi być! :-)))

PS. Swoją drogą, Struzik Adam odsiedział swoje w Senacie, a potem - bystrzacha - podjął właściwą decyzję. W samorządy! Tu bezpieczeństwo większe, gwarancje kolejnej kadencji większe, a frukta nie mniejsze... ;-))). Nic dziwnego, że bystry - psychiatra z zawodu... ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275540