Wielka Orkiestra Świątecznych Promocji

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Przetacza się jeszcze przez nasz kraj kolejna edycja akcji "róbta co chceta", jak zawsze pod zaszczytnym hasłem pomocy bliźniemu. Mnie uczono, że pomagać innym, zwłaszcza słabszym i potrzebującym, należy. Pomoc taka powinna być w miarę dyskretna, bo i tak rzeczywiście potrzebujący jest zażenowany przyjęciem wsparcia. A poza tym obnoszenie się własną dobroczynnością sprawia, że to już nie jest niesienie pomocy bliźniemu a zwyczajna autopromocja.

W tytule zawarłem promocje w liczbie mnogiej, bo było ich wczoraj przynajmniej kilka. Po pierwsze była to i jest promocja osoby samego Owsiaka i jego WOŚP-u jako instytucji. Co stoi na przeszkodzie aby teraz "pierwszy dobroczyńca III RP" wystąpił w reklamie? A już wystąpił.

Wczoraj zdołałem obejrzeć jedno "wejście" Owsiaka na żywo w TVP2. Wciągu kilkudziesięciu sekund zdołał zareklamować jednego operatora telefonii komórkowej, jeden bank i dwóch producentów telefonów komórkowych. Normalnie to nazywa się kryptoreklama. Tym razem była to ponoć akcja charytatywna.

Akcja ta toczy się w aureoli ratowania najbardziej bezbronnych, małych dzieci. Pisałem, że pomoc nie powinna sprawiać zbytecznego skrępowania obdarowanego. Tymczasem bez żadnych skrupułów przed kamerami funkcjonariusze, bo przecież nie dziennikarze, proszą o wypowiedzi pacjentów, bądź rodziców dzieci leczonych sprzętem zakupionym przez WOŚP o opinie w tej sprawie.

Nawet mój znajomy ma kłopot, gdyż jego synek w wieku niemowlęcym był diagnozowany sprzętem zakupionym przez WOŚP. A przecież obowiązkowo płacimy składki na NFZ dzięki czemu utrzymujemy publiczną służbę zdrowia.

W efekcie dzieci a często noworodki potrzebujące pomocy są zakładnikami w akcji promocyjnej Owsiaka. Przypomnijmy, dzieci-wcześniaki na których nie zabito realizując jakoweś prawo, o które walczy między innymi, wicemarszałek sejmu Wanda Nowicka. Oburza mnie informacja o wykorzystaniu fotografii z KL Auschwitz do promocji siłowni. Czemu takiego oburzenia nie wywołuje wykorzystanie małych dzieci do zbijania kasy???

Ponoć NFZ na nowej ustawie refundacyjnej zaoszczędzi 738 mln zł. Owsiak zbierze nieco ponad około 50 mln zł. Rodzi się zatem pytanie. Czy NFZ zaoszczędzi akurat tyle między innymi dzięki temu, że Owsiak sfinansuje część ustawowych obowiązków NFZ?

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to wyjaśnia czemu w tę akcję zaangażowane zostały jednostki wojskowe, szkoły a nawet minister zdrowia. Może ratując finanse publiczne zorganizujmy kilka takich "finałów" wciągu roku.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pisalem juz wczesniej za dziennik.pl - Para prezydencka ofiarowała na aukcję na rzecz WOŚP wizytę weekendową w ośrodku prezydenckim w Wiśle i zaproszenie na dowolnie wybrany koncert spośród organizowanych w Belwederze. Rozmawialem ze znajomimi z Polski i nikt nie uznal tego za cos niepoprawnego..., ze Prezydent Polski "placi nie za swoje"...za rok wystawie na licytacje mercedesa sasiadza kiedy on w tym czasie wyjedzie na urlop i da mi klucze do mieszkania. W ten sposob panstwo Komorowscy wpacili na WOSP.
Ato polsza

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

z ujścia Menu do Renu

#213414

 nazywajac sprawy po imieniu to organizator tego wydarzenia to przede wszystkim czlowiek zarabiajacy (rowniez rekami innych) duze, wg mnie nieadekwatne do wysilku    pieniadze dla siebie, swojej rodziny czy znajomych. Gdzies ktos napisal ze to altruista!? Pomaga innym ten kto robi to bezinteresownie, daje z tego co sam potrzebuje, unika rozglosu , robi to z milosci blizniego a nie checi zysku, nie mowiac o promowaniu hare kryszna, uczeniu dzieci pogardy dla inaczej myslacych itp Ale dlatego wlasnie dostaje czas antenowy i cale to wsparcie (podobno kosztujace miliony)  Ci zbierajacy do puszek naprawde pomagaja, bo robia to bezinteresownie (wykorzystywani przez cwaniakow)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213419

Rżnie orkiestra dęta,
Pod Pałacem prezydĘta.
Cały naród przyklaskuje,
Nikt ich nie pałuje.
http://www.youtube.com/watch?v=10y32raL0ak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#213437

Ale kto wypromował jąkałę czerwonego krasnala w mendiach? Czyim on jest synem -tu uprzedzę ewentualne wyrazy obrzydzenia, wezwanie do szanowania owsikowej prywatności itepe i przypomnę, że jest on osobą publiczną (a w przypadku osób publicznych obowiazuje zasada absolutnej jawności) i cała ta farsa jest finansowana z naszych podatków: bezpłatny czas antenowy w godzinach największej oglądalności, siły porządkowe itd! Czyim on jest synem? Nie wierzę, że tak po prostu wpadł do tv i zachwycił prezesa tv swoją wiedzą, aparycją, oryginalnością!!!

pzdr serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#213442

Rano przerzucając kanały TV trafiłem na Tusk Vision Network i gadki na temat wośp. Prowadząca akurat mówiła o swojej znajomej że ona ma psychiczny przymus dawania kasy na Owsika bo gdy jej córka leżała w szpitalu to widziała że cały sprzęt na tym oddziale pochodził z darów wośp.
Potwierdziła to o czym już kilka razy pisałem na różnych forach:
Pracowałem w służbie zdrowia i wiem "od środka" że banda owsikowców dając jedną sztukę sprzętu diagnostycznego jednocześnie oklejała serduszkami wszystko co wyglądało na nowe lub nowoczesne. Był to warunek żeby cokolwiek otrzymać o orkiestry. Jedynym sprzętem który "mój" szpital otrzymał był aparat do badania słuchu u noworodków a w innym czasie strzykawka automatyczna do podawania kroplówek. Natomiast oklejone było wszystko.

@MD - piszesz że synek Twojego znajomego był diagnozowany sprzętem zakupionym przez WOŚP! A może tylko miał taką naklejkę? Warto go o to zapytać.
Oszustwo nawet jeśli w swoim haśle przewodnim ma szczytny cel - zawsze pozostaje oszustwem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213476

Nie dobrze mi się robi na myśl o oklejaniu stojącego już w szpitalu sprzętu ichniejszymi serduszkami. Sądzę, że trzeba by w tej sprawie rozmawiać z personelem tego szpitala w dzisiejszych czasach nie każdy chce mówić. W tym konkretnym przypadku było to badanie słuchu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213491

Już wiem, że w "Czerwonych dynastiach" można znaleźć odpowiedź nt. rodziców Owsiaka. Ciekawa też jestem, kim była jego żona i jej rodzice i jest to ciekawość zasadna, wystarczy przyjrzeć sie teściom naczelnego gajowego III RP!!!! Powiedz mi, kim byli twoi rodzice i teściowe (i ich rodzice), a powiem ci kim jesteś!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#213480

dawno temu Owsiak miał swoją godzinną audycję w programie III PR, w inny dzień tygodnia swoją audycję miał Kuba Wojewódzki

wtedy pracowali tam też m.in.: Olejnik, Miecugow, Sianecki i wielu innych, którzy są obecnie ważnymi szychami w innych mediach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213684