Budujemy społeczeństwo obywatelskie

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Minęła pierwsza rocznica tragedii smoleńskiej. Daliśmy przykład postawy patriotycznej dla pozostałej części narodu zbałamuconego przez reżimowe media. Comiesięczne msze święte w intencji ofiar tragedii i marsze pamięci przyniosły wspaniały owoc. Dzięki temu 10 kwietnia 2011 roku na Krakowskie Przedmieście przyszły całe rodziny nawet z małymi dziećmi. W podniosłej atmosferze, pełnej zadumy i powagi mogliśmy razem poczuć się POLAKAMI u SIEBIE. Jak LUDZIE. A pamiętać trzeba, że ani władza w Polsce swoich obywateli nie traktuje jak ludzi. Ani też większość mediów nie uważa swoich odbiorców za istoty rozumne. O naszym sukcesie świadczą uporczywe kłamstwa o obchodach tej rocznicy rzucane już 10 kwietnia. Wściekłe ataki na Pana Premiera Kaczyńskiego są też tego potwierdzeniem. Oczywiście, że ktoś może podnieś zarzut, że liczba uczestników uroczystości na Krakowskim Przedmieściu i tak była niewielka w porównaniu z liczbą mieszkańców samej Warszawy. To prawda. Ale czy uroczystości organizowane przez władzę przyciągnęły więcej ludzi? I na tym tle doskonale widać nasz rzeczywisty sukces.
W taki sposób na naszych oczach powoli buduje się społeczeństwo obywatelskie. Społeczeństwo ludzi wolnych, przywiązanych miłością do swej Ojczyzny. Nikt nam urzędowo nie kazał tam być. A nawet niektórzy przynajmniej mogli mieć albo teraz mają kłopoty w pracy. Mimo to przybyliśmy z całej Polski. Ze Śląska również! Tak wygląda społeczeństwo obywatelskie. Było nas przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy LUDZI, którzy zachowali się godnie. Taki szczegół. Idąc Krakowskim Przedmieściem około godz. 21.20 nie widziałem na ulicy śmieci. A przecież przeszły tysiące ludzi, niechby co setny uczestnik wyrzucił mały papierek, byłoby biało. To też świadczy o człowieczeństwie.
Teraz władza mści się za to, że jesteśmy ludźmi. Skrzętnie zaciera ślady. Szybko wywieziono znicze, nie pozwolono na obywatelski protest przed Pałacem Prezydenckim. W mediach wielka kampania na temat małości obchodów rocznicy. Próbują wykreować nowe symbol - brzozę. Ta brzoza już jest symbolem, ale symbolem kolejnej katastrofy dyplomacji tego rządu. Nikczemnicy.
Nie wolno nam spocząć na laurach. Za miesiąc kolejna msza święta w intencji ofiar drugiego Katynia. Kolejny Marsz Pamięci. Nie może nas tam zabraknąć. Zachęćmy innych do uczestnictwa. To kolejna lekcja patriotyzmu. Wcześniej będzie Święto Narodowe Trzeciego Maja...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Trzymając się razem, pielęgnując tak pięknie rozpoczętą lekcję dla obecnego (nie)Rządu, dajemy świadectwo historii. 10 kwietnia 2011 Polska była obecna na Krakowskim Przedmieściu oraz w innych miejscach, gdzie uczczono pamięć po poległych!

 

----------------------------------------------------------------------------------

...Tobie Polsko!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________________ ...Tobie Polsko!

#151464

Prezes Jarosław Kaczyński (za przeproszeniem) spieprzył sprawę na cały froncie:
1. Sprawa pogrzebu - ś.p. Prezydent L. Kaczyński został z jego inicjatywy pochowany na Wawelu, obok królów i wybitnych Polaków. Nie przeczę temu, że Lech Kaczyński był dobrym Prezydentem, prawdziwym patriotą (w przeciwieństwie do swojego brata). Czy uzyskał aprobatę Polaków na ten pochówek? NIE. Prezydent powinien zostać pochowany albo w jakieś krypcie w rodzinnych stronach, albo na Powązkach.
2. "Kontynuacja dzieła" - rządy Prezydenta Kaczyńskiego zostały wyniesione pod niebiosa. Dzięki temu Polacy przestali go postrzegać jako tego co ciągle wetuje, a zaczęli jako wielkiego męża stanu. Ale jarek to nie umiał widać znieść, że jego brat jest ubóstwiany a nie on, więc zaczął szopkę...

Bardzo dobrze, że Polacy upamiętnili Prezydenta, że nie przyniesiono kwiaty i znicze pod Pałac, że odbywały się nabożeństwa. Jednak co to ma być z tym krzyżem? Dziwię się, że KK nie ekskomunikował tych psedu-katolików za to że nie okazali szacunku krzyżowi używając go do celów politycznych. Ponadto sprawa dalej tego Pałacu. Prezydent Kaczyński jest w Polsce i spoczywa na Wawelu. Dlaczego odbywają się akcje pod Pałacem, a nie na Wawelu? Kto tu w końcu jest ofiarą tej katastrofy? Lech, czy Jarosław?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#151471

Polemizować? czy spuścić zasłonę milczenia?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#151689

ad.1 Znaczy się było referendum ogólnopolskie w sprawie pochówku? Oj, to chyba przeoczyłem

ad.2 Faktycznie "ciągle" wetował - coś koło 5-6% ze wszystkich Ustaw.

Kto tu w końcu jest ofiarą tej katastrofy? Lech, czy Jarosław?

Tak, tu jest problem - sam ich nie rozróżniam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#151700

[quote]Zaczepka, prowokacja czy zwyczajna niewiedza leminga? Polemizować? czy spuścić zasłonę milczenia?[/quote]Powiedziałbym raczej - rzeczywistość. Jarosław w całej tej sprawie walki o swoje zapomniał, że to nie on jest gwiazdą i to nie jego rocznica, lecz jego tragicznie zmarłego brata Prezydenta.

[quote]ad.1 Znaczy się było referendum ogólnopolskie w sprawie pochówku? Oj, to chyba przeoczyłem[/quote]Otóż nie było, a Wawel jest tak ważnym miejscem, że referendum powinno być tu niezbędne. Prezydent Kaczyński był zasłużony, ale nie aż tak by spoczywać na Wawelu.

[quote]ad.2 Faktycznie "ciągle" wetował - coś koło 5-6% ze wszystkich Ustaw.[/quote]O tym piszę. Tak był kojarzony. Po tragedii media podniosły go pod niebiosa, stwierdzając że te wetowanie to mit, ale przez czyny Jarka wszyscy o tym zapomnieli. Ujmę to tak - byłem zwolennikiem Lecha Kaczyńskiego, ale przeciwnikiem Jarka i jego PISu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#151719

A możesz wskazać różnice programowe między Braćmi Kaczyńskimi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152247

Choćby podejście do społeczności kaszubskiej - Lech wspierał a Jarek uznał za zagrożenie (sprawa akcentowania kaszubskości przez Tuska). Lech był też spokojnym, merytorycznie się wypowiadającym człowiekiem, a Jarek jest awanturnikiem. W dodatku Lech miał żonę, która była bardzo inteligentną kobietą. Lech był właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, ale Jarek już tylko niszczy jego dziedzictwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152250

Z powyższego komentarza widzę tylko jedną różnicę. A mianowicie, Lech Kaczyński a Jarosław Kaczyński nie ma żony. Pozostałe różnice w opinii wiodących mediów nie istniały. Pojawiły się dopiero po katastrofie. I sądzę, że to stąd czerpiesz swoją wiedzę i opinię na ten temat. Polecam przynajmniej przeczytać kilka wystąpień w całości Jarosława Kaczyńskiego. Jestem tym szczęściarzem, który miał możliwość kilkakrotnie być na spotkaniach z Premierem Jarosławem Kaczyńskim i to nawet w ostatnim czasie i zapewniam Cię że owo awanturnictwo, i niszczenie dziedzictwa Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, o którym możesz przeczytać i usłyszeć w dominujących mediach nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jest wyłącznie wytworem machiny propagandowej.
Serdecznie pozdrawiam
MD

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152261

[quote]Z powyższego komentarza widzę tylko jedną różnicę. A mianowicie, Lech Kaczyński a Jarosław Kaczyński nie ma żony. Pozostałe różnice w opinii wiodących mediów nie istniały.[/quote]Ale ja piszę też o różnicach, których media nie wskazały.

[quote]Pojawiły się dopiero po katastrofie. [/quote]Szkoda tylko, że Jarek zrobił wszystko by przeciwdziałać pokazaniu brata w lepszym świetle. Sprawa krzyża, Wawelu, etc. Co Polacy zapamiętają z 10 kwietnia? Katastrofę, w której zginął całkiem dobry Prezydent i prawie 100 innych osób, czy sprawę krzyża?

[quote]Polecam przynajmniej przeczytać kilka wystąpień w całości Jarosława Kaczyńskiego. Jestem tym szczęściarzem, który miał możliwość kilkakrotnie być na spotkaniach z Premierem Jarosławem Kaczyńskim i to nawet w ostatnim czasie i zapewniam Cię że owo awanturnictwo, i niszczenie dziedzictwa Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, o którym możesz przeczytać i usłyszeć w dominujących mediach nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jest wyłącznie wytworem machiny propagandowej.[/quote]Prezydent Kaczyński spoczywa pod Pałacem Prezydencki? Nie? Więc czemu tam są manifestacje, zamiast hołdu na Wawelu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152401

Posiadanie żony różnicą programową?
O! :)

A na czym to "niszczenie" dziedzictwa ma polegać, coś bliżej?

Co do reszty... wie Pan, ocenianie cech charakterów osób, których znamy jedynie jako polityków, "z daleka", to dość ryzykowny eksperyment.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152380

1. Ja o posiadaniu żony jako różnicy nie pisałem.
2. Przedstawiłem powyżej na czym polega niszczenie dziedzictwa. Proszę odnaleźć interesujący pana post i poczytać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152403

Minęła pierwsza rocznica tragedii smoleńskiej. Daliśmy przykład postawy patriotycznej dla pozostałej części narodu zbałamuconego przez reżimowe media.

Dla pozostałej części narodu - dadajmy - tej zdecydowanie większej, ale "michnikowej" w domyśle - więc nieprawowitej i negodnej miana prawdziwych Polaków. Bo Polacy to wyłącznie Wy???
Ludzie - opamiętajcie się. Ja już taką retorykę słyszałem niegdyś. Studenci do nauki, pisarze do pióra .... Kto nie za PISem - dokąd? Bo według Was nie ma w Polsce dla nich miejsca.

Jeszcze raz opamiętania!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#151754

Zapraszam do poczytania ze zrozumieniem. Nie ma w moim tekście słów o "tej zdecydowanie większej, ale "michnikowej" w domyśle - więc nieprawowitej i niegodnej miana prawdziwych Polaków". Nic takiego nie napisałem. Uważam za niegodnych miana Polaków ludzi, którzy w imię niejasnych interesów, wbrew dowodom i faktom próbują zrzucić winę za katastrofę na pilotów, obrzucają błotem nieżyjącego Prezydenta i gen. Błasika, odsądzają od czci i wiary ludzi, którzy modlą się przed Pałacem Prezydenckim i jednocześnie są ślepi na głupotę obecnie sprawującego urząd prezydenta Rzeczpospolitej i przekręty ferajny Donalda Tuska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152246

A może tak poczekamy na wyniki śledztwa (ostateczne) i rozstrzygnięcie sporu? Sprawę w końcu i tak będzie musiał rozwiązać IPN.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152252

Niczego bardziej sobie nie życzę jak wyjaśnienia tej katastrofy. Tym bardziej napawa mnie obrzydliwością rzucanie oskarżeń niepopartych żadnymi dowodami pod adresem zmarłych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152257

Ale kto je rzuca?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152375

A kto mówi, że nie ma dla nich miejsca?
Moim, niespełnionym dotąd niestety, życzeniem, jest tylko jedno - żeby zaczęli myśleć.

A swoją drogą - to tylko te wstrętne pisiory świętowały rocznicę?
Nic bardziej błędnego...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152381

Masz rację Max, nic bardziej błędnego! W cieniu jazgotu wyrosła nam nowa świecka tradycja - bulubrzoza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152412

Zdziwienie: nasz wieczny dyskutant zachowuje się jakby miał plenipotencje Lecha Kaczyńskiego.
Prośba: okaż je!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152258

Ja nie decyduję w imieniu ś.p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, lecz wystawiam swoją ocenę jego poczynać i porównuję je do jego brata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152374

costerin

prosze poczytac cokolwiek,wszystkie tematy ktore komentuje herr aleks,takiej antypolskosci,nienawisci dlugo szuka na wp.pl czy interi,nie karmcie tego trola wchodzac z nim w dyskusje.

a tutaj twoj przepis na autonomie slaska,wstawiam go bo pewnie nie pamietasz,napisz ze nosisz z soba nie bede wiecej przypominal.

usiac jak mama pozwoli na tronie w wc jak skonczysz,popatrz do muszli,to co tam zobaczysz to twoja autonomia.

i pamietaj Kaszuby-Slask,dla lachudr gebelsowskich oznaczaja jedno K-S czyli kara smierci.

jesz nasz polski chleb,nauczyles sie pisac i czytac w naszym pieknym polskim jezyku,wiec nie pluj na to.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#152378

Pan potrafi coś poza tworzeniem konfliktów, których nikt (poza Panem) nie chce? Zaczynam sądzić, że nie. Przedstawia Pan chamski, arogancki i niegodny porządnego obywatela Polski styl. Przez takich ludzi jak Pan dochodziło do ludobójstw i czystek etnicznych, jak np. na Wołyniu. Ja wolę nie powtarzać tego, bo to nie jest zachowanie godne obywatela państwa cywilizowanego jakim jest Polska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152405

Właśnie dlatego, że czytam Twoje posty ze zrozumieniem (niekonioecznie ostatni wpis na blogu), wysuwam takie tezy.
Drogi MD - już niejednokrotnie dałeś (dałaś)wyraz swojej pogardy wobec Polaków "nieprawomyślnie" a więc nie po Waszemu myslących.Wspomnę tylko o wpisach o SLD, czytelnikach GW....
Cieszę się, że żyję mimo wszystko w Polsce nierządzonej prze Wielkiego Brata i jedynie słuszną formację polityczną.
Z pozdrowieniami dla wszystkich "Wolaków" i z podziękowaniami za kulturalną wymianę poglądów - arcyniepoprawny

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152404

Nie pogardzam ludźmi. Niezależnie od ich poglądów i co czytają. Czytelnicy Gazety wyborczej nie są zbrodniarzami. Są ofiarami propagandy medialnej. Naszym zadaniem jest pobudzenie ludzi do myślenia. Natomiast macherzy tej wielkiej manipulacji nie są godni mojej pogardy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158080

Śmierć komunie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155229