O Sławomirze Nowaku słów parę

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

No i mamy kolejny "kwiatek" w wykonaniu "prezydenckiego ministra" Sławomira Nowaka, tutaj: http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news-slawomir-nowak-to-brudna-gra-kaczynskiego-dosyc-ohydna,nId,321477. Trudno komentować taki tekst. Ma się wrażenie że wszystkie w nim słowa i sformułowania są przemyślane i zaplanowane. Jeszcze przed rozmową wiadomo co zostanie powiedziane, a kwestią nie rozstrzygniętą pozostają tylko użyte w tym celu słowa.
W pierwszych słowach naiwny żal po utraconej nadziei że mogło być tak słodko... "Ręce opadają". A potem już normalnie: cynik, nieprzyzwoity, brudny, ohydny, insynuujący, prowokator, przekraczający kolejne granice, stawiający się poza nawiasem, potrafiący tylko odrzucać, zabraniać, odmawiać ludzkiego gestu.
W trosce o poziom wypowiedzi używa się wyrazów "obcych": supozycja, aberracja. Wyrażona jest nadzieja że "opinia publiczna się odetnie" (skąd ja znam to sformułowanie...) a "przyzwoici ludzie przejdą nad tym do porządku dziennego".
I jeszcze jedna niedopuszczalna sugestia: "Co by było, gdyby ktoś się nie spóźnił pół godziny na samolot... Być może nie doszłoby do katastrofy. Po co tego rodzaju nieprzyzwoite i bolesne insynuacje?". O ile wiem, po kilku miesiacach mniej czy bardziej oficjalnego funkcjonowania kłamstw że lot opóźnił się z winy Prezydenta który w dodatku był "wczorajszy", stwierdzenia te zdementowano. Ale w warsztacie twórczym pana Nowaka funkcjonują nadal. A władza? No cóż, "wszystko jest spokojnie prowadzone, negocjowane, aby wyborcy byli jak najbardziej zadowoleni". Słodko. Jak na promocji w supermarkecie. Coż mogę poradzić że mi to przypomina "Seanse nienawiści" w opracowaniu Jerzego Urbana?
Po co właściwie ja to wszystko piszę?
Z odruchu potrzeby uzasadniania tego co uważam od dawna, a mianowicie:
Uważam Sławomira Nowaka nie tylko za prowokatora, ale także za jednego z głównych animatorów konfliktu społecznego jaki wprowadzono w Polsce przed kilku laty. Konflikt ten jest nadal podtrzymywany przez pana Nowaka (o czym już pisałem komentując wypowiedzi prezydenta Komorowskiego tu: http://www.niepoprawni.pl/blog/1670/o-przyzwoitosci-inaczej i tu: http://www.niepoprawni.pl/blog/1670/o-przyzwoitosci-inaczej-raz-jeszcze (słowa są jak odciski palców: z dużym
prawdopodobieństwem można na ich podstawie domniemywać autorstwo). Początek tego konfliktu przypisywany jest wystąpieniu Donalda Tuska podczas II Konwencji Krajowej PO w dniu 19 czerwca 2005r., a tekst jego przemówienia dostępny jest tu: http://www.filipkaczmarek.pl/wystusk.html. Próżno by tu szukać prostych i wyraźnych odniesień do PiS czy Braci
Kaczyńskich. To wstępny "etap niewinności idei". Brutalne tezy przyszły z czasem.
Kariera polityczna Sławomira Nowaka dokonała się dość błyskawicznie (według Wikipedii): Od 1993 roku członek KLD. W 2004 został posłem w miejsce wybranego do Parlamentu Europejskiego Janusza Lewandowskiego, gdy z objęcia mandatu zrezygnowali kolejno: Aleksander Hall, starosta kwidzyński Leszek Czarnobaj oraz prezydent Tczewa Zenon Odya. W wyborach w 2005 w okręgu gdańskim został wybrany na kolejną kadencję,w wyborach z 21 października 2007 był już liderem listy PO w okręgu
gdańskim. 16 listopada 2007 został sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i szefem gabinetu politycznego premiera.
To co wykonuje stawia go w moich oczach w jednym szeregu z tak wybitnymi specjalistami od pijaru jak Joseph Goebbels czy Jerzy Urban.

Brak głosów

Komentarze

Ten picuś ze swym fałszywym uśmieszkiem działa na mnie jak płachta na byka. Czy Autor nie może go...egh.. trochę zmienić? ;)

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#131238

Pamietasz ?????

BYŁ- piekny Marianek i juz niedlugo bedziemy pisać - BYŁ piękny Slaweczek

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#131327

Pamietasz ?????

BYŁ- piekny Marianek i juz niedlugo bedziemy pisać - BYŁ piękny Slaweczek

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#131328

Świetny tekst. Też mam na oku tego typa. Zdaje się, biegał kiedyś po wybiegu jako wieszak, pardon: model.Może tam wyczaił go Tusek, a może kto inny pozyskał Nowaka dla Sprawy. Taki piękny mężczyzna, prawie jak pan minister Ławrow. Nic dziwnego, że zmiękła pod jego urokiem Joasia Kluzik, bo przecież dżentelmen ów wręczył jej taki piękny bukiet kwiatów.Kariera rzeczywiście imponująca, wysoko zaszedł, a przecież nie wydaje się szczególnie bystry.Co zaś do jego roli w przemyśle nienawiści - wszystko się zgadza. Pisałam dziś na podobny temat na blogu. Uważam, ze kwestia powstrzymania tej lawiny błota jest sprawą bardzo pilną. Ale nie wiem, jak to zrobić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#131240

...przecież ja to z ironią napisałam, ja też nie mogę patrzeć na tę fizjonomię. Typ po prostu obrzydliwy, ale widać w guście tego i owego. A że przy Bronku tak wysoko posadowiony, to musi być jakiś ważny i zaufany, co jest istotne, nie tylko tutaj, ale i tam na Wschodzie, tak myślę...

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#131268

rżnący królewicza
obrzydliwy i zły

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#131242

Przyzwoici ludzie przyjęli słowa J.Kaczyńskiego do wiadomości i przeszli nad nimi do porządku dziennego.
Polityczna żulia nie.
Życiorysu Nowaka uczył się na pamięć nie będę i generalnie sam N. niewiele mnie obchodzi. Wiem o nim akurat tyle, ile potrzeba żeby ocenić jak wartościowym jest człowiekiem. Znam jego przynależność partyjną.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zatrzymałem się w ostatniej chwili,nabierając wody w usta.

#131248

dodam tylko fakt, że jest synem kacyka PZPR d.s. propagandy i bez zaglądania do Wiki, żałożę się że tego faktu się ię w tej "pedii" nie doszukacjie, no chyba że w historii edycji, gdzie być może była tradycyjnie usuwana aż do skutku przez "niezależnych społecznych redaktorów" ;/

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#131267

Nie miałam pojęcia, ale to bardzo ciekawe. Czerwone dynastie to bardzo ciekawy temat. Jerzy Robert Nowak się tym kiedyś zajmował. Ale PeOwcy czekają jeszcze na swoich genealogów. To trochę jak z żoną pana z wąsami i flintą: coś musiało być na rzeczy, ale kto by przypuszczał, że aż takie rodzinne powiązania z UB wchodziły w grę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#131270

Wiem ile warta jest wikipedia i jaki można mieć nieformalny wpływ na informacje w niej zawarte. Ale wychowałem się w czasach gdy podstawą edukacji były gazety reżimowe, nie było internetu a "bibuła" była trudno dostępna i należało w dużej mierze polegać na własnej intuicji i wiadomościach zasłyszanych. Teraz jest o wiele łatwiej.
Czy w tym przypadku chodzi o Zenona Nowaka?
Pozwolę sobie też zauważyć że Sławomir Nowak W 2000 ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Tej samej co Mieczysław Wachowski, który studia podjął (choć nie ukończył) w 1969.
Coż, każdy szuka prawdy jak umie...
Pozdrawiam
Honic

Vote up!
0
Vote down!
0
#131300

Wypierdek p. rezydenta.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131266

Jak mozna udzielac wywiadu i ani razu nie wspomniec o wielkim guru platformerskiego zgromadzenia dotknietego darem czy tez palcem bozym.To zaniechanie to blad i dlatego przypisywane wady a wrecz awanturnictwo polityczne Kaczynskiemu trafia w proznie.Nie ma zadnej skali porownawczej.Panie Nowak popraw sie,bo takie jednostronne walenie bez opamietania w przeciwnika politycznego tylko smieszy i swiadczy o pana glupocie.

Vote up!
0
Vote down!
0

macieja

#131279

Podstarzał Ken- Nowak wcale nie jest atrakcyjny,lecz narcyzowaty. Cyniczny uśmieszek odcisnął się na jego twarzy zmarchami głębokimi jak jar w Smoleńsku .
A przy tym intelekt ma cieniutki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131290

Daruj, rok urodzenia 1974, przecież to "prawie" małolat... :-)
Nie zgadzam się z tym że ma cieniutki intelekt. W tym co robi jest bardzo skuteczny i dlatego wyjątkowo groźny. Takich nie wolno lekceważyć. Od czasów studiów prowadził firmę pijarowską, w wielu 19 lat zapisał się do partii politycznej i studiował m.in. zarządzanie i politologię. Uważam że "prawie" od dzieciństwa wiedział doskonale czego chce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131307

Botoks palikotowy platfusem malowany, jeździł autem razem z szambiarzem nachlany.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#131377