Ciasno na PlatfOrmie?

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Polska Zjednoczona Partia Obywatelska sięgnęła po władzę wyłącznie przy pomocy propagandy i to w dużej mierze za pieniądze podatnika. Machina propagandowa była tak skuteczna, że przy jej pomocy udało się wciągnąć na pokład jeszcze trzy satelity, w tym jedną wykreowaną na poczekaniu. PZPO ma własną koalicję i opozycję. A więc pozornie wszystko normalnie. Krajobraz psuje Prawo i Sprawiedliwość, ale na wszelki wypadek została okrzyknięta ugrupowaniem poza systemowym. I to akurat prawda, bo system stworzony pod Tuskowym szyldem nie jest ani demokratyczny ani w interesie Rzeczpospolitej.

Pojawiły się informacje, że mimo wzmożonych fajerwerków medialnych Partia Obywatelska traci prymat w sympatiach społeczeństwa na rzecz PIS. To jest dla tego obozu gorszą informacją niż bankructwo państwa i wszelkie kataklizmy razem wzięte. Widmo przejęcia władzy w kraju przez PIS musi wywołać nerwowość a nawet panikę w partiach systemu. A wówczas nie trudno zrobić sobie krzywdę.

Starcie osobnika z Biłgoraja z Leszkiem Millerem pozornie jest symptomem takiej paniki. Jednak pozornie. Lider SLD nadal jest gwiazdą medialną. Nadal jest zapraszany do telewizorni. Ma szansę uzyskać status "pokrzywdzonego", bo przecież ktoś go chciał postawić przed Trybunałem Stanu. W odwecie demaskuje, że partia osobnika z Biłgoraja to kreacja samego Tuska. Ale przecież, każdy kto chciał o tym wiedzieć to wie a ci co nie chcą wiedzieć to i tak nie przyjmą tego do wiadomości. Nic zatem złego systemowi nie zrobił były premier i nadal jest "opozycją systemową". Zaletą takiego starcia jest "opozycyjne" uwiarygodnienie Millera.

Osobnik z Biłgoraja z kolei chce poprawić w oczach wyborców swój wizerunek poprzez "konstruktywność". Jedyne jego inicjatywy do tej pory to walka z chrześcijaństwem, polskością i propagowanie narkotyków. Popierając ustawę emerytalną Tuska a zwłaszcza "wymuszając" w tej sprawie "kompromis" jawić się ma jako odpowiedzialna partia, która w imię wyższego dobra zdolna jest wznieść się ponad "podziały polityczne" i POprawiać kraj.

Trochę to nie logiczne w zderzeniu z sytuacją Pawlakowego PSL-u, które to chciało ponoć zdyskontować "kompromis" w sprawie emerytur jako jedynie własną zasługę. Delikatnie przypomniano o długach "ludowców" i sprawa przycichła. W dodatku nowy "kompromis" w tej kwestii z osobnikiem z Biłgoraja wymazał z pamięci lemingów poprzedni z Pawlakiem. A do tego sam Tusk będzie się teraz chwalił, że jest gotów rozmawiać o ważnych sprawach z opozycją, ale oczywiście tą konstruktywną.

Takie poczynania pozornie nerwowe, w rzeczywistości mają służyć utrzymaniu status quo na scenie politycznej. Zmęczenie wizerunkiem genialnego premiera, którego żadne afery się nie imają, zostaje zastąpiony "konstruktywnym sporem politycznym". Nadal funkcjonuje doktryna o pozyskaniu dla Partii Obywatelskiej znacznej części elektoratu poprzez "różnorodne" satelitarne przybudówki. W zamian te przybudówki mogą korzystać z medialnego wsparcia.

Opozycja antysystemowa też jest otoczona przez drobne ugrupowania, które nawet czasem cieszą się zainteresowaniem przekaziorów. Różnica polega na tym, że te ugrupowania nie przekraczają progu wyborczego. A zatem przy ich pomocy część głosów elektoratu "pozasystemowego" ma zostać zneutralizowanych.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zmieniaj!

Oszukańczy, żenujący, prymitywny, chamski,
antypolski i nieludzki, cwaniacki i drański,
arogancki i sprzedajny, szkodliwy, mafijny,
represyjny, wielkopański i od innych inny,
zdradziecki, dziwny, poddańczy i oligarchiczny,
nieporadny, zły, zachłanny, słaby i nieliczny,
nielubiany, destrukcyjny, wciąż psujący władzę -
na tym skończę, bo powiecie, że za bardzo kadzę.

Chwalić za to nie zamierzam, że już było gorzej.
Obietnicom nie dowierzam - że może... być może,
że właściwie nie ma z czego i zawsze nie było,
że po prostu tak wypadło i na nas trafiło.
Wszystko się na świecie zmienia - teraz na dół sunie.
Propaganda bzdury plecie. Człek nic nie rozumie,
a najprostsze rozwiązanie czeka tuż pod progiem -
Skoro tak się wszystko zmienia - ja też zmieniać mogę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#242213

Zobaczyłem tam cztery litery: (----),
a tuż za nimi - osobnika z Biłgoraja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#242245