Wildstein pokazał klasę

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Stefan Niesiołowski od paru lat łamie elementarne zasady dyskusji i kultury. Wszędzie widzi spisek, PiS i Kaczyńskich, a tak naigrywał się ze sławnego słowa "układ". Według teorii jego i nie tylko, są tylko dwa typy dziennikarzy - "normalnych" i "pisowskich". Każdy historyk, oprócz tych z IPN, należy do grona "normalnych". Wszystko, co da się wykorzystać na użytek kampanii, Niesiołowski nazywa "pisiorskim" i obraża ludzi. Nie dziwi więc reakcja Wildsteina w dzisiejszym programie "Forum".

Panowie dyskutowali nt. IPN i jego przyszłości. Oczywiście, Niesiołowski jest gorącym przeciwnikiem Kurtyki i historyków instytutu, ale oczywiście nie zdążył - mam pewność, podobnie jak Tusk - przeczytać ani jednej publikacji - czy to Cenckiewicza i Gontarczyka, czy Zyzaka. Krytykuje IPN oczywiście w kontekście najnowszej biografii Wałęsy, która została wydana przez wydawnictwo "Arcana". Znajdują się i tacy zacietrzewieni, którzy na pustych stronach widzą logo IPN, co głoszą otwarcie. Do nich należy właśnie wicemarszałek. Wszędzie tylko PiS, PiS...IPN, IPN.

Niesiołowski otwarcie wystrzelił do Wildstein, że jest "pisowskim awanturnikiem". Czytam i oglądam programy tego dziennikarza i nigdy nie zauważyłem tonu awanturniczego, w którym lubuje się poseł PO. Riposta Wildsteina była dosadna, cięta i właściwa - nazwał go "politycznym klaunem". Zasłużenie, nie słyszałem nigdy z ust żadnego dziennikarza tego zdania wobec tego - drugiego, obok Palikota - sejmowego błazna. Wildstein nie mógł znieść chamstwa Niesiołowskiego i wyszedł ze studia. Zachował się, jak facet z jajami - nie ciągnął głupiej rozmowy, z której liczy się tylko połajanka, a meritum jest nieosiągalne - za to m.in. cenię dziennikarza. Niesiołowski ewidentnie wyszedł na właśnie awanturnika i ktoś dał mu pstryczka w nos - zasłużenie.

Działania rządu i zapowiedzi minister Kudryckiej w sprawie rewizji Uniwersytetu Jagiellońskiego, są niebywale skandaliczne. Daleko od komunizmu, argumenty typu Sonderaktion Krakau 2 wydają się po stokroć przesadzone, ale stało się coś dotąd niespotykanego. Politycy ogłaszają bowiem wszem i wobec swoje kompromitacje (jak minister Kudrycka), zupełnie się tego nie wstydząc. O wycofaniu swoich słów politycy nawet nie myślą. To są te rządy miłości? Polegające na kłamstwie, propagandzie i sprawdzaniu uczelni, bo student napisał niewygodną dla Lecha Wałęsy pracę magisterską?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/forum/wideo/awantura-o-ipn-w-forum

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17174

oszołom z Ciemnogrodu
Wreszcie ktoś potraktował muchoplujkę Niesioła tak jak na to zasługuje. Bo jak stwierdził Cejrowski - z idiotami się nie dyskutuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#17176

Tylko czy plujący entomolog potrafi to zrozumieć? Raczej wątpię. Byłoby dużo lepiej, gdyby motylkowe skrzydełka i czułki przytarł redaktor prowadzący. Najlepiej nie zapraszając nigdy więcej. Niestety, można odnieść wrażenie, że Wildstein został zaproszony jako chłopiec do bicia. Redakcji forum też się nie udało. Też dostała po nosie. A redaktor prowadzący powinien zrezygnować z prowadzenia programu, skoro nie potrafi zripostować chamstwa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17179

to ten? śledząc Forum można się domyśleć jakie ma poglądy. dobrze potrafi przerywać (zagłuszać), ale tym, co mu nie pasują. a poza tym w polityce interesują go najbardziej wygłupy politycznych klaunów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17187

Kulczycki niestety - pokazał, że wolno w słaby sposób sponiewierać dziennikarza, jak oglądałem to jego "Do widzenia", to niestety - ale odechciało mi się oglądać resztę programu. Wyglądało to tak, jakby mu się nawet spodobało, że program, który prowadzi - przebiegł właśnie w ten sposób.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17199

od dawna widać, że sympatyzuje z POprawnywi poglądami, nawet w dzisiejszych wiadomościach przekazując informacje o szefie NATO stanął PO właściwej stronie ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17221

Kulczycki to PO-wski dziennikarz i awanturnik (bo lubi awantury). mnie można tak go okreslić, bo nie jestem politycznym klaunem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17300

Wildstein jest wyjątkowo spokojnym dziennikarzem i zachował się tak jak nakazywał mu honor,bo z prostactwem się nie
dyskutuje.A tytuł profesora niestety nie eliminuje automatycznie chamstwa i prostactwa jakimi POpisuje się. Niesioł

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17829