Duchowni rzucają się z pięściami, czyli nędzna prowokacja

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Panowie z "Gazety Wyborczej" lubują urozmaicać sobie życie. Okazuje się, że niektórzy kochają Radio Maryja. Do takich należy z pewnością Rafał Maszkowski, dodajmy - jego drugą miłością jest prowokacja. W wyjątkowo prymitywny sposób, tym razem, chciał uderzyć w rozgłośnię o. Rydzyka.

Bohater notki, jak czytam w serwisie gazeta.pl, jest specjalistą od spraw Radia Maryja. Maszkowski ma swój blog, w którym co chwilę "krytykuje" to medium. Blog monotematyczny, zapewne nudniejszy niż ostatni wpis "Newsweeka" w salonie. Dziennikarz ów potrafi siedzieć codziennie nad znienawidzoną rozgłośnią i mieni się od jej spraw "specjalistą". Gwoli ścisłości - Radia Maryja nie mam okazji nawet słuchać, a TV Trwam czasem mi w odbiorniku telewizyjnym mignie, to wszystko. Uznaję wolność słowa, dlatego daleki jestem od fali nienawiści i głosów, żeby medium Rydzyka wysadzić w powietrze. Maszkowski postawił sobie widocznie taki cel w życiu.

Wczoraj odbywała się Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży Radia Maryja w Częstochowie. Pod Jasną Górą zjawił się genialny prowokator. Przytaszczył tysiące ulotek, wykonanych za własny koszt, z tendencyjnym pytaniem do młodzieży: dlaczego RM jest krytykowane? Oczywiście, gazeta.pl jak to michnikowszczyzna, zaznacza od razu słabe zainteresowanie spotkaniem młodych. Do Maszkowskiego podszedł o. Piotr Andrukiewicz i nakazał mu opuścić teren. Ciekawe, co znaczy według gazety fraza: "nie przebierając w słowach"? Może warto było zacytować ew. wulgaryzmy duchownego? Dalej czytamy:

"Kiedy ten odmówił, redemptorysta rzucił się na Maszkowskiego z pięściami. Wyrwał mu przy tym mały mikrofon należący do brytyjskiego reżysera realizującego film o Radiu Maryja. Sprzęt został zniszczony."

Nie dziwię się reakcji ojca Andrukiewicza. Zapewne, w którymś momencie poniosły go nerwy i przesadził, ale jest różnica pomiędzy "rzuceniem się z pięściami", a "drobną szarpaniną", uwiecznioną na zdjęciu w portalu. Maszkowski wiedział, po co przyjechał i osiągnął cel. Pytanie tylko, czy w związku z tym, nie zasługiwał na zwyczajne danie w mordę?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mimo wszystko repdemptorysta nie powinień dać się tak po chamsku sprowokować...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#23700

i różańcem bym walił między oczy, gdyby wlazł mi na moją imprezę i bałamucił moich zaproszonych gości.
Z takim trzeba po ichniemu, a nie elegancja, tolerancja.
Czy taki redemptorysta zostałby wpuszczony na czerską gdzie michnik jakieś sabaty organizuje i rozdawałby by im pismo święte.
Dlaczego ta różowo-Pokraczna hołota tylko od nas domaga się manier, reguł!
A me zaczynamy się zachowywać we własnym kraju, we własnym domu czy przykościelnym placu jak baranki, jak takie owieczki na rzeż / vide wypisz wymaluj żydzi przed niemcami za okupacji!!!/
Oczywiście trochę wulgaryzuję, przejaskrawiam, ale dość mam statusu obywatela II kategorii we własnym kraju i wrzasków pedalstwa czy innego łżewyborczego paskudztwa na moim kawałku podłogi!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#23769

Jak Prezydent przedstawi jakaś swoją propozycję albo wypowie się w jakiejś sprawie to niOsioł i spółka zaraz w kamerach kwiczą i wyzywają prezydenta od chamów najgorszych, alkoholików, że prezydent zieje nienawiścią itp etc. A jak Donald coś spieprzy to robią z niego bohatera narodowego i męża stanu..
Tak samo na ulicy jest.. jak się do jakiegoś geja powie coś nie po jego myśli to już się jest homofobem i zacofanym katolem a jak jakiś pedzio chodzi z gołym tyłkiem i demoralizuje dzieci to jest to szeroko pojmowana tfu.. tolerancja

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#23874

Carl Orff:
"Bądź uroczy dla swych wrogów - nic ich bardziej nie rozzłości."

Tak duchowny powinien był postąpić.

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną.
K.Wierzyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#23706

To typowe zachowanie przedstawicieli tego brukowca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#23708

wytypowany, oddelegowany wręcz przez Michnika tylko do śledzenia tego co się dzieje w sprawach , którymi zajmuje się T. Rydzyk.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#23712

co ich ten o. Tadeusz Rydzyk obchodzi, jak oni w Boga nie wierzą? Po co zajmują się wyznawcami, ich zdaniem, bajek na poziomie jednorożców czy rusałek? Czy nie lepiej pilnować własnej trzódki i na przykład zainteresować się, ile było ślubów w obrządku humanistycznym, w którym przysięgano na przepływ genów w linii płciowej?

Jak dla mnie Jaśnie Oświeconych po prostu cechuje paranoiczny strach przed tymi "ciemnymi katolami"? Skoro to taka tępota słabo wykształcona itd., to po jakiego grzyba poświęcają jej tyle czasu?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23761

Liberalni antyklerykałowie z zasady nienawidzą Koscioła, bo nie jest taki jak oni, stoi na straży prawdy

" Wasza nienawiść umacnia nasza wiarę "

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Wiara katolicka i Duma Narodowa to moja siła

#23840

Widzowie ani TVN, ani Polsatu nie obejrzą mrożących krew w żyłach scen, w których redemptorysta posługujący w Radiu Maryja rzuca się z pięściami na rozdającego ulotki człowieka. Powód? Sceny te zaistniały wyłącznie w wyobraźni dziennikarzy
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20090624&id=po21.txt

Struktura mistyfikacji

Z o. Piotrem Andrukiewiczem CSsR, opiekunem Młodzieżowych Kół Przyjaciół Radia Maryja, rozmawia Marcin Austyn
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20090624&id=po22.txt

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#23938