Rosja nie pamięta o historii...a Polacy?

Obrazek użytkownika gw1990
Blog

Czytam artykuł w Internecie, który wywołał moje oburzenie. Otóż według Wojskowego Sądu Najwyższego Rosji, na mord katyński "dowodów nie ma". Ba - sąd poddaje również pod wątpliwość ofiary polskie. Na takie okoliczności nachodzi mnie refleksja, jak bardzo potrzebna jest nauka i wiedza z historii - przynajmniej o najważniejszych wydarzeniach, dotyczących ojczyzny.

Adwokaci rodzin - Anna Stawicka i Roman Karpiński, domagali się uchylenia decyzji sądu o umorzeniu postępowania i odtajnienia akt niejawnych. Jaki jest komentarz zainteresowanego organu?:

"Sąd uznał jednak, że z tysięcy polskich oficerów rozstrzelano w rzeczywistości tylko 22 osoby - bo tylko tyle ofiar udało się zidentyfikować rosyjskim śledczym. Jeśli nie zidentyfikowali, to nie rozstrzelali. Nieważne, że znaleziono ogromną liczbę ciał. To niczego nie oznacza, bo zdaniem sądu, rozstrzelano tylko 22 osoby. A pozostałe ciała? To nikogo nie interesuje i interesować nie będzie" - powiedziała Anna Stawicka.

W czasie okupacji sowieckiej, Rosjanie próbowali zrzucić całą winę na Niemców, którzy również dopuszczali się ogromnych mordów i eksterminacji. Dzisiaj, kiedy każdy Polak ma dostęp do ogromnej wiedzy historycznej, prawda nadal jest maskowana, tłumiona, manipulowana. Katyń był wyrokiem, nadanym przez Stalina, być może w ramach odwetu za "cud nad Wisłą" w dniach 13-17 VIII 1920r., kiedy to wojska polskie pokonały bolszewików i odparły z ich Warszawy, ratując Europę przed zalewem komunizmu.

Ostatnio wzięło mnie na refleksję odnośnie problemów z utrzymaniem i renowacją muzeum obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. I po zastanowieniu się stwierdziłem, że problemem wcale nie są pieniądze, a brak pamięci, jakiejkolwiek wiedzy. Ludzi nie interesuje dzisiaj przeszłość, mimo że dzięki niej możemy poznać przyszłość. Większość społeczeństwa ma gdzieś losy przodków, dzięki którym, niekiedy, żyjemy w wolnym kraju. Nie pamięta się o bohaterach, a jedynie o tym, co trafi się w trakcie przerw w programach popularnych - może jakieś newsy, wiadomości. Przykre, ale coraz bardziej dotkliwe...

Link do spawy zbrodni w Katyniu:

http://fakty.interia.pl/kraj/prawo_i_bezprawie/news/rosyjski-sad-mord-w-katyniu-to-nie-zbrodnia,1251514

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sąd Wojskowy orzekł, że w przypadku Katynia zbrodnia przedawniła się, gdyż obowiązywał wtedy kodeks karny z 1926r, wg którego przedawnieniu nie ulegały jedynie zbrodnie kontrrewolucyjne, zaś Katyń nie był zbrodnią kontrrewolucyjną. Kpina w żywe oczy na ewidentne zlecenie Kremla... a Donek grucha sobie z Putinem w najlepsze, bo nie lubi "potrząsania szabelką". Wstyd.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#12213