Wojna Tuska z kibicami służy ukryciu przekrętu z Euro 2012?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Stadiony budowane na EURO 2012 w przeliczeniu na jedno krzesełko będą kosztowały 3 do 7 razy więcej niż stadiony w Zachodniej Europie. Co prawda za stadiony odpowiadają również samorządy, ale nad wydawaniem przez nie pieniędzy powinny czuwać organy Państwa, na przykład Centralne Biuro Antykorupcyjne, które po odwołaniu Mariusza Kamińskiego po wykryciu afery hazardowej straciło w dużej mierze impet działania. Poza tym znaczna część tych nieudolnych samorządów jest w rękach PO - w Warszawie i Gdańsku.

Podobnie przedstawia się sprawa z drogami i autostradami – ich budowa jest bardzo kosztowna, a w dodatku często są złej jakości, część usterek spowodowanych choćby brakiem ukradzionego dolomitu zapewne wyjdzie dopiero po dłuższej ich eksploatacji. Rząd Tuska chyba zapomniał, że nie sztuką jest wydać miliardy z Unii Europejskiej i naszych podatków – sztuką jest wydać je efektywnie, w sposób mądry. To się nie udało i to jest powód co najmniej do ustąpienia rządu.

Poniżej najważniejsze informacje o kompromitacji rządzących przy inwestycjach na Euro 2012 oraz obrony kibiców i piłkarzy przed atakiem Tuska i nasłanych przez jego ludzi funkcjonariuszy:

Kapitan Lecha Poznań, Ivan Djurdjevic założył koszulkę z napisem: Miała być druga Irlandia, a mamy drugą Białoruś.
http://www.wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Pilkarze-w-protescie-przeciw-rzadowi-Donalda-Tuska
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,title,Djurdjevic-kozak-Taka-koszulkanono,wid,13457233,wiadomosc.html

Transparent na ostatniej kolejce ligi „Miała być druga Irlandia, a mamy drugą Białoruś”. 29.05.2011 Śląsk Wrocław vs Arka Gdynia. Mimo starań nie udało mi się zobaczyć tego transparentu w relacji telewizji Canal+.
http://www.wroclawianie.info/galeria/displayimage.php?album=315&pos=0

Kibice Lecha i Legii wspólnym głosem: Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice.
http://www.youtube.com/watch?v=BbscRMAb84o&feature=player_embedded

Nie ma takiej możliwości, jak podaje Radosław Omachel, autor artykułu "Stadiony bez dna", aby miliardy utopione w budowę stadionów kiedykolwiek się zwróciły. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że będzie trzeba dokładać do ich utrzymania i modernizacji. Jakby nie dość było, że ich budowa kosztuje drożej niż stadiony w Portugalii czy Austrii.

Skalę władowanych w stadiony pieniędzy pokazuje proste przeliczenie kosztów budowy na jedno krzesełko. I tak, nowy stadion angielskiego klubu Wolverhampton liczy 37 tys. siedzisk i w przeliczeniu na jedno będzie kosztował 4,8 tys. zł. U nas, stadiony we Wrocławiu i Gdańsku będą kosztować 16-20 tys. zł za miejsce. A Stadion Narodowy - 34 tys zł. za miejsce ( o ile koszty nie wzrosną z powodu opóźnień).O tym, co się dzieje w Krakowie, lepiej nawet nie wspominać. Jak pisze publicysta "Newsweeka", wpakowano tam w stadiony taką kasę, że krakowianie powinni wyjść z kawiarni na ulice. W odległości kilku kilometrów są dwa drogie stadiony, których koszt wynosi tyle, ile zbudowanie kanału, który miał chronić miasto przed powodzią.

Austriacy i Szwajcarzy, którzy zorganizowali poprzednie EURO, poszli po rozum do głowy. Widząc, że wymogi europejskiej federacji przekraczają ich możliwości i pozostawią ich z wielkimi stadionami, których nie sposób utrzymać, wybudowali część trybun tak, aby potem łatwo je było zdemontować. Z 30 tysięcznego stadionu udało im się dzięki temu zejść do 12 tys. miejsc.
http://wpolityce.pl/view/12734/Rzad_Donalda_Tuska_powinien_odpowiedziec_nam_na_pytanie__dlaczego_za_jego_marzenia_o_pilkarskiej_modernizacji__Polski__musimy_tyle_placic__.html

Droga przez mękę na Euro 2012. Usterki, opóźnienia, kłopoty z bezpieczeństwem – tak wygląda budowa czterech głównych aren za blisko 4 mld zł. Euro 2012 to wielka modernizacyjna szansa dla Polski – mówił premier Donald Tusk w listopadzie 2007 r. – Chcę zapewnić i dać słowo, że mistrzostwa nie tylko odbędą się w Polsce, ale będą także dobrze zorganizowane – podkreślał. By tak się stało, w Polsce miały do czerwca 2012 r. powstać nowoczesne stadiony, autostrady, drogi ekspresowe, nowe dworce kolejowe i terminale lotnicze, a nawet pierwszy odcinek II linii warszawskiego metra. Dziś już wiadomo, że metra nie będzie, autostrady będą niekompletne, a budowa dworców stoi pod dużym znakiem zapytania. (...)

Teoretycznie UEFA może przenieść organizację meczów Euro do innego miasta. Jednak stadiony rezerwowe w Krakowie i Chorzowie również nie są w pełni gotowe. Ten w Krakowie miał być oddany w lipcu 2010 r. Okazało się jednak, że m.in. na jednej z trybun nie zaprojektowano klatek schodowych. W Chorzowie elementy, które miały podtrzymywać dach, zostały wykonane wadliwie. Efekt? Stadion może nie być gotowy nawet do końca tego roku.– To wstyd, że żaden z sześciu stadionów nie został oddany bez poważnych problemów. To nie tylko porażka wizerunkowa, ale też sygnał, że coś jest nie tak u nas z planowaniem takich inwestycji – uważa Jacek Bochenek z firmy Deloitte.
http://www.rp.pl/artykul/663875.html

Kolejne projekty znikają z planów inwestycyjnych. Mimo to za Euro 2012 i tak przyjdzie nam srogo zapłacić. Jak poinformował na antenie Polskiego Radia, Adam Olkowicz, dyrektor turnieju z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej, wszystkie inwestycje związane z Euro 2012 w sumie kosztować będą około 80 mld zł. Tymczasem według wyliczeń ekonomistów z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej, produkt krajowy brutto Polski – dzięki organizacji w naszym kraju Euro 2012 – zyska na przestrzeni lat 2008-2020 27,9 mld zł. Bilans osiąga ponad 50 mld zł na minusie. Im bliżej do mistrzostw Euro 2012, tym coraz więcej wskazuje na to, że wielki skok cywilizacyjny – jakim dla Polski miała być organizacja turnieju – okaże się skokiem w przepaść.
http://infokolej.pl/printview.php?t=13377&start=0&sid=18d80d98d2e28ee552d91b7e8a9a67c7

Pęknięcia jezdni, nierówna nawierzchnia, błędy w oznakowaniu i wytarte pasy ruchu. Tak wygląda najdroższa trasa w Polsce, S8, niespełna dwa miesiące po otwarciu - wytyka "Życie Warszawy".- Aż przykro patrzeć na taką fuszerkę. Spękania asfaltu widać już dziś na zjeździe z ul. Warszawskiej na trasę ekspresową S8 w stronę Lazurowej - mówi gazecie wójt Starych Babic Krzysztof Turek. - To przerażające, bo na tej trasie jeszcze prawie nie ma ruchu - dodaje ekonomista Adrian Furgalski. Jak zaznacza "ŻW", droga krajowa S8 na terenie Warszawy to najdroższa trasa w Polsce. 10,4 km kosztowało aż 2 mld 270 mln zł. Wychodzi 218 mln zł za kilometr. Kontrakt zgarnęło konsorcjum Budimeksu, Strabagu, Warbudu i Mostostalu Warszawa.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Trasa-S8-to-najdrozsza-fuszerka-w-Polsce,wid,13204803,wiadomosc_prasa.html

10 dowodów na to, że Tusk jest matołem.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9932,page,2,title,10-dowodow-na-to-ze-Tusk-jest,wid,13460578,wiadomosc_prasa.html

Sprawa „pociętego przez kiboli” piętnastolatka idealnie wpasowała się w wojnę Tuska wydaną kibicom. Śmiem twierdzić, że oprócz zaprzyjaźnionych za Platformą Obywatelską i Andrzejem Wajdą mediów także policja zaangażowała się w tę propagandową akcję. Dlaczego tak sądzę?Otóż od samego początku tak policja jak i dziennikarze wiedzieli doskonale, że miejsce „ataku kiboli” wskazane przez rzekomą ofiarę było objęte miejskim monitoringiem. Od samego początku też wiedziano, że nie doszło w owym miejscu do żadnego napadu. Nie można jednak było siać wątpliwości, kiedy Donald Tusk poszedł na wojnę. Nie będę tu cytował TVN24 ze wstrząśniętym Kuźniarem czy bohaterami „szkła kontaktowego” oraz resztą dziennikarskiego kwiecia. I w ten oto sposób nawet niepełnosprawne dziecko uczęszczające do szkoły specjalnej zostało wykorzystane dla politycznej propagandy rządu Tuska.
http://niezalezna.pl/11319-po-i-media-siegneli-dna

Filip Stankiewicz

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

  Nie było ,nie ma i nie będzie żadnej rzeczy i sprawy , którą ta ekipa wykonałaby uczciwie i dobrze. Dla wszystkich to tak oczywiste ,że szkoda rozpisywać się na ten temat...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

hejabar

#162172

Pozwoli Pan, że wkleję go tu i ówdzie :)

5 razy droższe "krzesełko" niż w DROGIEJ Austrii... LUDU, widzisz i nie grzmisz??

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#162176

Jan Tomaszewski podawał też przykład stadionu Rhein-Neckar-Arena, który kosztował 60 milionów euro.

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#162194

Majcher za stadion Wisły w Krakowie to co najmniej 10 lat powinien dostać! Koszty ostatecznie zwiększyły się o 80 milionów złotych, projektant- kumpel nie był w stanie dokończyć zamówienia a jednocześnie nie zgadzał się na żadną pomoc z zewnątrz, przez co opóźnienia sięgają roku- Wisła po sezonie w Sosnowcu i na Hutniku miała wrócić w lipcu 2010 i owszem, oddano do użytku ale tylko pół stadionu. A termin oddania reszty był stopniowo przesuwany. W sobotę oddano 3 trybunę, a na 4 dalej wszyscy czekają.
Gdzie jest CBA i NIK??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#162204

A serio to poseł Sekuła ma być jak słyszałem wiceprezesem NIK, ciekawe czy chociaż dowiemy się o jakichś nieprawidłowościach ;)

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#162243

to znakomita okazja do kręcenia lodów. Takiej okazji PO nigdy nie przepuściłoby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#162212

Im bliżej dnia wyborów do polskiego parlamentu w dniu 09.10.2011, tym więcej propagandowego zgiełku, pustych obietnic i pogróżek kierowanych do nas, Polaków. Rozpętana została nagonka na wszelkie wartości narodowe i chrześcijańskie.

Ataki te - w moim przekonaniu - świadomie i celowo zorganizowane mają na celu odwrócenie uwagi społeczeństwa od najistotniejszych problemów w kraju. Zjawiskiem, które szczególnie niepokoi, jest katastrofalny stan naszej wolności.

Nadal nikt nie jest wstanie zorganizować obywatelskiej ochrony rzetelności w komisjach wyborczych. Nieliczne inicjatywy obywatelski które poszukują wolontariuszy w celu zapewnienia uczciwych wyborów (przy przyjęciu jednej osoby w każdym obwodzie wyborczym to i tak potrzebne będzie zaangażowanie 25 000 osób jako mężowie zaufanie).

Brak pełnego zaangażowania społeczeństwa we wszystkich obwodach spowoduje ze aktualna władza zrobi to zostało zrobione podczas wyborów samorządowych (pomoże szczęściu i sama się wybierze manipulując głosami nieważnymi, więcej na ten temat można zobaczyć w przykładowych danych z województwa mazowieckiego.

Dlaczego są takie rozbieżności w obwodowych komisja wyborczych województwa mazowieckiego w danych na stronie PKW. Anomalie które istnieją wśród danych po wyborach samorządowych w 2010 nasuwają pytania, dlaczego oficjalne dane podawane przez obwodowe komisje wyborcze to znaczy: uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych które się różnią się na różnych listach tak bardzo: do sejmiku, do rad powiatu, na prezydenta, burmistrza, wójta.

Dlaczego w obwodowych komisjach wyborczych popełniono tyle błędów polegające na podawaniu rozbieżnych liczb uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych, (dane zaznaczone żółtym tłem).

Dlaczego w tak dużej liczbie obwodowych komisji wyborczych województwa mazowieckiego w głosowaniu do sejmiku procent głosów nieważnych jest dużo wyższy od średniej krajowej, czy to oznacza że województwie mazowieckim 303 351 wyborców poszło głosować i samo źle zagłosowało.

Wykaz danych z poszczególnych okręgów z informacją z obwodowych komisji wyborczych, rozbieżności zostały zaznaczone kolorowym tłem i innym kolorem cyfr dołączony linkach.

http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaxw.png http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaana.png http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaex.png http://s3.ifotos.pl/img/WarszawaO_hsnsaaq.png

Brak reakcji społeczeństwa na te fakty spowoduje że media polskojęzyczne będą nam wmawiały jaki mamy wspaniały rząd który się cieszy poparciem społeczeństwa.

A fakty są całkiem inne rosnące zadłużenie, bezrobocie - zwłaszcza wśród młodych - dobitnie świadczą o marnowaniu potencjału narodowego. Ubodzy w naszym kraju stają się jeszcze ubożsi, oświata, kultura i nauka są degradowane.

Wzrasta także - moim zdaniem - zagrożenie integralności terytorialnej państwa, bezpieczeństwa publicznego. Narasta biurokracja w administracji.

To właśnie sprawia niezadowolenie wielu Polaków. Od wielu stuleci jako Naród próbujemy rozwiązywać jak najlepiej problemy społeczne, polityczne, religijne. Sięgnijmy więc do dobrych wzorców - także tym razem, szczególnie w dzień wyborów parlamentarnych. Wtedy naprawdę jest szansa, że przezwyciężymy kłamstwo, antyludzki totalitaryzm.

Aby przełamać tą niemoc musimy się wszyscy zaangażować i działać i namawiać do działania:

  • jeżeli nie wystąpimy z wnioskiem o informację czyli wynik z głosowania w każdym obwodzie komisji wyborczej to wtedy będzie można samemu przeliczyć wyniki głosowania. W przypadku rozbieżności danych złożyć protest. Takie działanie obroni nas przed takimi osobami jak komendant z Białołęki i puste karty do głosowania,
  • znać USTAWĘ Z DNIA 5 STYCZNIA 2011 R. - KODEKS WYBORCZY (wraz z przepisami wprowadzającymi tę ustawę),
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#176965