Oto dlaczego wyrok na kierownictwo CBA jest niesprawiedliwy

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników na trzy lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat. Wyrok dotyczy afery gruntowej. Władze CBA miały dokonać nielegalnej prowokacji. Tymczasem jeden ze skazanych w wyniku afery gruntowej (sąd, który go skazał orzekł zresztą, że akcja CBA była legalna) rozgłaszał, że ma dojścia w ministerstwie rolnictwa i jest w stanie za łapówkę odrolnić każdy grunt w Polsce. Także argumentacja sądu jest bez sensu. W dodatku w czerwcu 2012 r. sąd umorzył na wniosek obrony ten proces - jeszcze przed jego rozpoczęciem - uznając "brak znamion przestępstwa". Jak powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w czasach komunizmu sądy skazywały niesłusznie walczących o niepodległość „Żołnierzy Wyklętych” (zwanych też „Niezłomnymi”), a teraz skazuje się patriotów walczących z korupcją i chcących budować sprawiedliwe Państwo.

 

Sędzia powiedział, że aby zarządzić operację specjalną, trzeba było wykazać zaistnienie "podobnego przestępstwa wcześniej, a takowego nie było". Zdaniem Ziobry nie jest to prawda i zgodnie z przepisami wystarczy informacja o podejrzeniu przestępstwa. Ziobro mówił, iż sąd stwierdził, że nie było podstaw prawnych ku temu, by podrabiać dokumenty. "Gdyby to była prawda, na chłopski rozum, wszystkie sprawy specjalne w Polsce, ale i na całym świecie byłyby z góry sparaliżowane" - powiedział.

 

Więcej argumentów i opinii Jarosława Kaczyńskiego: – Zapadł wyrok, który trudno określić inaczej, jak kuriozalny – powiedział w trakcie konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kaczyński przypomniał, że wszystkie działania CBA były zatwierdzone przez sądy i Prokuratora Generalnego. – Wyrok jest nieporównanie cięższy, niż żądał tego prokurator. Ten wyrok jest to dowód na to, że w Polsce nie korupcja jest przestępstwem, ale walka z nią – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślił, wyrok zapada w kampanii i nie ma wątpliwości, że radykalne odejście od żądań prokuratora to jej element. – Rozpoczęta siedem lat temu droga ku Białorusi przebiega dziś w sposób coraz szybszy – zaznaczył. Zdaniem sądu, byłe szefostwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego podżegało do korupcji i przekroczyło granice prawne podczas akcji w sprawie afery gruntowej. Sędzia Wojciech Łączewski, odczytując uzasadnienie wyroku, stwierdził, że Mariusz Kamiński miał przekroczyć swoje uprawnienia. Oprócz Kamińskiego skazano także Macieja Wąsika, byłego wiceszefa CBA i dwóch byłych dyrektorów w CBA. Wyrok nie jest prawomocny. Po jego ogłoszeniu obrona zapowiedziała apelację.

http://niezalezna.pl/65592-kaczynski-o-skazaniu-mariusza-kaminskiego-zapadl-wyrok-kuriozalny

 

Filip Stankiewicz

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

To nie jest wyrok sądu. To zwykła dintojra perfidnych, czerwonych, różowych i tęczowych kanalii, skorumpowanych złodziei, bandziorów, którzy usiłuja usadzić  na zawsze człowieka który stoi im na drodze. Na rozprawie apelacyjnej powinniśmy znaleźć się wszyscy pod gmachem sądu. Należy pokazać sprzeciw. Milczenie jest aprobatą.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#1471923

Ciekawe, ile trzeba dać łapówki, żeby zapadł wyrok na walczących z łapówkarstwem?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1471929

Towarzysze z WSI mają sPOsoby i dojścia, by towarzysza sędziego przekonać.

Stop dla wygaszania i niszczenia Polski

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1471930