Linki do najciekawszych informacji część 4

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Blog

W internecie są miliony artykułów, tylko niewielka część z nich jest naprawdę interesująca. Postanowiłem z tych uznanych przeze mnie za ciekawe tworzyć zbiory i je udostępniać. Spora część informacji nie traci aktualności po kilku dniach dlatego warto przejrzeć również wcześniej zamieszczane przeze mnie zbiory. Na pewno część Państwo znają, dlatego zamieszczam ich sporo, aby znaleźli Państwo nieznane informacje. Do informacji dodaję opis lub mój krótki komentarz - nie są to zatem tylko linki. Jeśli materiał się Państwu spodoba proszę rozważyć rozpowszechnienie całości lub części zbioru.

Nachalna indoktrynacja w firmowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podręczniku dla zerówek. Dzieci jak za czasów przymusowej przyjaźni do ZSSR muszą recytować grafomańskie wiersze sławiące Unię Europejską. Na przykład finezyjne frazy: "Do Unii też należeć chcę, to drugi dom, więc cieszę się" - wprawiają rodziców w osłupienie.
http://www.wprost.pl/ar/159700/Oda-do-Unii

Politycy UE zjechali do Warszawy na Kongres Europejskiej Partii Ludowej, by wesprzeć chadecję przed wyborami do PE. Przywódcy Niemiec i innych Państw wiedzą, że głównym konkurentem PO jest PiS czyli partia bliższa poglądami chadecji niż PO. Czy politycy ci wspieraliby zatem polskiego patriotę? Raczej wątpliwe. Tymczasem Tuska wspierają organizując zjazd EPL w Warszawie. Choć może jest tak jak mówi europoseł PiS Konrad Szymański, za poparcie teraz udzielone, Tusk będzie musiał kiedyś zapłacić, idąc na różne ustępstwa. A to osłabi naszą pozycję negocjacyjną w UE. PiS złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie finansowania kongresu Europejskiej Partii Ludowej (EPL) z pieniędzy tej frakcji. Jest to oczywiste naruszenie zasad finansowania kampanii, ponieważ na kongresie oficjalnie mówiono, że to inauguracja kampanii EPL, a więc zarazem wszystkich partii do niej należących w tym PO i PSL. http://www.rp.pl/artykul/2,298484_Demonstracja_sily_unijnej_chadecji_.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-w-prokuraturze-PO-lamie-prawo-ws-kongresu,wid,11085289,wiadomosc.html

PO ważne rocznice i uroczystości przekształca w imprezy partyjne. Wstyd.
http://blog.rp.pl/semka/2009/04/29/wszystkie-rocznice-na-sprzedaz

Sprawa świńskiej grypy jest sztucznie rozdmuchiwana. Pytanie czy w interesie koncernów farmaceutycznych czy w jakimś innym celu?
http://www.youtube.com/watch?v=h98T6aCIfMw

Obecnemu rządowi udało się coś, czego dotąd nie dokonała żadna władza. Doprowadził do gremialnego buntu w urzędzie administracji państwowej. Premier Tusk, na wniosek wicepremiera Pawlaka odwołał prezes PARP ze stanowiska. Spośród 450 urzędników pod listem protestacyjnym podpisało się 400, świadczy to o tym, że podstawą sprzeciwu były względy merytoryczne. Tego jeszcze w historii Polski nie było. Ani w PRL, ani w III RP, ani w II RP.
http://konserwa.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?431239

Wielu pracowników Stoczni Gdańsk S.A. uczestniczących 29 kwietnia 2009 w demonstracji w Warszawie zostało poparzonych gazem pieprzowym o dużym stężeniu lub bardziej toksycznej substancji, części musiano udzielić pomocy w szpitalach. Za tę policyjną akcję rodem z czasów Kiszczaka i ZOMO (Jarosław Kaczyński miał chyba rację, kiedy mówił: "oni stoją tam, gdzie kiedyś stało ZOMO"). Przypomnijmy jaki wrzask się podniósł, kiedy policja bez użycia żadnych środków zepchnęła pielęgniarki z ulicy przed Kancelarią Premiera za rządów Jarosława Kaczyńskiego. Obecna akcja była bez porównania brutalniejsza. Winni powinni odpowiedzieć za ten skandal.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stoczniowcy-u-lekarzy-wymiotuja-krwia---to-wina-dziwnej-substancji-policji,wid,11084480,wiadomosc.html

Setki działaczy PO i ich rodzin obsiadło spółki skarbu państwa. Inne partie również delegują zaufanych ludzi podmiotów kontrolowanych przez Państwo, ale PO przekracza wszelkie normy przyzwoitości. Przykładem niech będzie Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Zatrudnia ok. 300 osób z czego ok. 60 to działacze PO i ich rodziny.
http://www.tvn24.pl/0,1596544,0,1,partie-obsiadly-panstwo,wiadomosc.html

Konrad Wojterkowski, jeden z najbogatszych Polaków, przyjechał z urodzinowymi życzeniami do Donalda Tuska. Do Kancelarii wprowadziła go posłanka PO Iwona Guzowska. Wojterowski zarządza przynoszącą ogromne zyski spółką informatyczną MCSI Group, zajmującą się m.in. dostawą sprzętu komputerowego i oprogramowania dla administracji rządowej. Spółka pod koniec ub. roku wygrała przetarg na dostawę komputerów dla Służb Kontrwywiadu Wojskowego. A wcześniej wraz ze spółką Betacom zdobyła dwa kontrakty na dostawę sprzętu komputerowego dla Ministerstwa Edukacji Narodowej za ponad 90 mln zł. Tak zażyłe kontakty oligarchy robiącego interesy z Państwem z premierem Tuskiem są co najmniej zastanawiające.
http://fakty.interia.pl/polska/news/premier-przyjal-tajemniczego-milionera,1297933,3

Polskie Linie Lotnicze LOT zanotowały w 2008 r. rekordową stratę i są na skraju upadku. Pierwszym efektem bankructwa byłby znaczący wzrost cen biletów i uciążliwe przesiadki, bo liczba bezpośrednich połączeń z Warszawy znacznie by spadła. Ucierpiałyby też polskie lotniska, przede wszystkim regionalne, gdzie LOT jest głównym przewoźnikiem.
http://www.rp.pl/artykul/2,296985_Linie_lotnicze_LOT_na_skraju_upadku.html

Biskupi bronią stoczniowców. Lech Kaczyński rozmawiał ze stoczniowcami w siedzibie abp. Leszka Sławoja Głódzia. Sprawą Stoczni Szczecińskiej zajął się abp Andrzej Dzięga.
http://www.rp.pl/artykul/10,296946_Biskupi_bronia_stoczniowcow.html

Prezydent skierował do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o obywatelstwie polskim. Ustawa daje MSWiA możliwość przywracania obywatelstwa tym, którzy się go zrzekli lub utracili. Tymczasem Konstytucja wprost wskazuje jedną drogę dla obywatelstwa - nadanie obywatelstwa polskiego przez prezydenta RP. Ustawa wydaje się kolejną, choć wyjątkowo nieudolną, próbą PO wywołania konfliktu z Prezydentem.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-skierowal-kolejna-ustawe-do-trybunalu,wid,11083043,wiadomosc.html

Fundacja Edukacja dla Demokracji, której prezesem był wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski, wygrała konkurs współorganizowany przez MEN i otrzyma 650 tys. zł publicznej dotacji.
http://www.tuskwatch.pl/index.php/2009/03/31/nowy-konflikt-interesow-w-rzadzie

Już ponad 8000 kierowców podpisało protest przeciw planom wprowadzenia przez rząd Tuska nowego podatku od pojazdów.
http://wmw24.pl/stop-auto-tax

Rząd chce wprowadzić dodatkową składkę, z której finansowane będzie wsparcie dla osób wymagających stałej opieki. Wszyscy mają płacić po 1 – 1,5 proc. dochodu. To już drugi zapowiadany nowy podatek uchodzącego za gospodarczo liberalny rządu PO.
http://www.rp.pl/artykul/2,294042_Dodatkowa_skladka__czyli_pomysl_na_nowy_podatek.html

Koniec optymizmu Polaków. Ostatni raz ankietowani tak źle oceniali sytuację gospodarczą 5 lat temu. Aż 85% Polaków prognozuje wzrost bezrobocia.
http://www.rp.pl/artykul/10,296855_Koniec_optymizmu_Polakow_.html

Janusz Palikot widnieje na zdjęciu w otoczeniu ludzi, którzy przekazywali pieniądze na jego kampanię w 2005 roku, a których poseł PO miał rzekomo nie znać. Jedna z tych osób prowadziła nawet biuro jego fundacji.
http://www.tvn24.pl/0,1596517,0,1,zdjecie-palikota-z-ludzmi--ktorych-mial-nie-znac,wiadomosc.html

Minister nauki i szkolnictwa wyższego lobbuje za cięciami w funduszach na Uniwersytet Jagielloński. Jest to zdumiewające, 3 kwietnia Sejm z poparciem koalicji PO-PSL przyznał krakowskiej uczelni 200 milionów złotych na rozbudowę kampusu. Teraz Barbara Kudrycka chce przekonać senatorów, by cofnęli tę dotację. Czy to poważne zachowanie?
http://fakty.interia.pl/polska/news/kudrycka-chce-cofnac-200-mln-zl-dotacji-dla-uj,1294417,3

Przygotowywana przez PO ustawa o IPN w praktyce oznacza jego sparaliżowanie.
http://blog.rp.pl/semka/2009/04/25/usypianie-ipn

Prokuratury odmówiły prowadzenia śledztwa w sprawie zaginionych akt TW „Bolka”. Minister Andrzej Czuma zdecydował, że poprowadzi je IPN. Tymczasem ustawa mówi, iż IPN może badać tego typu sprawy, tylko jeśli miały miejsce do 1990 roku. A jak ujawnili Cenckiewicz i Gontarczyk, akta „Bolka” zaczęły ginąć w roku 1992. Dlaczego zatem minister Tuska błędnie skierował sprawę do IPN, a nie prokuratury? Według Krzysztofa Wyszkowskiego to próba wsadzenia Instytutu na minę. Niezależnie, co ustali śledztwo, pojawią się pomówienia o stronniczość i będzie to pretekst do kolejnej nagonki na IPN.
http://www.rp.pl/artykul/2,298005_Akt__Bolka__bedzie_szukal_IPN.html

Sprzeczne wypowiedzi polityków PO w sprawie inauguracji kampanii wyborczej do PE. Kongres Europejskiej Partii Ludowej będzie finansowany ze środków zagranicznych, choć będzie w czasie kampanii wyborczej i niewątpliwie jest wydarzeniem politycznym z udziałem PO.
http://www.dziennik.pl/polityka/article362140/PO_sama_nie_wie_kiedy_rusza_z_kampania.html

Pod płaszczykiem szczytnych haseł Niemcy prowadzą nieprzyjazną nam politykę, a rząd Donalda Tuska jest dziwnie bierny.
http://www.polityka-polska.pl/polityka/show.php?a=260,o_wypedzeniach_niemcow__propaganda_oraz_podwojne_standardy.html

Liderka krakowskiej listy PO musi wystartować pod pełnym nazwiskiem - Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein, zdecydowała PKW.
http://www.rp.pl/artykul/10,297174_Roza_Thun_pod_pelnym_nazwiskiem.html

UE pieniędzmi polskich podatników bezprawnie finansuje kampanię PO?
http://mojsiewicz.salon24.pl/638732.html

Od 28 kwietnia do 10 maja na Pałacu Kultury i Nauki zawiśnie największa flaga w Polsce. Na siatce winylowej o wymiarach 33 na 36,4 metra nadrukowana została flaga UE. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce rozpoczyna obchody 5-ej rocznicy poszerzenia. Czy taka propaganda nie jest zbyt nachalna?
http://www.tvn24.pl/0,1597641,0,1,wielka-flaga-unii-zasloni-pkin,wiadomosc.html

Poseł PiS prosi premiera o zlecenie kontroli interesów, jakie brat Aleksandra Grada robił ze spółką Skarbu Państwa Zakładami Azotowymi w Tarnowie. Zakłady „zaniechały egzekucji należności (…) przeciwko Mieczysławowi Gradowi (brat ministra – red.) na kwotę 1.686.304,68 wraz z odsetkami". Podejrzenia są tym większe, że minister Grad powołał na stanowisko prezesa jednego z najbardziej zaufanych współpracowników Jerzego Marciniaka.
http://www.wprost.pl/ar/159339/PiS-chce-by-premier-skontrolowal-interesy-rodziny-ministra-skarbu

365 tys zł - taką kwotę wydadzą do końca 2009 roku urzędnicy Ministerstwa Sportu i Turystyki na zagraniczne delegacje służbowe. Grupa ludzi robi sobie egzotyczne wczasy na koszt podatnika - mówi "Wprost" były pracownik resortu.
http://www.wprost.pl/ar/159536/Kosztowne-wyjazdy-ministerstwa-sportu

Senator Krzysztof Zaremba zrezygnował z członkostwa w PO. Powodem było zlekceważenie problemów stoczni i dopuszczenie do ich likwidacji. Przy obecnym kursie walut byłoby możliwe renegocjowanie z Komisją Europejską specustawy stoczniowej, co pozwoliłoby na wydłużenie działania zakładów w Gdyni i Szczecinie, a to także centra technologiczne, z których żyje kilkadziesiąt tysięcy małych i średnich prywatnych firm. Senator dodał, że zakłady w Gdyni i Szczecinie miały zamówienia wartości około miliarda dolarów.
http://www.polskatimes.pl/aktualnosci/109156,zaremba-odchodzi-z-po-bo-nie-podoba-mu-sie-polityka-partii,id,t.html

Paweł Graś z PO stwierdził, że PiS należy do wspólnej frakcji z włoskimi neofaszystami. Był to zwyczajny strzał w kolano. Do frakcji Unii na Rzecz Europy Narodów należą politycy Sojuszu Narodowego, ale partia ta po wielu rozłamach i zmianach programowych ma już niewiele wspólnego ze swoją poprzedniczką. Co najważniejsze partia ta w tym roku połączyła się z ugrupowaniem Berlusconiego tworząc partią Lud Wolności. Partia ta jest w jednej partii z PO. Zakładając, że polityk PO ma rację to właśnie PO jest w jednej partii z neofaszystami.
http://stefansekowski.salon24.pl/699885.html

Z powodu nieudolności władz Gdańska w 2009 roku zostanie wykonana mniej niż połowa planowanych remontów nieruchomości komunalnych, na kwotę 13,34 mln zł. Dla porównania w 2008 roku wykonano remonty o wartości 36,37 mln zł. Spowoduje to pogorszenie jakości majątku gminy wartego wiele milionów złotych. Na dodatek Gdański Zarząd Nieruchomości utracił płynność finansową.
http://pis.gdansk.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=1

Janusz Palikot stwierdził, że minister SWiA i wicepremier Grzegorz Schetyna cieszy się ze wznowienia śledztwa w sprawie finansowania kampanii Palikota, bo zależy mu na osłabieniu jego pozycji. Tymczasem samo wznowienie śledztwa może być zagrywką czysto pozorną, aby PO nie była uważana za partię wątpliwej reputacji.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Palikot-moze-powiedzialem-o-jedno-slowo-za-duzo,wid,11069557,wiadomosc.html

Druzgocący jest raport Najwyższej Izby Kontroli na temat dziwnych transakcji dokonywanych przez… Polską Akademię Nauk. Wynika z niego, że PAN m.in. za pół ceny pozbyła się swojej nieruchomości, a także łamała prawo podatkowe.
http://www.wprost.pl/ar/159023/Nie-umie-PAN-liczyc

Promotor pracy magisterskiej Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie prof. Andrzej Nowak prześladowany. Otrzymuje korespondencję, w której obrzucany jest niewybrednymi obelgami, a nawet koperty zawierające kał.
http://fakty.interia.pl/raport/przeszlosc_walesy/news/promotor-zyzaka-przesladowany,1296831,5306

Hanna Lis manipuluje informacjami za co została zawieszona przez zwierzchników. Lis pominęła kluczowe zdanie, że korzystny dla PO ranking europosłów został przygotowany przez Instytut Spraw Publicznych, którego szefowa Lena Kolarska-Bobińska startuje do europarlamentu z list PO. Wiarygodność raportu jest zatem mocno wątpliwa.
http://www.dziennik.pl/polityka/article365078/W_telewizji_wrze_Hanna_Lis_zawieszona.html

W Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu Ryszarda Bugajskiego "Generał Nil". - To pierwszy nakręcony w wolnej Polsce film poświęcony jednemu z najważniejszych dowódców Armii Krajowej - podkreślił przed projekcją historyk IPN Jacek Pawłowicz. Dodał: - Podstawowy przekaz tego filmu brzmi: warto być przyzwoitym człowiekiem. Komuniści bardzo chcieli, by o Fieldorfie zapomniano. Ale nie udało się.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1345,title,General-Nil---warto-byc-przyzwoitym-czlowiekiem,wid,11047611,wiadomosc.html

Dwie amerykańskie sieci telewizyjne, ABC News i CBS News, użyły ostatnio w swoich programach obraźliwych wobec Polski sformułowań dotyczących nazistowskich niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Wiceprezes ABC News przyznał się do błędu, ale odmówił wprowadzenia zmian w instrukcjach podawania informacji, co oznacza, że obraźliwe dla Polski sformułowania mogą zdarzać się w przyszłości.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Znow-gleboka-ignorancja-i-obraza-Polski,wid,11047508,wiadomosc.html

Biały Dom kazał zasłonić jezuitom monogram IHS przed wystąpieniem Obamy na katolickim Uniwersytecie Georgetown. Nigdy wcześniej przedstawiciele władz nie domagali się takich praktyk. Zły znak na przyszłość?
http://fronda.pl/news/czytaj/obama_wystraszyl_sie_jezusa

Niezwykła cenzura w Australii. Sąd federalny określił o co nie może pytać i czego nie może negować australijski historyk. Zdaniem sądu pewne jest, że w holokauście zginęło 6 milionów Żydów. Tymczasem wielu naukowców wskazuje na znacznie mniejszą liczbę.
http://fronda.pl/news/czytaj/australijski_sad_ustala_historyczne_fakty_na_temat_holocaustu

Były prezes PZU Jaromir Netzel odmówił formalnego złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i rzekomym złożeniu mu "korupcyjnej propozycji" przez posła Jacka Kurskiego. Czy zatem można mu wierzyć?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Netzel-oskarza-Kurskiego-ale-prokuratury-mieszac-nie-chce,wid,11041753,wiadomosc.html

Przez cztery lata dyrektorem biura poselskiego polityka PO Zbigniewa Chlebowskiego był krewny jego żony. Później współpracownik Chlebowskiego został dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchy Drogowego w Wałbrzychu, choć jego kandydatura przepadła w konkursie. Przed dwoma miesiącami w niejasnych okolicznościach objął zaś funkcję prezesa spółki hotelarskiej kontrolowanej przez skarb państwa.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nepotyzm-w-otoczeniu-Zbigniewa-Chlebowskiego,wid,11048630,wiadomosc.html

Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego bp Janusz Jagucki przyznał się do tajnej i świadomej współpracy z SB. Synod nie udzielił wotum zaufania biskupowi oraz skrócił jego kadencję.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bp-Jagucki-przyznal-sie-do-wspolpracy-z-SB,wid,11048563,wiadomosc.html

Obrona Wałęsy była tylko pretekstem do ataku PO, lewicy i części mediów na Instytut Pamięci Narodowej. Prawdziwe powody nie są podnoszone, a ich wspólny mianownik to zagrożenie, jakie stwarzają działania IPN dla ważnych ludzi w Polsce chcących ukryć swoją niezbyt chwalebną lub przestępczą przeszłość.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Internauta-WP-Prawdziwe-powody-ataku-na-IPN,wid,11015132,wiadomosc.html
http://cogito62.salon24.pl/397969.html

Świadkowie przed kamerą „Gazety Pomorskiej” potwierdzają część relacji opisanych przez Pawła Zyzaka w książce o Lechu Wałęsie.
http://www.youtube.com/watch?v=tCP38jbLgO0

Zrozumiała jest też iście białoruska reakcja władzy – jeśli inni “gówniarze” zobaczą, że można tak łamać tabu, to zaraz ktoś zacznie, ja wiem, publikować opowieści świadków młodości Bronisława Geremka albo zapędzać się na inne obszary, których dotąd wystarczająco strzegł strach. A to się przecież “w pale nie mieści”. Tu nie chodzi o Wałęsę, tu chodzi o legitymizację całej III RP i umowy, na której ją ufundowano!
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2009/04/05/strach-sie-nie-bac

Donald Tusk, Bronisław Komorowski oraz wielu centrolewicowych dziennikarzy kłamliwie powiązali IPN z książką Pawła Zyzaka o Wałęsie. Tymczasem IPN ani nie wydał książki, ani jej nie finansował, prace nad książką nie były prowadzone w ramach żadnego projektu IPN. W dodatku Zyzaka zatrudnił czasowo jako archiwistę szef IPN w Krakowie, Marek Lasota, który jest radnym z ramienia PO.
http://blog.rp.pl/wildstein/2009/04/05/jazgot-salonowej-tluszczy
http://fronda.pl/news/czytaj/zyzakiem_w_ipn

Rząd Tuska zgłosił na sekretarza generalnego Rady Europy Włodzimierza Cimoszewicza. Tymczasem Belg, a właściwie Flamand, Luc van den Brande, znany polityk chadecki, oświadczył, że ma poparcie wszystkich premierów z EPP (Europejska Partia Ludowa). To było szokujące wyznanie, jako że jednym z szefów rządów z tej "rodziny politycznej" jest... Donald Tusk. Zapytano więc tego byłego 2-krotnego premiera Flandrii wprost, czy ma poparcie premiera RP. Potwierdził.
http://ryszardczarnecki.blog.onet.pl/2,ID372145548,index.html

Podsumowanie sprawozdania IPN z działalności w 2008 roku.
http://fakty.interia.pl/polska/news/ipn-1289-osob-przyznalo-sie-do-wspolpracy-z-sb,1286115

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył we wtorek 22 pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Odznaczyłem ludzi odważnych i bardzo odważnych - powiedział prezydent. L.Kaczyński podkreślił, że w Polsce odkrywanie prawdy to nie tylko działalność naukowa ale też patriotyczna.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Kaczynski-odznaczyl-pracownikow-IPN,wid,11016990,wiadomosc.html
http://www.prezydent.pl/x.node?id=1011848&eventId=28027881

Obszerna biografia Lecha Wałęsy pióra Pawła Zyzaka nie jest pozbawiona wad. Jednak praca, jaką autor wykonał, zasługuje na szacunek. Ten człowiek zadał sobie trud przeczytania bodaj wszystkich wywiadów udzielonych przez Wałęsę do roku 1988, wszystkich zachowanych zapisów jego przemówień i relacji ze spotkań, trud pojechania w różne miejsca, porozmawiania z ludźmi, którzy go blisko znali. I zadania pytań, których nikt przed Zyzakiem zadawać się nie odważył (praca Cenckiewicza i Gontarczyka, odważna i zasługująca na najwyższy szacunek, dotyczyła tylko jednego epizodu biografii przyszłego przywódcy "Solidarności"). Jakoś ci, którzy krzyczą o "bredniach", nie mieli odwagi wziąć się za taką pracę przez 20 lat. Czyż nie ze strachu przed nieuniknionym naruszeniem tabu? Poza tym nie dotyczy to tylko Wałęsy - gdzież są biografie Geremka, Michnika, Kuronia? Gdzie monografia "Tygodnika Mazowsze"? Wszystko to dopiero czeka na odważnych. Dopiero Paweł Zyzak ujawnił np., że na początku lat dziewięćdziesiątych pojawili się w szkole dla trudnej młodzieży gdzie trafił Wałęsa panowie z UOP i skonfiskowali, najzupełniej bezprawnie, całą szkolną dokumentację z odnośnego okresu. Takich śladów zacierania przez środowisko obrońców Wałęsy prawdy o swych dawnych sprawach znajdziemy w książce więcej.
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/walesa-cwaniak-narodowy,1281549

Paweł Zyzak, autor kontrowersyjnej biografii Lecha Wałęsy, chce się spotkać z byłym prezydentem i pokazać mu materiały, na jakich oparł się, pisząc swą książkę. Historyk chciał porozmawiać z Wałęsą już przed publikacją książki, ale z otoczenia Wałęsy przyszła decyzja odmowna.
http://www.dziennik.pl/polityka/article362163/Zyzak_chce_sie_spotkac_z_Walesa.html

Minister Sikorski składając gratulacje nowemu sekretarzowi generalnemu NATO Rasmussenowi powiedział, iż ma nadzieję, że premier Danii będzie walczył z Talibami równie skutecznie, co z ocieplaniem klimatu. Taka kąśliwa uwaga jest nieodpowiedzialna, Sikorski może popsuć relacje Polski z NATO.
http://www.tvn24.pl/0,1594281,0,1,kownacki-odtajnic-notatke-z-rozmowy-tusk_rasmussen,wiadomosc.html

Szum wokół nie zgłoszonej kandydatury Radosława Sikorskiego na sekretarza generalnego NATO to zaplanowane przedsięwzięcie, które było celowo tak skonstruowane przez doradców Donalda Tuska. Jeżeli Polska byłaby jedynym krajem przeciwstawiającym się, to Prezydent Lech Kaczyński byłby tym, który psuje relacje, jeżeli nie, byłby tym, który nie przestrzega instrukcji rządu. Rząd Polski nie zgłosił kandydatury, a to jest zadanie rządu. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że premier Danii korzysta z poparcia wszystkich największych mocarstw. Kandydatura Polska nie była tym razem realna. Nie było żadnej oficjalnej instrukcji rządu. W dodatku Lech Kaczyński nie miał nic przeciwko wspólnemu wyjazdowi z premierem, razem swoje kraje reprezentowali m.in. prezydent i premier Chorwacji, Albanii i Czech.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Kaczynski-Znowu-bede-tym-ktory-wszystko-psuje,wid,11008885,wiadomosc.html

Poseł PO Zbigniew Chlebowski twierdzi, że Prezydent RP może być postawiony przed Trybunałem Stanu za nie realizowanie instrukcji rządu. Tymczasem był to dokument niższej rangi podpisany przez szefa departamentu. Instrukcja powinna być podpisana przez ministra, zresztą polityka zagraniczna jest w kompetencjach Prezydenta.
http://wiadomosci.onet.pl/1947408,12,item.html

Z powodu opieszałości rządu Polska traci okazję do zarobienia miliarda złotych. Sumę tę mogliśmy dostać za sprzedaż praw do emisji dwutlenku węgla, ale zamiast Polaków interes z Japończykami ubiła Ukraina. Dostaną 300 milionów euro w zasadzie za nic. Polska też miała szansę sprzedać część praw do emisji CO2, ale uniemożliwił to brak odpowiedniej ustawy.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title,Przez-opieszalosc-rzadu-stracilismy-miliardy-zlotych,wid,10986150,wiadomosc_prasa.html

Prokurator Leszek Pruski w stanie wojennym oskarżał opozycjonistów. Potem były incydenty alkoholowe i potrącenie kobiety przez jadącego autem Pruskiego. Uszło to prokuratorowi na sucho, bo sąd dyscyplinarny nie zgodził się na uchylenie mu immunitetu. W 2001 roku wywołał międzynarodowy skandal. Pruski był wtedy wiceszefem Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. Wziął udział w szkoleniu finansowanym przez Unię, prowadzonym przez doświadczonych sędziów z Francji. To oni zszokowani zachowaniem trzech uczestników kursu donieśli Ministerstwu Sprawiedliwości o głośnej, pijackiej imprezie. Miesiąc temu minister Andrzej Czuma powierzył mu wicedyrektorskie stanowisko w departamencie kadr.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Oskarzal-w-stanie-wojennym-awansuje-u-Czumy,wid,11015536,wiadomosc_prasa.html

Poseł PiS Tomasz Dudziński domaga się od premiera wyrzucenia z klubu PO Janusza Palikota za obrazę uczuć religijnych Polaków. Chodzi o felieton posła Platformy dla wp.pl, w którym wymieniał on różne sposoby upijania się. "Można upić się na Buddę (znikam) i na Chrystusa (umrę za wszystkich z przepicia)".
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Palikot-w-Wirtualnej-Polsce-obrazil-uczucia-religijne-Polakow,wid,11013629,wiadomosc.html

Janusz Palikot nie patyczkuje się. Odciął byłej żonie i wspólnemu synowi prąd i gaz - powodem była krótka wypowiedź żony dla "Dziennika". Palikot mówi z uśmiechem, jak ta zachłanna żona go prześladuje. Zwłaszcza że on teraz nie ma nic. Według oświadczeń majątkowych, nie ma domu, a firma przynosi straty. Czy ktoś w to uwierzy?
http://wiadomosci.onet.pl/1942676,11,item.html

Kilka miesięcy po zakończeniu procesu lustracyjnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jego oficer prowadzący został zatrudniony w jednej z firm biznesmena Aleksandra Gudzowatego. Wcześniej podczas procesu lustracyjnego Kwaśniewskiego zeznał, że ten nie był jego agentem. Czy praca u Gudzowatego była nagrodą za właściwe zeznania?
http://www.rp.pl/artykul/2,287347__Prowadzil__Kwasniewskiego___zatrudnil_go_Gudzowaty.html

ZUS latami zaniżał zasiłki chorobowe i macierzyńskie - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Tyle, że wiele osób o tym nie wiedziało i pieniędzy już nie odzyska. TK w sierpniu 2008 orzekł, że do podstawy, która jest wykorzystywana do naliczania zasiłków, ZUS powinien dopisywać premie i prowizje. ZUS tego nie robił, a jest to przecież nasz zarobek, od którego odprowadzamy składki. Nie ma więc powodu, by go pomijać. W dodatku po 3 latach nasze pretensje do ZUS się przedawniają.
http://biznes.onet.pl/0,1946436,wiadomosci.html

Za dwa lata kryzys deweloperów przejdzie w zapaść. W tej chwili mieszkań jest na rynku bez liku, ale to efekt dobrej koniunktury sprzed dwóch lat. Wstrzymane teraz budowy (niektóre szacunki mówią o zawieszeniu nawet 80 proc. planowanych na 2009 r. inwestycji) zaowocują brakiem mieszkań za 1,5-2 lata.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kryzys-deweloperow-przejdzie-w-zapasc-1933957.html

Szef klubu senatorów PO Marek Rocki łamie prawo, zasiadając w radzie nadzorczej Millennium Banku. Udział Skarbu Państwa w tej spółce jest mikroskopijny, ale parlamentarzystom nie wolno zasiadać we władzach spółek z udziałem państwa.
http://www.wprost.pl/ar/158057/Szef-klubu-senatorow-PO-lamie-prawo

Władze Warszawy rekomendują dzielnicom nową interpretację przepisów dotyczących stawki podatku od garaży podziemnych. Zgodnie z nią podatek ten wzrósłby 10 razy. Nie wszystkie dzielnice chcą na to przystać, ale w niektórych nowe stawki już obowiązują.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zaplacisz-10-razy-wiekszy-podatek-od-garazu,wid,10987359,wiadomosc.html

Bank Światowy rewiduje w dół prognozy dla Polski. Wzrost gospodarczy w Polsce w 2009 roku wyniesie 0,5 proc. wobec 4,8 proc. w roku poprzednim. W 2010 roku PKB ma wzrosnąć do 2,8 proc. Są to złe prognozy, ale i tak znacznie lepsze niż dla strefy euro. W 2009 PKB w strefie wspólnej waluty ma spaść o 2,9%, a w 2010 roku wzrosnąć o 0,9%. Z kolei agencja Fitch Ratings prognozuje, że wzrost PKB Polski wyniesie 0,0% w 2009 r. W 2010 r. Wzrost ma wynieść 1,5%.
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Bank-Swiatowy-rewiduje-w-dol-prognozy-dla-Polski,wid,10992955,wiadomosc.html
http://biznes.onet.pl/0,1944921,wiadomosci.html

Kandydatka PO do PE z pierwszego miejsca w Krakowie Róża Thun jako szefowa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce działa w interesie UE, który niekoniecznie musi być tożsamy z interesem Polski, polskich przedsiębiorców, rolników, samorządów. Powinna udowodnić wyborcom, że nie była w konflikcie interesów.
http://www.wprost.pl/ar/157529/Ziobro-jeli-PiS-wygra-wybory-wrlc/

UE zwalcza naturalne w normalnym społeczeństwie obawy ludzi do pełnego uznania związków homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów, co wiązałoby się choćby z umożliwieniem im adopcji dzieci.
http://wiadomosci.onet.pl/1944071,12,item.html

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma nie ma zamiaru zobowiązywać sędziów do ujawniania swoich oświadczeń majątkowych, do czego zobligowani są przedstawiciele władzy wykonawczej i ustawodawczej. Polski wymiar sprawiedliwości kuleje. A jednym z jego problemów są szerokie przywileje i immunitet sędziów. Sędziowie powinni być poza wszelkimi podejrzeniami. Tymczasem przepisy regulujące ich pracę sprzyjają korupcji. W latach 90. zlikwidowano na przykład przepis zabraniający pracy w jednym okręgu prawniczym małżeństwom. W kwestii rodzinnych powiązań sędziów z prokuratorami również nic w najbliższym czasie się nie zmieni.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czuma-nie-chce-ujawniac-majatkow-sedziow,wid,10987340,wiadomosc.html

Poznańska firma DGA, która z agencją Work Service Tomasza Misiaka dostała kontrakt na realizację specustawy stoczniowej, jest udziałowcem sopockiej Pracowni Badań Społecznych. Pracownia realizuje dla mediów m.in. sondaże poparcia dla partii politycznych. Zdaniem posłów opozycji uprawnione stają się pytania, czy te sondaże są wiarygodne. Zwłaszcza, że w przeszłości myliła się na korzyść PO. W dodatku Prezes PBS Krzysztof Koczurowski zakładał przed laty z Donaldem Tuskiem Kongres Liberalno-Demokratyczny. Z kolei Karol Działoszyński, wiceszef rady nadzorczej DGA, był kiedyś posłem Unii Wolności.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,108714,title,Czy-sondaze-byly-falszowane-na-korzysc-PO,wid,10955559,wiadomosc.html

Różnice w przekazywaniu informacji przez media na przykładzie wp.pl i onet.pl
http://filipstankiewicz.salon24.pl/394504.html

Działania rządu Donalda Tuska na wesoło.
http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=7838&Itemid=42

Zarząd Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej zdecydował o skierowaniu do sądu koleżeńskiego wniosku o wykluczenie z partii siedmiu radnych i przewodniczącego koła PO w Sopocie. Zarząd apeluje do członków partii w Sopocie o zaangażowanie na rzecz odwołania Jacka Karnowskiego ze stanowiska prezydenta miasta w drodze referendum. Czy PO przyjrzy się też działaniom władz Gdańska, Szczecina, Poznania?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Radni-z-Sopotu-nie-chcieli-referendum-wyleca-z-PO,wid,10985756,wiadomosc.html

Jedynką z listy PO na Pomorzu będzie Janusz Lewandowski. Ma też wg sondaży największe poparcie. Warto przytoczyć jego sylwetkę, bo jest symbolem ekipy Donalda Tuska i filozofii politycznej, która zdominowała ostatnie 20 lat. Dodajmy, filozofii, która myliła się wielokrotnie i której diagnozy są błędne i szkodliwe. Pytanie czy to były nieświadome błędy czy celowe działanie.
http://trojmiejskaosskaa.salon24.pl/394083.html

Włodzimierz Cimoszewicz ma nikłe szanse na objęcie stanowiska sekretarza generalnego Rady Europy. Został zgłoszony przez rząd Tuska zbyt późno i poparcie dla jego kandydatury może być kompromitująco niskie.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kandydatura-Cimoszewicza-okaze-sie-kompromitacja,wid,10986179,wiadomosc.html

Małgorzata Szumowska powiedziała nie tak dawno w wywiadzie dla „Polityki”, że gdy rozmawia z różnymi europejskimi instytucjami, spotyka się z gotowością sfinansowania przez nie filmu, pod warunkiem, że będzie on rozliczał się z polską nietolerancją, antysemityzmem, ciasnym katolicyzmem etc. (...) Natomiast na żadne Powstania ani Monte Cassino pieniędzy nie będzie, a jeśli nawet będą, to posłużą „rewidowaniu narodowych mitów” i dowodzeniu, że Polacy byli bandą ciemniaków pijących pod ostrzałem na umór i symbolicznie oddających mocz na swych przywódców.
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2009/03/28/oddajcie-%E2%80%9Ewesterplatte%E2%80%9D/

Przedwczesne współżycie nastolatków jest, niestety, często reakcją na brak miłości rodziców. Zbyt młody wiek matki może być zagrożeniem dla życia dziecka. Nigdy w telewizyjnych programach dla młodzieży nie słyszałam o naturalnych metodach planowania rodziny. Co najwyżej – ironicznie o kalendarzyku (metodę tę Kościół odrzucił już ponad 30 lat temu jako mało skuteczną). Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że metody te są darmowe – wymagają tylko chęci i pracy nad poznaniem swojego organizmu. Jednak żaden koncern farmaceutyczny nie płaci za ich reklamę. Modne jest dziś to, co jest reklamowane, ale często staje się jedną z przyczyn późniejszej bezpłodności. Ta sztucznie wywołana bezpłodność staje się kolejną okazją do zarobku na często nieskutecznym i drogim zapłodnieniu in vitro.
http://prasa.wiara.pl/?grupa=6&art=1231101721&dzi=1171647748

Na katolickim cmentarzu Św. Krzyża, tuż przy Grobie Nienarodzonego Dziecka, rozbił się samolot właściciela największej sieci aborcyjnej w USA. Zginęły jego dzieci i wnuki.
http://fronda.pl/news/czytaj/szokujacy_wypadek_ktorego_nie_opisza_wielkie_media

Partia Libertas zakładana w Polsce przez irlandzkiego milionera Declana Ganleya chce zaciągnąć w banku kredyt, którego zabezpieczenie będzie stanowić majątek irlandzkiego milionera. Taki przypadek obejścia prawa już miał miejsce. Po przegranej kampanii prezydenckiej osoba fizyczna Henryka Bochniarz poręczyła 300 tys. zł kredytu, jaki zaciągnął... komitet wyborczy kandydatki Demokratów.pl Henryki Bochniarz.
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/ganley-da-milion-polskim-eurosceptykom,37947,1

Rząd okłamuje społeczeństwo? Oficjalnie budżet MON został obcięty tylko o 1,9 mld zł. Według związkowców przemysłu zbrojeniowego oficjalne dane o budżecie są nieprawdziwe, a budżet wojsko zmniejszono nawet o 5 mld zł. Te informacje potwierdzają Władysław Stasiak z kancelarii prezydenta oraz szef sejmowej komisji obrony Janusz Zemke, poseł SLD.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ciecia-wydatkow-w-MON;-5-mld-zl-mniej-na-wojsko,wid,10985848,wiadomosc.html

W latach 1940 – 1984 Finowie wpuścili do Bałtyku ogromne ilości odpadów pozostałych po produkcji papieru. Odpady te zawierają między innymi bardzo niebezpieczne dla zdrowia dioksyny - to właśnie zatrucie ową substancja było przyczyną niedawnej serii zgonów niemowląt w Chinach. W tym samym miejscu ZSSR zatopił około 900 min morskich z okresu II Wojny Światowej. Nord Stream chce przeprowadzić od 30 do 900 eksplozji. Ogromne ilości rakotwórczych i toksycznych dioksyn przez ponad 3 miesiące będą dokładnie mieszane z wodą morską, zatruwając bałtycką faunę i florę. Sytuacja już dziś nie jest optymistyczna. Szwedzcy naukowcy biją na alarm, że śledzie z naszego morza zawierają zbyt wysoki poziom tych substancji i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Negatywne skutki odczują wkrótce mieszkańcy wszystkich krajów położonych dookoła Bałtyku.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=32223
http://foltynkubicka.salon24.pl/393718.html

Brak snu może prowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych, w tym prób samobójczych. Wyniki badań mają być przedstawione na spotkaniu Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Za-malo-spisz-Groza-ci-powazne-zaburzenia-psychiczne,wid,10997099,wiadomosc.html

Działania Obamy to nie zmiana lecz kontynuacja, która nie wróży sukcesu.
http://www.youtube.com/watch?v=ez5robAWmu4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=wK2QjMydQpU&feature=related

Filip Stankiewicz

Brak głosów

Komentarze

bardzo mi się podoba pomysł autorskiego przeglądu linków i namawiałbym innych do podobnych przedsięwzięć. Każdy może zaprezentować w ten sposób swoje zainteresowania, a ja mogę na tym skorzystać. To i korzystam. Daję 10 gwiazdek z czystym sumieniem.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#40368

żeby założyć osobną stronę z ciekawymi linkami - np.pogrupowanymi tematycznie? To byłoby ciekawe i pożyteczne, bo o pojedynczej notce za parę dni mało kto będzie pamiętał.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#40376

Może niech założy konto na Delicious.com, i upublicznia swoje zakładki-znaleziska? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#40380

[quote=Gadający Grzyb]żeby założyć osobną stronę z ciekawymi linkami - np.pogrupowanymi tematycznie? To byłoby ciekawe i pożyteczne, bo o pojedynczej notce za parę dni mało kto będzie pamiętał.

pozdrowienia

Gadający Grzyb[/quote]

Na podstawie tych przeglądów piszę artykuły, które publikuję na portalu wp.pl oraz innych. Linki są na moim profilu na portalu nasza-klasa (numer profilu 1220662).

Mogę oczywiście dobierać je tematycznie, ale nie wiem czy to znacząco zwiększy zainteresowanie nimi, a byłoby tam wtedy znacznie więcej starych informacji.

Pozdrawiam

Filip Stankiewicz

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Vote up!
0
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#40487