Owsiak - pacyfikator młodzieżowego buntu ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Pojawiają się głosy wskazujące, że akcje Owsiaka są sposobem pacyfikowania nastrojów buntu wśród młodzieży. Taka teza mnie nie dziwi, ponieważ oczywistością jest że system, każdy system, poszukuje środków zapewniających mu stabilizację i rozbrajanie nastrojów buntu. I z tego względu akcja Owsiaka mieściłaby się w zakresie takich środków. Zadać należałoby więc pytanie pomocnicze - czy są oznaki nastrojów buntu i jakie mogą być tego buntu przyczyny? Oczywiścieoznaki buntu widać, choć są starannie ukrywane przez reżimowe media. Widać to przede wszystkim na stadionach a także w licznych manifestacjach na terenie całego kraju.

Sprawdźmy więc jakie są przyczyny buntu i jakie działania są podejmowane są w ramach rozbrajania nastrojów buntu a sprawę Owsiaka odłóżmy na razie na bok.

Podstawową przyczyną jest ogromne bezrobocie sięgające 30%, wywołane strukturą gospodarki powstałą w wyniku błędnej transformacji i celowej polityki establishmentu postkomunistycznego,wysysającej fundusze z kraju. Takie bezrobocie z pewnością doprowadziłoby do gwałtownego przewrotu, ale system znalazł na to rozwiązanie - wypchnięcie 3 mln ludzi,głównie młodych, na emigrację. Dla narodu jest to ekwiwalent holocaustu.

Ale część młodych nadal pozostaje w kraju i tu Owsiak odgrywa swoją rolę. Okazuje się on nie jakimś przypadkowym entuzjastą akcji charytatywnych, lecz elementem politycznej gry i instrumentem skutecznej pacyfikacji nastrojów. Ale ta pacyfikacja jest ukryta przed świadomością jako że odbywa się bez użycia środków przymusu, wręcz przeciwnie, subtelość tej zagrywki wiąże się z tym, że pacyfkacja osiągana jest środkami odczuwanymi przez obiekt manipulacji jako przyjemne, drogą zwięszenia osobistej satysfakcji i poczucia własnej wartości. Tak więc pacyfikacja toczy się dwoma torami - młodzież otrzymuje ofertę pozytywnego celu w postaci zbiórki w szczytnym celu odbywającej się w tworzonym na jej użytek klimacie popkulturowym pod hasłem "Owsiak is cool" a następnie w towarzyszącej tej akcji ofercie dodatkowej obejmującej nagrodę za trud w formie popkulturowej rozrywki w postaci Przystanku Woodstock, która wzmacnia pierwotny przekaż, że "Owsiak is cool".

Jak Państwo widzą jest to bardzo efektywne narzędzie odbierania podmiotowości bez świadomości obiektu poddanego manipulacji.

Brak głosów

Komentarze

Witam

Bardzo dobrze, właśnie o to mi chodziło w moim ostatnim tekście

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#400305