Łatki, etykietki, szablony

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

 

Surfując po necie, natrafilem na rozmaite odmiany następującego stwierdzenia:"Dobrze, że Donald Tusk nie dał sobie przypiąć sobie łatki rusofoba, bo uczyniło to go wiarygodnym dla Zachodu."I fruwa sobie ta fraza po przestrzeni medialnej, ostatnio wyfrunęła ona z usta pana Grasia, wszyscy się do niej przyzwyczaili, zamiast nad nią się zastanowić.

A jest to stwierdzenie przerażające, jeśli przyjrzymy się temu, co ono faktycznie oznacza:Ja przestaję być podmiotem działającym w oparciu o mój normalny, wewnętrzny mechanizm, czekam na reakcję nnych ludzi i zaczynam patrzeć na siebie ich oczami, a ich punkt widzenia przyjmuję za własny. Nie liczy się mój wewnętrzny mechanizm, nie liczą się moje przekonania, nie liczą się moje interesy - one mają być puste do czasu, aż wypełni je obcy punkt widzenia.Toż to paranoja, zupełne zaprzeczenie zasad normalnej psychologii. Mentalność niewolnika.Ale nawet z ust politykow opozycji słyszę:"Platforma wreszce przejrzała na oczy, jeśli chodzi o relacje z Rosją.."Wolne żarty. Oni przejrzeli na oczy ? Jeżeli chodzi o jakieś części ciała, to na pewno nie o oczy, prędzej o nos. Nos wyczuł konfitury.To interes się przemieścił, a Platforma za nim. Nigdy nie uwierzę,że ktoś zdrowy na umyśle mógł mieć wątpliwości co do Rosji. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Nie wiedziałam, czy śmiać się czy płakać.

Przypomniał mi się zaraz "argument", że "Donald musiał podwyższyć podatki, bo Kaczyński je kiedyś obniżył".

Donald z zespołem doprowadzili amerykańską zasadę przekuwania wad w zalety (a dodatkowo: zalet innych - w wady) ad absurdum.

Niestety lemingi łykają każde takie g. bez mrugnięcia okiem.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#421222