Jak wygrać II Zimną Wojnę z Ruskimi

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

 

W obliczu konfliktu z Rosją jednym trzęsą się portki, inni biadolą. Tymczasem, co pokazała najnowsza historia, nie jesteśmy na straconej pozycji. Piłsudski pokazał, że można odnieść militarne zwycięstwo, ale potem okazało się, że pokonać bestię można innymi sposobami. Można ją pokonać siłą ducha którą okazał JPII i Solidarność. Wiele można też zdziałać dzięki odwadze i determinacji, co udowodnił Kukliński.Jak pokazał Ronald Reagan, do wygrania wojny bez jej wywoływania nie trzeba tanków ani tomahawków, choć dobrze je mieć. Przede wszystkim trzeba mieć charakter i pomysł. U Reagana tym pomysłem byla prawda o Imperium Zła. Moc ma też sztuka, która pokazuje prawdę na sposób artystyczny. Problem z Europejczykami jest taki, że z prawdą, pomyslami i charakterem jest u nich krucho.Parę dni temu pisałem o perspektywach filmowych związanych z nową Zimną Wojną, którą zainicjował Putin. Mamy okazję by się włączyć i mam prosty sposób, który chcialbym udostępnić. Na począek wystarczy nieskomplikowany film dokumentalny, który możnaby pokazywać europarlamentarzystom, oparty na scenariuszu którego elementy wszyscy dobrze znamy.Scenariusz obejmuje parę odrębnych sekwencji. Napierw sekwencja z filmu "Jack Strong" pokazująca, jak KGB mści się na Pieńkowskim, potem parę scenek na temat zabójstwa Litwinienki. Potem sekwencja z odwróconą kolejnością - parę ujęć pokazujących, jak rękami snajperów Janukowicza, Putin rozstrzeliwuje Majdan. I wreszcie - kulminacja - parę scen poświęconych poszlakom wskazującym na udział kagiebistów w wysadzaniu bloków mieszkalych w Rosji, by znależć pretekst do wojny na Kaukazie. Na zakończenie można postawić duży znak zapytania i parę ujęć z powstającego filmu o katastrofie smoleńskiej.Tu nie trzeba nic wymyślać, wszystko jest gotowe, a koszt jest nieporównywalny z ksztem jednego F-16. I puszczać to w internecie.

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.1 (głosów:5)

Komentarze

oswiecic zidjociale spoleczenstwo europejskie, ktore nie tylko wierzy w wielkosc Rosji i zaleznosc energetyczna od niej,ale tez ma wypaczony obraz Polski jako kraju antysemickiego z obozami

koncentarcyjnymi.Pokazac Polske jako ten kraj ktory co najmniej 3 razy Uratowal Europe raz od Muzulmanizmu, raz od zalewu komuny w 20 roku i raz od zaglady nuklearnej dzieki Kuklinskiemu.Tez by nalezalo pokazac nieocenzurowany film jak L. Kaczynski uratowal Gruzje za co zostal zamordowany przez Putina.

Metoda Regana wydje sie najskuteczniejsza sami Rosjanie powiesza Putasa jak beda kore z drzew gotowac na obiad.izolacji zreszta nie wytrzymaja noworysze przyzwyczajone do luksusow

zycia ponad stan, oni pierwsi zlikwiduja Putina i jego Dume oraz zrobia przewrot.

Aby zimna wojna powiodla sie trzeba zlikwidowac postKGBowska Putinowska wszechobecna agenture i ludzi wplywu w calej Europie oplacanych przez Putina oni to wszedzie sabotuja

wszytko co jest prawda i moze zaszkodzic wizerunkowi Moskali.

Nastepnym krokiem jest przerwanie wszelkiej wymiany handlowej technicznej i kulturowej.Zakrecenie kurka z gazem i sprowadzenie gazu cieklego z wolnego rynku to byl gwozdz do trumny

tego co kiedys nazywalo sie Rosja.Oczywiscie Putin staral by sie militarnie zmusic do dobioru jego gazu dlatego tez jaknajszybciej w krajach granicznych z kacapami trzeba rozmiescic odpowiednie NATOwskie sily z ktorymi kacapy nie mja szansy.

 

PS. smiac mi sie chcialao z pierwszej polskiej etatowej szmaty aktorzyny Olbrychskiego,ktory wlasnie rozpoczol zimna wojne, ze swoim nie tak dawno bratnim ukochanym narodem rosyjskim

ktoremu do niedawna  w dupe  bez mydla wchodzil w telewizorni u Lisa i Stokrotki,zrezygnowal z gry w moskiwskim teatrze.

Nie zapomne jak ta lajza zapluwala sie miesac temu na temat zamachu smolenskiego wysmiewajac wszytkich co moga uwazac inaczej jak MAK, ten wajdowski ekspert od siedmiu bolesci do spraw wypadkow samolotowych Olbrychski  zarzucal ekpertom nieprofesjonalizm.

Zreszta co tu pisac o tej lajzie upadlym alkocholiku, ktory w Polsce nie moze juz znalezc pracy bo nikt powazny na jakies spektakle z jego udzialem  nie pojdzie.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#420838

Zacznijmy jednak od rzeczy tak elementarnych jak proponowany przeze mnie film dokumentalny zamiast ekscytować się megaplanami czy durnotą lemingów. Kupujmy pisma niezależne, oglądajmy TVRepublikę i TVTrwam i w ten sposób wspierajmy niezależną myśl. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#420848

W obliczu konfliktu z Rosją jednym trzęsą się portki, inni biadolą, a jeszcze inni (np. ja) od dawna powtarzaja, ze obywatel to ten co umie strzelac, a bron ma na scianie w domu a obok i granaty i amunicje .

Tymczasem, co pokazała najnowsza historia (np. II Wojna Swiatowa), tak i w obecnej sytuacji jesteśmy w tej chwili na straconej pozycji.  Ale zato mozemy zdaniem autora dac sie zabic za wolnosc Ukrainy - autor, jedz Pan tam i walcz o ten Krym chanowy.

Jak pokazał Ronald Reagan, do wygrania wojny bez jej wywoływania MUSI SIE miec i tanki i "tomahawki", a kto mysli inaczej to czlek chory albo prowokator, jak Pan autor.  Problem z Europejczykami jest taki, że jak nie chcieli umierac za Gdansk, tak i nie chce im sie umierac za Krym.  Ale Pan autor moze, jesli taka wola SWOIMI golymi rekami, dla Ukraincow kasztany z ognia wyjmowac.  Bedzie to mialo te zalete, ze potem nie bedzie tu autor bzdur pisal i namawial ludzi bez broni i treningu do WOJNY.

Tu nie trzeba nic wymyślać, wszystko jest gotowe, a koszt jest nieporównywalny z ksztem jednego F-16, cala madrosc to "kosciol, szkola, strzelnica."  A w internecie, to autor bzdety caly czas puszcza.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Bogdan

#420854

Od razu widać braki w matematyce, a przecież wiadomo,że czynniki o podobnym potencjale wzajemnie się znoszą, więc się je eliminuje z rachunku. Jedni i drudzy mieli tanki i atom,więc nie one się liczyły. I tu koteczku jest zagadka dla ciebie, co się liczyło ? Proszę nad sobą i rozumowaniem popracować. Nie wystarczą dobre chęci i pycha.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#420872

Nie wiem kto to dal Panu to -3, ale to bardzo dobra ocena tej radosnej tworczosci.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Bogdan

#420905

niewolnik jej miec nie moze bo to jest zagrozeniem dla swojego pana czy okupanta.

W Polsce nie mozna miec broni krotkiej do wlasnej obrony przed bandytami co dopiero broni militarnej do obrony przed wrogiem.

Te szczekanie Tuska na kacapow jest z czystego wyrachowania aby zdibyc punkty by wygrac wybory bo to jest jedyny cel PObolszewickiej parti jedyny program Tuska to nie dopuscic PISu do

rzadow bo to sie skonczy dla tej calej bandy zlodzieji, zdrajcow i zamchowcow tragicznie.Zreszta wszytko jest wyrezyserowane ten MATOL nic sam nie wymysli i nie zadezyduje bez SMSa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#420893