Ratujmy Fundację im. Brata Alberta przed zemstą UBeków !!!

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Myślałem, że są granice chamstwa. Tymczasem UBekistan postanowił zniszczyć Księdza Isakowicza-Zaleskiego dokonując zamachu na jego Fundację im. Brata Alberta. Jest to wyjatowo podła i niska zemsta.

Zwracam się z apelem do wszystkich Internautów i Patriotów. Nie pozwólmy na to.

Fundacja im. Brata Alberta jest Organizacją Pożytku Publicznego

Proszę wesprzyjmy Fundację swoim 1% podatku rozliczając PITy.

Oto szczegółowe dane:

Fundacja im. Brata Alberta

KRS 0000028246

Można też wpłacać darowizny na następujące rachunki bankowe:

Z Polski:  21 1240 4533 1111 0000 5428 2421

Z zagranicy:

SWIFT (BIC) : PKOPPLPW

IBAN: PL 21 1240 4533 1111 0000 5428 2421

 

Proszę Administratorów Niepoprawni.pl, żeby wsparli tę akcję i umieścili mój apel na SG.

Poniżej artykuł Cezarego Gmyza z dzisiejszej Rzeczpospolitej, który spowodował, że nóż mi sie w kieszeni otworzył:

http://www.rp.pl/artykul/2,282548_Chore_dzieci_straca_terapie.html

Chore dzieci stracą terapię

Organizacja pomagająca 155 dzieciom odpadła w konkursie, choć do tej pory Fundusz wysoko oceniał jej działalność.

autor zdjęcia: Bartosz Siedlik
źródło: Fotorzepa
Fundacja im. Brata Alberta prowadzi m.in. świetlicę terapeutyczną w Radwanowicach koło Krakowa. Korzysta z niej 20 podopiecznych. Wśród nich dziesięcioletni Bartek
Fundacja im. Brata Alberta, której prezesem jest ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, w 2007 roku podpisała porozumienie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Miała przez sześć lat otrzymać 13 mln zł na program rehabilitacji ciężko chorych dzieci w prowadzonych przez nią siedmiu świetlicach. Rehabilitację przechodzi w nich 155 podopiecznych.

W lipcu 2008 r. PFRON zmienił program „Partner III”, w którym brała udział. Ponieważ organizacje świeckie mogły na dwa inne sposoby ubiegać się o dotacje na taką działalność, „Partnera III” zawężono do kościelnych osób prawnych. Pozostałe – w tym Fundacja im. Brata Alberta – musiały w 2009 r. złożyć wnioski w nowym konkursie.

– W PFRON zapewniono nas, że to tylko drobna zmiana zasad, a dotacja zostanie nam przyznana w wyniku tego konkursu – mówi „Rz” ks. Isakowicz-Zaleski.

Dofinansowanie dostało 390 programów. Wniosek fundacji ks. Isakowicza-Zaleskiego znalazł się wśród 253 odrzuconych. Przepadł także wniosek współpracującej z nim fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko. Decyzję podjęto w Warszawie.

– Wniosek Fundacji im. Brata Alberta został oceniony przez trzech niezależnych ekspertów – niestety, uzyskał zbyt małą liczbę punktów, aby otrzymać dofinansowanie – poinformował „Rz” Tomasz Leleno, rzecznik prasowy centrali PFRON.

Tadeusz Mękarski, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON, na terenie którego fundacja prowadzi większość świetlic terapeutycznych, jest zdumiony wynikiem konkursu.

– Nikt z Małopolski nie uczestniczył w pracach komisji konkursowej – mówi. – Decyzję podjęto na podstawie opinii tzw. ekspertów. Nie wiem, kim oni byli ani jak mogło dojść do tego, że nie uwzględniono wniosku organizacji prowadzącej tak wspaniale programy dla niepełnosprawnych.

Do tej pory sam PFRON bardzo wysoko oceniał działalność fundacji ks. Isakowicza-Zaleskiego. W 2005 r. dostała nawet statuetkę Funduszu przyznawaną najlepszym programom rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Z odcięciem dotacji nie może pogodzić się  Anna Dymna. – Osoby niepełnosprawne nie przyjdą demonstrować w obronie swoich świetlic – mówi „Rz”. – Ja jednak pierwsza wezmę flagę i zorganizuję pikietę, jeśli nie znajdą się pieniądze – zapowiada.

Aktorka, która sama opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi, przestrzega, że skutki decyzji PFRON mogą być katastrofalne. – Kto weźmie odpowiedzialność za to, że te dzieci wrócą do domu, będą siedzieć, kiwając się pod ścianą i czekając na śmierć? – pyta.

Rzecznik PFRON zapewnia, że jest szansa, by organizacja uzyskała jednak dotację. – Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy drugi konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji – informuje Tomasz Leleno.

– Preferowane będą m.in. organizacje, które od dłuższego czasu prowadzą specjalistyczne placówki rehabilitacyjne. Fundacja im. Brata Alberta może zgłosić wniosek w ramach tego konkursu.

– To nie rozwiązuje sytuacji. W tym konkursie możemy dostać maksymalnie 800 tys. zł. To mniej niż połowa tego, czego potrzebujemy, by utrzymać wszystkie świetlice – martwi się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Właśnie zauważyłem, że na s24 pisała też o tym Kataryna. To dobrze. Czym wiecej z nas bedzie pisać i mówić tym bardziej pomoc będzie konkretna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#16669

Wybranowskiego

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#16682

Krytyka Polityczna w tym czasie pasie się na państwowych pieniądzach. Dlaczego nie oszczędza się na dotacjach dla tego bolszewickiego szmatławca? Ja tego po prostu nie jestem w stanie zrozumieć...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#16702