Nazistowskie widowisko. To było piękne pożegnanie Pekinu.

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Świat

Przepraszam, przejęzyczenie, oczywiście chciałem napisać: „Niezwykłe widowisko”. Z drugiej strony, przemknęło mi przez głowę jak musieli piać z zachwycenia dziennikarze, politycy i goście obserwując piękne, uporządkowane, patetyczne, monumentalne oraz masowe przedstawienia zorganizowane przez Hitlera podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie.

Ależ to musiało być wspaniałe, niespotykane i harmonijne.

Czy na prawdę nikt oprócz mnie nie ma takich skojarzeń? Kolejne mocarstwo, wykorzystując sprzedajność i małość MKOLu mogło zademonstrować światowi OTO JESTEM, NA TO MNIE STAĆ W SKALI MIKRO, A W SKALI MAKRO – ZACZNIJCIE SIĘ BAĆ! I ja posłusznie zaczynam.

  

W bardzo ważnym wywiadzie ze STEVENEM MOSHEREM opublikowanym w sobotniej Rzeczypospolitej przez Piotra Gillerta i Piotra Zychowicza, ten wybitny znawca totalitaryzmu Chińskiego też pokazuje nam swój strach. Ba, przerażenie. MUSIMY POWSTRZYMAĆ CHINY – krzyczy. Ponadto stawia sprawę jasno: „Chiny nie są jeszcze jednym z wielu światowych graczy, to być może największy gracz w historii ludzkości. Nie ma mowy by komunistyczne Chiny na dłuższą metę egzystowały w ramach obecnego porządku. Albo same się zmienią, albo zmienią ten porządek.”

  

Dlatego uczony i autor „Hegemona” na pytanie dziennikarzy „co robić?” radzi bez ogródek: „Powtórzyć politykę z lat 80." , „Zamknąć Chińczykom dostęp do technologii i kapitałów. A przede wszystkim rozbudować siłę militarną Stanów zjednoczonych do tego stopnia i tak szybko, żeby Chińczycy nie sprostali temu wyzwaniu”.

  

Jeżeli się z tej perspektywy spojrzy na świat to zwróćmy uwagę, że USA zaczyna to robić. I Polska w tym czynnie uczestniczy. Czym innym jest, bowiem raczkująca tarcza antyrakietowa jak nie wysokotechnologicznym, globalnym projekcie bezpieczeństwa, który wyznacza takie standardy i daje na tyle mocnego „kopa” do przodu, że za parę lat Ameryka i jej sojusznicy znów zdystansują rywali. To ostatnie słowo jest zresztą eufemizmem. Pisząc otwartym tekstem chodzi o zdystansowanie wrogów wolnego świata. A mamy ich dwóch (jeśli chodzi o organizmy państwowe): Chiny i Rosję. O czym też wspomina Steven Mosher.

  Dwa bandyckie imperia, która dziś mają interes w ścisłej współpracy, ale za parę lat, nie wiadomo czy „przed” próbą podziału świata czy „po” – SKOCZĄ SOBIE DO OCZU. 70 lat temu, w mniejszej mimo wszystko, europejskiej, skali podobny ZBRODNICZY UKŁAD wywołał II Wojnę Światową i wysłał kilkadziesiąt milionów istnień ludzkich do Bozi. Teraz musimy temu zapobiec. Samo stagnacyjne mlaskanie „Krasnali Europejskich” nad swoimi miseczkami z owsianką nic nie pomoże i nie przestraszy Bandytów. To Ameryka musi walnąć pięścią w stół a My powinniśmy (nie oglądając się na „Skrzatów z manią wielkości”) robić wszystko by obydwa - Chiński i Rosyjski – golemy skoczyły sobie do oczu jak najszybciej. Póki jeszcze mają gliniane nogi. Bo inaczej, to dopiero będziemy mieli IGRZYSKA.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

[quote="Łażący Łazarz"](...)My powinniśmy (nie oglądając się na „Skrzatów z manią wielkości”) robić wszystko by obydwa - Chiński i Rosyjski – golemy skoczyły sobie do oczu jak najszybciej.[/quote]

Wychodząc z bezwzględnych interesów geopolitycznych, to nawet dobrze by było dla nas, gdyby Rosja dostała w papę i uległa poważnemu osłabieniu.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#2833

... sporej dozy czujności. Z naszego pkt. widzenia to może się okazać takim ośrodkiem krystalizacji dla wszechświatowego totalitaryzmu.

I o to nam chodzi? Że spytam.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#2843

oczywiście, że trzeba. Ale póki co należy pozwolić aż wykończy jednego z naszych śmiertelnych wrogów. W sumie i my możemy na tym skorzystać, bo się pożywimy częścią Matuszki.

A w międzyczasie jak również i później należy utrudniać Kitajcom życie jak się da. Wprowadzając na przykład wysokie cła zaporowe na towary z tego kraju. Wtedy żadnym korporacjom nie będzie opłacało się tam inwestować i zwyczajnie się stamtąd wyniosą. Po jakimś dłuższym czasie chińska gospodarka będzie ledwo zipieć.

Ekonomicznie należałoby trzymać tą zarazę w szachu. Wtedy nie rozlezie się to na pół globu.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#2852

... zasadę, że "kurwa kurwie łba nie urwie, a alfons alfonsa w dupę nie kąsa".

Już nam za Mao chińscy towarzysze czasem pomagali. Mimo że to skurwiele były.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#2857

i właśnie dlatego by na dzień dobry nie dostać w papę albo po krzyżu (słowem by zneutralizowć lwa) zaczęła awanturę w Gruzji w okresie Pekińskiej Olimpiady.

To dla nas jasny sygnał, że tak jak Niemcy i Francja trzesą porcietami przed Rosją tak Rosja trzesie przed Chinami. Zwłaszcza że tam, ma mięciutki odwłok.

Pytanie: jak nieduży kraj ma tak podpuscić wielkiego żółtego pokemona by ten przetrzepał skórę niedźwiedziowi? Na moim blogu w salonie24 juz był jeden ciekawy pomysł.

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#2839

[quote="Łażący Łazarz"]i właśnie dlatego by na dzień dobry nie dostać w papę albo po krzyżu (słowem by zneutralizowć lwa) zaczęła awanturę w Gruzji w okresie Pekińskiej Olimpiady.[/quote]

Wojna w Gruzji to klasyczny kapitalizm polityczny. Chodzi o to, aby mocniej uzależnić od siebie Europę. Pisałem już kiedyś, że powstał kartel kilka lat temu, który całej kontynentalnej Europie dostarcza ropę i gaz. Wszystko to po to, aby uzależnić od Rosji energetycznie całą Europę.

[quote="Łażący Łazarz"]Pytanie: jak nieduży kraj ma tak podpuscić wielkiego żółtego pokemona by ten przetrzepał skórę niedźwiedziowi? Na moim blogu w salonie24 juz był jeden ciekawy pomysł.[/quote]

My nie musimy ich podpuszczać. Chińczycy też się pokierują w pewnym momencie politycznym kapitalizmem i zajmą Rosji kawał Syberii. Takie zresztą mają zamiary.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#2853