PrezydEnt sprawdza, prezydĘt wierzy na gębę...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Nie ma jak pominąć milczeniem sprawozdania marionetki zwanej Andrzej Seremet, w randze prokuratora generalnego RP, złożonego drugiej marionetce w randze prezydenta RP, potocznie zwanego prezydętem (od dęcia + wyrazy bliskoznaczne), a wcześniej gajowym, chrabią itd...na posiedzeniu RBN, przeznaczonym tematowi wątku zamachu, trotylu itd. w ramach polskiego śledztwa prokuratorskiego” oraz braku sygnałów świadczących o celowym działaniu  „czynnika zewnętrznego”.

Andrzej Seremet kłamał publicznie nie raz, ostatnio na konferencji prasowej odnośnie „pomyłki” w identyfikacji ciała śp.Anny Walentynowicz, obarczając winą  rodzinę śp. Pani Anny, dlaczego więc nie miałby okłamać prezydęta Komorowskiego twierdząc,  że biegli nie stwierdzili trotylu na szczątkach Tu-154M choć płk Artymiak, szef NPW wyraźnie publicznie powiedział, że „Niektóre urządzenia użyte w Smoleńsku wykazały faktycznie TNT....

Seremet nie dość, że publicznie robi z siebie durnia i ofermę, niezdolną powtórzyć zdanie niespecjalnie skomplikowane, to stawia w złym świetle instytucję, jaką jest Naczelna Prokuratura Wojskowa bo podważa jej niezbite dowody, sam nie mając żadnych. Tym samym  robi również durnia z prezydęta, któremu referuje wyniki śledztwa NPW. Pomijam jednak wszelkie gry i gierki wspomnianych osób i  instytucji...

Mnie akurat nie obchodzi czy Komorowski jest durniem, czy Seremet i Artymiak są durniami, tak samo jak nie obchodzi mnie czy pod/nad Smoleńskiem doszło do katastrofy w ruchu lotniczym czy do zamachu ! Obchodzi mnie jednak to, że państwo polskie mając obowiązek zbadać rzetelnie dlaczego i w wyniku czego zginął Prezydent RP i 95 towarzyszących mu osób, wśród których Małżonka Prezydenta RP, generałowie i komandorzy WP i NATO, ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie, duchowni i inni członkowie delegacji udającej się wraz z Prezydentem RP na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej,  rzetelnego śledztwa nie przeprowadza !!!

A nie przeprowadza bo czynności, które  polscy śledczy i prokuratorzy powinni byli dokonać zaraz po wypadku, 10-11 kwietnia 2010 r., wykonują po ponad dwóch latach !  

Nie przeprowadza go od 10 kwietnia 2010 r., daty wypadku, o czym świadczą m.in.i choćby anomalie wychodzące podczas ekshumacji ciał ofiar – zamiana ciał w grobach, obecność nieobyczajnych ciał obcych w ciałach ekshumowanych ofiar.

 

Ekshumacje pokazały również całkowitą ignorancję organów je zlecających z urzędu i je przeprowadzających oraz zupełną ignorancję prokuratora generalnego, Seremeta, który  „nie zna praktyki”  by zalutowany dla celów transportu  przez granice zwłok pojemnik był  otwarty  po przybyciu zwłok do miejsca przeznaczenia i ciało  zbadane w odpowiedniej jednostce medycyny  sądowej w sytuacji jeśli osoba zmarła  w niejasnych okolicznościach. Seremet nie wie również, że ciało prezydenta państwa, zmarłego we własnym łóżku również powinno być poddane szczegółowej sekcji zwłok.

Czy Seremet rzeczywiście o tych podstawowych sprawach  nie wie czy tylko udaje, że nie wie ?

W obu przypadkach ta niewiedza świadczy tylko na jego niekorzyść choć z tej drugiej „niewiedzy” jeśli  ma ona miejsce, na pewno ciągnie korzyści ! 

 

Seremet i prokuratury wojskowe szybko wyłączyły ze śledztwa wątek zamachu. Czyżby dlatego, że wiedzą iż istnieje duże  prawdopodobieństwo, że w Smoleńsku doszło do zamachu i ważniejsza jest dla nich ochrona żywych sprawców niż dochodzenie  przyczyn nagłego zejścia prawie setki osób ?

 

Jako zwykły obywatel RP nie akceptuję metod prokuratora generalnego RP i prokuratur wojskowych, prowadzących śledztwo smoleńskie bo ich postępowanie stwarza zbyt wiele podejrzeń, że używają swej funkcji i urzędu wyłącznie do tego by przyczyny wypadku w Smoleńsku nigdy nie zostały poznane. 

 

 

 

http://niezalezna.pl/36313-seremet-powtarza-klamstwa-o-trotylu

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

że rosyjskim śledczym wrak samolotu jest niezbędny aż do zakończenia śledztwa, a polscy prokuratorzy niedawno oświadczyli, że im wrak samolotu nie jest potrzebny do zakończenia swojego postępowania. O ile tuż po katastrofie DOPUSZCZAŁAM niezamierzone przyczyny katastrofy, to obecnie nabieram pewności, że były tam jakieś działania zaplanowane. Uparte kombinacje, żeby za wszelką cenę nie dopuścić do przewiezienia wraku i oryginałów czarnych skrzynek do Polski, potwierdza podejrzenia, że prokuratura ucieka od dochodzenia do prawdy. Wolą uchodzić za żywych durniów, niż martwych bohaterów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#316141

pogrąża się sam, ale co gorsze, ciągnie na dno i tak już kiepski wizerunek prokuratury. Ich obu nawet nie można nazwać ludżmi! to hieny, które bez skrupułów wykorzystują swoje urzędy. Sekuła w nagrodę za to co zrobił dostał wysokie stanowisko ministerialne, a Seremet? na razie trwa  na stanowisku prokuratora generalnego, a póżniej TK? kto wie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316145

gość z drogi

oto jest pytanie za 1000 pktów...

a ja myśle,ze to taki aparatczyk dbający o swoją POsadę...i reszta go nie obchodzi...

przy okazji "niemrawych aparatczyków"to myślę,że można by solidny ułożyć Alfabet Podległych,funkcjonariuszy...

Contesso,zdrowych ,pogodnych Świąt  :)Najpiekniejszych  i najbardziej tajemniczych..

bo przynoszą radość i  Nadzieję na lepszy Dzień....

czego Tobie i nam wszystkim życzę...:)

10 :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#316147

http://wpolityce.pl/wydarzenia/20261-miroslaw-sekula-nowym-wiceministrem-finansow-tak-ten-sekula-ktory-tak-skutecznie-posprzatal-afere-hazardowa

Ireneusz Sekuła kilka lat temu zginął śmiercią gwałtowną.

Pozdrawiam Świątecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316466

To prawda.
Ale idąc tą ścieżką, dojdziemy w końcu do tego,
że zbrodniarzy będziemy sądzić za podatki...
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#316148

Komentarze i rozdzieranie szat nad nieudolnością i bezprawnymi działaniami polskich władz w chwili obecnej zakrawa na …. ?. Dotyczy to zwłaszcza działań bezprawnych lub nie stosowania się do obowiązującego w Polsce prawa. W odniesieniu do Tragedii Smoleńskiej stan prawny z 10.04.2010 r. w 99% nie uległ do dnia dzisiejszego zmianie. Dotyczy to zwłaszcza obowiązków
spoczywających na MSZ, MS, MSW, prokurwaturze i innych agendach rządowych, a w przypadku wydania zgody na pochówek , właściwych władz terenowych i cmentarnych. Wszystko to co działo się z ofiarami tej tragedii odbywało się generalnie poza prawem. Mogę zrozumieć traumę najbliższych, chwilowy szok członków opozycji, prawicowych mediów i ich komentatorów, czy też blogerów. Wybaczcie moi drodzy, ale dlaczego ten szok w odniesieniu do niektórych trwał prawie.2,5 roku, czyli do dzisiaj. Czy naprawdę w szeregach PiS nie ma prawników, czy też są ,aż tak nieudolni, że nie potrafili dostrzec tego, o czym się dzisiaj pisze (w kwestii niedopełnienia lub przekroczenia prawa) już w pierwszych tygodniach po „Tragedii Smoleńskiej”. Czy prawicowych mediów nie stać było na zlecenie wykonania; oceny, analizy,ekspertyzy (nazwa jest bez znaczenia) prawnej w podstawowych kwestiach związanych z trybem postępowania z ciałami osób, które zginęły w wypadku lotniczym polskiego samolotu na obcym terytorium ?
Na to wszystko o czym dzisiaj piszecie zwróciłby Wam uwagę, może przesadzam, każdy nowo upieczony prawnik. Prawda jest taka, że skupienie się, już na samym początku, głównie na przyczynach tej niebywałej tragedii, było na rękę obecnej władzy. Wszyscy tańczyli tak jak im zagrano. Argumenty czysto prawne podlegały stałej erozji i rozmydleniu. Władza dostała całe dwa lata na przygotowanie się do odpierania ataków o bezprawne działanie lub nie stosowanie się do obowiązującego prawa. Podejmowanie dzisiaj przez władzę dyskusji o prawnych zaniedbaniach
odbieram jako swoistą ucieczkę przed argumentami technicznymi, które postawiły ją pod ścianą.
Swoim komentarzem chcę wywołać dyskusję dlaczego, o wielu podstawowych aspektach prawnych „Tragedii Smoleńskiej”tak szeroko, mówi się dopiero dzisiaj, a nie w 2010 roku., zwłaszcza w kontekście wydania zgody na pochówek i dokumentów stwierdzających na jakiej podstawie dokonano rozpoznania zwłok. Powtórzę jeszcze raz; ze względu na niewyobrażalną traumę,jestem w stanie zrozumieć dlaczego rodziny pozwoliły na zawłaszczenie przez rządzących ciał swoich najbliższych. Ale dlaczego zgodzili się na to doświadczeni (?) „prawicowi” politycy naprawdę nie rozumiem.
Na dzień dzisiejszy interesuje mnie tylko jedno – czy Komisja Macierewicza nie chce czy nie może przygotować wniosku o postawienie Premiera , a tym samym rządu, przed Trybunałem Stanu.

P.S. Zdaję sobie sprawę, że mój tekst potraktowany zostanie przez wielu jako obrazoburczy, fałszywy itp. Bo przecież pisaliśmy mówiliśmy etc., ale pomiędzy mówić, a mówić, pisać, a pisać, jest różnica, że nie wspomnę o działaniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

UPS

#316152

 Myślę, że nie ma szans teraz na Trybunał Stanu dla gajowego oraz płemieła i jego mafii, bo wniosek taki nie miałby żadnej siły przebicia. Faktem jednak pozostaje, że prawne aspekty katastrofy i dochodzenia w sprawie zamachu pozostały niejako w cieniu medialnego szumu w ogóle. Mam wrażenie, że o to właśnie chodziło - szum i zamieszanie po to, żeby przykryć prawdziwe tło sprawy od początku do końca KRYMINALNEJ! 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316160

Zespół Macierewicza porusza wszystkie wątki i zawarte są one w ich protokółach, zaczynając od tzw. "Białej Księgi" zaniedbań, przedstawionej w tym czasie co raport Millera. Po "wydaniu" raportu Millera można było dotrzeć do danych w nich zawartych i przeprowadzić analizy, którymi zajęli sie naukowcy z USA i Australii. Wiele wątków przedstawiono na Konferencji Naukowców w Warszawie i zapowiedziano poszeżenie badań między innymi o kierunki medyczne. Prace Zespołu i jego wyniki są na stronie internetowej. Poziom histerii wypowiadających się w mediach polityków i komentatorów, wskazuje na to, że coraz trudniej jest zakrzyczeć prawdę. Wypowiedzi członków Komisji Millera i prokuratorów osiągaja już wyżyny głupoty. Część ludzi udaje, że w to wierzy ze strachu, bo wmówili im, że jak nie uwierzą, to Rosja wypowie nam wojnę. Już samo to sformułowanie powinno nas przekonać, że dokonano w Smoleńsku zbrodni, której nie wolno ujawniać. Natomiast, natychmiastowa (po katastrofie) decyzja o zrezygnowaniu z NORMALNEJ PROCEDURY WYJAŚNIANIA TEJ KATASTROFY i wycofaniu się polskich władz z jakichkolwiek działań wskazuje na ich dużą wiedzę o tym co się tam stało. Wskazuje również, że byli na to przygotowani. Na podstawie zebranych materiałów Zespół Macierewicza (również niektórzy pełnomocnicy rodzim) wystąpił już parę razy do prokuratury. Powoli zaczyna to przynosić efekty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#316342

Wie Pani... przekonywanie przekonanych i radzenie im "Proponuję więcej czytać!" to jak przelewanie z pustego w próżne czyli rada idioty dla idiotów....

Ja bym nie rzucała się twierdzić, że ktoś porusza WSZYSTKIE wątki. Z powyższego powodu.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#316444

Nie tracić  z oczu wszelkich dostępnych materiałów, a czasem powracać do starych.

Szczególnie polecam nagranie spotkania Cezarego Gmyza z mieszkańcami Tarnowa. Odbyło się 17 grudnia b.r., na Niepoprawnych jest link.  

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316471

było prawdopodobnie pierwszym krokiem scenariusza "prezydent gdzieś poleci i to może się wszystko zmienić".
Bardzo wygodnie jest mieć "niezależną prokuraturę".
Pamiętajmy, że prezydent Kaczyński wybrał Seremeta jako mniejsze zło (ten drugi był jeszcze gorszy).
Każdy z tych "prokuratorów" robi dokładnie to, co od niego oczekują mocodawcy. Taki Parulski miał za zadanie nie dopuścić do sekcji zwłok zbyt wcześnie - obraz płuc mógł ujawnić wybuch termobaryczny. Parulski powiedział, że nie zgodzi się na sekcje dopóki nie dostanie pełnej dokumentacji medycznej z byłego ZSRR. To w tym celu awansowano go na generała.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#316156

 co do zamachu w Smoleńsku. Ja mam pewność w świetle ostatnich wydarzeń. Teraz chodzi tylko o to, żeby po zmianie władzy ukarać sprawców zamachu oraz wszystkie osoby (jak seremet) mataczące w śledztwie. Do tego dekomunizacja i deubekizacja jako elementy niezbędne dla oczyszczenia z szumowin polskiej sceny politycznej. Na koniec rozliczenie (ale prawdziwe, szybkie i skuteczne) tzw. "prywatyzacji" oraz ludzi, którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym, łącznie z konfiskatą ich złodziejskich majątków. Wtedy okaże się, ile własnego kapitału początkowego posiadały te "rekiny biznesu i mediów". TVN, Polsat, TOKFM, RadioZet i wiele innych - okazałoby się, że te polskojęzyczne stacje bluzgają przeciw Polakom za ukradzione im pieniądze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316158