Rozpad smoleńskiej szklanej góry kłamstwa

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj
Kiedy w poniedziałkowe przedpołudnie w poznańskiej prokuraturze wojskowej padł strzał, nikt nie spodziewał się poza strzelającym skutków rykoszetu wystrzału.

   Pierwszym rykoszetem było wypowiedzenia nieposłuszeństwa przez Generała Paruskiego, będącego obowiązki Naczelnego Prokuratora Wojskowego, wobec Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Był to oczywisty pucz wojskowy, który został ładnie zatuszowany w mediach. Kuriozalny jest fakt, że proces odwołanie Generała Parulskiego trwał ponad tydzień, kiedy też każda forma wypowiedzenia nieposłuszeństwa powinna spotkać się z natychmiastową reakcją Prezydenta jako zwierzchnika Sił Zbrojnych.

   Konferencja prasowa Naczelnej Prokuratury Wojskowej dotycząca wyniku ekspertyzy zapisu kopii czarnych skrzynek z TU-154 101 krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych, obaliła jednoznacznie wmawiane społeczeństwu polskiemu nikczemne i ohydne kłamstwo o obecności Generała Błasika w kabinie pilotów w momencie podchodzenia do lądowania na zaproszenie zejścia do 100 metrów przez rosyjskich kontrolerów.

   Kwestia 100 czy 50 metrów jest aktualnie skrupulatnie analizowana przez krakowskich ekspertów z IES badających treść zapisu z czarnych skrzynek Jaka 40.

   Dzisiaj na wniosek Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych minister transportu odwołał z funkcji jej przewodniczącego Edmunda Klicha. Odwołany dzisiaj Klich już raz spotkał się ze wnioskiem o odwołanie, lecz ówczesny minister Grabarczyk w porozumieniu z Premierem Tuskiem zachowali go jako szefa PKBWL. W kwietniu 2011 Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury przeciwko Edmundowi Klichowi o utrudnianie prowadzonego przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie  postępowania karnego w sprawie katastrofy, a także "działania na szkodę Polski jako jej przedstawiciel na terenie Federacji Rosyjskiej".  

Cytat z „ Gazety Prawnej „ :

„ Według Macierewicza, Klich przekroczył swoje uprawnienia, gdy trzy dni po katastrofie w Smoleńsku zażądał od wojskowych prokuratorów przerwania przesłuchania szefa meteo na lotnisku. Poseł PiS zarzuca też Klichowi, że uniemożliwił polskim obserwatorom udział w oblocie środków radiotechnicznej kontroli lotów lotniska. Ponadto Klich - zdaniem Macierewicza - mógł uniemożliwić polskim ekspertom badającym wrak samolotu "dokończenie prac przed zniszczeniem i wywiezieniem jego szczątków przez przedstawicieli Federacji Rosyjskiej".

W opinii Klicha gdyby na początku badania katastrofy doszło do "wielkiej awantury", to - jak mówił - nic już byśmy od Rosjan nie dostali, np. nagrań rozmów na wieży w Smoleńsku. "Teraz ważniejsze są szczegółowe rozmowy z wieży, w tym kontakty z Moskwą, niż szczegółowe dane z oblotu, bo wiem, że ten sprzęt był byle jaki" - ocenił Klich. Jak tłumaczy, system zainstalowany w Smoleńsku jest bardzo nieprecyzyjny, "szczególnie jeśli chodzi o wysokość". To właśnie słaba jakość systemów lotniska w Smoleńsku zadecydowała - zdaniem Klicha - o tym, że Rosjanie nie udostępnili Polsce danych z oblotu.”

   Być może dziś,  Minister odwołując Edmunda Klicha kierował się powyższym zawiadomieniem do prokuratury, złożonym przez Antoniego Macierewicza.  Jak już dzisiaj wiadomo w dyspozycji Naczelnej Prokuratury Wojskowej są nagrania audio z wieży w Smoleńsku.

   Skutki są zawsze następstwem przyczyn …

 

Źródło :

]]>http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/502129,edmund_klich_broni_sie_przed_macierewiczem_ten_oskarza_go_o_utrudnianie_sledztwa_smolenskiego.]]>

Brak głosów

Komentarze

Dziesięć-zasłużone.Pozdrawiam"centralę"

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#223796

Pięknie Dziękuję chyląc kapelusza !

Pozdrowienia

Vote up!
1
Vote down!
0
#223809

pod autostradami...

Vote up!
0
Vote down!
0
#223804

Nadejdzie ten czas ...

Serdeczności

Vote up!
0
Vote down!
-1
#223810

Witam! Ja wierzę,że każdy z tych zamachowców poniesie karę adekwatnie do swoich uczynków.Dopóki mordercy mojego śp.Prezydenta zajmują zaszczytne stanowiska nie  zaznam spokoju,nie skończy się w moim sercu żałoba.

Podziwiam i darzę wielkim szacunkiem p.Macierewicza i ludzi,którzy pomimo zastraszenia i nagonki na nich,podjęli się wyjaśnienia tej okropnej zbrodni.

          Bóg,Honor,Ojczyzna i Prawda Smoleńska!

Vote up!
0
Vote down!
0
#223812

Bóg jest sprawiedliwy, za złe czyny srogo karze.
Zamachowcy być może już teraz śpią w mokrej pościeli, wiedząc co ich czeka ...

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1
#223828

Mnie się wydaje, że większość z nich jest przekonana o swojej bezkarności (mafijna IIIRP nie pozwoli skrzywdzić swoich dzieci).
Jednak ostatnie miesiące wprawiły pewne osoby w zdenerwowanie.
Niestety od czasów sejmu grodzieńskiego, Polska nie widziała podobnej zdrady narodowej i bezczelności.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#223895

Zdrajcom pocą się dłonie, gdyż społeczeństwo znakomicie zdaje się sprawę o ich winie.
Winie mordu na 96 Rodakach. Zaiste jaką można wymierzyć karę ?

Ukłony

Vote up!
0
Vote down!
0
#223908

ogniwa!
pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#223859

Właśnie Janicki rzucił na POżarcie swego zastępcę. Tak jak Kapitan utonie ostatni.

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#223865

pzdr

Vote up!
2
Vote down!
-1

antysalon

#223867

To Waść Pułkownik, łowca rekinów na molo w Sopocie powiedział jak ma być !

Vote up!
1
Vote down!
0
#223870

To nie Janicki rzucil go na pozarcie.  To Wajchowy Ukladu.

Janicki ponoc mial wtedy wolne.

Ale i tak nie minie go kara.

ponizej... juz z druga, generalska gwiazdka od Bula:

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

baca.

#223882

NA AGH to Jurkiem Millerem prawie na jednym roku chodził.
Nie ma jak Bratanki.

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#223886

Jerzy Miller...

nie chce byc zlosliwy, ale na liscie bacy. to kolejny pionek do stracenia ;)

pozdro dla milosnika kapeluszy !

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#223901

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Widać,że im się rączki trzęsą bo nawet nie potrafią ustawić głośności w słuchaweczkach dyskretnie ukrytych za uszkami prowadzących dziennikarzy tak jak to miało miejsce w "Muppet Show" o 18.00

Żałosne typki;nie potrafią nic powiedzieć,wszystko czytają i jeszcze do tego "Budka Suflera"

Vote up!
0
Vote down!
-2
#223875

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika W kapeluszu Panama nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie oglądałem, gdyż telewizor oddałem do Muzeum Kłamstwa i Dezinformacji. Abonamentu na reklamy proszków do prania, również nie płacę.

Kłaniam się

Vote up!
0
Vote down!
-2
#223892

samoodcinanie najmniejszych gałązek od "brzózki" :-))))))
Może im pomóc aby się nie męczyli sami? :-))))

Vote up!
0
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#223899

Cały czas mają pomoc i bardzo ją lubią ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#223910

i 94 inne osoby należące do elit Polski.
Antoni Macierewicz i wszyscy, którzy starają się odsłonić kulisy tego mordu zasługują na wszelki szacunek.
Mordercom trzeba teraz mord udowodnić i skazać ich na kazamaty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#223978

Właśnie ten akt niechlubny dla dziejów Rzeczpospolitej, jest aktualnie grany w teatrze na przedmieściu. Szkoda Narodu, nie Zdrajców, co takowych wybrali na swych reprezentantów.
Naród nie zapłacze ...

Kłaniam się Pani pozdrawiając serdecznie

Vote up!
2
Vote down!
0
#223989