Donald zwycięzca

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Hurraaa ! Putin zwyciężony ! Cieszcie się narody ! Jak św.Jerzy smoka, tak nasz pan płemieł Putina zwyciężył.

...No prawie zwyciężył. Na razie jest tylko „prawdopodobne, że uda się powstrzymać Rosję od aktów agresji czy ingerencji na terenie Ukrainy”, ale to „prawdopodobnie” to więcej niż znak, że pan płemieł odniósł oszałamiający sukces na arenie polityki międzynarodowej. Poza tym  co szkodzi poszpanować, zwłaszcza podczas kampanii wyborczej ? Pan płemieł nie ma już wyjścia – by być Donaldem "wielkim",  by zostać uznanym za zbawcę świata od złego smoka Putina, musi iść na całość  bo tu panie dzieju rywal Kaczyński, zwany Jarosławem Wielkim to raz, dwa - notowania Donaldu wciąż spadają, a tu wybory do PE za pasem i Platforma wypycha do Brukseli kwiat partii, swych najlepszych synów i córki. Np. najlepiej skompromitowanego ministra  Vincenta, tytana intelektu  Boniego M., najlepszą znawczynię smażonych dorszy i najlepszą kanapową flanelkę Miśka Kamińskiego. Oj, zapomniałam o najlepszej pływaczce ale ją to chyba na ratownika do tego brukselskiego basenu szykują bo jak taki Vincent  tam będzie szedł na dno to kto go z toni wyciągnie ? Tylko musi uważać Otylka żeby jej Vincek przy okazji złota nie ukradł bo jemu wszystko i w każdej sytuacji do łapsk się przykleja... Na taki garnitur intelektualistów stać Platformę contra kandydaci PiS - prof.Krasnodębski, prof.Karski, prof.Legutko, prof.Zybertowicz. Normalnie zawrót głowy od tylu profesorów, naprawdę tęgich głów, a przy tym patriotów polskich. Mógł pan płemieł prof.Kleiberga, szefa PAN sobie dokoptować ale on zdaje się ma jakieś problemy z prokuraturą czy cuś...  

Przyznam, że szczęka mi opadła po przeczytaniu dzisiejszych tromtadractw pana płemieła :

 „Dzisiejsza pozycja  Polski wynika m.in. z tego, że Polska w czasach, gdy wszyscy musieli ciąć wydatki na obronę, to Polska w czasach kryzysu mogła zwiększać te wydatki. To daje nam mandat do twardego stawiania spraw bezpieczeństwa naszego kontynentu, a nasze argumenty wysłuchiwane są o wiele uważniej (...)

Tylko czekać jak flotylla Mistrali zacumuje w bazie MW na Oksywiu, może nawet jakiś lotniskowiec pan płemieł zamówił tylko to ma być niespodzianka. Np. na 1 kwietnia... Tylko patrzeć tarcz antyrakietowych, polskie niebo za chwilę zahuczy od kolejnych F-16, a polska ziemia drgać będzie pod gąsiennicami tysięcy  nowych najnowocześniejszych czołgów. Przy Polskich Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej Tuskiej i zawrotnych 1.95% PKB na bezpieczeństwo to NATO już  jest pikuś, nie wspominając o pikusiu pana Pikusia, takim Putinie... Już nikt nam (czytaj – panu płemiełowi) nie podskoczy.

Ale to nie wszystko, pan płemieł powiedział jeszcze : 

 „Drugie źródło, które oceniam  jako bardzo ważne – to jedność Polaków i instytucji życia publicznego w Polsce wokół spraw najważniejszych, w tym zdolności obronnych. Chcę podziękować panu prezydentowi i ministrowi – jestem tego świadkiem każdego dnia – robimy w Europie dobre wrażenie, bo jesteśmy państwem stabilnym politycznie.”

Tymi słowy pan płemieł właśnie podarł mandat na głoszenie swoich defetyzmów, że jest wojna polsko-polska, że Polacy są podzieleni na normalne lemingi i całą bydło-faszystowską, moherowo-smoleńską resztę. Stracił właśnie prawo do skarżenia się, że „opozycja tylko czeka żeby dowalić rządowi”. Nie ma konfliktów wewnętrznych, jest tylko jedność Polaków, skupionych wokół najlepszego od tysiącleci płemieła i najinteligentniejszego pod słońcem pana płezydęta. Zjednoczonych oczywiście osobiście przez pana płemieła.

Trzeba przyznać, że pan płemieł do robienia wrażenia ma i talent, i łeb. Tylko czy aby akurat do dobrego ? Kto da głowę ?

http://wpolityce.pl/wydarzenia/77347-premier-znow-wsrod-zolnierzy-tym-razem-optymistycznie-wydaje-sie-dzisiaj-bardziej-prawdopodobne-ze-uda-sie-powstrzymac-rosje

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:9)

Komentarze

Contesso dawno się tak nie uśmiałem.Jest to chyba najlepszy kabaret jaki słyszałem i widziałem od lat.Choć stronię od tego typu rozrywki.PO tylu latach staliśmy się POtęgą militarną na skalę Światową o czym obywatele Polski do tej POry nie wiedzieli.Było to skrywane nie tylko przed Nami,ale dzięki ochronie kontrwywiadowczej(najPOtężniejsza w całym dawnym bloku,i oczywiście niezależnym od innych wywiadowni wliczając w to np.GRU)przed całym Światem,która jest sprawna ,a nawet lepsza od np.takiego Mossadu.Musimy byś zjednoczeni i silni w Bulu i Tusku Amen!!Ja jak do tej POry byłem utrzymywany w fałszu,że mamy tylko Armię Kieszonkową!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#421297

non stop i będzie jeszcze śmieszniej choć weselej raczej nie !...

Jesteśmy świadkami historycznego returnu  "Kabaretu Starszych Panów" pod nowym szyldem "Cabaretto oldi gigoli" w wersji "militari" (czyli pejczyki, atrapy kałachów,  "strzelające" aromatami soir de Moscau z domieszką afrodyzjaków eurokołchoźnych np. hiszpańska mucha i imperalistycznie egzotycznych np.Vandellia cirrhosa ) i z głównymi aktorami D.Tusk, B.Komorowski, R.Sikorski, w damskich rolach jenierał Koziej, prof.Nałęcz, Jo-Anna d'Arc-Grodzka di Palicotti i armią statystów z melodramatycznym spawaczem na czele tych pierwszoplanowych. Dekoracją jest pomnik 4 śpiących na skrzyżowaniu Alei gen.Świerczewskiego i gen.Kiszczaka, wlewających się w Rondo Baumana, udekorowane tęczą im.R.Biedronia, bohatera walk o wolność i równouprawnienie gejów i lesbijek, z tablicami informacyjnymi  - "Gdańsk - autobahn "Solidarnosc"", "Berlin - autobahn "Wolnosc"". I  którym hmmmm... lufy.... (upppsssss!) podpierają  4 muzy z Parnasu Tuska - jedna  z fikuśną falbanką na kasku, druga z łopatą z miernikiem laserowym, nastawionym na "100 cm wgłąb" (czy ileś tam), trzecia z plakatem "Pierdolę nie rodzę" i czwarta z dyndającym na szyi alkomatem z napisem "alkotest"... Cholera, dla 5 muzy Donalda, Kluzicy, mi zabrakło miejsca ale... mi kluzik dziwnie kojarzy się z zakalcem, a ten zawsze zachowuje konsystencję lepkiej mazi, to może ona wciąż w tych lufach ?

Dobra, kończę bo mnie głupawka przedsenna łapie.;););)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#421317

Dalej masz tak samo mocne pióro. 

Co do PDT, no no nasz kraj mógł podwyższyć finansowanie zbrojeń hihi. On już nie jest zabawny, on jest tragicznie żałosny. Na jego miejscu bym się obawiał, że Putin, któremu już nic nie zaszkodzi i który już gorszej reputacji jako polityk mieć nie będzie, bo ma już najgorszą, nie stanie któregoś pieknego dnia przed kamerami i nie powie: no zabiłem razem z Wami Lecha Kaczyńskiego i co mi może zrobić świat. Jemu nic nie zrobi ale PDT i nie tylko on mogą wtedy mieć problem.... 

Pozdrowienia Contessa 

Polak2013

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#421298

Ja nie wiem jak te 1.95% PKB na obronność RP sobie nasz pan płemieł wykalkulował... Najlepszy minister obrony wśród psychiatrów i najlepszy psychiatra wśród ministrów obrony, Bogdanu Klichu, zrobił z polskiego wojska bractwo procowe. Któremu gdyby przyszło strzelać to na kamienie nie byłoby go stać - strzelaliby  kulkami z tego co zrobią z tego... co zrobią po wodnistej grochówce. Czyli znów kreatywna księgowość - na papiórze 1.95%, a w realu 0.195%, a może nawet mniej.... Ja nie wiem w oparciu na co dziś Tusk stawia się jak wesz na grzebieniu. Musi pod spódnicą Makreli dziwna flora się rozwija i leszczom za dopalacz służy. Vs. komentarz wyżej.

Pozdrawiam i cieszę się z powrotu. Zdrowia życzę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#421320

Pan Płemieł znany jest z tego, że jak mówi to mówi i na tym pozostaje, cały czas robi sobie "jaja" ze społeczeństwa a teraz i z państw ościennych.

Pewnie swoim wystąpieniem rozbawił imperatora Putina.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#421311

jakimś pikantnym szczegółem dot.Smoleńska. Tak sobie myślę, że to kwestia czasu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#421321

Masz talent, by poważny państwowy problem przedstawić w kabaretowej formie. Częściej to do ludzi przemawia niż uczone wywody - jestem pełen uznania. Wszyscy obserwatorzy naszego zycia politycznego znają faktyczny stan naszych sił zbrojnych (może nie w kazdym szczególe). A pożal się Boże - premier - cały czas traktuje Polaków jakby byli pozbawieni rozumu. Możliwe jest inne wytłumaczenie tych jego durnych wypowiedzi - może sam jest pozbawiony rozumu - tertium non datur.

"robimy w Europie dobre wrażenie, bo jesteśmy państwem stabilnym politycznie.”  słowa bezczelne - stabilność wg niego, to ponad sześcioletnia przyjaźń z Putinem i podporządkowanie polskich interesów interesom rosyjskim, a teraz wolta o 180 st. - to rzeczywiście stabilność a'rebours.

Dzisiejsza pozycja  Polski wynika m.in. z tego, że Polska w czasach, gdy wszyscy musieli ciąć wydatki na obronę, to Polska w czasach kryzysu mogła zwiększać te wydatki. To daje nam mandat do twardego stawiania spraw bezpieczeństwa naszego kontynentu, a nasze argumenty wysłuchiwane są o wiele uważniej (...)" - w rzeczywistości, to ustawowe 1,95 % PKB nigdy nie było dochowane, w ub. cięcia w budżecie MON, to ponad 3 mld. zł. US przeznacza 4 % swojego ogromnego PKB na Armię - to ok. 700 mld $, my - ok 10 mld. - Francja, Anglia - po ok. 60 mld $, Rosja zbliża sie do 90 mld $. Ponadto nasze wydatki na armię dziwnie słabo przekładaja sie na zwiekszenie jej gotowości bojowej, program śmigłowcowy leży od kilkunastu lat. MW dogorywa (kończą się resursy okretów), nie mamy żadnej obrony prakietowej. Budowę pierwszej tarczy antyrakietowej Tusk storpedował zaraz po dojsciu do władzy, o istniejacej (realnej) koncepcji własnej tarczy - Tusk  nie wspomniał ani razu itd, itd,

zastanawiajace  - z jakim czołem ten polityk wmawia, że "bedziemy nadal modernizowali armię" w sytuacji, gdy skutecznie doprawadził do jej atrofii.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

 Janusz 40

#421350

super mocarstwo i drugie Eldorado - zero długów i wszędzie wszystko wszystkim tylko rośnie, a Polska tylko sprzedaje, sprzedaje i liczy kasę.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#421413

Prawdziwe Lotniskowce nie wejdą na Bałtyk bo są za wielkie, użyteczność ich na Bałtyku też raczej niewielka...ale dla ryżego czemu nie można by było je obiecać - lemingą można też obiecać budowę polskiej wersji NASA, polskich corocznych lotów kosmicznych i bazę na Marsie, wszystko łykną...wracając do Marynarki Wojennej ( Mój Boże ile się wiąże z nią wspaniałych Polskich morskich tradycji, jak wspaniałych Ludzi Morza Polska posiadała )- coraz częściej się mówi że jest niepotrzebna, modernizację starych a budowę nowy okrętów albo się wstrzymuje albo likwiduje całkowicie, przeiceż zasadność posiadania floty jeszcze nawet parę misięcy temu była dyskusyjna....ryży zablokował wszystko co można - teraz jednak mamy najlepszą armię najlepszą flotę i najlepsze f-16 - lotnicy mogą latać na drzwiach od stodoły, polscy marynarze pływać na desce od sedesu, piechota latać w klapkach a jeden Rudy 102 wygra sam z każdym ruskim czołgiem.....ech Dla Ś.P Lecha Kaczyńskiego flota miała znaczenie........

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#421354

uwierzy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#421412

„Dzisiejsza pozycja  Polski wynika m.in. z tego, że Polska w czasach, gdy wszyscy musieli ciąć wydatki na obronę, to Polska w czasach kryzysu mogła zwiększać te wydatki. To daje nam mandat do twardego stawiania spraw bezpieczeństwa naszego kontynentu, a nasze argumenty wysłuchiwane są o wiele uważniej (...)"

Ale że jak?! To naprawdę cytat???!!!

PPzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#421373

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#421411

Witaj,czytam wszystkie Twoje wpisy,najcelniejsze pióro świata.pozdrawiam serdecznie.irena

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#421692