Gwarancją bezpieczeństwa Polski powinna być Polska !

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Powinna ale...?

...Co z tego, że Bronek dzwonił do Baracka, co z tego, że pytał go o gwarancje dla Polski ? Czy z tego pytania przybyło nam czołgów, samolotów, okrętów wojennych, żołnierzy na stanie Polskich Sił Zbrojnych ? Co z tego, że Barack potwierdził amerykańskie gwarancje podczas gdy Bronek polskich gwarancji dla polskich obywateli w Polsce żadnych  dać nie może? Bo się tak wygospodarował, że jedyne gwarancje dla Polski są w Moskwie. Putin wejdzie do Polski albo nie wejdzie - to jest gwarancja Komorowskiego, Prezydenta RP do tego... Z gospodarskich wizyt pana płemieła w polskich jednostkach co wynikło ? Nic ! Pojechał, spróbował grochówki, pogapił się co by tu chłopakom jeszcze obciąć żeby w dziurę Vincenta wsadzić – a może coś z umundurowania albo coś z talerza w stołówce, może jakaś „reforma” szkoleń, a już na pewno z amunicji bo po co naszemu wojsku amunicja jak nikt nas nie napadnie. Sam osobiście tak mówił, a gdy straszył wojną z Rosją jeśli za bardzo będziemy fikać ze Smoleńskiem to doskonale wiedział, że wszystko odbędzie się bez jednego wystrzału  – ruskie wejdą, zwyczajnie, normalnie,  z kulturą, bez grandy. Jest komu chlebem i solą ich witać - jenierał Koziej nawet próbował i soli, i chleba, widziałam na zdjęciu. Jenierał po degustacji żyje, znaczy sól i mąka nie zatrute... Po tych gospodarskich wizytach  pana płemieła min.Klich dostał specjalną premię za I miejsce w realizacji oszczędności, ze wszystkich resortów. Chyba coś 30 mld „zaoszczędził” (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić bo piszę z pamięci), no ale pan Klich to sobie mógł – nie ma słabości do drogich zegarków, do hostess - że tak powiem, nie kolekcjonuje antyków, nie wygląda na takiego, który by się fascynował tatuażami. Spoko gość jest to i zaoszczędził.

Pan prezydęt też wizytował naszych żołnierzy. Potem słał do FSB sprawozdania i spis pomocy dla naszego wojska, a jak FSB dorzucała coś od siebie, np. kursy logistyczne albo serwery to pan prezydęt nie odmawiał (no bo jak odmawiać prezentu)  i potem dowiadywaliśmy się o kolejnym wielkim sukcesie pana prezydęta w modernizacji polskiej armii.   

Źle się dzieje, że w zaistniałej sytuacji na Ukrainie Polacy w kwestii własnego i Polski bezpieczeństwa liczą na pana prezydęta i pana płemieła, choć w końcu i po to na nich głosowali by m.in. budowali i wzmacniali polskie siły zbrojne. A oni co ? Zamiast budować i wzmacniać wyrwali im kły i teraz liczą głównie NATO, na tamto, na Obamę, panią kanclerz, na Brukselę, na smerfy, kota Behemota, Mickey Mouse i Harry Pottera. Miała być zielona wyspa, kraina bajki, nadwiślański Disneyland, a jest zwykły Donaldus Bardacus... Bronisław myśli, że jak zadzwoni do Baracka, a Tusk myśli, że jak zadzwoni do swej niańki, to już  wszystko jest cacy bo gwarancje usłyszeli. Pan prezydęt z promiennym uśmiechem ogłasza -  „Polska jest bezpieczna. Nikt nie rozważa: wejdą czy nie wejdą?". I Polacy są już  spoko, już zapalają cygara albo grilla, albo w ogóle  co tam kto ma. A, że gwarancje są  na telefon i na tzw.”gębę”? A co to pana K. I pana T.  obchodzi,  w końcu obaj nie takie sprawy na gębę załatwiali....

...Tzn.lemingi mogą być spoko. Nieleminża część społeczeństwa choćby założyła po 2 pary różowych okularów prof.Nałęcza, spokojna nie jest i nie będzie bo nie może być gdy jest świadoma, że Polska armii nie ma. Ani na casus Ukraina, ani na żaden inny, w którym pojawi się bezpośrednie lub tylko pośrednie zagrożenie dla Polski. Dziś Tusk tłumaczy się dzieckiem, które wczoraj wylał z kąpielą – „My nie możemy prężyć muskułów, musimy zrozumieć swoje możliwości”. I słusznie – nie można prężyć tego czego się nie ma ! Ale... mogliście, panie premierze, mieć i po prostu nie prężyć.  Dziś by były w sam raz.

Gwarancja to znaczy mieć. A pan płemieł przez cały czas swych rządów dawał Polakom gwarancje w postaci niebieskich migdałów i gwiazdek z nieba. Dziś powołując się na gwarancje prezydenta Obamy też przerzuca odpowiedzialność własną na kogoś innego. W ogóle sprawia dziwne wrażenie jakby niby się angażując w sprawę Ukrainy, nie bardzo chce być z tym zaangażowaniem łączony. To nie pierwszy raz, że Tusk stosuje metodę  "czystych rąk". Mówi – naści wędkę ale ryby łówcie sobie sami.... Przed kim Tusk chce mieć czyste rączki w kwestii Ukrainy ? Chyba przed Putinem... Pytanie – dlaczego, jakie haki ma Putin na płemieła Tuska...

Odpowiedzi może być kilka ale mam wrażenie, że jedna i bardzo istotna, na pewno leży gdzieś koło Smoleńska...

 

......

Cytaty pochodzą z :

]]>http://wpolityce.pl/artykuly/75604-bronislaw-komorowski-wydarzenia-na-uk...]]>

]]>http://wpolityce.pl/wydarzenia/75649-premier-tusk-zaniepokojony-rozwojem...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Gwarantem bezpieczenstwa Polakow powinni byc Polacy. Czas zaczac uczyc sie strzelac i obchodzic z bronia, polowac i zbroic sie. Pewnie, ze czolgu ani samolotu nikt nie kupi, ale tez  nikt nie wygra z narodem, ktorego wiekszosc jest w stanie sie bronic.

Jakis czas temu wyrazilam tu te opinie i zostalam wysmiana. Polacy wytresowani przez lata niewoli sami siebie uwazaja za zloczyncow i podejrzanych, sami sobie wzajemnie nie wierza, ze mogliby posiadac bron i nie mordowac sie wzajemnie. Z tego samego powodu czlowiek oskarzony uwazany jest za winnego, bez potrzeby udowodnienia mu winy. Z tego samego powodu wiele osob nie widzi niczego zdroznego w tym, ze sa szpiegowani, pomimo, ze niczego zlego nie uczynili. Z tego samego powodu czekaja na wodza i oczekuja  przewodniej roli panstwa w kazdej dziedzinie zycia. Wyliczac moznaby dlugo.  Nie ma miejsca na honor, odpowiedzialnosc, inicjatywe, samowystarczalnosc, wspolprace, uczciwosc, zapobiegliwosc  - wszystko to zostalo zdlawione dlugimi latami socjalizmu.

Polacy zapomnieli o wlasnej historii, kiedy to wolni ludzie chodzili uzbrojeni po to, aby bronic slabszych i bronic sie przed bandytami i najezdzcami, a nie po to, aby wszystkich dookola mordowac.  A wystarczy poczytac Sienkiewicza, aby sobie przypomniec na czym polega prawdziwa wolnosc i niezaleznosc. Moze wlasnie od tego trzeba zaczac budowac gwarancje bezpieczenstwa Polski.

Vote up!
16
Vote down!
-10

Lotna

 

#419401

to wlasnie komuna doprowadzila zaraz po II wojnie swiatowej do demobilizacji wszystkiego co potrafilo juz chodzic i trzymac w reku karabin.  A wszystko po to zeby wprowadzic zamordyzm, przemoc i terror komunistyczny. W pzreciwnymm razie byloby to nie mozliwe.

Vote up!
15
Vote down!
-2
#419403

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Marek Lipski (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

na    PO szkołach ,w klubach sportowych.Mam 

inne informacje.Sam potrafię obsługiwać różnego

kalibru  broń i amunicję.To było obowiązkowe na

Przysposobieniu  Obronnym.

Bez jakiejkolwiek książeczki partyjnej.

 

To co Pan pisze mija się z prawdą zwłaszcza że 

był Budimex i Pagart czyli kontrakty i praca w...dolarach.

 

Wiem że moje Blogi czy opinie są  kontrowersyjne 

ale proszę wszystkich o fakty a nie propagandę.

Vote up!
5
Vote down!
-9
#419407

No wlasnie, trzymajmy sie faktow.

Powiedz jeszcze, ze kazdy bez problemu mogl w PRL-u posiadac i nosic przy sobie bron, a bedziemy w domu.

Lekcje PO byly od tego, zeby nauczyc mlodziez jak sie poslugiwac bronia w razie kiedy komuna potrzebowalaby miesa armatniego, a nie po to, aby ich od mlodosci uczyc osobistej i prywatnej samoobrony. O ile wiem teraz nawet takich lekcji nie ma.

Vote up!
14
Vote down!
-3

Lotna

 

#419410

Przypominam, że za PRL  istniał powszechny obowiązek służby wojskowej i każdy młody człowiek przez 2 lata uczył się wojennego rzemiosła, karności i dyscypliny wojskowej.

Po za tym jeszcze w latach siedemdiesiątych podsycano atmosferę rzekomego zagrożenie wojną a więc reasumując przygotowanie narodu, tak mentalne jak i militarne na wypadek działań wojennych, było o wiele wyższe niż obecnie.

Vote up!
7
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419411

Co nie znaczy, ze obywatelom wolno bylo posiadac bron dla samoobrony - a o tym wlasnie mowil Salata 53 w poprzednim wpisie  - i o tym mowilam w pierwszym komentarzu, wlasnie z powodu, ze w tej chwili ani panstwo polskie, ani jego obywatele kompletnie nie sa przygotowani do jakiejkolwiek obrony.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Lotna

 

#419413

http://malizolnierze.org/2014/01/amerykanskie-dzieci-zolnierze/

http://www.spiegel.de/schulspiegel/us-militaerschule-im-gleichschritt-in-den-unterricht-a-242957.html

http://www.zeit.de/2003/03/Carver_die_zweite

http://german.cri.cn/mmsource/images/2010/07/27/9779546ec0fd46bd8f59b902965b52e2.jpg

 

Proszę mi wybaczyć że nie podaję tysięcy linków na ten temat.

 

W Klubie sportowym w PRL miałem broń pomimo  że byłem i jestem ...muzykiem od 7 roku życia.

Tak jest też w EU zachodniej.

O łuczniach,szermierce,karate,judo nie wspominam.

 

Dla mnie osobiście(przepraszam za prywatną dygresję)nie było i nie ma systemów

politycznych tylko...gospodarcze.Zamiast ex-RWPG mamy Chiny ale i tanią

siłę roboczą od 89 w Polsce i w byłym bloku wschodnim.

 

Nie jestem jak komentujący pacyfistą.

Vote up!
8
Vote down!
-5
#419416

Co maja do rzeczy szkolki militarne dla amerykanskich dzieci, czy dzieci jakiejkolwiek innej narodowosci i jak maja sie one do obronnosci Polski?

Byla mowa o PRL-u, lekcjach PO i niemoznosci noszenia broni w PRL-u, a temat - przypominam- dotyczy obronnosci Polski.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Lotna

 

#419418

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Marek Lipski (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

jest dla mnie propagandą dlatego grzecznie podałem linki.Do celów edukacyjnych.

Bowiem edukacja od 1 klasy szkoły podstawowej jest bardzo ważna.

Tego w Polsce 2014 brakuje.

 

Onronność Polski to bardzo wielki temat.

 

Polacy są w stanie się obronić w roku 2014.

Klony polityczne,dzieci resortowe i gibernatorzy Polski wiedzą o tym.

 

Oni wiedzą że na wirusy wyprodukowane w domu,

nawet władza w Polsce nie ma szans na przeżycie.

 

Pio co broń,karabiny,strzały jak wystarczy podarować wirusy

w kopertach,znaczkach pocztowych,w kartkach księżek, w odzieży,

w darach,jedzeniu,cukierkach.

 

Dlatego nie rozumiem tej histerii na temat obronności Polski.

 

Przecież informacje są dostępne.internecie.

 

Polacy nie mają strachu w Polsce.

Jednakże system donosicielstwa w Polsce

jest znacznie jest bardziej  efektywny aniżeli w ex-PRL.

 

Nikt nie chce wojny w Polsce gdyż tylko zagrożeniem  jest

bomba atomowa ,której już nie ma w Polsce na życzenie ....Rosjan i

administracji USA.

 

Polacy są w stanie się bronić i dać w 4 litery wrogowi ,który

nie ma szans w roku 2014.

 

Zamieszki,awantury,protesty?hahahah.To tylko manipulacje.

Gdyby Polacy w Polsce chcieli to nie było by klonów politycznych

czy Gubernatorów z kontami bankowymi w rajach podatkowych.

 

Celem w Polsce jest przetrwnie populacji a nie prymitywne gry wojenne.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-5
#419420

POwinnini dla swojego dobra - (bo my Polacy moglibysmy sie czegos dowiedziec, no tak przy okazji) trzymac swoje mordy w przyslowiowym kuble, bo jak bede za duzo brechac, to Wladimir moze nam POwiedziec co tak naprawde wydarzylo sie pod Smolenskiem. To dla nich taka moja rada, a tak naprawde to chcialbym zeby do takiej sytuacji doszlo.

Vote up!
8
Vote down!
-2
#419402

i klony polityczne.Do wojny nie dojdzie.

 

Francja i Wielka Brytania odrzucają embarga dla Rosji.

 

Proszę nie zapominać o broni biologicznej,którą

każdy może w domu wyprodukować.

 

Mamy inne czasy i strony konfliktu o tym wiedzą.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#419408

A po co ktoś miałby do Polski wejść ?

Jeżeli ma się niewolnika, który ciężko i dobrze pracuje dla pana, płaci daniny, kupuje od pana towary za zawyżoną cenę, rodzi następnych małych niewolników, nie ma wielkich wymagań bytowych,  jest całkowicie posłuszny i pozbawiony agresji, to po co drugi raz go zniewalać  ?

Nie zarzyna sie  kury znoszącej złote jaja, wystarczy, że podcieło sie jej skrzydła.

 

Vote up!
11
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419409

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Marek Lipski (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

rdznm.Plcy w Plsc n są  wyjątkm.

jkch nwlnkch jst kmntrz?W Plsc?d 89 rk?

 

Kżdy m prw d zkłdn frmy d rlzcj swch mrzń

chyb ż n ptrf....

 

Vote up!
2
Vote down!
-9
#419421

Owszem, wszyscy jestesmy niewolnikami systemu. Różnica jest jednak spora, być niewolnikiem za 5000 Euro a niewolnikiem za 1500 zł.

 

Zgadzam się, każdy ma prawo w Polsce założyć firmę. Pod warunkiem, że jest to jakaś mała  kilku, kilkunastoosobowa firemka, biuro lub rzemiosło drobne, no chyba, że jest się częścią układu.

Vote up!
8
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419428

Jak Bronek wymógł na Baracku gwarancje bezpieczeństwa.

-------------------------------------------------------------------------------------

Bronek - Cześć Barack. Sorry za podejrzenia, że  Twoja żona się puszcza ale  mamy problem.  Kacap szaleje.

Barack- spokojnie Bronek, masz nasze gwarancje bezpieczeństwa.

Bronek - dzięki, zawsze wiedziałem, że na czarnuchów (ups), że na Murzynów (ups),, że na latynoamerykanów z  Afryki można liczyć.

Barak - tylko wiesz Bronek, żeby nie doszło do rozlewu krwi, to musicie się na tę rosyjską  bazę rakietową w Legnicy, Warszawie i Poznaniu zgodzić. 

Acha i oddajcie Ukraińcom te parę powiatów, nie warto kopii o ten ugór kruszyć.

Bronek - Dzięki Barack,  wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć, pozdrów żonę.

Vote up!
8
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419414

Jak Donek wymógł gwarancje bezpieczeństwa na Angeli

--------------------------------------------------------

Donek  :  - Hello Du alte Stassi Foce, Mamy problem, kacap się panoszy i chce znowu wejść , choć jeszcze całkiem nie wyszedł.

Angela : -  Cześć Oskar. Co mogę dla Ciebie zrobić.

Donek ;  -  Daj jakieś gwarancje albo cóś.

Angela :  -  Nie ma sprawy ziomek. Przyślę jutro kilka pułków z pełnym oprzyrządowaniem, czołgi, wozy opancerzone, helikoptery, samoloty bojowe, itd. i

              rozmieścimy  je na całym Górny i Dolnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim i na Mazurach. 

Donek : -  Dzieki Angela. To zatrzyma Rusków.

Angela :  - Tylko pamietaj Oskar. Niemiecki kontyngent pozostanie  u Was, tzn chciałam powiedzieć u nas przynajmniej 100 lat, krócej nam się nie opłaca.

Donek.  -  Nie ma sprawy Angela.  Niech zostaną i 1000 lat

Vote up!
10
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419417

Jestes jasnowidzem? Czy masz kontakty z NSA? Tez tak sobie te "gwarancje" wyobrazam. Dodaj jeszcze zdanie w obydwu wypowiedziach: Uzgodnilem (am) to z Putinem!

Vote up!
7
Vote down!
-3
#419422

Słusznie. Dzięki. Wiedziałem, że o czymś w przekazie tych gwarancjach zapomniałem :)

Vote up!
5
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419423

Na stadionie w Doniecku na meczu piłkarskim zebrało się 50 tysięcy kibiców skandujacych "Birkut, Birkut ..."
W Polsce wojsko zlikwidowano - obecnie tego mniej niż 100 tysięcy luda. W tym połowa za biurkami, niezdolna do walki! Ilościowo rzecz  biorąc, na nasze "wojsko" wystarcza jeden doniecki stadion!

Vote up!
6
Vote down!
-2

Jerzy Zerbe

#419424

Bo każdemu z nich co innego się marzy
Dla nas najważniejsze, odtworzenie armii
Zapewniając wolność nas pośrednio karmi
http://www.rp.pl/artykul/107684,1067072-Odbudujmy-Armie-Krajowa.html
Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#419443