Gwarancją bezpieczeństwa Polski powinna być Polska !

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Powinna ale...?

...Co z tego, że Bronek dzwonił do Baracka, co z tego, że pytał go o gwarancje dla Polski ? Czy z tego pytania przybyło nam czołgów, samolotów, okrętów wojennych, żołnierzy na stanie Polskich Sił Zbrojnych ? Co z tego, że Barack potwierdził amerykańskie gwarancje podczas gdy Bronek polskich gwarancji dla polskich obywateli w Polsce żadnych  dać nie może? Bo się tak wygospodarował, że jedyne gwarancje dla Polski są w Moskwie. Putin wejdzie do Polski albo nie wejdzie - to jest gwarancja Komorowskiego, Prezydenta RP do tego... Z gospodarskich wizyt pana płemieła w polskich jednostkach co wynikło ? Nic ! Pojechał, spróbował grochówki, pogapił się co by tu chłopakom jeszcze obciąć żeby w dziurę Vincenta wsadzić – a może coś z umundurowania albo coś z talerza w stołówce, może jakaś „reforma” szkoleń, a już na pewno z amunicji bo po co naszemu wojsku amunicja jak nikt nas nie napadnie. Sam osobiście tak mówił, a gdy straszył wojną z Rosją jeśli za bardzo będziemy fikać ze Smoleńskiem to doskonale wiedział, że wszystko odbędzie się bez jednego wystrzału  – ruskie wejdą, zwyczajnie, normalnie,  z kulturą, bez grandy. Jest komu chlebem i solą ich witać - jenierał Koziej nawet próbował i soli, i chleba, widziałam na zdjęciu. Jenierał po degustacji żyje, znaczy sól i mąka nie zatrute... Po tych gospodarskich wizytach  pana płemieła min.Klich dostał specjalną premię za I miejsce w realizacji oszczędności, ze wszystkich resortów. Chyba coś 30 mld „zaoszczędził” (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić bo piszę z pamięci), no ale pan Klich to sobie mógł – nie ma słabości do drogich zegarków, do hostess - że tak powiem, nie kolekcjonuje antyków, nie wygląda na takiego, który by się fascynował tatuażami. Spoko gość jest to i zaoszczędził.

Pan prezydęt też wizytował naszych żołnierzy. Potem słał do FSB sprawozdania i spis pomocy dla naszego wojska, a jak FSB dorzucała coś od siebie, np. kursy logistyczne albo serwery to pan prezydęt nie odmawiał (no bo jak odmawiać prezentu)  i potem dowiadywaliśmy się o kolejnym wielkim sukcesie pana prezydęta w modernizacji polskiej armii.   

Źle się dzieje, że w zaistniałej sytuacji na Ukrainie Polacy w kwestii własnego i Polski bezpieczeństwa liczą na pana prezydęta i pana płemieła, choć w końcu i po to na nich głosowali by m.in. budowali i wzmacniali polskie siły zbrojne. A oni co ? Zamiast budować i wzmacniać wyrwali im kły i teraz liczą głównie NATO, na tamto, na Obamę, panią kanclerz, na Brukselę, na smerfy, kota Behemota, Mickey Mouse i Harry Pottera. Miała być zielona wyspa, kraina bajki, nadwiślański Disneyland, a jest zwykły Donaldus Bardacus... Bronisław myśli, że jak zadzwoni do Baracka, a Tusk myśli, że jak zadzwoni do swej niańki, to już  wszystko jest cacy bo gwarancje usłyszeli. Pan prezydęt z promiennym uśmiechem ogłasza -  „Polska jest bezpieczna. Nikt nie rozważa: wejdą czy nie wejdą?". I Polacy są już  spoko, już zapalają cygara albo grilla, albo w ogóle  co tam kto ma. A, że gwarancje są  na telefon i na tzw.”gębę”? A co to pana K. I pana T.  obchodzi,  w końcu obaj nie takie sprawy na gębę załatwiali....

...Tzn.lemingi mogą być spoko. Nieleminża część społeczeństwa choćby założyła po 2 pary różowych okularów prof.Nałęcza, spokojna nie jest i nie będzie bo nie może być gdy jest świadoma, że Polska armii nie ma. Ani na casus Ukraina, ani na żaden inny, w którym pojawi się bezpośrednie lub tylko pośrednie zagrożenie dla Polski. Dziś Tusk tłumaczy się dzieckiem, które wczoraj wylał z kąpielą – „My nie możemy prężyć muskułów, musimy zrozumieć swoje możliwości”. I słusznie – nie można prężyć tego czego się nie ma ! Ale... mogliście, panie premierze, mieć i po prostu nie prężyć.  Dziś by były w sam raz.

Gwarancja to znaczy mieć. A pan płemieł przez cały czas swych rządów dawał Polakom gwarancje w postaci niebieskich migdałów i gwiazdek z nieba. Dziś powołując się na gwarancje prezydenta Obamy też przerzuca odpowiedzialność własną na kogoś innego. W ogóle sprawia dziwne wrażenie jakby niby się angażując w sprawę Ukrainy, nie bardzo chce być z tym zaangażowaniem łączony. To nie pierwszy raz, że Tusk stosuje metodę  "czystych rąk". Mówi – naści wędkę ale ryby łówcie sobie sami.... Przed kim Tusk chce mieć czyste rączki w kwestii Ukrainy ? Chyba przed Putinem... Pytanie – dlaczego, jakie haki ma Putin na płemieła Tuska...

Odpowiedzi może być kilka ale mam wrażenie, że jedna i bardzo istotna, na pewno leży gdzieś koło Smoleńska...

 

......

Cytaty pochodzą z :

http://wpolityce.pl/artykuly/75604-bronislaw-komorowski-wydarzenia-na-ukrainie-to-zjawisko-pelzajacego-przejecia-krymu-przez-rosjehttp://wpolityce.pl/wydarzenia/75649-premier-tusk-zaniepokojony-rozwojem-spraw-na-ukrainie-nie-mozemy-prezyc-muskulow-dzisiaj-rakiety-czolgi-i-floty-wojenne-przestaly-byc-pionkami-w-teoretycznych-symulacjach

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Gwarantem bezpieczenstwa Polakow powinni byc Polacy. Czas zaczac uczyc sie strzelac i obchodzic z bronia, polowac i zbroic sie. Pewnie, ze czolgu ani samolotu nikt nie kupi, ale tez  nikt nie wygra z narodem, ktorego wiekszosc jest w stanie sie bronic.

Jakis czas temu wyrazilam tu te opinie i zostalam wysmiana. Polacy wytresowani przez lata niewoli sami siebie uwazaja za zloczyncow i podejrzanych, sami sobie wzajemnie nie wierza, ze mogliby posiadac bron i nie mordowac sie wzajemnie. Z tego samego powodu czlowiek oskarzony uwazany jest za winnego, bez potrzeby udowodnienia mu winy. Z tego samego powodu wiele osob nie widzi niczego zdroznego w tym, ze sa szpiegowani, pomimo, ze niczego zlego nie uczynili. Z tego samego powodu czekaja na wodza i oczekuja  przewodniej roli panstwa w kazdej dziedzinie zycia. Wyliczac moznaby dlugo.  Nie ma miejsca na honor, odpowiedzialnosc, inicjatywe, samowystarczalnosc, wspolprace, uczciwosc, zapobiegliwosc  - wszystko to zostalo zdlawione dlugimi latami socjalizmu.

Polacy zapomnieli o wlasnej historii, kiedy to wolni ludzie chodzili uzbrojeni po to, aby bronic slabszych i bronic sie przed bandytami i najezdzcami, a nie po to, aby wszystkich dookola mordowac.  A wystarczy poczytac Sienkiewicza, aby sobie przypomniec na czym polega prawdziwa wolnosc i niezaleznosc. Moze wlasnie od tego trzeba zaczac budowac gwarancje bezpieczenstwa Polski.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-10

Lotna

 

#419401

to wlasnie komuna doprowadzila zaraz po II wojnie swiatowej do demobilizacji wszystkiego co potrafilo juz chodzic i trzymac w reku karabin.  A wszystko po to zeby wprowadzic zamordyzm, przemoc i terror komunistyczny. W pzreciwnymm razie byloby to nie mozliwe.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-2
#419403

na    PO szkołach ,w klubach sportowych.Mam 

inne informacje.Sam potrafię obsługiwać różnego

kalibru  broń i amunicję.To było obowiązkowe na

Przysposobieniu  Obronnym.

Bez jakiejkolwiek książeczki partyjnej.

 

To co Pan pisze mija się z prawdą zwłaszcza że 

był Budimex i Pagart czyli kontrakty i praca w...dolarach.

 

Wiem że moje Blogi czy opinie są  kontrowersyjne 

ale proszę wszystkich o fakty a nie propagandę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9
#419407

No wlasnie, trzymajmy sie faktow.

Powiedz jeszcze, ze kazdy bez problemu mogl w PRL-u posiadac i nosic przy sobie bron, a bedziemy w domu.

Lekcje PO byly od tego, zeby nauczyc mlodziez jak sie poslugiwac bronia w razie kiedy komuna potrzebowalaby miesa armatniego, a nie po to, aby ich od mlodosci uczyc osobistej i prywatnej samoobrony. O ile wiem teraz nawet takich lekcji nie ma.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

Lotna

 

#419410

Przypominam, że za PRL  istniał powszechny obowiązek służby wojskowej i każdy młody człowiek przez 2 lata uczył się wojennego rzemiosła, karności i dyscypliny wojskowej.

Po za tym jeszcze w latach siedemdiesiątych podsycano atmosferę rzekomego zagrożenie wojną a więc reasumując przygotowanie narodu, tak mentalne jak i militarne na wypadek działań wojennych, było o wiele wyższe niż obecnie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419411

Co nie znaczy, ze obywatelom wolno bylo posiadac bron dla samoobrony - a o tym wlasnie mowil Salata 53 w poprzednim wpisie  - i o tym mowilam w pierwszym komentarzu, wlasnie z powodu, ze w tej chwili ani panstwo polskie, ani jego obywatele kompletnie nie sa przygotowani do jakiejkolwiek obrony.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Lotna

 

#419413

http://malizolnierze.org/2014/01/amerykanskie-dzieci-zolnierze/

http://www.spiegel.de/schulspiegel/us-militaerschule-im-gleichschritt-in-den-unterricht-a-242957.html

http://www.zeit.de/2003/03/Carver_die_zweite

http://german.cri.cn/mmsource/images/2010/07/27/9779546ec0fd46bd8f59b902965b52e2.jpg

 

Proszę mi wybaczyć że nie podaję tysięcy linków na ten temat.

 

W Klubie sportowym w PRL miałem broń pomimo  że byłem i jestem ...muzykiem od 7 roku życia.

Tak jest też w EU zachodniej.

O łuczniach,szermierce,karate,judo nie wspominam.

 

Dla mnie osobiście(przepraszam za prywatną dygresję)nie było i nie ma systemów

politycznych tylko...gospodarcze.Zamiast ex-RWPG mamy Chiny ale i tanią

siłę roboczą od 89 w Polsce i w byłym bloku wschodnim.

 

Nie jestem jak komentujący pacyfistą.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#419416

Co maja do rzeczy szkolki militarne dla amerykanskich dzieci, czy dzieci jakiejkolwiek innej narodowosci i jak maja sie one do obronnosci Polski?

Byla mowa o PRL-u, lekcjach PO i niemoznosci noszenia broni w PRL-u, a temat - przypominam- dotyczy obronnosci Polski.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Lotna

 

#419418

jest dla mnie propagandą dlatego grzecznie podałem linki.Do celów edukacyjnych.

Bowiem edukacja od 1 klasy szkoły podstawowej jest bardzo ważna.

Tego w Polsce 2014 brakuje.

 

Onronność Polski to bardzo wielki temat.

 

Polacy są w stanie się obronić w roku 2014.

Klony polityczne,dzieci resortowe i gibernatorzy Polski wiedzą o tym.

 

Oni wiedzą że na wirusy wyprodukowane w domu,

nawet władza w Polsce nie ma szans na przeżycie.

 

Pio co broń,karabiny,strzały jak wystarczy podarować wirusy

w kopertach,znaczkach pocztowych,w kartkach księżek, w odzieży,

w darach,jedzeniu,cukierkach.

 

Dlatego nie rozumiem tej histerii na temat obronności Polski.

 

Przecież informacje są dostępne.internecie.

 

Polacy nie mają strachu w Polsce.

Jednakże system donosicielstwa w Polsce

jest znacznie jest bardziej  efektywny aniżeli w ex-PRL.

 

Nikt nie chce wojny w Polsce gdyż tylko zagrożeniem  jest

bomba atomowa ,której już nie ma w Polsce na życzenie ....Rosjan i

administracji USA.

 

Polacy są w stanie się bronić i dać w 4 litery wrogowi ,który

nie ma szans w roku 2014.

 

Zamieszki,awantury,protesty?hahahah.To tylko manipulacje.

Gdyby Polacy w Polsce chcieli to nie było by klonów politycznych

czy Gubernatorów z kontami bankowymi w rajach podatkowych.

 

Celem w Polsce jest przetrwnie populacji a nie prymitywne gry wojenne.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#419420

POwinnini dla swojego dobra - (bo my Polacy moglibysmy sie czegos dowiedziec, no tak przy okazji) trzymac swoje mordy w przyslowiowym kuble, bo jak bede za duzo brechac, to Wladimir moze nam POwiedziec co tak naprawde wydarzylo sie pod Smolenskiem. To dla nich taka moja rada, a tak naprawde to chcialbym zeby do takiej sytuacji doszlo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#419402

i klony polityczne.Do wojny nie dojdzie.

 

Francja i Wielka Brytania odrzucają embarga dla Rosji.

 

Proszę nie zapominać o broni biologicznej,którą

każdy może w domu wyprodukować.

 

Mamy inne czasy i strony konfliktu o tym wiedzą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#419408

A po co ktoś miałby do Polski wejść ?

Jeżeli ma się niewolnika, który ciężko i dobrze pracuje dla pana, płaci daniny, kupuje od pana towary za zawyżoną cenę, rodzi następnych małych niewolników, nie ma wielkich wymagań bytowych,  jest całkowicie posłuszny i pozbawiony agresji, to po co drugi raz go zniewalać  ?

Nie zarzyna sie  kury znoszącej złote jaja, wystarczy, że podcieło sie jej skrzydła.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419409

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Marek Lipski (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

rodzinami.Polacy w Polsce nie są  wyjątkiem.

O jakich niewolnikach jest komentarz?W Polsce?Od 89 roku?

 

Każdy ma prawo do zakładania firmy i do realizacji swoich marzeń

chyba że nie potrafi....

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8
#419421

Owszem, wszyscy jestesmy niewolnikami systemu. Różnica jest jednak spora, być niewolnikiem za 5000 Euro a niewolnikiem za 1500 zł.

 

Zgadzam się, każdy ma prawo w Polsce założyć firmę. Pod warunkiem, że jest to jakaś mała  kilku, kilkunastoosobowa firemka, biuro lub rzemiosło drobne, no chyba, że jest się częścią układu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419428

Jak Bronek wymógł na Baracku gwarancje bezpieczeństwa.

-------------------------------------------------------------------------------------

Bronek - Cześć Barack. Sorry za podejrzenia, że  Twoja żona się puszcza ale  mamy problem.  Kacap szaleje.

Barack- spokojnie Bronek, masz nasze gwarancje bezpieczeństwa.

Bronek - dzięki, zawsze wiedziałem, że na czarnuchów (ups), że na Murzynów (ups),, że na latynoamerykanów z  Afryki można liczyć.

Barak - tylko wiesz Bronek, żeby nie doszło do rozlewu krwi, to musicie się na tę rosyjską  bazę rakietową w Legnicy, Warszawie i Poznaniu zgodzić. 

Acha i oddajcie Ukraińcom te parę powiatów, nie warto kopii o ten ugór kruszyć.

Bronek - Dzięki Barack,  wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć, pozdrów żonę.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419414

Jak Donek wymógł gwarancje bezpieczeństwa na Angeli

--------------------------------------------------------

Donek  :  - Hello Du alte Stassi Foce, Mamy problem, kacap się panoszy i chce znowu wejść , choć jeszcze całkiem nie wyszedł.

Angela : -  Cześć Oskar. Co mogę dla Ciebie zrobić.

Donek ;  -  Daj jakieś gwarancje albo cóś.

Angela :  -  Nie ma sprawy ziomek. Przyślę jutro kilka pułków z pełnym oprzyrządowaniem, czołgi, wozy opancerzone, helikoptery, samoloty bojowe, itd. i

              rozmieścimy  je na całym Górny i Dolnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim i na Mazurach. 

Donek : -  Dzieki Angela. To zatrzyma Rusków.

Angela :  - Tylko pamietaj Oskar. Niemiecki kontyngent pozostanie  u Was, tzn chciałam powiedzieć u nas przynajmniej 100 lat, krócej nam się nie opłaca.

Donek.  -  Nie ma sprawy Angela.  Niech zostaną i 1000 lat

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419417

Jestes jasnowidzem? Czy masz kontakty z NSA? Tez tak sobie te "gwarancje" wyobrazam. Dodaj jeszcze zdanie w obydwu wypowiedziach: Uzgodnilem (am) to z Putinem!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#419422

Słusznie. Dzięki. Wiedziałem, że o czymś w przekazie tych gwarancjach zapomniałem :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419423

Na stadionie w Doniecku na meczu piłkarskim zebrało się 50 tysięcy kibiców skandujacych "Birkut, Birkut ..."
W Polsce wojsko zlikwidowano - obecnie tego mniej niż 100 tysięcy luda. W tym połowa za biurkami, niezdolna do walki! Ilościowo rzecz  biorąc, na nasze "wojsko" wystarcza jeden doniecki stadion!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy Zerbe

#419424

Bo każdemu z nich co innego się marzy
Dla nas najważniejsze, odtworzenie armii
Zapewniając wolność nas pośrednio karmi
http://www.rp.pl/artykul/107684,1067072-Odbudujmy-Armie-Krajowa.html
Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#419443