Nowy pomysł premiera Tuska

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

500 dni rządów starego nowego rządu właśnie stuknęło i w państwie tuskim wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku. Wszystko zreformowane i wyregulowane na cacy, finanse i gospodarka kwitną, dobrość i dostatek są powszechne i.... ?
I... Rząd nie ma co robić, nie ma co regulować ani prostować ! A bardzo by chciał bo to jest najpracowitszy i najlepszy rząd pod słońcem. Od tysiącleci najlepszy ! Pisałam o tym w notce pt.„Rychu Cmentarny contra Zyga Stary”...
Co prawda ten wspaniały premier i jego wspaniały rząd wciąż jeszcze nie uporali się z problemem krzywych ogórków i bananów ale ministrowie Rostowski z Arłukowiczem, Sikorskim i Nowakiem – jako ci najzdolniejsi – pracują nad problemem i z pewnością wkrótce przedstawią w PE stosowne propozycje wyprostowania i standardyzacji tych asortymentów. Armię też mamy, że Izrael niech się schowa - drogi Bronisław, prezydęt, wraz ze swymi doradcami po wybiciu Amerykanom z głowy pomysłu instalacji tarcz antyrakietowych w Polsce i uwieńczonych sukcesem pieriegaworach ze wschodnim sąsiadem, poszli jeszcze dalej. Na Wschód poszli. I dotarli do Australii gdzie wynegocjowali dobre warunki zakupu 70 tys. nowoczesnych, zdalnie sterowanych bumerangów. Co prawda trochę krzywe są ale jak się min.Rostowski & co. upora z prostowaniem ogórków i bananów to prostowanie bumerangów będzie pestką.
A wyprostować trzeba – wracają cholery, no !

Ale ja tu pitu pitu, a miało być o najpracowitszym premierze i jego pomyśle.

Otóż... gdy wszystko gra to i on nie ma co robić. Do tego doszło, że nawet się modli by jakoś zabić czas. Serio ! Sam powiedział (u Stefczyka pisali) - „Dzisiaj, podobnie jak przez całe te 500 dni robimy wszystko, nawet modlimy się czasami”. Tak ma ten tytan pracy, ta krynica pomysłów - nie potrafi siedzieć bezczynnie. Dlatego postanowił.... zreformować czas bo co to za granda jest – w kraju wszystko i wszystkich wyregulował, a tu się okazuje, że zegarków nie i trzeba je regulować całe dwa razy w roku.
Skandal.
Rada Ministrów od lat po dwa razy w roku debatuje nad tym problemem i co ? I nic ! Na szczęście jest premier i - po ponad pięciu latach rządów - yes, yessss, yeeeeeessssss....ttt ! Jest pomysł.
Tzn. premier ma pomysł.
Zatrzyma czas !

Pomysł prosty ale genialny ! I godny na jubileusz pięciuset dni najlepszych od tysiącleci rządów.

Zatrzymanie czasu to arcytrudny proces dlatego na początek premier planuje coś łatwiej wykonalnego - zatrzymanie czasu letniego na cały rok bo jak sam powiedział – „ „życie jest po prostu fajniejsze” w takich krajach jak Francja, Hiszpania, czy Portugalia, gdzie przez prawie pół roku jest widno do godz. 22, czy nawet do godz. 23. „ .
Premier nie wspomniał o Grecji i Cyprze bo tam też jest widno do późnego wieczora. Może dlatego, że akurat tam ostatnio wcale nie jest „fajnie” ?

Mniejsza z tym bo wyjdzie, że jestem złośliwa i się czepiam...

...Ponieważ premier znany jest z tego, że jak mówi to mówi, dlatego póki co w październiku znów wyregulujemy zegarki by wrócić do czasu zimowego bo....

Bo... co tu dużo ukrywać - jest problem !
Jest problem z zatrzymaniem zmroku do tej 22-23-ciej.
Niełatwe zadanie czeka ministra Boniego bo przypuszczam, że właśnie jemu premier zleci to zadanie. I minister Administracji i Cyfryzacji może mieć ciężki orzech do zgryzienia, no bo co zrobi ? Jak zatrzyma obrót Ziemi wokół swojej osi by stała przez 12 godzin Polską do Słońca ?
Min.Boni znany jest z różnych fantastycznych pomysłów ale w tym przypadku sprawa nie jest taka prosta jak np. likwidacja bibliotek szkolnych. Obawiam się, że tym razem min.Boni wpadnie na drastyczny pomysł by południki zaczęły kręcić się w kierunku przeciwnym do obrotu Ziemi i gdy znajdą się na terenie Polski to policyjnym lizakiem da im znak „STOP”, a o 23.oo powie „wiśta wio!”....
Aż strach pomyśleć ale spoko nasza rozczochrana ! Pan premier - patrząc na wszystkie jego dotychczasowe osiągnięcia - i z tym sobie poradzi.
Po prostu – by zatrzymać czas... wstrzyma Ziemię !

I tak przejdzie do annałów – jako Słońce, które wstrzymało Ziemię.

Zdjęcie wprowadzające - AdamDee&co(ntessa)

PS. Tak na mój rozum to czas w rządzonej przez premiera Tuska Polsce już dawno sam się zatrzymał.
A nawet cofnął...
Jeszcze trochę rządów PO i postawienie znaku równania między czasami Tuska i czasami króla Ćwieczka nie będzie żadnym przegięciem ani nadużyciem.

.............

http://wpolityce.pl/wydarzenia/50462-premier-tusk-zatrzyma-czas-szef-rzadu-na-konferencji-otwiera-kolejna-dyskusje-tym-razem-o-sensownosci-zmiany-czasu

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/premier-tusk-chwali-sukcesy-swojego-rzadu,7108381042

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Znowu niby to pochwała Naszego Najdroższego Premiera, a tu i ówdzie wyrastają jakieś niedomówienia,  dwuznaczności. :-)   A czyż mowa nasza nie powinna być tak - tak, tik - tak, jak w zegarku?

Nawiasem mówiąc porównanie tuskiego rządu do szwajcarskiego zegarka jest więcej niż trafne! Gdyby bowiem taką Delbanę na przykład, albo Pateka powiększyć do rozmiarów kierata i wykonać ów kierat, wzorując się na zegarkowej precyzji, to najsilniejszy koń owego kieratu by nie uciągnął.

Nic więc dziwnego, że szwajcarski zegarek powiększony do rozmiarów państwa tuskiego, działa tak jak działa.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#348565

tylko tak-tak tak-tak! No!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348570

No i wykrakałaś z tym zatrzymanym czasem,Donek tak się wystraszył,gdy dowiedział się że wiosna będzie nasza a nie jego,że zatrzymał czas,i przez to zima ciągle jest w Polsce.

pozdrawiam 10 dla ciebie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348580

No popatrz, a ja myślałam, że on do tej Nigerii zasuwa by import bocianów załatwić i czas zatrzymuje by w Polsce przez ten czas nic bez niego o nim.
;);)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#348608

Ale to mi się tak fajnie tikało, że nie moglem się powstrzymać. :-)

Zupełnie jak w tym irlandzkim hotelu, gdzie gość zamówił w recepcji:

-Two tea to room two two.

Na co recepcjonistka, Polka, odpowiedziała:

-Ta ta ta ram ta tam.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#348594

"Gdyby bowiem taką Delbanę na przykład, albo Pateka powiększyć do rozmiarów kierata i wykonać ów kierat, wzorując się na zegarkowej precyzji, to najsilniejszy koń owego kieratu by nie uciągnął."

Zapomniałeś o Nowaku-wole? Pociągnie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#348591

Czy to zapowiedź, że naszemu umiłowanemu jakieś tiki z nerwów grożą ?
No nie daj Boże bo np. idzie pan premier do apteki, mówi "proszę aspirynę" i nagle tik mu oczko atakuje, na co pani magister podaje mu... produkt marki "Durex".

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#348607

Pamiętam! :-) Jeszcze z czasów, kiedy "to" nosiło dumna nazwę "Eros-ex". Kawał opowiedział w ósmej chyba klasie kolega, na lekcji nauczyciela, który miał taki tik. Działo się! :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#348736

Jan Bogatko

...celne i trafne, mme!Porządnie zabolało!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#348602