E. Radziszewska kołem ratunkowym Platformy?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

9 maja br. przed sejmową komisją ds. służb specjalnych, której przewodniczącym jest Marek Opioła (PiS) mieli stanąć szefowie SWW i SKW by odpowiedzieć na pytania dotyczące zabezpieczenia samolotu Tu-154M, którym 10 kwietnia 2010 r. leciał do Katynia prezydent RP, śp.Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób.
Nie stanęli bo... nic nie wiedzieli o wezwaniu przed komisję. Ktoś zarządził by wezwania zostały wysłane pocztą, a nie jak do tej pory faksem plus dostarczenie przez gońca. Decyzję odnośnie nowego sposobu powiadomienia miała podjąć wiceprzewodnicząca komisji Elżbieta Radziszewska (PO).

14 maja br. ta sama komisja miała zająć się nadzorem nad bezpieczeństwem samolotu Tu-154M w latach 2009-2010. Szefowie służb SWW i WSK tym razem się stawili ale do obrad nie doszło bo wiceprzewodnicząca komisji, Elżbieta Radziszewska z PO zablokowała prace, stwierdzając, że doszło do złamania regulaminu. Większość komisji zadecydowała, że sprawa owszem – będzie przez komisję rozpatrzona. Ewentualnie – za 2 tygodnie posłowie zdecydują czy w ogóle zajmą się tą sprawą. Zamiast tego wyznaczyła... drugiego wiceprzewodniczącego komisji, którym został przedstawiciel PSL.

23 maja br. komisja „zajęła się” sprawą... blokując po raz kolejny wysłuchanie w/w szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego na temat nadzoru nad Tu-154M podczas jego remontu w Samarze.
Przypuszczam, że tym razem decydującym argumentem było „nie bo nie i już !”.

Trzy przypadki sparaliżowania prac komisji ds. służb specjalnych w kwestii Smoleńska w ciągu 14 dni to już nie jest przypadek, tym bardziej, że za każdym razem dzieje się to z polecenia wciąż tej samej osoby - wiceprzewodniczącej z ramienia PO, E.Radziszewskiej.

Co chce pokazać E.Radziszewska, co chce udowodnić E.Radziszewska, na co liczy E.Radziszewska tak się nadymając ? Co chce ukryć ? Jej partii i satelitom przez 3 lata nie udało się usunąć Smoleńska z przestrzeni publicznej, nie uda się to również wiceprzewodniczącej sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Odkładanie spraw Smoleńska w czasie – bo tylko to może E.Radziszewska wykorzystując rotacyjny system przewodnictwa komisji – również nic nie da.

Radziszewskiej chyba się wydaje się, że jest... pasem ratunkowym dla tonącego rządu Donalda Tuska ? Pasy mają jednak to do siebie, że... pękają !
A poza tym przecież w Platformie Obywatelskiej wszystko gra.
Przynajmniej tak twierdzi premier.
E.Radziszewska jest innego zdania ??
A to ci dopiero !

PS. Ciekawe jak długo wiceprzewodnicząca Radziszewska ma zamiar blokować i odkładać niewygodną dla rządu Tuska sprawę współpracy polskiej Służby Kontrwywiadu Wojskowego z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji ? Wiewiórki donoszą, że nieformalnie - i oczywiście za plecami Polaków - toczy się od dawna.

PS2. Hmmmm... ciekawe - czy premier o tym wie ?

http://niezalezna.pl/41130-skandal-w-speckomisji
http://www.rp.pl/artykul/10,1009188-PO-chce-poszerzyc-prezydium-speckomisji.html
http://niezalezna.pl/41608-skandal-na-komisji-sluzb-specjalnych
http://vod.gazetapolska.pl/node/4262?utm_source=niezalezna&utm_medium=ArtY&utm_campaign=vod

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (1 głos)

Komentarze

z przewodniczącym komisji Markiem Opiołą (PiS) dowiedziałem się, że PO dąży do wybrania drugiego wiceprzewodniczącego w celu całkowitego sparaliżowania aktywności Marka Opioły.
Na jego poselskie interpelacje także długimi tygodniami nie dostaje odpowiedzi.
To się nazywa tusko-bezpieczeństwo coraz bardziej zagrożonej Polski.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#359503

W czasach pierwszego PRL, miałem okazje pojechać na Mazury na żagle.

Pierwszego dnia, przejęty nową rolą odstawiłem się w kamizelkę ratunkową, bo woda... powiedzmy, że woda zdecydowanie nie jest moim żywiołem ;)
Następnie odbył się taki dialog:
- co ty robisz ?
- no... kamizelkę założyłem...
- zwariowałeś ?
- że niby co ?
- z TĄ kamizelką na pewno się utopisz.

Okazało się, że na pokładzie były trefne kamizelki, tylko dla picu, w rzeczywistości miały jakieś wadliwe wkłady, które nasiąkały wodą ;)

Odtąd jak słyszę hasło "koło ratunkowe", "kamizelka ratunkowa" to mi się przypomina ta historia. Mam nadzieję, że jakiekolwiek utensylium ratunkowe platforma dostanie, będzie działało jak tamte kamizelki ;))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#359525

proszę mnie nie rozśmieszać, właśnie piję poranną kawę...
strach pomyśleć, co by było, gdyby wiedział! A gdyby nie wiedział?! Dopiero by się wkurzył!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359620