Bezpośrednia przyczyna rzezi smoleńskiej juz jawna, czekamy na akt oskarżenia!

Obrazek użytkownika Polon210
Kraj

Przez 32mies zużyto hektolitry inkaustu dywagujac nad przyczynami i okolicznościami Tragedii Smoleńskiej. Początkowo społeczeństwo ogłupione knajacka bolszewicką propagandą spod znaku MAK i millerowej wariacji śmieciowego KGB-owskiego raportu dziś już zmądrzało - praktycznie nikt już nie powołuje się na głupawe i kłamliwe tezy w.w. agentury a już ponad 40% obywateli RP żąda rzetelnego wyjaśnienia.

Od dawna czytając i oglądając wszystkie dostępne materialy, w tym i mocno kontrowersyjne tezy o fikcyjnej katastrofie i mordzie dokonanym w zupełnie innym miejscu (np. w hangarze na Okęciu) wyrobiłem w sobie wewnętrzne przekonanie -

nie jest najistotniejszą rzeczą wyjaśnienie dokładnych okoliczności zbrodni - czy to coś zmienia, jeśli Prezydent Kaczyński nie zginął w wyniku eksplozji (co wielce prawdopodobne) ale roztrzaskania się samolotu o glebę smoleńską (mało prawdopodobne ale wykluczyć nie można) czy też zamordowany z zimną krwią gdziekolwiek a ciało podrzucone na zaaranżowane pobojowisko (możliwe, ale brak jakiegokolwiek materiału dowodowego- to pozostaje spekulacją domykającą continuum możliwych zdarzeń).

Istotą dramatyzmu sytuacji prowadzącego nieuchronnie do tragedii było ewidentne wystawienie L. Kaczyńskiego i  przy okazji jego delegacji na pewną śmierć przez działania stare jak świat: zdjęcie ochrony BOR w kluczowym momencie, zaniechanie monitoringu, zaniechanie rutynowych działań ochroniarskich (w tym rzetelnej kontroli pirotechnicznej), pozbawienie komunikacji.

Tak "wystawiony" VIP jest już trupem w momencie dania sygnału do rozpoczęcia akcji a ta ma zawsze kilka wariantów scenariusza - jakby się Tu154 rozbił źle naprowadzany o zbocze jaru to super, jak nie do detonujemy podłożone ładunki, jakby i tu cos nie zagrało to wyrzutnia ziemia powietrze (nawet na lotnisku na oczach świadków, sprawcę w kufajce i śniadej karnacji natychmiast zastrzeliła by "ochrona" FSB i podano że to był "terrorysta czeczeński")

Sednem dramatycznej, morderczej kulminacji spisku jest pozostawienie ofiar całkowicie bezbronnymi. Znamiennym dowodem, że Prezydent i jego ekipa mieli być trupami w momencie przyziemienia jest brak czekającej kolumny samochodów w tym opancerzonej limuzyny prezydenckiej - bez zapewnienia tego minimum minimorum przyziemienie powinno być bezwzględnie odwołane a samolot przekierowany gdziekolwiek, choćby z powrotem na Okęcie.

Tak więc całkowicie niewytłumaczalnym jest fakt braku ostrzeżenia Prezydenta i jego ochrony na pokładzie Tu154 (na jeden z kilka możliwych i praktykowanych powszechnie sposobów) o całkowitym nieprzygotowaniu Smoleńska na jego przyjęcie (mgła jest tu tylko jednym z mało istotnych szczegółów)

Sprawa skierowana przeciw BOR za ewidentne niedopełnienie obowiązków została oczywiście skierowana do prokuratury i po incydencie z jej skandalicznym umorzeniem jest jednak wznowiona i daje wreszcie spektakularny przełom w śledztwie

http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/fakt-bor-nie-znal-telefonu-do-prezydenta,1,5379496,wiadomosc.html

Desperackie i absurdalne tłumaczenie że BOR nie znał nr. tel. sat. jest oczywiście łapaniem się brzytwy przez tonącego - lepiej na miejscu zwierzchników BOR wyjść na kompletnych idiotów (z czym nota bene M. Janicki nie ma żadnego problemu) niż de facto przyznać się do czynnego udziału w morderczym spisku.

Tak więc wreszcie mamy wyłom, osaczona wierchuszka BOR ratując się przed rzuceniem na pożarcie będzie oskarżać 36SPLT z psychiatrą Klichem na czele, kancelarię Premeira z Arabskim na czele itp.

Zauważmy że sprawa przybierze prawdopodobnie lawinowy przebieg - np. kto nagrodził  Janickiego stopniem generalskim za utratę 100% ochranianych przez BOR VIPów- pamiętacie?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Prędkość składania zeznań będzie warunkiem przeżycia.
Najpewniej pierwszy rzuci się do składania wyjaśnień Janicki.
No chyba, że chce odwiedzin "kumpli" z łubianki.
Swoją drogą, to teraz pewnie bardzo chciałby wymienić
generalskie pagony na kaprala i zakopać się gdzieś daleko...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#316898

Dalibóg, chciałbym podzielać Wasz optymizm! Niestety, rzeczywistość skrzeczy całkowitą bezkarnością tego towarzystwa. Włos z głowy im nie spadnie, bo nie będzie miał kto ich osądzić i skazać, nie mówiąc o wykonaniu wyroku. To kwestia paru lat, jeżeli nie miesięcy - po nich nie będzie już nic. Używając retoryki Polona, Polska została "wystawiona" i sygnał został już dawno dany. Wybierając w referendum anszlusowym, Polacy wprowadzili - wtedy jeszcze swoje państwo na drogę z której nie ma już odwrotu. Potwierdzili, że tego chcą, dwukrotnie stawiając na ludzi, którzy nawet niespecjalnie skrywają to, że ich celem jest polityczna eksterminacja polskości. Pozbawiają nas jakiejkolwiek szansy przetrwania jako naród. Nie ma polskiego przemysłu, polskich banków, polskiej nauki, polskiego wojska, rolnik i  hodowca bardziej wyglądają unijnych dopłat, niż patrzą na siebie i na polską ziemię. Przymiotnik "polski" kołacze się właściwie już tylko jak szyderstwo po resztkach, których nikt i nic nie ocali.

3 sierpnia 1914-go Józef Piłsudski powołał Pierwszą Kompanię Kadrową. Dziś generał Koziej powiedział, że "zajdą wielkie zmiany w wojsku". Czy te zmiany sprawią, że polskie wojsko wróci do korzeni? Że na setną rocznicę powstania Pierwszej Kadrowej całe polskie siły zbrojne będą stanowiły kompanię kadrową?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#316952

z otoczenia Komorowskiego - nie mam żadnych złudzeń co do celów działania tego absolwenta MGIMO (czy tez Woroszyłowki - nie chce mi się sprawdzać, wsio rawno!)

ten pan nadzoruje zadanie sukcesywnego demontażu polskich Sił Zbrojnych - stwierdzam to z tym większym bólem że pochodze z rodziny o tradycjach wojskowych i patriotycznych ;/

odnośnie dzisiejszego porannego wywiadu Kozieja w PR1 - plan centralizacja dowodzenia na pozór brzmi sensownie (pewne funkcje zamiast generałom beda przekazane oficerom w randze ppłk itp) ale rzeczywistość jest brutalna - dąży się w ramach tej centralizacji do np. likwidacji ośrodka dowodzenia rodzajami Wojsk w Krakowie gdzie już stworzono we współpracy z NATO i przekazane na to pieniądze ośrodek zapasowy przetwarzania danych informatycznych będący niezbędnym elementem infrastruktury obronnej na okoliczność konfliktu zbrojnego

powyższe tylko utwierdza status zdrajcy jaki niestety Polska ma w NATO po doprowadzeniu 10.04.10 do śmierci całej generalicji po czym odmowy nawet prowadzenia śledztwa w tej sprawie równocześnie deklarując na wszelkich polach sojusz z FR, jakby nie było jest to naturalny wróg Paktu...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#317011

na lawinę...

Vote up!
0
Vote down!
0
#316899

to był zamach"

Cytat:

"Znamiennym dowodem, że Prezydent i jego ekipa mieli być trupami w momencie przyziemienia jest brak czekającej kolumny samochodów w tym opancerzonej limuzyny prezydenckiej"

Gdyby ktoś planował zamach to na pewno samochody by czekały.

Limuzynę miał dostarczyć IŁ 76 ,który nie wylądował z uwagi na złą pogodę.

Ale zapomniałem on rozpylał słynną MGŁĘ.

 

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#316907

nie był to zamach".

Bez pozdrowień

Vote up!
0
Vote down!
0
#316908

gość z drogi

a ponadto warto jeszcze kolejny RAZ przypomnieć,ze ten sam ARABski bywał w Moskwie,celem uzgodnienia środków bezpieczeństwa dla rządowej ekipy.....tym samym nie dopuszczając min M.Handzlika do wyjazdu w tym właśnie celu

....czyżby moskiewski" smirnof  i kawior "był tak smaczny,że bał się ,by dla niego nie zabrakło.?

dalej,

pamiętam jak pewien komentator '"an -kowal " /na naszej stronie/,co jakiś czas zadawał cierpliwie pytanie,

dlaczego zlekceważono ostrzeżenie o możliwości ataku terrorystycznego ,dlaczego służby odpowiedzialne za BEZPIECZEŃSTWO głowy państwa i najwyższego Zwierzchnika Sił Zbrojnych....najzwyczajniej "olały"TO ...?

fakty,czy mity ?

fakty...bo ARAB ski w Moskwie był i "coś " uzgadniał w moskiewskiej knajpce 

 a

ostrzeżenie było i je ZLEKCEWAŻONO

pozdr dla Autora....z 10 :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#316910

Każdy już wie żeś troll z PO,i tu kariery nie zrobisz,swoją trolską SF fantastykom,więc się nie wysilaj bo ci żyłka pierdząca pęknie,i se narobisz biedy

Vote up!
1
Vote down!
0
#316912

Jeżeli prawdziwa była by wersja, że IŁ 76 (czy transportowa wersją jest raczej IŁ 86?) miał dostarczyć pojazdy kolumny prezydenckiej to z faktu nie wykonania tego zadania wynika tylko jejdno jedyne działanie BOR - zawiadomienie Prezydenta że lądowanie nie jest w ogóle możliwe. Przypomnijmy że nieudane podejść tego IŁa miało miesce ok. 1 godz przed tragedią z udziałem Tu154 - było baaardzo dużo czasu na przekazanie kluczowego komunikatu.

BTW - daruj sobie szyderstwa typu "Ale zapomniałem on rozpylał słynną MGŁĘ", tu mówimy o faktach, na dodatek mających już finał w postępowaniu prokuratoskim - kości zostały rzucone!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316919

Kazek , mam małe pytanko . Kiedy dostarczono samochody dla " czarna obama " podczas wizyty w Polsce ? . Czy to było na pięć minut przed jego lądowaniem ?? . Masz choćby blade pojęcie , jak powinna wyglądać , i jak powinna być zabezpieczona zagraniczna podróż ( wizyta) prezydenta państwa ?? .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#316959

W czasie wizyty Obamy zaangażowanych był 3000  Amerykanów.

Jest coś takiego jak Kancelaria Prezydenta , ludzi tam pracujących zatrudnia prezydent to oni ostatecznie powinni stwierdzić czy BOR zabezpieczył wizytę czy nie .

Jeżeli nie to wizyte należy odwołać.

Dlaczego ktoś spodziewa się po Tusku,że miałby dbać o bezpieczeństwo L. Kaczyńskiego . Tusk zawsze robił wszystko aby L.Kaczyńskiego ośmieszyć i utrudniać mu życie. Tak też postepowali jego podwładni.

Ludzie z Kancelarii  Prezydenta powinni wiedzieć jaki ma stosunek Rząd do Prezydenta.

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#316971

Kaziu, a o pragmatyce służbowej słyszałeś? BOR podlega MSW. A więc komu, Kaziu? Poprzez ministra, premierowi.

A rząd Kaziu, to powinien mieć konstytucyjny stosunek do prezydenta. Nie żaden inny, tylko konstytucyjny, Kaziu.

Następnym razem przemyśl argumenty. Bo wyszło na to, że premiera można obwinić przynajmniej podwójnie. Za BOR i za niewłaściwy, tj. nie konstytucyjny, ale emocjonalny stosunek rządu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#316977

Tuskowi nic nie mógł i nie może do tej pory zrobić.

W związku z tym samolot na złość Tuskowi poleciał i się rozbił..

Taki jest twój pragmatyzm.

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#317016

Kaziu, naprawdę przykro mi to stwierdzić, ale w skutek nacisków, braków wyszkolenia i brawury obniżasz loty polemiczne bardzo niebezpiecznie... :-)))! To już nie "terrain ahead", to "ground zero" ;-).

Vote up!
0
Vote down!
0
#317017

pozwala to szybować w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości.

Pozdrawiam.

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#317074

Kaziu, nie da się szybować w nieskończoność. Lot ślizgowy zawsze się kończy. Ale jeśli masz na myśli "Rzeczywistość" (taki tygodnik) to faktycznie, jego duch zdaje się szybować wiecznie... ;-)

A więc Kaziu, drążek do siebie, przepustnice na full i odchodzimy ;-)! W przeciwnym razie przeciągniesz i... spadasz ;-)!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#317077

ustawa jasno precyzuje, że BOR jest służbą podległą Ministrowi Administracji czyli Rządowi a zakres jej obowiazków i sposób ich wykonywania jest b. szczegółowo w tym Akcie wypunktowany a sprowadza się w skrócie do skutecznej ochrony wszystkich urzędników państwowych, nawet jak nie sa na służbie.

To standard na całym Świecie, w Polsce te sprawy są formalnie uregulowane nie inaczej, a nasi ochroniarze są uczeni procedur przez zawodowców.

Że mogło się zdarzyć i zapewne się zdarzyło, że w kwietniu 2010 BOR brał udział w morderczym spisku to haniebna karta w historii tej służby ale powiedzmy sobie szczerze, x razy w historii ludzkości gwardia brała udział w mordowaniu władców których miała chronić - począwszy od 1-szych faraonów aż do XXI wieku.

Jeżeli BOR jest w to umaczany (pewność bliska 100%) to j.w. wspomniałem nic znowu takiego osobliwego tylko że to ma swoją nazwę: zdrada stanu, spisek, pucz, "wewnętrzna robota" i wiele innych nazw do wyboru a za to zwykle była jedna kara - stryczek!

BOR był tu tylko "wystawiającym zwierzynę" więc jak głowy borowików polecą to pozostaje pytanie kto te "wewnetrzna robótke" im zlecił?

i tak kolejne warstwy spisku powinny być odkryte pod warunkiem skutecznego nacisku społecznego na wyjasnienie tej sprawy.

Jak na razie sejm 3RP 2 krotnie się już zhańbił (1szy raz w maju 2010) przyjmujac uchwałę oddajaca wszystkie prerogatywy FR - prowdopodobnemu współsprawcy zbrodni smoleńskiej. Listy tych posłów (praktycznie w kpl. ze wszystkich ugrupowań poza PiS) sa tu na NP cyklicznie przypominane...

Powyższy gremialny akt tchórzostwa (najdelikatniej mówiąc) to wprost żyrowanie zbrodni politycznej - wy tam przed klawiaturami próbując jeszcze desperacko trzymać się tej MAKowskiej fikcji przyjmijcie do wiadomości - żyrujecie zbrodnię polityczną z 10.04.10 i pośrednio każdą następną!

uwaga - zarzuty o współudział w spisku ciażą na kierownictwie BOR i części funkcjonariuszy zbiegłych ze Smoleńska feralnego dnia (tak, na lotnisku nie było w tym czasie ani jednego!). Nie oskarżajmy pochopnie  większości uczciwych agentów BOR a w szczególności te 9 osób poległych na pokładzie Tu154 - byli ofiarami spisku jak i pozostałe 87 zabitych osob!

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316985

Kazek . Wejdź ty chłopie choćby na forum hodowców rybek akwariowych , i nie zawracaj sobie głowy poważnymi tematami . :)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#317073

 

W histerycznym tańcu św.Wita
szaleje Bronek i PO-elita -
na wieku trumny rozparli łokcie
i obgryzając nieboszczce paznokcie
na pohybel piją plując na smoleńskie kości
ci, którzy się głoszą partią miłości.

Larum, Polacy! Niechaj kto żyw - bieży  
bo w tej że trumnie polski orzeł leży!
Nie daj Bóg gdy truchła wieko się zatrzaśnie
niejeden wieczorem jako Polak zaśnie
budząc się z rana pod butem zaborcy
jeśli Polskę sprzedadzą jej własni wyborcy.

(26.06.2010)

-----

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#316909

Owszem zabiegi na Okęciu są faktami i obciążają polską stronę ale mgła lokalna która nagle się pojawiła ,kłamstwa wierzy w smoleńsku a przede wszystkim celowe podanie złych danych o ciśnieniu atmosferycznym dla nastawienia wysokościomierza w Tupolewie zniszczenie dowodów (wraku) przenoszenie części wraków z miejsc gdzie nie powinny być bo nie odpowiadało to raportowi MAK sfałszowanie raportu Millera stanowi o jednym to wspólnie i w porozumieniu zaplanowany zamach
I jeszcze jedno pisze Pan " praktycznie nikt już nie powołuje się na głupawe i kłamliwe tezy "
i tu jest Pan w błędzie wielu jeszcze żyje pierwszymi kłamliwymi informacjami czyli Błasik był w kopicie piloci lądowali główny pasażer wywierał presje itp.
Ogólnie głupota i zarozumiałość Narodu polskiego mnie zaskakuje bo niby Naród wykształcony znany z umiejętności kombinowania i pomysłowości a taki naiwny

Vote up!
0
Vote down!
0
#316914

bo padło zasilanie, monitoring na Okęciu bo akurat dokonywano prac konserwacyjnych.

Oczywiście wersja "państwowa" i obowiązująca do powyższego to zbieg zbiegów okoliczności.

Dziwne, że komórka wysyłająca sławnego SMS-a, który być może stał się przyczyną śmierci gen.Petelickiego bez udziału osób trzecich, nie siadła. Ale za to... bilingów niet.
Też zbieg okoliczności...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#316923

gość z drogi

konserwatorskich....WŁAŚNIE....wylatuje Najważniejsza Delegacja"Przydent Państwa Polskiego i nagle

WSZYSTKO PADA ?

pozdrowienia dla myślących....

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#316927

operatorów komórkowych a także lokalnie na telefonach osób będących blisko wydarzeń 10.04.10 w Smoleńsku to kolejny temat, który "gruchnie" gdy śledztwo wreszcie nabierze właściwego kształtu

także cała seria niewytłumaczalnych awarii,

tajemnicze zaginięcie zdjęć sat. przekazanych nieoficjalnie ABW przez FBI itd

dlatego napisałem o całej lawinie, która musi zejść od samej góry do dołu...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316929

ale nie z powodu ich wiarygodności, tylko odruchu rozpaczliwego trzymania się "z wadzą" - odrzucenie oficjalnej propagandowej wersji wywołuje nieuchronnie u obserwatora, który coś tam samodzielnie myśli, całą lawinę konsekwencji powodujących nieuchronne usuwanie się gruntu pod nogami i konieczność stawienia czoła szokującej konstatacji władze 3RP są współwinne zbrodni politycznej.

Powyższa postawa jest typowym mechanizmem wypierania prawdy w celu utrzymania względnego komfortu psychicznego.

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316926

gość z drogi

właścicielem onej jest słynny oligarcha czynnie wspierający Putina,Oleg Devipaska

gdyby udowodniono kiepski "remont" pan Oleg stracił by klientów i musiał wypłacić ogromne ODSZKODOWANIA,to tyle,gdy idzie o pieniądze.....i tzw "byznes rosyjski"

/plus tragiczna "samobójcza" śmierć wysokiego urzędnika  odpowiedzialnego za najtajniejsze szyfrogramy,tuż chyba po powrocie samolotu z 'remontowni " Olega/ w kancelarii  Tuska,gdzie ARABski był zwierzchnikiem....,

               natomiast wracając do tragicznego 10 Kwietnia,warto wspomnieć,że samolot

miał wcześniej już kilka awarii....a lot Tuska,tuż przed Lotem PREZYDENTA 

Najjaśniejszej Rzeczpospolitej,nastąpił "tuż "po lądowaniu Tuska,z Pragi........

CZAS,czas i kompletny brak czuwania nad bezpieczeństwem Głowy Państwa....

i te lekcewaŻące słowa..".gdzieś POleci."......nadały ton bezkarności ,a psychiatra klich doskonale sie w to wmontował ,TAK przy okazji.....;(

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#316932

śmierć Michniewicza (za dużo wiedział, coś odkrył i w dniu powrotu Tu154 z Samary zostal zlikwidowany, śmierć szyfranta Zielonki (zapewne za dużo wiedzią, m.in. że szyfrowanie metodami kupionymi z FR ma fatalny błąd), szereg innych śmierci okołosmoleńskich, pośpieszne zlikwidowanie na rozkaz z Moskwy 36SPLT (kolejny element demontażu polskich Sił Zbrojnych), odprawy polskiego korpusu dyplomatycznego (w tym ok. 220 funkcjonariuszy z agenturalna przeszłością) przed Ławrowem, nieprzerwana rzeka łgarstw rządu, prokuratur i wszelkich organów państwowych itd itp  - to wszystko powoduje, że

skala zapaści Państwa wykracza poza sam tylko mord smoleński - na naszych oczach zuchwale demontuje się duży europejski kraj

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316941

Tak, fakty związane z IŁ-76, są bardzo ważne i bardzo interesujące??? Chodzi głównie o to, czy ktoś sprawdził, czy wersja, iż ten samolot miał na pokładzie rzeczone limuzyny, czy nie miał, nie została, jak mi wiadomo, oficjalnie przez nikogo sprawdzona??? Jest, to tylko wersja, która powstała po pytaniach, dlaczego na lotnisku nie było limuzyny prezydenta??? Ale, nie było również autobusów, które miały delegację przetransportować do Katynia??? Czy, autobusy również były w tym samolocie??? Jest też, nie wyjaśniona kwestia, czy i o której godzinie IŁ-76, dotarł do macierzystej jednostki w Twerze albo poleciał do Moskwy, ważne w tym momencie jest, jak już pisałem o której wylądował??? Bo jest jeszcze, jedna niewyjaśniona sprawa, a dotyczy stenogramu rozmów z kokpitu, gdzie jest moment, w którym obaj piloci słyszą głosy i my dowiadujemy się, że na kilka minut przed lądowaniem, jakiś niezidentyfikowany do tej pory pojazd powietrzny, melduje "o dokonaniu zrzutu i schodzeniu na wschód", tak jakby wszyscy o tej ważnej sprawie zapomnieli??? Bo jak wiemy, niedawno w jednej z gazet opublikowano wyniki badań pewnych elementów naszego Tupolewa, iż na powierzchni tych elementów wykryto, śladowe ilości sładników takich jak cement i cyrkon, ktore jako takie, mogą służyć do wytwarzania sztucznej mgły właśnie? link:

http://www.fronda.pl/forum/mgla-cement-cyrkon-itp-czyli-sensacyjne-wyniki-badan-naukowcow,35514.html

Chodzi o to, że nikt jak dotychczas, nie wyjaśnił, skąd te substancje tam się znalazły, bo jeśli chodzi o cement, to jeszcze można wymyślać tysiące powodów, ale cyrkon, to już by trzeba było magika zatrudnić??? Ale ten temat jest wyśmiewany, po staremu??? Oczywiście, jest ten fakt związany jedynie z maskowanikem zbrodni, mogła też ta mgła, być elementem zamachu, gdyby plan numer 1 się powiódł, czyli Tupolew 154M, uderzył by w zbocze, jak początkowo, prawdopodobnie planowano??? Jednak, gdy pilotom udało się odlecieć, odpalono ładunki, co świadczy o determinacji zamachowców??? Myślę jednak, że kiedyś sprawa mgły, będzie ważnym dowodem na premedytację w przygotowywaniu tej zbrodni???

Vote up!
0
Vote down!
0
#316937

Ważne też są WIELOKROTNE nawroty tegoż IŁa,
które to bezskutecznie usiłowano przypisać Tutce. Być może także z tego wynikało długie fałszowanie DOKŁADNEGO CZASU ZAMACHU.
Pozdrawiam

PS
A o autobusach w ILe jakoś dotychczas nie słyszałem.
Wot russkij samaliot.
Limuzyny, autobusy, może jeszcze z parę czołgów
na pokładzie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#316942

nawet właściwie działający śledczy mogli by się pogubić. Dlatego stosujmy metodę szachisty - jak sytuacja na szachownicy zbyt skomplikowana dążmy do jej uproszczenia - zwykle wiąże się to z pobiciem figur, często całą serią...

BOR mial jedno zadanie - chronić VIPow a doprowadza do ich śmierci w kuriozalnych okolicznościach - bijemy figury "BOR" i... dalej upraszczamy

Zobaczycie, że stosujac tę prostą strategię, sprawy poboczne zaczną się same wyjaśniać.

acha, jeszcze jedna fuzja wisząca na ścianie, która powinna wkrotce wypalić - po co prokuratura FR przetrzymuje kamizelki kevlarowe poległych BORowcow, skoro od początku nie prowadzi żadnego śledztwa w sprawie zamachu? Jeżeli to byl jakoby wypadek, to kamizelki nie są dowodem w sprawie, są własnością polskich służb i nie istnieje żąden powód ich przetrzymywania!

Dlaczego nie oddano to my się domyślamy - kevlar utrwala wszystkie mikroślady a dodatkowo nie można kamizelek podmienić bo by się to fałszerstwo natychmiast wydało - p. Sikorski, jak twoje ostatnie wystąpienia do UE i FR to nie czcza hucpa, tylko chesz ratować swój marny tyłek to złóż na piśmie wniosek do FR o natychmiastowy zwrot kamizelek BORowców!!

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316945

Oczywiście, zgadzam się w 100% z tobą, jeśli chodzi o kamizelki kuloodporne??? Jeszcze na początku, ten temat często przewijał się w notkach i komentarzach, dzisiaj tak jakby o tym zapomniano??? Na pierwszy planie pozostaje wrak i czarne skrzynki, ale o pozostałych, jakże ważnych elementach tej układanki. jak wyżej, jakoś cicho, do tego telefon satelitarny, brakuje też, jeszcze jednej czarnej szkrzynki, która nagrywa dane na zwykłą taśmę, której nijak nie da się zafałszować i to też nie jest przypadek??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#316946

Mógłbyś rozwinąć nieco teorię jakoby kewlar utrwalał mikroślady (wybuchu oczywiście). Nie słyszałem o tych magicznych włąściwościach kewlaru, a nawet jeżeli to miękkie wkłady kewlarowe w kamizelce są osłonięte samym materialem kamizelki : nylonem, cordurą czy inną tkaniną. 

Po drugie nawet jeżeli to ochrona prezydenta w czasie takich wizyt nie nosi kamizelek "na wierzchu" tylko pod garniturem, czy okryciem wierzchnim i tam przede wszystkim ślady materiału wybuchowego powinny się znaleźć. 

Oczywiście fakt że Rosjanie kamizelek nie oddają jest dziwny ale wytłumaczalny chęcią podgrzania atmosfery co jak widać doskonale się udaje. To element tej samej gry jak zatrzymanie wraku, czarnych skrzynek itp. 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#316961

To, nie jest żadna gra, jak wielu chciałoby interpretować, przetrzymywanie dowodów tej zbrodni, jest to zwykłe wyrachowanie i dawanie sobie czasu??? Twierdzenie, że to jest jakaś gra, ma w sobie, zakamuflowane sugerowanie odbiorcy, że strona rosyjska jest niewinna, tylko chce wykorzystać sytuację dla własnych celów, nic bardziej mylnego i absurdalnego??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#316969

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#316981

Niby szczegół, ale taki z niego psychiatra, jak z Bartoszewskiego profesor.

Vote up!
0
Vote down!
0
#316964

gość z drogi

zgoda...taki też  i lekarz....

ale Fundacja ISS ,jest Faktem...a jego działalność,a raczej jejbrak,to skutki tragiczne dla obronności Kraju i bezpieczeństwa...

POgrzebał Lotnictwo,Grom i Obronność Kraju,a więc winny czy nie ? na RAZie teoretycznie/ niestety/ , winny....

 z funkcji szefa ISS zrezygnował dopiero  w styczniu 2008,chyba na rzecz drugiej żony ?

dużo więc złozyło sie na BRAK szacunku i dbania o bezpieczeństwo Prezydenta 

Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polski

nie zapominajmy o wcześniejszemu "najściu" jakie zrobili ludzie od marszałka,szukając Aneksu w prywatnych pomieszczeniach PREZYDENTA,i odebraniu Mu poprzednich BORowców...zabierając dokumenty,

 nawet nie zostawili pokwitowania...ot TO własnie wskazuje, jak OSACZANO Głowę Państwa już wcześniej ,jak szykowano sie do ....?

właśnie do czego ?że gdzieś POleci ?

niezmienne 10 dla Autora i dla myślących...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#317194

Sprostowałem stwierdzenie jakoby Klich był psychiatrą.

Nie rozumiem dlaczego kierujesz akurat do mnie uwagi o jakiś fundacjach i o winach Klicha.

Vote up!
0
Vote down!
0
#317196

gość z drogi

i nie do Ciebie kierowałam słowa,lecz

ku pamięci,ze winnych jest wiecej...ze ta mozaika WINY Smoleńskiej jest wielka...i by nie stracić z oczy autorów WINY....

żle więc odczytałeś moje słowa...:)a może ja żle je sformułowałam ....

:)

serdecznie pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#317203

Dziękuję i pozdrawiam:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#317210

mi osobiście kojarzy się z nim jedno określenie "likwidator polskich Sił Zbrojnych"

osobiscie jak dla mnie postać antypatyczna i zważajac na jego destrukcyjny "wkład" jego ostatnia nominacja senatorska jest asumptem do zadumy nad stanem umysłów tych 95tys krakowian którzy go wybrali ;/

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#317206

gość z drogi

ja jednak ograniczę się do tzw "likwidacji polskiego lotnictwa" jedna katastrofa POciągnęła drugą....ta Druga była już Klęską

bo zginął w niej Najwyższy Dowódca Sił Zbrojnych,Prezydent Profesor Lech Kaczyński,

Prezydent wybrany w demokratycznych wyborach przez Naród Polski,bez pomocy ruskich serwerów...

zgineli Polscy Piloci,Generałowie,w tym jeden z mających zająć Ważne stanowisko w NATO.... 

gdy szydzono z HONORU Generała Polskiego,pan klich milczał,i za to mam do niego największe pretensje,był nikim,ale mocno związanym z niemieckimi fundacjami...był ministrem za którego zginęło najwięcej Ludzi odpowiedzialnych za Bezpieczeństwo POLSKI...

Był i jest odpowiedzialny za TO ,co zdarzyło się nad Smoleńskiem...i mam nadzieję,że kiedyś za to odpowie ...

Gdyby miał ciut HONORU,sam złozył by rezygnację ze swego urzedu,zaRAZ po Dramacie nad Smoleńskiem,ale nie on,nie

powstaje więc pytanie,DLACZEGO ?

dziesięc dla Autora 

nie odpuścmy pytan ,Faktów...

winniśmy TO naszym Wielkim Nieobecnym,również i  nam SAMYM

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#317212

A co jesli w kamizelkach kewlarowych są nie tylko mikroślady , ale tez makroślady np. jaki slad moze pozostawić w kamizelce kewlarowej jakis maly odlamek samolotu po wybuchu? 

Vote up!
0
Vote down!
0
#316978

czy elementów konstrukcyjnych samolotu.

Na temat właściwości kevlaru (jak i masy akrylowej z której zrobione są okna) wiele w necie pisano - google podpowie a jako przykład ciekawe wywody Tadmana w tym materiale

http://niepoprawni.pl/blog/1790/poddaje-sie#comment-107116

po tej lakturze dowiemy się co matacze niszczą w 1-szej kolejności na miejscu zamachu i dlaczego

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#316988

"Zauważmy że sprawa przybierze prawdopodobnie lawinowy przebieg - np. kto nagrodził Janickiego stopniem generalskim za utratę 100% ochranianych przez BOR VIPów- pamiętacie?"

Niestety nie czytałem całości dyskusji, ale w powyższym akapicie chyba tkwi jedna z podstawowych wewnętrznych przyczyn przynajmniej likwidacji Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#316997

znając dotychczasowy styl działania, motywy i obserwujac zachowanie tej osoby po 10.04.10 tylko się umacniamy w przekonaniu o jakimś stopniu partycypacji ale z powodu braku dowodów nie rozwijam tego watku.

dowody sa m.in. na BOR co sądownie jest potwierdzone i tego wątku się na chwilę obecna trzymam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#317004

Ja też wolę jasne fakty, ale przecież istnieją tzw. dowody poszlakowe. A poza tym ja dywaguję niejako z punktu widzenia logicznego badacza dziejów. Kiedyś śp. profesor Wieczorkiewicz
stwierdził mniej więcej, że dla np. historyka podstawowym przesłaniem znalezienia ewentualnych sprawców jakiegoś tajemniczego zdarzenia jest... określenie, kto na tym zdarzeniu skorzystał!

A ja już wielokrotnie pisałem, że - po tajemniczej rezygnacji z kandydowania na prezydenta D. Tuska - najwięcej na śmierci śp. L. Kaczyńskiego jednostkowo zyskiwał B. Komorowski. Nie twierdzę, że w istocie miał coś wspólnego, ale stawiam tylko hipotezę do zweryfikowania przez prawo, śledztwo lub... historię...

Pozdrawiam serdecznie
krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#317030

wskazuja, że B. K. jest głównym beneficjentem 10.04.10 (to skrót myślowy, rozszerzmy to na całe środowisko rodem z "wojskówki" w jakim aktywnie działa)

nie ma dowodów choć na to słynne "prorocze" zdanie "prezydent gdzies poleci..." mam na własny użytek wytłumaczenie

Nie wiem czy znał plan zgładzenia Prezydenta Kaczyńskiego ale przebywając w kręgu ludzi znających ten plan, spędzając z nimi czas często w okolicznościach nieformalnych (np. znana z blogu Palikota relacja ze wspólnego biesiadowania z KGB-owcami po polowaniu na głuszce), oczywiście co jest normą w środowisku "trepow' i bezpieczniaków zawsze z obfitym spożyciem alkoholu...

cos ciekawego od podchmielonego KGBowca mozna było uslyszeć. Oczywiście głuptą było by świadomie ujawniać takie wrążliwe informacje publicznie ale czasem taka wypowiedź jest nie do końca świadomie przemyślana

B.K. ma w swoim charakterze skłonność do nieodpowiedzialnego gaworzenia i podejrzewam że taki kliniczny gadula raz na jakis czas coś z rozpędu "chlapnie"

Szczegolnie jak jest osobnikiem zakompleksionym co jasno wynika z pewnych ciekawych fragmentów jego życiorysu...

pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#317214

Masz całkowitą rację w ocenie zwolennikow "nacisków".
Oni już tylko wierzą w te kłamstwa i nie dopuszczają do swojej świadomości żadnych racjonalnych faktów.
Ale najgorsze jest to, że jest ich tak wielu i że indoktrynacja medialna ma taką skuteczność.

_______________________
Póki dech póty nadzieja

Vote up!
0
Vote down!
-1

Póki dech póty nadzieja

#317187

polecam dość długi ale dajacy duuużo do myślenia artykuł

http://wpolityce.pl/artykuly/43585-sygnal-o-zagrozeniu-przed-10042010-r-sluzby-specjalne-wiedzialy-ale-nie-zareagowaly-czyli-polska-nie-ma-specsluzb

moim zdanie w tekście dobrze udokumentowana jest porażajaca konkluzja:

"Polska nie posiada służb specjalnych. Istnieją wprawdzie instytucje, które nazywane są służbami specjalnymi, ale ich praca nie zwiększa bezpieczeństwa państwa, społeczeństwa, a nawet – jak dowodzi 10 kwietnia 2010 r. – rządzących elit. Instytucje nazywane służbami specjalnymi posiadają nowoczesną infrastrukturę techniczną, posiadają środki finansowe, posiadają odpowiednie uprawnienia i uzyskują nowe przepisy prawne, ale te wszystkie narzędzia wykorzystują jedynie w wybranych sytuacjach, często z niezrozumiałych dla ogółu przyczyn. Niewątpliwie wielu funkcjonariuszy, żołnierzy należycie wypełnia obowiązki i ofiarnie pracuje, ale ich pojedynczy wysiłek nie przekłada się na ogólny poziom bezpieczeństwa całego państwa. Konsekwencją takiej sytuacji jest całkowite zdegenerowanie systemu bezpieczeństwa RP."

każdemu kto w ogóle chce zabierać głos w dyskusji jak funkcjonuje 3RP w sytuacjach kryzysowych w tym jej służby: BBN, SKW, SKW, ŻW, BOR, AW, SG, Policja czy działającej przy przy rządzie RP Kolegium do Spraw Służb Specjalnych gorąco polecam w.w. analizę

Szybko pojmiecie jakie następne kamienie domina runą po BOR

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#317192

gość z drogi

DLACZEGO więc zbagatelizowano ostrzeżnie  ? OTO jest pytanie...

czy dlatego,ze "prezydent gdzieś POleci i...?"

dzięki za ten następny FAKT i pytanie....

pytanie ,ktore od dawna na naszej stronie zadawał NIK jan-kowal,jesli sie nie myle...

artykuł /wpolityce.pl/przeczytany 

serd pozdr i 10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#317205