Jurand & Co. - debata o debacie

Obrazek użytkownika SpiritoLibero
Blog

O Żydach tym razem nie będzie, choć nie do końca. Wczorajsza notka Juranda dała mi dużo do myślenia i nie są to niestety wesołe rozmyślania.
Jurand słusznie zauważył, że ten temat wywołuje niezdrowe emocje i kończy się zwykle „pyskówkami”. W domyśle – to tropiciele „spisku żydowskiego” prowokują i „pyskują”. Ja w każdym razie tak to odebrałem.

Jak potem w kilkudziesięciu komentarzach się okazało, to właśnie zwolennicy tezy Juranda (?) celowali w rzeczonych „pyskówkach”. Nie chcę odnosić się personalnie do nikogo, kto chce może sam sobie poczytać. Jedyne wyważone głosy pochodziły jednak od oponentów autora wpisu. Rzecz symptomatyczna, pod notkami dotyczącymi Żydów schemat jest zawsze podobny. Dyskutant, stosując często nielojalne chwyty erystyczne wsadza komuś w usta pożądaną tezę i drąży. Często nie przebierając w słowach. Z konstruktywną dyskusją ma to niewiele wspólnego. Konkluzja i przesłanie jest jednak zawsze to samo – są tematy od których wara!

I ci sami, którzy tak reagują na rzeczone tematy, podają się za wielkich patriotów, szukających cudownego ratunku dla umęczonej i rozkradanej Ojczyzny. Żebym był dobrze zrozumiany, nie posądzam ich o złą wolę czy udawanie. Każdy w swoim sumieniu doskonale wie jak to z nim jest.
Skąd się jednak bierze takie rozdwojenie jaźni? Koniunkturalizm? Polityczna poprawność? Efekt tresury medialnej? Czy może jednak w niektórych przypadkach wyrafinowanie i obrona interesów niewiele mających wspólnego z interesami naszego Kraju. Pewnie wszystko po trochu.

Ta burza w szklance wody rozpętała się po kilku wpisach blogera chłopa ze wsi.
Przyznam się uczciwie, że chłop jest jednym z moich ulubionych blogerów. Ta sympatia nie wynika z tego, że zgadzamy się w większości spraw dotyczących (nad)reprezentacji Żydów w życiu publicznym, ekonomi i mediach. To raczej szacunek do kogoś, kto bez tej przeklętej polit-poprawności i autocenzury wali prosto z mostu.
Można nie zgadzać się z jego tezami, szukać dziur w rozumowaniu ale nie wolno Go traktować tak, jak to się dzieje ostatnio.
Zmasowany atak kilku blogerów plus czasami nieokrzesane maniery (to komplement, nie przygana) chłopa muszą skutkować wspomnianymi pyskówkami. Przy czym większymi „pyskaczami”, według mnie, są jednak jego oponenci.
Sam często jestem narażony na niewybredne zaczepki ale może jestem bardziej spokojny od chłopa? Może sprytniejszy i nie daję się wciągać w walkę w kisielu?

Kiedyś pod moją notką http://niepoprawni.pl/blog/1137/izraelskie-glaskanie-sumienia
miałem dość ożywioną dyskusję z blogerem nurniflowenola. Wilk próbował potraktować mnie tak jak teraz chłopa ze wsi. Dość ożywiona dyskusja zakończyła się komentarzem jednego z blogerów :
„Wyczekuję każdego nowego tekstu SpiritoLibero i nawet jeśli czasem coś mi się czasem wyda stronnicze , następny wpis z reguły to zrównoważa.
Ach, nie mam czasu na długi wpis, ale dzięki bardzo Spirito Libero za tego bloga - jest rewelacyjny, a ta dzisiejsza dyskusja z nurniflowenolą nadaje się do podręczników o tym jak prowadzić konstruktywną dyskusję. Wielki Szacun !
Pozdrawiam obu Panów! To super szkoła!
Jazzmin „

Nie przytoczyłem tego komentarza, żeby się pochwalić ale po to, żeby pokazać, że dyskusja, nawet na najbardziej drażliwe tematy nie musi prowadzić do, jak to określił Jurand, „pyskówek”.
Jeden daje się sprowokować, inny nie. Rzecz jednak w tym, żeby w dyskusji nie stosować napaści i nie prowokować do zachować, których się potem żałuje.

Nie mam zamiaru komentować polityki Redakcji Niepoprawnych.pl bo to nie moja sprawa. Dopóki mogę tutaj pisać jest ok. Nie pretenduję do tego, żeby moje teksty zaczynały żywot na pierwszym miejscu SG. Pewnie gdybym pisał o pośle Palikocie to czasami tam bym się znalazł. I mimo, że niektórym się to nie podoba, uprawiam cierpliwie mój mały ogródek nie zgłaszając pretensji jak nie przymierzając Toyah, żeby być gwiazdą portalu. Dobrze jest jak jest. Może jak kiedyś nauczę się lepiej pisać to się to zmieni :)

Co mi się podoba na tym portalu i co go odróżnia zasadniczo od takiego np. Salonu to fakt, że autorzy blogów nie maja możliwości banowania. Czyni to każdą dyskusję bardziej autentyczną.
Zbanować kogoś to tak jakby powiedzieć mu – jesteś śmieciem i nie jesteś godny, by rozmawiać ze mną.
To tak jak zabić adwersarza tylko dlatego, że ma inne poglądy.

Wybiera się wtedy tylko osoby „godne” i tak tworzą się kółka wzajemnej adoracji, nie mające nic wspólnego z prawdziwą debatą.
Piszę o tym bo pojawiły się już głosy by w sposób „administracyjny” wpłynąć na chłopa ze wsi.
Nie wiem, bo za krótko tu jestem, czy ktokolwiek został zbanowany na Niepoprawnych.
Jeśli jednak tak by miało się zdarzyć tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy na pewne sprawy to będzie to mój ostatni dzień na portalu.

W tym konkretnym przypadku proszę Redakcję o umieszczenie tej notki na samej górze SG i niech tam trochę powisi. Bo czy będzie chodziło o Żydów, Eskimosów, PiSowców czy Tuskowców to ważna jest jakość i uczciwość dyskusji.

Niech to będzie taka debata o debacie.

Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)

Komentarze

użytkownik "chłop ze wsi"
- posługuje się fatalną polszczyzną
- zajmuje się kopiowaniem cudzych tekstów
- sugeruje powiązania członków redakcji portalu niepoprawni.pl z izraelskim wywiadem i z nacją żydowską jako tak- obraża i grozi rozmówcom, jednocześnie kreując się na ofiarę cenzury prześladowaną przez administrację
wszystko to razem powoduje radykalne zaniżenie poziomu dyskusji i naprawdę nie jest istotne, czy użytkownik chłop ze wsi upodobał sobie akurat tematykę żydowską. Dla mnie jest to zwykłe psucie portalu, w który włożyłem, wraz z innymi jego twórcami, dużo pracy, nerwów i serca. I nie zamierzam bezkrytycznie patrzeć, jak ktoś to wszystko marnotrawi. Reakcje innych redaktorów na taką działalność uważam za całkowicie uprawnione. Tyle, jeśli chodzi o tak ponoć ważną "jakość dyskusji".

Vote up!
0
Vote down!
0
#75190

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
To raczej szersze spojrzenie na jakość debaty.

Jeśli chłop nie pisze tak poprawnie jak Ty to jeszcze nie powód do ataku. Teksty CYTUJE a nie wkleja jako swoje a to różnica. Podnosi nawet w pewnym sensie wiarygodność przekazu.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#75193

SpiritoLibero, jak najbardziej popieram Twoją dbałość o jakość debat  na portalu, uważam jednakże, że w stosunku do Chłopa kierujesz się sympatią i - niestety - dlatego raczej nie jesteś obiektywny... A szkoda, bo to przecież  z kolei wpływa na wiarygodność Twojego przekazu, czyż nie?

Oddaję głos Chłopu ze...:

Myśliwy-szanowny kolego

chlop ze wsi,  27 lipca, 2010 - 16:45

Ja już wiem gdzie jestem, powiedzmy dokładnie domyslam się. Co to za portal. Widzę że nawet wyrzucili mój tekst "o dziwo !!!" Spowiedz uczciwego żyda". Czyż nie jest to szaleństwo mnie ganić o rzeczy nie popełnione i wyrzucać tekst chwalący żydow. W tym zabiegu jest metoda. To jeszcze jeden dowód do znajdującego sie tutaj gówniarstwa. Napisalem do wilka w pewnym momencie że jest słabo przeszkolony, ale nie "zrozumieli" przeinaczyli, że chcę uczyc Administratorów. Widzi pan , wilk drze się cały czas, ale ile mogę ja stary chlop z gowniarzem bawić się w piaskownicy. Wilk cały czas jęczy jak,skąd itd. On nie rozumie że ja czytam i "wiem" kto to pisze. Wystarczy przeczytać kilka wypowiedzi. Tak samo jak dzisiaj pod art. Juranda, ja widzę kółko adoracji i widzę ludzi normalnych. I weś mu wytlumacz skąd. Szanowny Panie ma pan rację że przegram. W nieczystej grze czysty zawsze przegra. I pan to wie i ja. Jednak dopuki mnie nie wyrzucą to ja sobie poradzę z taką inteligencją. Ich już boli czy ja chlop czy nie chłop, czemu ja cały dzien przy kompie siedzę, a nawet taki wybitny medrzec jak Kuki nazywa mnie UBekiem, pomijam psychopatów i innych. I takie coś śmie pisać o chłpcach w pieluchomajtkach przecież widac że to robi pod siebie i bez jakiejkolwiek pieluchy.
http://niepoprawni.pl/blog/438/polska-racja-stanu-czy-zydzi-sa-naprawde-naszym-priorytetem-czyli-dyskusje-pyskowki-na-np#comment-84281

 

W innym fragmencie wyraża się o nas jako o "hazbarze":

Andruch jeśli ja dobrze

chlop ze wsi, 25 lipca, 2010 - 23:41

Rozumuję,to ani Ty ani inni blogierzy nie mogli tego dopisać tylko szef hazbary.Czyli własciciele portalu.Cos mi się widzi że to moje ostatnie "zapiski"
http://niepoprawni.pl/blog/1444/spowiedz-prawego-zyda#comment-83818

Co jest zarówno wysoce "zasłużone", jak i bardzo "miłe".  A zaraz pod tym wpisem Ty zabierasz głos... Tak tylko nadmieniam, żebyś nie musiał dla dobra swojego kolegi udawać, że "nie wiedziałeś"... Oczywiście to nie wszystko, tyle, że nie zamierzam skakać po wpisach i zbierać tych chłopskich, polnych kwiatków...

Tak więc - jako jeden z hazbarskich gówniarzy, prowadzących nieczystą grę na "podejrzanym" portalu -  reasumując stwierdzam,  że o ile Twój tekst wnoszący o ogólną dbałość o jakość debaty popieram całym sercem, o tyle Twoją pro-Chłopską argumentację mogę z przykrością określić jedynie jako hipokryzję... To trochę smutne...

Pozdrawiam serdecznie, Hunbaum

Vote up!
0
Vote down!
0
#75202

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
No to najwyraźniej nie wyraziłem się dość precyzyjnie .
Jak uczciwie zaznaczyłem mam dużo sympatii do chłopa i dlaczego tak jest to też napisałem. O jego nieokrzesanych czasami komentarzach takoż.
Wątek mojego wpisu traktuje jednak ogólnie o szacunku do adwersarza. Każdego, chłopa też. Przywołałem jego przykład bo to jego wpisy wywołały zadymę. I nie odnoszę się do kwestii merytorycznej jego notek tylko do komentarzy pod nią.
Dziś chłop, jutro ja a potem może i Ty doświadczysz takiego traktowania.
O to mi w sumie chodziło.
Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się jaśniej.
Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75204

Ja też pisałem zasadniczo o szacunku dla adwersarza... i też nie odnoszę się do zawartości merytorycznej notek, tylko do komentarzy pod nimi...

Nawet je cytowałem i linkowałem... Ale tylko tak jakby takie trochę chamskie (oczywiście jedynie imho) i z inwektywami, tych nieokrzesanych nie zamieszczałem (brak czasu i miejsca).

A łączny efekt tego chłopskiego "traktowania" wytłuściłem na końcu... Właśnie dlatego, że nie zgadzam się na takie traktowanie... Naprawdę nie dało się zauważyć?...

Mogę tylko dodać, że nie da się pisać i z sympatią do Chłopa i obiektywnie... Po prostu - nie da... Po co próbowałeś? Tę część "obiektywną" jak najbardziej popieram, już o tym pisałem...

Pzdr zasyła,
hazbarski gówniarz, Hunbaum

Vote up!
0
Vote down!
0
#75210

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"Pzdr zasyła,
hazbarski gówniarz, Hunbaum"

Sorki, ale teraz to zachowujesz sie jak małoletni :)))
Dajcie sobie po razie i zgoda.

PS. Jak ja bym miał brać do serca wszystkie epitety, którymi ktoś mnie obdarowuje w chwili wzburzenia to za chwilę nie miałbym z kim gadać.
Luzik Panowie, luzik.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75212

"Pzdr zasyła,
hazbarski gówniarz, Hunbaum"

Sorki, ale teraz to zachowujesz się jak małoletni :)))
Dajcie sobie po razie i zgoda."

Kurde mol, mea, że się tak wyrażę, culpa... Naprawdę nie myślałem, że będziesz uważał, że ja tak na poważnie... Fakt, mogłem wrzucić "winka" albo "smajla"... Dajże więc spokój z tym "małoletnim", proszę Cię, nie było w tym ani krzty tzw. "focha".... ;)

Absolutnie nie wziąłem sobie do swojego własnego serca tych epitetów, kolokwialnie mi wiszą jak klasyczne kilo kitu, a sam Chłop jest dla mnie przezroczysty jak przysłowiowa mieszanina gazów nas otaczająca, nie dam mu "po razie" ani od Niego nie chcę i tu zrobimy mały EOT, dobra?

Zrozum jednak, proszę, że na obrzucanie wiejskim obornikiem portalu nikt z nas się nie zgodzi. Chyba wyrażam się jasno. Tak jak napisał Budyń - za wiele on dla nas znaczy - w pozytywnym tego zwrotu rozumieniu... To już dwa lata... I tu się też mieści nasza wspólna - Twoja i nasza - dbałość o jakość debaty...

Pozdrawiam, Hun

Vote up!
0
Vote down!
-1
#75217

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ja smajla dałem, więc to znak, że nie wziąłem całkiem poważnie tego co napisałeś.
Chcesz EOT to nie ma sprawy. A co będzie jak ktoś będzie chciał sie jednak wypowiedzieć?

Mi też zależy na powodzeniu i jakości (najwyższej) tego portalu. Inaczej nie wklejałbym się tutaj. Zresztą co myślę o NIEPOPRAWNYCH napisałem wyżej. Pamiętaj jednak, że ja też mam wysokie wymagania.

PS. A co zrobimy z woltą Juranda? Jakoś nie mogę znaleźć sensu... A o brak dobrej woli nie można mnie oskarżyć :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75224

Pisząc EOT miałem w tym momencie na myśli ten wątek personalny, poruszany między nami  w tej dyskusji... Z mojej strony temat zamykam... Jeśli ktoś inny będzie chciał się wypowiedzieć? Oczywiście, jak najbardziej, byleby nie kierował swoich słów do mnie, ja się wyłączyłem...

Przepraszam, jeśli wyraziłem się nieściśle i odniosłeś wrażenie, że chcę zamknąć dyskusję na temat Twojego kolegi w ogóle... Nie miałem nawet takiej myśli, sorki raz jeszcze...

Wolta Juranda? Dlaczego pytasz mnie? Ja nie zamierzam absolutnie nic z nią robić, pytaj Autora?

 

Pozdrawiam graficznie:

SpiritoLibero, to tylko żart, żebyś nie próbował dorabiać do tego podtekstów... ;);)

Nawet jeszcze nie wiem, kto to "machnął"...

 

Pzdr z przymróżeniem oka, Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#75233

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Ze mną jak z dzieckiem :)
chłop ze wsi nie jest jeszcze moim kolega, ale może kiedyś zostaniemy nawet przyjaciółmi, kto wie?

Co do rysunku to fajny. To na pewno zrobił jakiś Żyd, tylko oni potrafią tak szczerze z siebie żartować :) Szkoda tylko, że inni nie mogą. Ale to już inna bajka.

Co do wolty Juranda to masz rację, czekam na jego wyjaśnienia.
I niech lepiej będą bo nie dam Mu spokoju :)))))

PS. Widząc, że mam przyjemność z członkiem Szanownej Redakcji, chciałbym spytać czy czasami uaktualniacie spis blogerów. zajrzałem tam dziś i nie znalazłem mojej skromnej osoby?
Na okresie próbnym jestem? :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75251

Akurat ja nie wiem, jak to działa... Dawno temu blogerzy byli proszeni, jeśli dobrze pamiętam, o podanie informacji na swój temat i ktoś to wpisywał... Zapytaj, proszę, Gawriona, Danza, Budynia lub Kukiego. Oni powinni wiedzieć, jak to "się dzieje". Co do rysunku, no cóż, zrobił Żyd albo Żydówka, jak to u nas w hazbrze. Jak się dowiem, napiszę kto... ;) A tu masz jeszcze dodatkowe info o Żydach takich jak my, 4 min 25 do 6 min 40:

]]>http://www.youtube.com/watch?v=gcAU_fNrb1s&feature=player_embedded]]>

Znikam na razie, pozdrawiam :) Hun
Vote up!
0
Vote down!
0
#75259

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"A tu masz jeszcze dodatkowe info o Żydach takich jak my"

Ty do mnie z takim tekstem? Czy ja kiedyś podnosiłem problem przynależności etnicznej członków Redakcji albo innych?

PS. Moje dzieci są Żydami, to tak na marginesie :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75264

może i nie podnosiłeś, ale czy nie podpuszczałeś "głupiego" chłopa ze wsi? tego nie wiem, bo nie śledziłem waszych pogawędek o Żydach

Vote up!
0
Vote down!
0
#75652

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Skoro nie śledziłeś to skąd takie oskarżenie?

A co do "głupiego" chłopa. Zejdę do Twojego poziomu i powiem jak dziecku w piaskownicy - "kto się przezywa to się tak nazywa".
Lepiej Ci teraz?

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75660

Dzisiaj poświęciłem noc na przypomnienie i przeczytanie 700 postów dotyczących wątku żydowskiego i całej zadymy z chłopem. Wszystko było akceptowalne do wątku o Pana Łysiaka. Wilku się uparł, chłop nie zrozumiał i poszło wszystko z górki, później już było tylko gorzej i nikt już nie panował nad słownictwem. Sprawa została ucięta w złym momencie, bo nic nie zostało wytłumaczone. Admini obrażeni za ostre słowa chłopa, chłop udupiony i pozostał smród. Trzeba zakończyć pyskówkę i pozwolić na spokojne wytłumaczenie co wilku i chłop miał do powiedzenia, bo będzie to wracało co jakiś czas, a jestem pewny że każdy powiedział pod wpływem emocji kilka słów za dużo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75665

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Jeśli dobrze pamiętam to chłop powiedział coś w stylu:
- Kosiński znany i nagradzany a Łysiak nieznany.

Wilk się tego przyczepił personalnie (że niby chłop za głupi i nie powinien się odzywać na temat Łysiaka skoro go nie zna)i zaczął drążyć.
A potem to poleciało z górki na pazurki.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75669

dokładnie, na początku lekko się czubili jak najlepsi kumple, a później zupełnie bez zrozumienia i jak by zostali sami, wyjaśnili by sobie wszystko, zupełnie niepotrzebne były ataki innych, dla samej zasady, też se kopne chłopa, a co niech ma
ps. też jestem szczęśliwy posiadaczem żydowskiej latorośli

Vote up!
0
Vote down!
0
#75675

Bardzo rozsądna konkluzja, obawiam się jednak, że emocje muszą choć trochę opaść, zanim jej sensowność zostanie przez niektórych rozważona.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75707

"Trzeba zakończyć pyskówkę i pozwolić na spokojne wytłumaczenie co wilku i chłop miał do powiedzenia, bo będzie to wracało co jakiś czas, a jestem pewny że każdy powiedział pod wpływem emocji kilka słów za dużo. "

Święta racja! Popieram @teli i dziękuję za ten mądry wpis.

Niech każdy powie, co mu leży na wątrobie (sic!), przeprosić i nie grzeszyć tu więcej. Mamy teraz poważniejsze sprawy niż głupie, rozbijackie kłótnie, które nikomu nie przynoszą pożytku, a są jedynie wodą na młyn wrażych sił razwiedki.
Ten portal na to nie zasługuje.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#75798

oskarżenie? to podejrzenie. oprócz tego nie widzisz " "
oślepłeś?

w piaskownicy nareszcie nikogo nie udajesz

Vote up!
0
Vote down!
0
#75699

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"w piaskownicy nareszcie nikogo nie udajesz"

Tak? A kogo ja Twoim zdaniem "udaję"?
Znowu zarzuty bez pokrycia. To smutne. I Ty jesteś członkiem redakcji portalu? Niewiarygodne...

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75750

przecież to powinno być dla Ciebie jasne:
w piaskownicy (w której mnie umieściłeś i nie tylko mnie, bo często rozdajesz pieluchy) nie udajesz mądrzejszego niż w istocie jesteś. a o jakim udawaniu myślałeś?

niewiarygodne, a jednak. wyobraź sobie, że jestem tu od początku, a nawet byłem wcześniej, i to ciut więcej niż członek redakcji. to też Ci się nie podoba? to co Ci się w niepoprawni.pl podoba, że ciągle tu siedzisz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76069

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Pieluchy jak dobrze pamiętam to rozdawał ktoś inny, nie ja (nie chce już mi się szukać, ale jak będzie trzeba...).

Co ma mi się nie podobać? Do tej pory wyrażam się w samych superlatywach o Niepoprawnych.pl nie zauważyłeś? Więc nie wkładaj mi w usta pożądanej przez Ciebie tezy.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#76110

pieluchomajtki rozdajesz za chzw w tym wątku - /"pieluchomajtkiem" nie jestem/. a kto jest wg chzw? chyba wiesz, skoro czytałeś komentarze.
piaskownica też w tym wątku, czyli można przypuszczać, że jednak rozdajesz. manipuluję?

zauważyłem te superlatywy, dlatego tu jestem.
niepoprawni.pl to także ja. a ja Ci się nie podobam (patrz wyżej). manipulujesz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76251

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

dlaczego notka WIŚNI zniknęła? Automatyczny pilot jest niewiarygodny i za ręczne sterowanie się bierzemy?

Albo poezje o L.Kaczyńskim? Za mało "prawomyślne"?

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#76112

jaka notka WIŚNI? zapytaj administracji przez kontakt, bo tutaj to już tylko ja zaglądam.

ręczne sterowanie na SG jest niezbędne, bo niektórzy świnią ;)

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76255

Do pana nie odniosłem się ani jednym słowem.Poprostu mam szacunek dla pewnych spraw.Co pan zrobi dalej to pana sprawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76265

to Pan jątrzy. Pańskie ataki na blogerów i zarzuty wobec redakcji portalu kwalifikują się do zbanowania Pańskiego nicka. Tymczasem dalej Pan pisze, straszna ta redakcja, prawda?
Czy admin innego portalu pozwoliłby na takie oskarżenia jakie padły z Pana strony? Odpowiem za Pana: nie, zostałby Pan zbanowany.
Nie byłem za banem dla Pana, ale nie mogę pozwolić na dalszą eskalację konfliktu.
Jeśli nie podoba się Panu "polityka redakcyjna" to proszę poszukać innego portalu, który bardziej odpowiadałby Pańskim oczekiwaniom.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#76276

Jątrzenie-przemilczę bo do niczego nie dojdziemy.Blogerów nigdy nie atakowałem i nie atakuję.Na adminmistracje nigdy nie wymyslałem oskarzeń.A ze Wilk okazał się potem jednym z Administracji,to nie moja wina.Wybaczy pan.Cały czas z szacunkiem dla pana.Chociaz wiem ze te słowa to chyba w tym stanie rzeczy ,niedzwiedzia przysługa.To jednak są państwa wewnętrzne sprawy,ja piszę od serca.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76283

Raz wpisuje się Pan z błędami ortograficznymi w innym wypadku nie robi Pan żadnych błędów.
Dziwne prawda? Niech się Pan raz zdecyduje. I po co przekręca Pan nazwę z redakcji na Administracja (specjalnie dużą literą), brzydko się Pan bawisz.
I na koniec te stwierdzenie: "ja piszę od serca".
Ja też piszę od serca i nie podoba mi się te Pańskie "pisanie od serca".
Polecam portal blogmedia24.pl, podobny profil, a Administracja zapewno dużo milsza od tutejszej, co Pan na to?
Serdeczności:)
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#76286

Raz wpisuje się Pan z błędami ortograficznymi w innym wypadku nie robi Pan żadnych błędów.

Chłop cierpi po prostu na dysleksję napadową skorelowaną ze zmultiplikowaną osobowością . Jak osobowość nr 1 dorwie się do klawiatury, to soli byki, jak osobowość nr 2 - pisze poprawnie .

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#76297

Na adminmistracje nigdy nie wymyslałem oskarzeń.

Stosujesz metodę Leppera - w polemice iść w zaparte. Owszem, sugerowałeś, że "Niepoprawni" to "przykrywka". To jak - odszczekasz, czy mam ci obić gębę szpicrutą?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#76288

Pan w czasie hucpy prze nikogo nie proszony napisał,że nie życzy sobie moich wpisów pod pana tekstami.Zapomniał pan o tym.W zwązku z tym rozmowa z "panem" z mojej strony jest bez przedmiotowa.Czy udaje pan że nie wie o co chodzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76290

Dyrekcja czy Administracja sama sie obroni.Nie wiem po co pisze z kims kto sobie tego kilka dni temu nie życzył.Skleroza panie Grzyb.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76292

W dalszym ciągu czekam na odpowiedź. Czyją "przykrywką" są Niepoprawni?
Piszę, bo wiele zawdzięczam "Niepoprawnym" i leży mi na sercu dobre imię portalu, jeśli chcesz wiedzieć.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#76302

Czy pan nie rozumie co sie do pana pisze.Pan sobie nie życzył[w czasie gdy ja milczałem] abym cokolwiek pisał pod pana tekstami.Czy ma pan jakąś godność własną,czy leci pan za "czekoladke"

Vote up!
0
Vote down!
0
#76307

Prosiłbym o kontynuowanie tej dyskusji na forum.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#76333

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#76336

[quote]ci obić gębę szpicrutą[/quote]
Uuu... Elitarny tekst... Kulturnyj... A mi się wydawało, że to perfumeria? I to jeszcze Gadający Grzyb, który miał u mnie renomę... Jestem pod wrażeniem. Bbebcia też chciała Chłopa smagać z siodła, czy jakoś tak. Wiadomo, elita. Stara się przemówić językiem prostego ludu. Dla elity "chłop" i "cham" to synonimy. Kukiego to nawet nie będę próbował cytować. Nie jestem biegły w języku. Ale ciekaw jestem, czy pan Kuki "w realu" też tak rozmawia, powiedzmy, z żoną, ojcem, sąsiadem? No, widać może sobie na to pozwolić. Dobrze, że nie mieszkamy po sąsiedzku.
I ja mówiłem, i mnie mówiono, żem cham i prostak. No i co Państwo powiecie? Sama prawda! Znowu nie odróżniam słomy od koronek.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76295

Re: Kuki pisałem o tym

Kuki, 1 sierpnia, 2010 - 02:41

odszczekaj i przeproś, chamie :))))

Ja chyba obraziłem jednak brojlery.przepraszam was kury.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76299

masz odszczekać oszczerstwa dot. niepoprawni.pl
i ładnie przeprosić (bez błędów - niech pisze ta osoba po podstawówce)

Vote up!
0
Vote down!
0
#76510

Uniosłem się, nie przeczę. Rzecz w tym, że Chłop ewidentnie łże, zaś gdy ktoś mu łgarstwa wytknie, ucieka od tematu. Święty by się wnerwił.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#76305

Co pan bierze

Vote up!
0
Vote down!
0
#76308

nazwać w/g pana.Czyli gadaj sobie pan sam do siebie ,ale mnie w to nie mieszając.Stać pana na tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76327

jednak nie odróżniasz słomy, choć pozujesz na koronki. od mojej rodziny to się prostaku i chamie odpierdol.

cham próbuje ze wszystkimi rozmawiać jak cham, a ja tylko z chamami, bo do ich baranich łbów nic więcej nie dociera. gadaj chamie z chamami, bo to twoje miejsce.

a synonimy elity, to wsadź sobie w dupę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76502

...

Vote up!
0
Vote down!
0
#76504

 abym zabierał glos pod pana tekstami. Widocznie czytac też nie potrafię,bo pisać,piszę nie najlepiej.Ciekawie pan pisze,ale mnie to nie interesuje.Mogę tak mysleć?. Mazowiecki tez nie musiał zabierać głosu w sprawie zaszczutego ksiedza.Jednak zabrał i został premierem.A pan na co liczy.bez pozdrowień.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76272

Co jest grane panie Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0
#76289

Dobrze Pan wie, że post wiśni miał tag: seks z dziećmi.
Wyjaśniłem również, że były prośby innych użytkowników aby zredukować ilość wierszy do 1-2 na SG.
Jeśli nie podoba się Panu "polityka redakcyjna" to zachęcam do zaprzestania odwiedzin na niepoprawnych.
W ten sposób obie strony będą zadowolone.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#76264

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Przecież doskonale wiesz, że napisałem iż ten tag jest obleśny ale nie był też widoczny na SG.

Twoje sugestie o "nieodwiedzaniu" więcej NP to sobie wsadź w buty. Zmieniłem zdanie i będę tutaj dalej pisał. Jutro zacznę od Palikota. Zobaczymy czy będziesz szczęśliwy.
No chyba, że mnie zbanujesz :)))) Co? Krawczyk bis?

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#76273

Jeśli nie podoba się Panu redakcja i polityka redakcyjna to proszę zarejestrować się na:
salonie24
blogmedia24
blogpress-ie
itd,
Powtarzam, nikt nikogo tutaj nie trzyma na siłę. Nie ma Pan obowiązku pisania na niepoprawnych i narzekania na "politykę redakcyjną" w co drugim poście.
Nie wiem czy potrafi Pan pisać o czymś innym niż o "żydach".
Palikota również proszę sobie darować.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#76278

Idźcie już spać, może rano będziecie spokojniej pisać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76301

Skoro tak kulturalnie sobie tutaj dyskutujemy, to może autor wyjaśni mi czy nieokrzesane maniery chłopa to komplement? Bo w świetle tego nawiasu (to komplement, nie przygana), to chyba w zamierzeniu miał być komplement?
Zaspokajając Pańską ciekawość śpieszę poinformować, że był ban na Niepoprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75227

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Dokładnie to miałem na myśli.
W dobie galopującej poprawności politycznej takie "nieokrzesanie" jest wyjątkowo cenne.
Ważny jest przekaz, co do meritum zawsze można podyskutować.

Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75232

No, no, ależ go zrugałeś!

Vote up!
0
Vote down!
0
#75249

Z całym szacunkiem dla redakcji. Jej pracy i wysiłków kompetencji, jak i o troski o całość portalu. Ale nijak nie zauważyłem by @chłop miał do Państwa pracy jakieś zastrzeżenia. Owszem z pewnością poczuł się zaszczuty tak jak i poczułaby się każda osoba przedstawiająca kontrowersyjne poglądy w poruszanej przez niego kwestii. A to tylko dlatego, że wszędzie znajdą się osoby dla których obrona "dobrego imienia" i "nieskazitelności" tego środowiska będzie stanowiła wartość najwyższą, której bronić będą bardziej niż niepodległości. I to przy użyciu wszelkich dostępnych środków. I tak to zapewne odebrał @chłop.Tym bardziej, że wypowiedzi niektórych osób ukierunkowane były li tylko na ośmieszenie tak jego osoby jak i poglądów. Co wziąwszy pod uwagę ich doświadczenie i umiejętność manipulowania współdyskutantem nie pozostawia złudzeń co do ich intencji względem niego. A że najprawdopodobniej był to członek redakcji (tak przypuszczam, bo nigdy nie byłem zainteresowany statusem wypowiadających się tu osób) to i trudno się dziwić jego podejrzeniom o stronniczość. A osobiste wycieczki czynione pod adresem @chłopa z uwagi na jego charakter zaowocowały "krewkimi wypowiedziami" z jego strony.
Cała sprawa o tyle mnie dziwi, że jeden z redaktorów brał w niej nie tylko czynny udział, ale był jej inicjatorem.Taka jest konsekwencja prowadzonej od lat polityki zaszczuwania niewygodnych gdzie tylko się da.
Dla mnie nie jest najistotniejsze to w jakim stopniu dana osoba posługuje się językiem w poprawnej formie. Liczy się to co ma do przekazania i szczerość intencji. Przypuszczam, że gdyby chłop miał wcześniej okazję do konwersacji i wypowiadania się w słowie i na piśmie w takim samym stopniu jak jego adwersarze z pewnością by im dorównał.
Co do kopiowania pewnych tekstów to w pełni podzielam stanowisko SpiritiLibero.
Dziękuję z uwagę
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#75205

już wszystko jest w odpowiedzi Huna, tak więc pozostaje mi tylko poprosić o zapoznanie się z nią
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75208

Szanowny Panie. To nie jest odpowiedź, tylko wyrwane z kontekstu całości dyskusji cytowanie wypowiedzi @chłopa mających na celu wykazanie jego złej woli i takiej samej opinii o portalu. Gdyby zechciał się Pan zapoznać z moją wypowiedzią w tej sprawie z pewnością odpowiedź byłaby inna. Ale rozumiem, są rzeczy ważniejsze i istotniejsze.
W każdym razie w wolnej chwili jeśli by Pan taką dysponował sugerowałbym bliższe spojrzenie na sprawę wypowiedzi @chłopa i komentarzy do nich. Co w powiązaniu z moimi obserwacjami o których pisałem wcześniej powinno Panu przybliżyć problem na tyle by wyrobić sobie własną w tym względzie opinię.

pozdrawiam życząc owocnej pracy i mając nadzieję na następne ciekawe publikacje.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#75228

Tu akurat masz rację. Zresztą prawie zawsze masz rację. Poza tym, że pragniesz zlikwidować emerytów i rencistów w OŚWIĘCIMIU- patrz FOKUS. I nikt nic im nie zrobi...

Vote up!
0
Vote down!
0
#76079

http://niepoprawni.pl/blog/438/polska-racja-stanu-czy-zydzi-sa-naprawde-naszym-priorytetem-czyli-dyskusje-pyskowki-na-np#comment-84463

Vote up!
0
Vote down!
0
#75266

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Hun opiera Budynia, Budyń Huna a na to wszystko pieczątkę kładzie Kuki :))))))

To się dopiero nazywa dyskusja.

PS. Jeszcze tylko na Juranda czekam :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75271

w jedności siła! nie podskoczycie :))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#75273

Naprawdę jest mi przykro, nie wiedziałem, że jeśli napiszę, że dla mnie portal też jest ważny, tak jak dla Budynia - to będą dla Ciebie jaja...

Kilka dyskusji w życiu widziałem i jakoś po głowie nikt nie oberwał za to, że ma poglądy na pewien temat takie, jak kolega... I, że to już nie jest dyskusja... A w sumie "dyskutowałem" z Tobą, nie z nimi...

Jednocześnie przepraszam Budynia i Kukiego, że za podzielenie mojej - całościowej - opinii zostali "jajcarzami"... To takie niepoważne...

No i przepraszam Ciebie, SpiritoLibero, że pozwoliłem sobie robić z Ciebie jaja, zamiast spokojnie wymienić z Tobą poglądy... (jak byłem durnowato przekonany, że robię).
To już się nie powtórzy...

Wybacz mi, pozdrawiam.
Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#75274

Nie HUNsteryzuj, Hunie :-))
Kuki podszedł do tego z szelmowskim uśmiechem - nie lepiej tak? ;)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75278

j.w.
_____________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#75334

Budyń aż przykro czytać słowa wypowiedziane przez człowieka mianującego się inteligentem.Po przeczytaniu tego co piszesz podtrzymuję moje słowa i kieruje je osobiście do ciebie-jesteś pseudointeligentem brojlerowskim.Kto cie wychodował tego nie wiem.
ad - Posługuje się taką polszczyzną jaką potrafię.Tak mi sie w życiu ulożyło że język tzw pisany nie byl mi potrzebny.A jak wiemy organ nie urzywany zanika.Człowiek stojąc w miejscu,cofa sie.Chyba łopatologi na ten temat nie muszę ci wykładać.Tak po prostu jest.Dlaczego zacząłem pisac na stare lata to chyba inny temat.Piszę jak piszę.Dla mnie jest ciekawa sama treść,problem .I tutaj miałem nadzieje na merytoryczna dyskusję.Mogę powiedziec że się nie zawiodłem.Mozesz wejść na mój blog przeczytać od pierwszego do ostatniego Artykulu które podałem a było ich chyba siedem.Trafiłem na wspanialych ludzi i prowadzilimy dyskusję.Piękną,normalną,rzeczową dyskusję.Proszę aby to WSZYSCY PAŃSTWO SPRAWDZILI.Jednak do czasu,do czasu podania przezemnie art.pod tytułem Pejsaci żydzi przy okrągłym stole.I co sie stało.Ktoś zaczął krecią robotę.Kto można sprawdzić.Ale potrzebne były wieksze przygotowania.Musiał zebrac sie sanhedryn i ustalic plan napasci na chlopa ze wsi.I ustalili i wykonuja do dzisiaj.Dlaczego pisze sanhedryn- bo normalny człowiek na słowo żyd tak nie reaguje.Właśnie od rana czytam to wszystko od początku.Jak bym trafił na początek akcji.Oto część wypowiedzi Wilka pod koniec art,Pejsaci....z godziny )02:11 ......Ale wkrótce wszystko się wyjaśni, pare osób będzie musiało podjąc trudne decyzje. I podjęli.
Po następnym moim art.Spowiedz prawego żyda,Pejsaci....Nr 2 Wyjasnienie i w między czasie ten atak wystrzelony przez wyznaczonego Juranda.Zaczynają się dziać rzeczy straszne , jak by dosłownie watacha Wilków atakuje mnie z karzdej strony i chamsko gryzie.Gryziony jak jeszcze zyje ma to do siebie że się broni.Niech PAŃSTWO TO SPRAWDZĄ SAMI - to nie do was wilki.Nawet mój pierwszy wpis pod tym elaboratem Juranda,wyczułem ze to nie ten człowiek.I piszę mu , Jurand ktoś cię wpuścil w maliny za czekoladke,nie bierz tej czekoladki.PROSZĘ SPRAWDZIĆ.Tu chodzi o słowo żyd , czy o "zasługi" tych żydów przy okrągłym stole.Dlaczego to WAS panowie zabolało,nie wiem. Mam prawo się domyślać i to robię i wiem co wiem.
2] Zajmuje sie kopiowaniem cudzych słów-no to to już kompletny idiota tylko może wymysleć.Przedstawiam zawsze autorów i pochodzenie.Chyba że nie mam w notatkach tego zapisanego.To chyba postąpiłem po męsku.Szukałem dwa dni aby odszukać te uchwalone juz ataki .Znalazłem,podałem,napisałem-Pejsaci....nr2 Wyjasnienie.Ale oczywiscie to nie uspokoiło tej watachy tylko rozśierdziło.Bo co innego chłopa ze wsi szarpac po kawałku w stadzie na drobne a co innego DR który napisał ten art. i książkę wydana przez instytut Wałęsy.

Musisz jeszcze jedna narade Budyn powolac jak chcesz zostać człowiekiem,mnie mozesz wyrzucic smrud pozodtanie po tym coście mnie zrobili.Jak myślisz Wilku kto takie rzeczy moze zrobić człowiekowi.Ty szukasz odpowiedzi skąd chłop wie.Jeszcze raz ci podpowiadam,pewnych rzeczy POLACY NIE ROBIĄ.Tylko tego się nie nauczysz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75279

jakbym Wałęsę czytał...

Vote up!
0
Vote down!
0
#75282

I nic więcej napisać nie potrafisz , czy zabrakło wytycznych

Vote up!
0
Vote down!
0
#75290

takim jednym Żydzie (bodajże z NY), który sam malował antysemickie napisy na murach, bo chciał wykazać, że w mieście antysemityzm, i go złapali na gorącym uczynku? Chłop ze wsi Żydem na pewno nie jest. To pewnie prowokator od czerwonych, który pragnie skompromitować portal.

Wysłali tu wsze, a potem w mediach napiszą, że portal "nawołuje do nienawiści" i wskażą wpisy chłopa ze wsi (może z WSI?)!!!

Dla mnie to oczywiste. W tych sprawach głos powinni zabierać ludzie wykształceni i znający się na rzeczy. Taki np. ks. prof. Chrostowski (o ile dobrze nazwisko pamiętam). Reszta to potencjalni prowokatorzy, ze wskazaniem na to, że są prowokatorami.

A w ogóle to gdy czytam takich buraków, bez względu czy to prowokatorzy czy nie, to wstyd mi przed B. Wildsteinem, którego te szuje również szkalują za to, że jest Żydem, nie widząc tego co robi. Precz z tą hołotą. Swołocz i prowokatorów out.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75297

pisał o niej m.in. W. Łysiak - złapana, tłumaczyła się, iż chciała zwrócić uwagę na problem antysemityzmu na świecie... :)

 

Ps. mocny zarzut... chłopie, odpowiesz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#75302

mam wrażenie, że mówicie o dwóch różnych przypadkach, jednym ze Stanów, drugim z Niemiec lub Francji

Vote up!
0
Vote down!
0
#75304

To samo na całym świecie.Często na te tematy pisze-podaje bibula.Możesz znaleść w archiwum..Co mam powiedziec przyjacielu.Napewno to co zwsze ja osobiście robię,tak zle zostałem wychowany na czasy Orwella - prawdę. A prawda nie Owellowska czy tego pętaka jest taka.Zapraszam Cie osobiście do mnie do domu na wieś.Mego meila podawałem.Jeśli nie masz to podam jeszcze raz.Jaki agent podaje meila w sieci.Wiesz że myslenie wielu osobom wypłukano,on nawet takiej prostej sprawy nie rozumie,ale jak pięknie pisze.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75307

a ja mogę nawet pokazać. jaki zakonspirowany Żyd pokazuje?

Vote up!
0
Vote down!
0
#75558

Nie wiem dlaczego ,bo cię nie czytam.Jednak gdzies trafiłem na ciebie jak ryczałeś jak bachor,ale się nie wtrącałem.Zobacz kto tutaj jest hołotą.Powinieneś zrozumieć- wydaje mi się że takich grafomanów WSI nie trzyma.Ale ty jestes inteligent ty wiesz z racji indeksu.Też ci zyczę tego samego

Vote up!
0
Vote down!
0
#75305

Po koleji.Przykład ciekawy ,tylko co to ma wspólnego ze mną.No widocznie było ci to potrzebne do stwierdzenia że nie jestem żydem.Mętna to droga.Poszukaj mój wpis który nawołuje do nie nawiści do kogo tam ci pasuje - wskaż [tutaj cos pomyslałem o tobie,ale to sie nie nadaje do napisania].A WSI już ci pisałem-ty myślisz że tam durnie siedzą tacy ...... Mam rozumiec że dla ciebie dr. Andrzej Reymann to kto .Nie wiem co ty jesz, ale zmien dietę.Możesz się przydać już nie dlugo,masz szansę zostac selekcjonerem,na chłopów,na kobiety,na dzieci,na zdrowych,na chorych.Jeszcze blachę dostaniesz.A co chyba nie dziwne w twoim przypadku mnie nienawiść wciskasz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75310

Bardzo nieładnie. Zastanów się co piszesz, bo jeśli piszesz świadomie i celowo, to dołączasz do szkalowania Polaków!
Nikt nikomu nie czynił automatycznie zarzutu z tytułu bycia Żydem (czy żydem). I było to już wyjaśniane w komentarzach! Bo okazało się że nie wszyscy rozumieją co czytają w cytowanych przez Chłopa ze Wsi tekstach. Albo zamiast czytać ze zrozumieniem, słuchają głosów we własnej głowie, mówiących Wyborczą.

Które to "szuje szkalują Wildsteina za to, że jest Żydem"? Pokaż palcem. A jeśli nie jesteś w stanie, to zastanów się kto tu kogo szkaluje. I postąp według tego, co Ci dobry smak i wychowanie podpowie.

Pozdrawiam zastanawiająco.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75347

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

A mnie jak zaszeregujesz?
Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75513

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Słyszałeś może kto daje licencje na pisanie o Żydach?
I jaki poziom wykształcenia jest wymagany?
Będę wdzięczny za informacje :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#76785

Oni już decyzje podejma.A ja, jaka szkoda ,jestem dla nich tylko kupą gnoju.Jak widzisz normalne rozmowy prowadzone przezemnie z internautami ich nie interesują.Musze powiedziec uczciwie ,szkoda ze Budyn to jeden a "szefów" i to on jak widzisz wylewa nie mnie te pomyje.A i decyzja jest w jego między innymi rekach.Oczywiście nie spodziewam się niczego dobrego.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75301

ty Chłop ze wsi jesteś, ubek czy płaczka żydowska?

Vote up!
0
Vote down!
0
#75556

Od kiedy fatalna polszczyzna jest powodem banowania blogera?

Od kiedy nie kopiowanie, a CYTOWANIE cudzych tekstów jest powodem banowania blogera? Zwlaszcza, jeśli pozostali blogerzy podnoszą ryk, by podać im żródla?

Od kiedy zmasowany atak na autora tekstów jest cacy, a jego obrona jest be? W telewizji od dawna, od kiedy pojawili się Kaczyńscy, a od kiedy tutaj?

Vote up!
0
Vote down!
0
#75428

Odebranie rangi blogera, to nie to samo co banowanie, więc nie wprowadzaj w błąd Czytelników!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#75433

Vote up!
0
Vote down!
0
#75438

Nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd, wszyscy wiedza, o co chodzi. Brak możliwości pisania na blogu to wg mnie ban, jeśli nie całkowity, to przynajmniej częściowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75441

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"Odebranie rangi blogera, to nie to samo co banowanie, więc nie wprowadzaj w błąd Czytelników!"

No comments...

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75514

"Ban (ang. zakaz lub to ban - zakazywać) – termin stosowany w informatyce do określenia czynności zablokowania dostępu danego użytkownika do wysokopoziomowej usługi internetowej, na przykład komunikatora czy forum dyskusyjnego."

Odebranie rangi blogera to nie to samo co ban!!! Nie rozmieszam, a Ty się nie kompromituj!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#75525

to są fakty, a nie powody banowania.
"Kaczyńscy" to my, a nie oni

Vote up!
0
Vote down!
0
#75564

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Dziwi mnie w sumie wolta Juranda...
O jednej rzeczy w sumie zapomniałem napisać ale to może dlatego, że mój wpis nie miał być repliką jego notki.

Cytuję:

"Chłopie, dobra robota! Tak trzymać!
Jako antysemita z dziada pradziada. Przeczyaj mój wpis "Alleluja! Jestem antysemitą!, a będziesz wiedział, że piszę to bardzo poważnie, uważam, że odwaliłeś kawał dobrej roboty! Naszym obowiązkiem jest pokazywanie co i kto, praktycznie kończy nasz KRAJ i nasz NARÓD. Nie należy się tego bać, ani owijać w bawełę. Czas najwyższy powstać z kolan, podnieść głowę, i głośno krzyknąć:
JESTEM POLAKIEM. MOJA OJCZYZNA TO POLSKA!!!
I WARA WSZYSTKIM TYM CO PODNOSZĄ RĘKĘ NA MNIE, MOJĄ RODZINĘ I MÓJ KRAJ!!!
A wszyscy ci, którym to się nie podoba, którzy uważają, że są prześladowani, którym tak bardzo źle w mojej Ojczyźnie, Polsce, którzy nie uważają Polski za swój kraj. Nikt was w Polsce nie zatrzymuje. Droga wolna!."

Jak to się ma do jego ostatniej notki?
Jurandzie, może mi to łaskawie wyjaśnisz?

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75211

Witaj Spirito ...

Jeśli możesz dołącz link do tej ostatniej wklejki pochodzącej od Juranda ..

Nawiązując do noty głównej uważam że przedstawiłeś dość dokładnie wszelkie za bądź przeciw sytuacji jaką wszyscy obserwujemy od kilku dni z rzędu.

Przyznam się też że wykonałeś dodatkowo inną jeszcze a dość pożyteczną czynność a mianowicie pobudziłeś wszelkie złe duchy jakie w niektórych z nas siedzą i uzewnętrzniają się jedynie w "podbramkowych" sytuacjach .

Pewnych opinii mogłem się spodziewać zaś co do innych "wystąpień" to ...jestem o kolejne doświadczenie bogatszy ..

Przyznaję że zwłaszcza ta ostatnia Twoja wklejka (autorstwa Juranda)która to jest zapewne bardzo dawnym komentarzem , wprowadziła jakby chaos w mój dotychczasowy odbiór intencji owego blogera.

re.Budyn78
Chciałbym na koniec odnieść się do wpisu kol. Budynia pod adresem blogera "Chłopa ze wsi", pod kątem jego formy komunikowania się ( jak mniemam chodziło też o zarzut zbytniej prostoty językowej -> tak to odebrałem ) , uważam zatem że owa uwaga jest co najmniej nie na miejscu , rzekłbym że i autora tej notki widać poniosły nie tylko emocje , wygląda mi to raczej na wybujałe ego..

Co więcej , "Budyń" , przyrównując ( moim zdaniem nie zasłużenie ) notatki "Chłopa.." do bełkotu Wałęsy - wystawił ale sobie samemu cenzurkę.

Szan. kol. Budyniu że zapytam czy ty naprawdę w to wierzysz czy to był raczej chwilowy "kryzys" formy ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#75308

To jego wpis na moim blogu,już nie pamiętam pod którym tematem.A wiesz że ja napisałem 7 tekstów jako bloger.Tak jak pisałem u Juranda pod tym podłym jego artykułem,ze został wpuszczony w maliny , oczywiscie za zgodą.Rozgryzłem to natychmiast.Człowiek nie zmienia sie z dnia na dzień o 180 stopni.Dzisiaj jestem zdenerwowany.Co zrobic człowiek osaczony nie słusznie to tragedia.To nic przezyje i to.Opisuję to pod tekstem podłym Budynia.Który jak widzisz nie ma nic do powiedzenia.Po co mnie chłopu kogoś określać kim on jest,jak oni sami siebie określają.Dla nich żyd to coś strasznego, a ja za komuny do żyda jako fryzjera chodziłem się strzyc i pohandlować,czym to nie istotne.Wiadomo zresztą czy można z zydami handlować jak nic nie ma. Ale to na marginesie.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75322

ty napisałeś siedem tekstów? chyba skopiowałeś tzn. zacytowałeś? fyi - imho większość użytkowników zna te teksty.

pewnie za komuny fryzjer się z tobą nie rozliczył. a strach było się upominać - bo to Żyd i prywaciarz. :))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#75557

racz łaskawie przeczytać, co wypisuje tu chłop ze wsi, a potem mi pisz o "spadku formy".

Vote up!
0
Vote down!
0
#75326

W dalszym ciągu nie widzę niczego co mogłoby dorównać .."poezji" imć "Wałęsy" ...

Stąd w dalszym ciągu uważam że w tym przypadku pojechałeś co nieco "po bandzie"..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#75332

a mi się wydaje, że jestem wręcz wzorcem wyważenia ;) ten fragment np:

"Musisz jeszcze jedna narade Budyn powolac jak chcesz zostać człowiekiem,mnie mozesz wyrzucic smrud pozodtanie po tym coście mnie zrobili.Jak myślisz Wilku kto takie rzeczy moze zrobić człowiekowi.Ty szukasz odpowiedzi skąd chłop wie.Jeszcze raz ci podpowiadam,pewnych rzeczy POLACY NIE ROBIĄ.Tylko tego się nie nauczysz."

wybacz, ale dla mnie od agresywnego bełkotu Bolka się nie różni niczym. Że nie wspomnę o komunikacie "Pewnych rzeczy Polacy nie robią - tylko tego się nauczysz" czyli "Nie jesteś Polakiem". Akurat o tym, czy jestem Polakiem, czy nie, to naprawdę nie ten dziwny użytkownik będzie decydował.

W zaistniałej sytuacji i po słowach i określeniach, które padły pod adresem redakcji i redaktorów nie widzę ani możliwości kompromisu, ani jego potrzeby.Jeśli ktoś uważa portal niepoprawni za byt sterowany przez żydowską agenturę, zaś jego administrację za sanhedryn, nie jest to dla niego odpowiednie miejsce.

Nie mam nic do dodania, pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75335

Ciekawe czy chłop będzie wymagał "świadectwa chrztu" jako "lojalki" do pisania na portalu.
Gdy zakładaliśmy ten portal to nigdy nie przyszło nam do głowy, że głównym tematem dyskusji będą "żydzi".
Powtarzam jeszcze raz, w Polsce dzieje się coraz gorzej, a portal służy konsolidacji środowiska prawicowego (skoro partie polityczne tego nie chcą, albo nie potrafią).
W tej chwili mam poczucia buksowania w miejscu, a te dyskusje o niczym tylko pogłębiają poczucie niemożności.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#75337

"portal służy konsolidacji środowiska prawicowego"?

Hm?.. To prawda? Jest takie ograniczenie? Nie wiedziałem, mogłem nie zauważyć. A to się porobiło...

Pozdrawiam wylewnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75352

A ja myślalam, że to portal politycznie niepoprawnych...
jedno z niewielu miejsc, gdzie nie ma cenzury... cóż...

A propos, konsolidacja idzie jak po grudzie - jeśli o mnie chodzi, zakladanie tabu na jakiekolwiek tematy dziala jak odstraszacz.

Niestety, tolerowanie wyzwisk ze strony jednych osób, a nawet dolączanie się do ataku przez adminaów przy jednoczesnym piętnowaniu innych blogerów za podobne "przestępstwa" potwierdza, że tabu istnieje.

Niepoprawność kontrolowana... bardzo, ale to bardzo mi z tego powodu smutno.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75437

ta, wyzwisk. Tylko nas wolno wyzywać od żydowskich agentów, wtedy wszystko jest ok.

Otóż mi też jest smutno, bo właśnie obrzucacie nas gównem za dwa lata naszej pracy. Jak się okazuje kompletnie nikomu niepotrzebnej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75443

Musisz wiedziec gdzie jesteś.Pamietaj o tym zawsze.To niepoprawni to tylko przykrywka-co potwierdzaja Administratorzy.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75444

hm... bardzo ciekawa definicja cenzury. Przychodzi do nas człowiek i oznajmia wszem i wobec, ze jesteśmy żydowską agenturą, a gdy zwracamy mu uwagę, ze nie życzymy sobie takich wpisów okazuje się, że jesteśmy cenzorami. Co więcej - że zdanie to podziela spora część użytkowników. To jak to jest, PP, myślałaś, ze to portal politycznie niepoprawnych, czy, jak chłop ze wsi, uważałaś nas za żydowską agenturę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#75447

Szanowny Budyniu78, obawiam się że umknął Ci początek tej historii. Chłop ze Wsi wstawił materiały do dyskusji, po czym do dyskusji nie mogło dojść, bo banda trolli grupa użytkowników obskoczyła go wyzywając od "żydożerców", sugerując antysemityzm i inne brzydkie przypadłości, kompletnie ignorując wyjaśnienia.

Dalej już poszło "z górki".

Wydawało mi się, że ten portal może być rodzajem uniwersytetu, gdzie nie ma tematów tabu.

Pozdrawiam nieprawdopodobnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75452

żaden początek dyskusji nie usprawiedliwia tego, co stało się potem. Wybacz, ale ja kompletnie nie rozumiem, jaki jest sens przebywania w miejscu, w którym obecność jest całkowicie dobrowolna, jeżeli równocześnie uważa się twórców tego miejsca za agenturę. Chyba, ze ma się na celu destabilizację tego miejsca, bo w takim kierunku to idzie.

Nie zauważyłem, żeby były tu jakieś tematy tabu, jak dotąd wiele osób pisało tu o Żydach, część uznawała to za ciekawe, część - za niepotrzebne, jednak nigdy dotąd nie prowadziło to do awantur, czy tym bardziej - do takiego nagromadzenia oskarżeń wobec portalu jako takiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75456

Coraz więcej ludzi komentuje na tym portalu, będzie coraz więcej nacisków na administrację tego portalu z różnych stron barykady, będzie również coraz więcej prób destabilizacji tego miejsca. Do tego trzeba się przygotować i pogodzić się z taką sytuacją. Trzeba będzie również jasno się określić politycznie, światopoglądowo i etnicznie albo po prostu pewne sprawy z premedytacją trzeba będzie przemilczać. I tyle, Ameryki chyba nie odkryłem, myślę sobie, że to dopiero początek hartowania Waszego charakteru, wszelkie teorie, poglądy, wiara, zasady i wytrzymałość sprawdzają się dopiero podczas prawdziwej walki.

To jest cena wolności i suwerenności...

Vote up!
0
Vote down!
0
#75461

cały portal niepoprawni wziął się z bardzo podobnej sytuacji, więc to dla nas nie jest nic nowego :)

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75468

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Przestań Waść p...ić bo się tylko pogrążasz...

Mimo wszystko pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75519

[quote=Mufti Turbanator]Szanowny Budyniu78, obawiam się że umknął Ci początek tej historii.[/quote]

widocznie mnie też umknął, bo nie śledzę "żydowskich" wątków z lamusa.

i nagle... zostałem nazwany przez jakiegoś chama zakonspirowanym Żydem. a to ci heca

pozdrawiam, ze stoickim spokojem

Vote up!
0
Vote down!
0
#75574

MUFTI- aż boję się zaprzeczyć. Masz przecież turan w kolorze... No "niezielonym". BUDYŃ- następny SALON?
Nic CHŁOPINA nie napisał złego na co zwrócił uwagę MUFTI.
To tak jak z artykułem:

http://niepoprawni.pl/blog/134/jesli-w-wawce-bezrobocie-wzrosnie-do-30

gdzie WRED też chyba jak ...
czegoś się nawdychał...
Kolo o powiatach, a WRED żeby mordować emerytów. Aż mnie trzęsie do tej pory.
I w tym przypadku MUFTI ma rację.
Ale co tam - piszmy konstytucję, wybierajmy patronów, puszczajmy sobie bączki w noski i cieszmy się z nich.
MUFTI- dobrze napisałeś!

Vote up!
0
Vote down!
0
#76074

No i widzisz - takiej dyskusji to ja nie lubię.
Co ma oznaczać Twoje ostatnie zdanie? Bo nie za bardzo wiem, gdzie je przypiąć? Pisząc zupełnie szczerze, myślę, że jest grubo poniżej Twoich możliwości.

Jestem na NP od kilku miesięcy, niejednokrotnie pochlebnie wypowiadałam się o Waszej (Adminów) pracy i o stronce jako takiej. Często piszę, co mi się podoba, a co nie, taką mam naturę - a to, co dzieje się tu od kilku dni zdecydowanie mi się nie podoba.

Powyżej dałam upust mojemu rozczarowaniu, co w swoim wycofanym przed chwilą komentarzu okresliłes jako "obrzucanie Was gównem", czego - przyznaję - nie rozumiem. Przypuszczam, że "uważanie Was za żydowską agenturę" jest tego złagodzoną wersją... czy jednak rzeczywiście złgodzoną? Nie wydaje mi się, bym jakimkolwiek wpisem dała powód do takich supozycji. Istnienie tabu nie mówi nic o tym, kto je wprowadza - przyczyn może być wiele.

Co do cenzury: nie podoba mi się obrzucanie oponentów jakimikolwiek wyzwiskami, sama radzę sobie bez tego, jednak chciałabym zauważyć, że nie podoba mi się zarówno nazywanie kogoś "żydowskim agentem", jak i, np. "głupim ubekiem", co zresztą napisałam Wam już wczoraj. Wygląda jednak na to, że tylko to pierwsze wyzwisko grozi banem (czy częściowym banem, co by mnie tu Wilk nie zwymyślał).

I, na koniec - te ostatnie 2 lata nie zostaly zmarnowane - zrobiliście cos wyjątkowego. Tym bardziej szkoda, by to poszlo na marne... jak widzisz, "sprawa" chlopa wzbudza wiele kontrowersji... nikt nie wstawial się za lemingami, które tu się czasem pojawialy czy za jakimiś madralińskimi z przypadku. Wierzę... jak widać, nie tylko ja, że chlop chce nam przekazać swoją prawdę... i że leży mu na sercu dobro Polski. Jeśli takich ludzie będziecie banować (choćby częściowo), to będzie to ze szkodą dla NP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75462

po pierwsze - staram się, w zasadzie od rana się nie zajmuję niczym innym, wyjaśnić motywy naszego zachowania. Jako portal jesteśmy narażeni na różnego typu dziwne sytuacje i niestety - a jesteśmy w tym wyjątkowo zgodni (my w sensie redakcji), ze tym razem mamy do czynienia ze złą wolą właśnie.
Cóż bowiem z tego, że - zakładając na chwilę jakąś dobrą wolę - chłop ze wsi pisze coś, co uważa za prawdę, jeżeli pisze to w taki sposób, by równocześnie skłócić czytelników i nastawić jednym przeciwko drugim? I świetnie mu się to udaje. A jakoś tak się składa, że próbuje stworzyć podział patriotyczni czytelnicy przeciwko opanowanej przez Żydów ("Niepoprawni to tylko przykrywka") redakcji. Nie widzę żadnej wartości, w imię jakiej mięlibyśmy to tolerować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75475

Na moje oko wpisy chlopa sa neutralne... wojna rozpętuje się pod nimi.

Ja też bym się wkurzyla, gdyby po raz setny ktoś się do mnie "dowalal" - jeśli jego CZY JĄ moje teksty drażnią, może je przeciez omijać... tyle, że moje wpisy nie są tak emocjonujące, a i wolę w pisaniu zimną stalą raczej, niż kublem gorącej wody potraktowac natarczywca.

Myslę, że chlop poczul sie zaszczuty - tyle mówi mi jego reakcja. Co do wartości jego wpisów - dla mnie jest bezsprzeczna - mam na myśli wartość edukacyjną. Cytowane przez niego teksty sa często bardzo ciekawe...

Oczywiście to Wasza decyzja... ja tylko moge zglosić veto... czasem fajnie byloby byc prezydentem... :(

Dobrej nocy

Vote up!
0
Vote down!
0
#75484

to ja poczułem się zaszczuty przez jakiegoś głupiego ubeka

Vote up!
0
Vote down!
0
#75573

SUPER! Dzięki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76076

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

ale to co teraz przeczytałem jest nie do przyjęcia.
Po kolei:

"Cóż bowiem z tego, że - zakładając na chwilę jakąś dobrą wolę - chłop ze wsi pisze coś, co uważa za prawdę, jeżeli pisze to w taki sposób, by równocześnie skłócić czytelników i nastawić jednym przeciwko drugim?"

za przeproszeniem, p.... głupoty. Udowodnij na cytatach, że wpisy chłopa nakłaniały di "skłócenia czytelników".
Poważnie, czekam na wyjaśnienia.

"A jakoś tak się składa, że próbuje stworzyć podział patriotyczni czytelnicy przeciwko opanowanej przez Żydów ("Niepoprawni to tylko przykrywka") redakcji."

Ty przed napisaniem tego zastanowiłeś się?
Nieustannie czekam na wyjaśnienia.

Wszystko mogę tolerować ale nie jak ktoś obraża inteligencję przeciętnego człowieka.

Tym razem bez pozdrowień.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75522

Insynuacje, pomówienia, szantaż emocjonalny, itede, itepe...
Jeżeli chcesz konkretów, to musisz poczekać, bo dużo tego jest (było), a już dawno powinienem spać, ale jakoś nie mogę.
Choć z drugiej strony, to jest tak oczywiste, że się Tobie dziwię! Zauważ jedną, ale najważniejszą moim zdaniem rzecz:
nigdy (podkreślam: nigdy!!!) ani słowem nie napisałem, że to co pisze Chłop, fakty jakie podaje to nieprawda! Nigdy!!! Ani słowem!!! A za zwrócenie uwagi na język zostałem nazwany Żydem, redkacja sanhedrynem, żydowską agenturą, zresztą wiesz. Zastanów się! I znów: Chłop siedzi przed monitorem i boki zrywa...
Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#75529

Sorry, ale to Ty p... głupoty, a nie Budyń. Patrząc na efekty działalności Chłopa, muszę stwierdzić, że facet przyszedł z ewidentną intencją rozwalenia portalu. Nastrajanie użytkowników przeciw administracji ("musisz wiedzieć, gdzie jesteś... niepoprawni to tylko przykrywka" itd), insynuacje, kłamstwa, pomówienia, uporczywe ignorowanie kontrargumentów połączone z personalnymi atakami na innych użytkowników... Cały arsenał prowokacji.
Przejrzyj na chłodno wszystkie "polemiki" w wykonaniu Chłopa i nie mów że tego nie dostrzegasz, bo zwątpię w Twoją inteligencję...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#75534

Takie akcje mają baaardzo długą brodę i niestety często się udają. W Polsce to zresztą normalka - temat gorący, więc łatwo ludzi na siebie napuszczać. Na Niepoprawnych, za mojej kadencji, tego typu "afera" nosi numer dwa...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#75537

FACET PRZYSZEDŁ Z EWIDENTNA INTENCJĄ ROZWALENIA PORTALU- ej no. Bez przesady. Sam jesteś EWIDENCJA. Qrwa że też ja nie znam takich wyzwisk...
Chyba GG troszkę przesadzasz. Po pierwsze (primo) facet tym textem nikogo nie obraził, nie naubliżał, nie okłamał... To wpisy pod jego textem czasami wydają sie dziwne, ale zawsze w granicach normy.
A jak ktoś uważa, że nazwanie kogoś "ŻYDEM" jest obraźliwe to mnie to dziwi. Jak mnie ktoś by wyzwał od "KATOLIKÓW" to ... no właśnie ...
SPIRITO- dzięki za koment nad CHŁOPEM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76077

"Musisz wiedziec gdzie jesteś.Pamietaj o tym zawsze.To niepoprawni to tylko przykrywka-co potwierdzaja Administratorzy.Pozdrawiam"

No to masz swoją odpowiedź! Według Chłopa jesteśmy żydowską agenturą. A według Ciebie? Mi też jest smutno. Zauważ jednak, że dalej możesz czytać komentarze Chłopa. To redakcja decyduje o nadaniu rangi blogera i redakcja ma prawo te decyzję zmienić! Koniec kropka. Jeżeli ktoś chce prowadzić bloga, to nie musi tego robić na NP. Polecam darmowy hosting, można założyć własnego bloga...

I zapeniam Cię, że nie jestem Żydem, tylko Polakiem. Temat uważam za zamknięty...

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Vote up!
0
Vote down!
0
#75455

Wilku, tak jak ktoś wyżej napisał, doszło do zmasowanego ataku na chłopa, a później poszło już z górki... z obu stron.

Przestańcie mnie już pytać o tę agenturę, bo zaraz świra dostanę!

Z moja paranoją wszystkich podejrzewam o przynalezność do jakiejś agentury, ale nie widzę powodu, dla którego miałabym, się ograniczać do agentury zydowskiej: mało jest Rusków, Niemców czy Amerykańców? ;p

Takie wytłumaczenie rozumiem: "redakcja decyduje o nadaniu rangi blogera i redakcja ma prawo te decyzję zmienić! Koniec kropka." Szczerze i dosadnie. Ja jednak korzystam z mojego prawa do bycia wobec danej decyzji w opozycji...
Prawo do wypowiedzi to dla mnie rzecz święta, dlatego ten CZĘŚCIOWY ban tak mną wstrząsnąl...

Rany Julek... wierzę, ze jesteś Polakiem! Chociaz do przyzwoitych Żydów też nic nie mam!...

Chlop zresztą też nie, przecież nawet ich cytuje! :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#75474

Nudno mi... A czy będąc Polakiem nie można być ŻYDEM?
Jeżeli nie to chyba można być chociaż ŻYDKIEM. A jak nie to chociaż bardzo malutkim mormonkiem.... proszę...

Vote up!
0
Vote down!
0
#76078

Zależy pewnie, jak określimy Polaka i Żyda. Jeśli Polak to ten, któremu najbardziej zalezy na interesie Polski/ Polaków, a Żyd to ten, któremu najbardziej zalezy na interesie Żydów/ Izraela, to chyba nie mozna... tyle w kwestii idei.

Ale, jeśli Ci zależy ;), możemy przyjąć opcję taką, że Żyd to po prostu wyznawca judaizmu... który oczywiście może być obywatelem Polski.
Inna sprawa, że Żyd wcale nie musi być wyznawcą jakiejkolwiek religii - może byc Żydem tylko z pochodzenia.

Swoją droga, chyba żaden naród nie jest tak trudno definiowalny?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76102

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"I zapeniam Cię, że nie jestem Żydem"

A co ty masz wilku za problem? Już enty raz to podkreślasz.
Czy bycie Żydem jest czymś gorszym od bycia Polakiem, że tak to podkreślasz ?
Moje dzieci są Żydami. I też Cię pozdrawiają.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75524

Ja mam tylko problem, gdy ktoś kłamie! To też wiele razy podkreślałem!!!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#75526

I jeszcze jedno: w tekście przypominasz naszą dyskusję, w której się znacznie różniliśmy, ale jakoś mnie nie nazwałeś Żydem, mimo, że się z Tobą nie zgadzałem! I o to chodzi... A Chłop siedzi przed monitorem i boki zrywa!
Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#75527

a kto zaczął wyzywać? nie jestem kaczką i wiem, że to nie deszcz

Vote up!
0
Vote down!
0
#75567

Miałeś taki fajny zwyczaj, że dawałeś ostrzeżenia - a tu zamiast ostrzeżenia - "wypierdalaj stąd, ubeku jebany".

(ufam, że wiernie przytoczyłam cytat)

Mimo, że chłop, z tego co wiem, nie zaatakował Cię osobiście. Rzucił gorzkie oskarżenia w strone redakcji, nie wiedząc nawet dobrze, którzy z blogerów ją tworzą.

Myślę, że w pewnym momencie chłop opacznie zrozumiał intencje wilka... co zapewne było wynikiem poprzednich doświadczeń... jak wiemy, obaj panowie od jakiegoś już czasu nie pozostają sobie dłużni w ostrych komentarzach.
A wilk (z tego co pamiętam), przedstawił się jako członek redakcji właśnie...

Mogłeś przecież wtedy po prostu stonować chłopa, zamiast zaostrzać sytuację. Wiem, ze każdemu czasem nerwy siadają, więc mogły siąść i Tobie, ale chłop (personalnie, nie jako członek nieznanej bliżej redakcji czy jakiejkolwiek innej grupy) został obskoczony ze wszystkich stron. Po raz kolejny. Jego rzeczywiście miał prawo trafić szlag...
zwłaszcza, że to nie jest człowiek, po którym takie zmasowane ataki spływają jak po kaczce, i najwyraźniej nie jest przyzwyczajony do złośliwości "yntelygentów", których często stać tylko na "walenie w bambus", a nie na rzeczową argumentację (nie pamiętam nicków, ale paru takich gagatków czy gagatek się zdarzyło).

Oczywiście, macie prawo czuć się urażeni, ale miejcie świadomosć tego, że chłop rzucił swoje nieprzemyślane oskarżenia pod wpływem masakrycznej chwili, w której był pod równoczesnym obstrzałem kilku uczestników tego forum, włącznie z Wami. Rozumiem to ja, która pisząc nigdy nie tracę zimnej krwi - więc na pewno możecie to zrozumieć i Wy!

Howgh!

Vote up!
0
Vote down!
0
#75706

źle: "wypierdalaj stąd prowokatorze, ubeku jebany :)))"

i tak właśnie postanowiłem dać mu nauczkę, że nie wolno bezpodstawnie oskarżać o knucie ludzi związanych z niepoprawnymi. dla mnie to miejsce jest ważne i nikt bezkarnie nie będzie podważał naszych czystych intencji.

mnie nerwy nie siadają, bez obaw. za małe przeszkody. zrobiłem to z premedytacją, na zimno.

kiedy chłop rzucił oskarżenia? nikt na nim wtedy nie siedział, oprócz wilka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75708

Pamiętam np. niejaka bbebcie, która przyczepila sie do chlopa jak rzep psiego ogona, byly tez inne nicki... niestety nie jestem w stanie sięgnąć w tej chwili do tekstu źrodlowego (a wlasciwie do kilku tekstów źródlowych, bo chlopa atakowanao nie w jednym, a w kilku). Czy jestes sklonny odblokować blog chlopa, abyśmy mogli kontynuować nasza dyskusję? ;-))

Vote up!
0
Vote down!
0
#75714

aha, to cała ta granda przez kogo? przez bbebcie, co nawrzucała chzw, a on redakcji. fajnie...

chzw nie został zablokowany. nie może prowadzić bloga, ale może komentować.

to jego dotychczasowe notki:
http://niepoprawni.pl/blog/1444
(jak widzisz nie zniknęły i były widoczne cały czas)

o odebraniu chzw bloga zadecydowaliśmy wspólnie w red. w następstwie jego bezpodstawnych insynuacji pod naszym adresem.

kopie/cytaty można wklejać do polecanek (a na tym właśnie polegało prowadzenie "bloga" przez chzw)

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76068

Czytywałem go. Pisze ciekawie. Nie muszę się z nim zgadzać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76073

Ależ lubisz koloryzować ;)
Nie cala granda, ale częściowo i owszem - po co "lazić za kimś" i śledzić czyjes wpisy, skoro nam one nie odpowiadają? Po co zaczynać dyskusję, jesli nie umie się rozmawiać merytorycznie? Może ktoś powinien zażyć coś na uspokojenie - nawet, jeśli to, o zgrozo, kobieta?

Nie rozumiem gościa z drogi (jakkolwiek ta akurat pani budzi moją sympatię) - to nie chlop z Muftim zaatakowali bbebcie - to ona zaatakowala chlopa niewybrednym tekstem, slużę cytatem: "To co Pan wypisuje to grafomańskie brednie!!!". To zreszta kolejny atak tej pani na chlopa.

Oczywiście - tylko chlop jest winien. Ech...

Dzięki za linka, nie widzialam przedtem wpisów w normalnym miejscu (P"rzeczytaj wszystkie wpisy").

Pozdrawiam

Ps. Jesli o mnie chodzi, możemy zakończyć te dyskusję, bo i tak do niczego raczej nie dojdziemy :(
Chyba że uważasz inaczej. Chcialabym tylko zapytać czy te częściowe bany sa bezterminowe czy też jest szansa, że chlop będzie jeszcze mógl wrzucić jakies wpisy w blogu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76108

Przyłączam się do pytania PP. Czy jest szansa, że Chłop ze Wsi jednak będzie mógł prowadzić bloga?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76120

w znaczeniu niech wytłumaczą sobie z wilkiem co chcieli powiedzieć, a nie wyszło, oczywiście podejrzeń i epitetów w stronę adminów nie należy traktować dosłownie, bo na pewno nie były prawdziwe, przeprosić się i niech chłop pisze

Vote up!
0
Vote down!
0
#76133

nie śledzimy wszystkich komentarzy, bo byśmy dokumentnie zdurnieli (a dureń ze mnie, bo tracę czas na ten portal).

chzw może dawać swoje teksty w polecankach. jeśli chodzi o czytanie, to tam pisze i czyta się tak samo jak na blogu (najlepiej po polsku).

chodzi Wam o to, żeby kopie/cytaty chzw były na SG? niestety nie jest to możliwe, bo staramy się, żeby na SG były teksty autorskie blogerów. chzw dla nas blogerem nie jest, bo został ukarany za zarzuty pod naszym adresem, a jego teksty też nie są zbyt autorskie.

a "oczywiście podejrzeń i epitetów w stronę adminów nie należy traktować dosłownie, bo nie były prawdziwe" napisał teli.

dodatkowe pytania proszę kierować do administracji przez kontakt. nie wiem czy będę tu jeszcze zaglądał.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76246

No to by było na tyle ..

w tej kwestii.

Żeby nie pozostawić niedomówień przyznam ci się do pewnej "słabości" mianowicie takiej , że jeśli ktokolwiek porównał by mnie do tak "wybitnej" postaci ..

- wyzwał bym go na walkę konną bądź pieszą ...

O kurcze zupa się przypala..
muszę znikać ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#75344

Może Ty też jesteś żydem i tylko udajesz Polaka i dlatego wkleiłeś taki obrazek z niemieckim rycerzem na koniu?
Paranoi nigdy nie za mało!
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#75350

O kurcze ..to miał być polski rycerz ..
A wszystko to z pośpiechu ..
- zupa mi się przypaliła ..

Danz .
Jeśli coś więcej wiesz o "moich" niemiecko - żydowskich przodkach będę wdzięczny za każde info ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#75355

Muszę wyskoczyć w przeszłość moim wechikułem czasu.
Do usłyszenia po powrocie z czasów średniowiecza.
Pozdrawiam
p.s.
Zdjęcia i lojalki Twoich przodków z czasów przedrozbiorowych za opłatą. Oj spieszę się do stołówki jak nie wezmę pigułek, to znowu żarcia pielęgniarze nie dadzą.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#75360

Zatem szybkiego powrotu do "równowagi" życzę ;-))))

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#75375

Znowu się spóźniłem na stołówkę!
_____________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#75378

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

http://niepoprawni.pl/blog/1444/syjonizm-zagrozeniem-dla-polski-cd

Nie musiałem za długo szukać. Mało komentuję ale dużo czytam... A jak przeczytam, to zwykle pamiętam.
Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75517

Cóż to nas może obchodzić, że pod Smoleńskiem została wymordowana patriotyczna część elity polskiej, niezależnie od poglądów politycznych. Pomijamy, że następuje galopująca wyprzedaż resztek majątku narodowego za bezcen znajomym króliczka. Nie reagujmy na to , że na Polskim Śląsku i Pomorzu zaczyna się powtórka scenariusza sudeckiego z roku 1937-38, a herr Kroll jest fuhrerem "niemców z odzysku", którzy to swego czasy zadeklarowali się jako Polacy i tylko dlatego pozostali, a teraz robią się coraz bardziej bezczelni. Co poniektórzy z nas uważają, Żydzi i ich "to i śmo" jest teraz akurat najważniejsze.

 

Czas skoncentrować się na dużo ważniejszych i poważniejszych zadaniach!!!! Żydzi nie są i nie powinni być w naszym przypadku żadnym priorytetem

Proszę popatrzeć co stało się z prawicą!!! Przecież różnice programowe, albo ich nie ma, albo są znikome! A więc co się stało? Polskie Piekło!!! Wzajemne najazdy osobiste w przeszłości, zadawnione urazy, personalne animozje. Skąd to wszystko się wzięło? Ano z dyskusji! (pyskówek)!!! Jak patrzą wyborcy na tą permanetną wojnę "na górze"? Widać to przy urnach wyborczych!!!

 

. Naprawę należy zacząć od nas samych. Obcych możemy naprawić później!

 

Kto na tym zyskuje? Ten co wpuszcza nas w maliny a późnie rechocze do rozpuku, nie zapominając przy tym wydrzeć dla siebie kawał kołdry

 

Ale po jaką cholerę ja o tym wszystkim piszę? Przecież można pyskutować o Żydach, listach, racjach itp. Można naskoczyć jeden na drugiego. Można zrobić cyrk i radochę dla innych. Prawda?

A Polska? A cóż każdego z pyskutantów obchodzi Polska. Przecież każdy musi mieć rację i tylko jego racja się liczy! A więc, panowie bracia, żryjcie się dalej, ku uciesze innych.

I wreszcie coś co według mnie jest chyba najważniejsze!

 

Dlaczego zatem  nic takiego się nie dzieje jeśli chodzi o Polskę. Część odpowiedzi można było i jest poznać na NP. Tu bowiem wielokrotnie powtarzały się opinie, że jak kto siedzi w Kanadzie, Stanach, W. Brytani, Brazylii czy gdziekolwiek indziej, to nie ma żadnego prawa odzywać się w sprawach Polski, w sprawach Ojczyzny, bo to my, Polacy w Polsce wiemy co dla nas najlepsze. Arogancja, głupota? A może komuś zależy na tym aby tak myślało społeczeństwo w kraju. Niestety w takim postawieniu sprawy przez CZĘŚĆ Narodu Polskiego zamieszkałego w kraju następuje sprzężenie zwrotne. Bo skoro wy nas macie w dupie, no to my również mamy was gdzieś!. Kto na tym traci? Odpowidź jest bardzo prosta. WSZYSCY!!

A na zakończenie

 

Drogi Libero 2

Jurand, 28 lipca, 2010 - 09:00

Co miałem do powiedzenia już powiedziałem w swoim wpisie. Na kilka wątpliwości odpowiedziałem. Nie mam najmniejszej ochoty na ciągnięcie tego w nieskończoność. JeślI masz jeszcze jakieś wątpliwości to przeczytaj raz jeszcze, jeśli dalej nie rozumiesz , przeczytaj drugi raz, nie wiem ile razy będziesz musiał czytać aby zrozumieć to co napisałem. Po hebrajsku czy w yddish nie pisałem. Nie znam tych języków, także samo chińskiego czy swahili.

Uważaj to za dalsze miganie się. WYMIGOWUJĘ SIĘ!!!  Bardzo mi przykro, że jest Ci przykro, ale w pewnym momencie trzeba powiedzieć dość i przejść do dużo ważniejszych dla mnie i dla wielu innych spraw. Chcesz się w tym grzebać? Zostawiam Ci wolną rękę. Zastanawiaj się, pisz, spoglądaj z punktu widzenia lewego, prawego, swojego, kogokolwiek. Spróbuj czy można do tego przypjąć Junga czy może Nietchego. Twoja sprawa. Pozwalam pastwić Ci sie nad tym wpisem ile czasu uważasz za słuszne. Ja skończyłem! Do zobaczenia przy następnej okazji. O ile nie będzie to cokolwiek o ŻYDACH czy z ŻYDAMI. Wiem co wiem i to mi wystarczy. Temat ten uważam za stratę czasu w tej sytuacji jaka jest teraz w Polsce. Ale jeśli ktoś uważa inaczej. Życzę powodzenia i dobrego samopoczucia. BEZE MNIE!!!

Myślę, że odpowiedziałem wystarczająco. Innej odpowiedzi nie będzie. Życzę zdrowia!

___________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#75354

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Moja uwaga dotyczyła Twojego komentarza, który zacytowałem. A Ty mi tu wklejasz jakieś michałki na potwierdzenie Twojego (w co nie wątpię) patriotyzmu.
Rzecz idzie teraz o chłopa ze wsi. Twój komentarz, który zacytowałem, znalazł się pod jego notką.
O tym chcę rozmawiać.

Więc słucham.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75528

@UBek
Kuki, 28 lipca, 2010 - 10:02
http://niepoprawni.pl/blog/1444/spowiedz-prawego...

dopóki nie odwołasz insynuacji (w wątku j.w.) pod adresem portalu niepoprawni.pl oraz osób go prowadzących, dopóty będziesz dla mnie UBEKIEM, czyli najgorszą mendą pod Słońcem.

pod nie twoimi, a tylko skopiowanymi tekstami (a to nie powinno w ogóle trafiać na SG) w żadnym miejscu nie wypowiadam się na temat Żydów. te teksty już przerabiałem i mnie nie interesują, tak jak i twoje podniecenie z odkrycia Ameryki.

jeszcze należą się nam przeprosiny, a nurniflowonola - szczególnie

odpowiedz drzewo zgłoś naruszenie cytuj

Vote up!
0
Vote down!
0
#75288

Nie wiem jak ty ale ja na pewno dałbym sobie spokój z tą "wojną" do jakiej niewątpliwie masz serce.

Tak sobie myślę że jesteś niezłym fighterem i przyznam Ci się że w realu nie byłoby źle mieć cię "w razie czego".. w jednej drużynie..

Nie wiem czy warto do tego wracać ale do rzeczy . Tak sobie myślę że wojnę wywołać to jak widać żaden problem..Pytanie brzmi czy owa wojna nam tu i teraz służy ..Warto by też zastanowić się w razie czego komu i w jakim celu ma służyć na ten przykład wywołanie w obecnej chwili zamieszek w w którymś z krajów ..?

By związać to z obecną sytuacją w naszym kraju , wygląda to dość podobnie . Mówiąc wprost przypomina mi to sytuację do której pewna część sił politycznych w tym kraju zmierza.

Oczywiście mam na myśli eskalację nastrojów społecznych , doprowadzając krok po kroku do czegoś co może wymknąć się spod kontroli..

Po co to piszę ..no właśnie .
Po co strzępię sobie "język" ?

Ano po to by wyrazić swoją obawę w tym względzie że pomimo dobrych i szlachetnych pobudek , czasem wbrew swej woli doprowadzić można sprawy do punktu z którego nie tak łatwo się cofnąć ..

Uważam również pomijając i to że same wpisy mają prawo jak najbardziej być zamieszczane na NP ,,z małą uwagą .

Mniej emocji więcej rozsądnej polemiki opartej na wyważonych a tym bardziej sprawdzonych danych źródłowych.

By już nie przeciągać owego wątku powiem tylko tyle ..Co do wszelkich "dziwnych" tematów zgoda ale z głową i w miarę możliwości unikając zbędnych emocji , zachowując tym samym formę "ad rem".

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#75325

podtrzymuję w całej rozciągłości

Vote up!
0
Vote down!
0
#75571

pisane są przez prowokatorów.

Debata żydzi czy sowieci są gorsi przypomina walenie w miednicę z krzykiem wklęsłe, kiedy przeciwnicy wołają wypukłe.

Nie ma na to odpowiedzi na żadnym poziomie wiedzy, ani rozumu, ponadto gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Proponuję nie reagować na takie dylematy, bo zarówno żydzi jak i sowieci i parę jeszcze interesantów walą się tu między sobą o Polskę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75342

Uważasz, że za mało w necie powiedziano o żydach?
W googlach jest wszystko.
To co robisz, to dla mnie prowokacja.

Może napiszesz notkę o sowietach w Polsce w kontekście Smoleńska.
O tym jak są, a ich nie widać i o tym, jak Putin udaje, że Rosja jest wolna.
Napisz coś o KGBowskiej mafii.

Tego chyba tu nie tknąłeś.

Zagrożeń dla świata jest wiele, ;banki, masoneria, chołota która dorobiła się na spekulacjach giełdowych, korporacje, sowieci, międzynarodowe służby specjalne, a to o żydach i żydach.
Zydzi są tak podzieleni, że nie warto generalizować w ich sprawie.
Jak ktoś ma tylko zydowską obsesję, zaczyna mi pachnieć sowiecką agenturą, albo żydem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75348

A może z innej beczki, niech Spirit i chłop udowodnią nam, że nie są żydami.
Może od tego zaczniemy.:)
Pozdrawiam;)
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#75353

A to czyni dla Ciebie jakąś różnicę? Ciekawe, dlaczego... Bardzo ciekawe. Czy to aby nie jest antysemityzm? Albo semityzm? Bo coś musi chyba być, nie? Inaczej byś nie pisał?

Żeby nie było, żem taki ponurak, to też dopiszę emotikony ":)" i ";)". Bo przecież sobie żartujemy, nie? Takie tam pogaduchy. Cha cha, hi hi. Luz, siemanko, narka. I w ogóle. Kto by tam to traktował poważnie.
:)
;)

Pozdrawiam kontrowersyjnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75356

Jeśli zaczniemy tropienie "żydów", to powinniśmy zacząć od siebie samych. Więc tak: po pierwsze będzie wymagana kserokopia chrztu, opinia proboszcza i świadectwa "prawdziwych Polaków".
Jak paranoja to na całego. Niech się z nas wszyscy śmieją.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#75359

Ale że gdzie się będą z nas śmiać? Na Czerskiej?..
I właściwie czemu się tak zawziąłeś tropić Żydów? Nie boisz się tak otwarcie o tym pisać?
Pozdrawiam absurdalnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75362

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Ja jestem Polakiem, moja żona jest Żydówką a dzieci w konsekwencji też są Żydami.
Czy taka odpowiedź Ci wystarczy?

Może by tak przestać traktować bycie Żydem jako skazę czy ułomność?
Ja widzę, że to Wy macie z tym problem.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75627

Niestety lata politpoprawnego prostowania zwojów dają rezultaty.

I weź takiemu udowodnij, że białe jest białe i nie jesteś wielbłądem.

Pozdrawiam zdroworozsądkowo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75628

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Masz rację, to tak jak gadanie ze ślepym o kolorach.
Zadałem poważne pytanie Jurandowi. Poparłem cytatem. I co?
Jego nie "obchodzą" opinie takich jak ja czy Ty.
To z kim tu gadać?
Ja dziś w nocy napisałem krótka notkę na pożegnanie mojego blogowania na Niepoprawnych. Zjechała do piwnicy w tempie ekspresowym. Żeby przypadkiem nikt jej nie zauważył?
Dopóki będzie się stosować tutaj administracyjne metody kneblowania, jak w przypadku chłopa, to ja tu nie piszę.
Uważam ten portal za poważną sprawę a nie jakiś Salon24.

Rezerwuję sobie jednak prawo do komentowania.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75631

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Ja żadnych "kartek" nie przyjmuję, jeśli już sam daję. Czerwone. Ale pieniaczem albo "pieluchomajtkiem" nie jestem, więc daję sobie na wstrzymanie. I doceniam fakt, że to są blogerzy, ci co zawiadują tym kawałkiem netu. Ze swoim zawsze łatwiej się dogadać.
Na pewne rzeczy jednak zgody nie daję.

Net, Mufti, jest jak ukraiński step. Hen daleko, gdzie oczy poniosą. A ja na drugie mam Libero...

Pozdrawiam (marzycielsko? :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75650

że ja jestem Polakiem i nie życzę sobie, żeby mnie nazywano Żydem, Niemcem czy Ukraińcem. a problemu żadnego nie mam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75647

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Nie mogę pisać o wszystkim bo czasu by mi nie starczyło. Zresztą w tych tematach wypowiadali się juz bardziej zorientowani ode mnie.
Pani chyba nie czytała mojego bloga a starczy kliknąć. Tam znajdzie pani także moją opinię na poruszane przez Panią sprawy.

PS. Jak Pani do tego doszła, że jestem "prowokatorem"?
Zaiste, szatańska przenikliwość...

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75530

Nie za bardzo rozumiem, Circ.
A niby dlaczego ktokolwiek miałby pisać o tym, co Ciebie akurat interesuje? Może sama złap za klawiaturę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#75626

A pisanie nie na temat Żydów jest niezwiązane z prowokatorami? Ciekawa koncepcja to z Misia?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#75371

Zrobiłem wczoraj podsumowanie swoich potyczek z Chłopem ze wsi - kiedy rozmawialiśmy pierwszy raz, o czym, jak, itede, itepe. Myślę, że to plus linki do naszych dyskusji pozwolą każdemu wyrobić sobie własne zdanie. Dużo słów padło na mój temat - wprost lub miedzy wierszami, ale nie mam zamiaru się do nich odnosić. Nie mam zamiaru się usprawiedliwiać czy coś w tym rodzaju. Słowa Chłopa w wielu miejscach są zwykłymi insynuacjami na mój temat - to jest bezporne, a każdy postronny (bo do nich piszę) po przestudiowaniu materiału będzie miał własną opinie. Dla mnie najważniejszy jest jeden fakt, którego zdają się nie dostrzegać obrońcy i zwolennicy Chłopa: zostałem nazwany Żydem! A to po prostu jest KŁAMSTWO. Chłop ze wsi po prostu kłamie!!! I dla mnie na tym "dyskusja", o której poziom wszyscy niby tak dbają się kończy. To wszystko!

Pozdrawiam

P.S. Korzystając z okazji pragnę przeprosić resztę Redakcji Niepoprawnych.pl, gdyż ponoszę częściową odpowiedzialność za całe zamieszanie.

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Vote up!
1
Vote down!
0
#75363

Ja już to pisałem, nie rozumiem tego problemu, który wystąpił pomiędzy Tobą wilku a chłopem.

Bardzo łatwo komuś w dzisiejszym świecie przykleić etykietkę antysemity i nazisty, wystarczy czasem, że ktoś napisze na żyda, że nim jest albo, że był żydem. Mam na myśli tych, którzy przez wielu było uważanych za Polaków, a potem się okazało, że byli tylko obywatelami Polski oraz tych, którzy już odeszli z tego świata...

p.s.
A to pan Wildstein zmienił swoje rodowe nazwisko na jakieś inne polsko brzmiące po to, żeby wszystkim dookoła wmawiać jaki z niego patriota i Polak?

Przecież każdy w miarę rozgarnięty człowiek wie o tym, że ten człowiek jest polskim patriotą i że wierzy w to co robi i mówi. Przyznał się również do tego swojego czasu, że należał do jednej z lóż masońskich bodajże do loży "Kopernik", to jednak chyba nie wpływa na ocenę późniejszych dokonań pana Wildsteina ...Jeżeli gdzieś się pomyliłem lub napisałem nieprawdę o kimś w tym komentarzu to proszę mnie poprawić, zrobiłem to jak zwykle z powodu swojej niewiedzy.

Zresztą sam nie wiem, zauważyłem tylko jedno, piszę tak naprawdę od niedawna na blogach politycznych i zauważyłem, że jeżeli ktoś zaczyna próbować pisać na temat Żydów to po pewnym czasie zostaje mu przyklejona etykietka antysemity, jeżeli da się go sprowokować nie będąc prowokatorem (piszę o sobie) to się go eliminuje z jakiegoś wirtualnego miejsca w sieci właśnie z tą etykietką przyklejoną mu przez innych blogerów oraz z określeniem jego osoby jako były ubek, prowokator, szmalcownik lub antysemita, do wyboru do koloru.

Czy pisanie o innym blogerze, że jeżeli ktoś pisze tak o Żydach jak chłop to na pewno jakiś prowokator i dawny ubek nie jest w czystym wydaniu prowokatorstwem?

Czy napisanie o kimś, że jest Żydem dla człowieka, który wie, że nim nie jest lub dla osoby zwłaszcza dla takiej, która wie o tym, że nim jest, jest naprawdę dla niej taką obelgą, pomówieniem, szkalowaniem jej dobrego imienia i kalumnią?

Vote up!
0
Vote down!
0
#75392

To nie obelga, pisałem już o tym. Nie wiem jak to jest być Żydem, bo jestem Polakiem. Więc to zwykłe kłamstwo. I oto chodzi. O nic więcej. Taki jakiś staroświecki jestem, ale nie podoba mi się, że ktoś kłamie...

Co do reszty, nie wdając się w szczegóły, to ogólnie się zgadzam.

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#75394

g... mnie obchodzą Żydzi w wydaniu chłopskim.

jeśli ktoś zarzuca mi bezpodstawnie, że jestem zakonspirowanym Żydem (a ja wiem, że nie jestem), to mam prawo sądzić, że pisze to prowokator (z ub takiego czy siakiego), który chce mi zaszkodzić... albo kompletny głupek... fakt. i to wziąłem też pod uwagę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76523

Mam zająć jakieś zdanie na temat tego moim zdaniem niepotrzebnego konfliktu?

Nie znam chłopa osobiście, nie znam również ciebie Kuki osobiście, nie znam nikogo z administracji tego portalu (oprócz pana Krzysztofa z którym kilka razy wymienialiśmy na różne tematy poglądy), tak więc nie mogę jednoznacznie stwierdzić kto w tym przypadku jest Żydem a kto nim nie jest, to samo dotyczy mojej opinii na temat kto tutaj jest prowokatorem a kto nim nie jest.

Ja jestem tutaj tylko Waszym gościem, znam swoje miejsce w szeregu. Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że poglądy chłopa są mi bliższe niż Twoje. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że bezpodstawne zarzuty o agenturalność tego miejsca są niesprawiedliwe ze strony chłopa względem Was i chłop powinien się z tego wycofać oraz powinien was za to przeprosić (ja bym tak na jego miejscu zrobił, jednak on nie jest mną), ale również ocena chłopa przez niektórych z Was jest również w stosunku do niego moim zdaniem również niesprawiedliwa. Zresztą ja oceniam wszystkich tutaj tylko i wyłącznie po ich zamieszczanych przez nich tekstach, komentarzach i opiniach, a więc moim zdaniem jest dosyć subiektywna. Czy sprawiedliwa to już zupełnie inna historia.

Myślę, że i chłop i Wy droga administracjo trochę za bardzo się zagotowaliście w waszych podejrzeniach i wzajemnej nieufności do siebie. Mnie osobiście też się zdaje ze chłop udaje tylko takiego niewykształconego prostego chłopa ze wsi, być może to tylko jakiś stereotyp z mojej strony...

Ja mam swoje określone poglądy na różne tematy, które w wielu płaszczyznach są zbieżne z poglądami prezentowanymi przez chłopa, innego typu problemem jest czy rzeczywiście chłop nie udaje kogoś kim tak naprawdę nie jest, ale to nie jest chyba podstawa do oskarżanie go na tej podstawie o pochodzenie moczarowskie czy o przeszłość agenturalną w UB, tak zresztą jak nie jest dopuszczalne oskarżanie kogoś o przykrywkę żydowską na jaką sobie pozwolił chłop względem Was. Jednak myślę, że dał się po prostu sprowokować. Zresztą tak jak i wy droga redakcjo.

Ja też czasem zbyt ambicjonalnie i zbyt osobiście podchodzę do różnych artykułów i do zdania na temat różnych spraw i zamieszczonych poglądów osób zupełnie mi nieznanych, które zamieszczają na tym portalu swoje opinie na różne tematy, a które powinny być dla mnie obojętne jednak wszyscy tutaj tak zakładam myślą o jednej sprawie o dobru Polski. Dlatego właśnie z tego powodu tak jak my tu wszyscy, przynajmniej ja tak szybko dajemy się wzajemnie wpuszczać w maliny.

I tyle...

Być może, jakbym Was znał osobiście moje zdanie w tej sprawie byłoby zupełnie inne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76546

żeby była jasność: przeprosiłem Cię za... zresztą wiesz.

czy znasz moje poglądy na poruszane przez Was tematy?

chłop nie wycofał się i nie przeprosił, chociaż miał okazję.

jak ktoś zarzuca nam agenturalność, to dlaczego nie mamy podejrzewać, że jest prowokatorem? pewnie nie jest, ale bronić się trzeba.

jeszcze proszę o wyjaśnienie. kto sprowokował chłopa? bo mnie sprowokował do działania chłop, kiedy nazwał nas hasbarą.
http://www.pardon.pl/artykul/7932/hasbara_zydzi_przejmuja_kontrole_nad_internetem

Vote up!
0
Vote down!
0
#76567

Czy te tematy nie można przedyskutować na forum?
Wielka prośba z mojej strony: Panie i Panowie jest wątek na forum, w którym można wyjaśnić sobie wiele rzeczy.
Pozdrawiam Wszystkich.
p.s.
Zobaczcie co się dzieje w Warszawie i.... zastanówcie się komu na rękę są Wasze swary i oskarżenia.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#76793

To jest nie istotne,nie chcę cie przekonywać,bo ty jesteś za mały aby sie przyznac do błędu.Wiesz dobrze że to ty rozpętałes wojnę.Nawet pisałeś o sobie" jestem upartm Chamem". Z tym sie zgadzam.Nie warto cie namawiac do przeglądu tekstów.Ty i ja wiemy że to twoja robota.Jeszcze raz gratuluję "zwyciestwa"

Vote up!
0
Vote down!
0
#75449

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
"zostałem nazwany Żydem! A to po prostu jest KŁAMSTWO. Chłop ze wsi po prostu kłamie!!! "

Pytam ponownie. Żyd jest czymś gorszym?
Zastanów się nad odpowiedzią.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#75531

Mam się powtarzać? Już Ci kilkanaście minut temu odpowiedziałem!!!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#75532

Proszę Państwa,
Tak Was czytam i złości mnie, że spalacie się na tematach pobocznych, nic nieznaczących wobec tego, co dzieje się w naszym kraju.
Temat żydów jest stary tak, jak podaje Biblia i należy do najbardziej rozpalających emocje, obok wątków religii, pieniędzy i, dla niektórych - seksu.

Wiadomo wszem i wobec (a wyartykułował to nadzwyczaj zgrabnie Kaźmirz Pawlak), że ludzie dzielą się na mądrych i głupich itd.. Od siebie dodam, że dla mnie równie ważnym, jeśli nie najważniejszym jest kryterium uczciwości, a więc - także na ucziwych i sprzedajnych.
Myślę, że dla wszystkich Was to ostatnie jest istotne.
@chłopu ze wsi (którego szanuję za waleczność) powiem, że sama osobiście znam ludzi pochodzenia żydowskiego, uczciwszych i bardziej oddanych Polsce od niejednego Polaka. Poznałam ich po owocach, czyli swoim postępowaniem dowiedli, że nie wolno odmówić im patriotyzmu i miłości do polskiej Ojczyzny. Ci ludzie opluwani są właśnie za tę swoją niepoprawną miłość i uczciwość, za głoszenie prawdy słowami i czynami, całym swoim życiem. I wiesz @chłopie (mam nadzieję, wybaczysz mi formę konfidencjonalną :-) mogłabym Ci wskazać takich ludzi także w naszej historii, zasługujących w najwyższym stopniu na najlepszą pamięć dzięki ofierze krwi i życia w imię swojej - naszej Ojczyzny. Wśród nich byli również Ormianie, Ukraińcy, Litwini i wielu innych...

Znam także i takich żydów (skoro główny wątek ich dotyczy), którzy plwają na kraj, gdzie od lat mieszkają, na tradycję i gościnność, która kazała przygarnąć ich ojców i dziadów wtedy, kiedy pogromy dziesiątkowały ich pobratymców w Europie.
Nie umiem powiedzieć, co każe tym ludziom żyć w piekle nienawiści do wszystkiego, co polskie.

Ale znam także wielu Polaków, którzy wstydzą się polskości, dla których "polskość to nienormalność" i garb, którego dźwiganie tradycja i historia wymusiła na ich "niesprawiedliwie" poprzez życie tutaj właśnie. To są w świetle prawa najprawdziwsi Polacy; Polacy z metryki świeckiej i chrztu katolickiego. Oni także czują nienawiść i pogardę do "tego kraju"; mówią o sobie, że "najpierw są europejczykami". Podarujmy sobie precyzowanie, gdzie mają polskość...

Wobec powyższego; dlaczego szufladkować ludzi na żydów i Polaków, Litwinów, Ukraińców, Niemców, Holendrów itp.? Jaka z tego korzyść dla wspólnej sprawy? Po to, aby budzić demony? Aby ludzi dzielić? Aby skłócić między sobą i sprawić, by nic wspólnie nie osiągnęli?
Rozbicie jedności i wspólnoty celów jest najważniejsza dla wrogów w dawnym i obecnym czasie. Nie wolno nam poddawać się tym praktykom.
Wytykajmy ludziom ich uczynki, ale nie polskość, żydowstwo, czy inne korzenie narodowe. Lepiej, aby wspólnym celem był sprzeciw wobec tego reżimu, który nam zagroził. Nie trwońmy sił i nerwów na jałowe dysputy, obrzucanie się epitetami, obrazy i swary, wszak z historii znamy doskonale rezultaty takich zachowań i wiemy, jak je wrogowie wykorzystali.
Uczmy się na błędach i dbajmy o dobre imię własne oraz wspólnoty, która nas łączy. Pamiętajmy o naszym haśle wyborczym, niech nie stanie się li tylko pustym sloganem. Polska jest przecież najważniejsza, Panowie!

Serdeczności.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#75370

Może Ty ich przekonasz. Mnie nie wyszło! A jeśli i Ty ich nie przekonasz.......
____________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#75385

Dziękuję i ja mam nadzieję, że gałązkę oliwną, którą przyniosłam w zbożnym celu ktoś podejmie i do serca przytuli ;-)

Ostra potyczka to nic złego, wszak to atrybut męskości, ale bezsensowne starcia na obelgi budzą tylko niesmak i odstręczają od wojowników. A tego byśmy chyba nie chcieli, prawda?

Panowie, "larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach!" Trzeba się zerwać, szabli chwycić, na koń siadać i bić kacapa! Ojczyzna w potrzebie, więc zakopcie toporki i zwróćcie całą energię przeciwko najniebezpieczniejszemu wrogowi. Odwagi i mądrości Wam chyba nie braknie, wszak Ojczyzna w potrzebie!

Przekonałam? :-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#75393

No ile żesz można... Przeczytaj proszę ZE ZROZUMIENIEM ten komentarz:

http://niepoprawni.pl/blog/1137/jurand-co-debata-o-debacie#comment-84643

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75391

Krótka lecz wymowna notka.Pamiętam jak na dobranoc MAMA czytała mi wiersze Mickiewicza.Jeden z nich kończył się tak:
"Lecz ten wódz, choć w żołnierskiej odzieży,
Jakie piękne dziewicze ma lica?
Jaką pierś? - Ach, to była dziewica,
To Litwinka, dziewica-bohater,
Wódz Powstańców - Emilja Plater!"
i jeszcze z "Pana Tadeusza":
”Żyd poczciwy Ojczyznę jako Polak kochał!”.(To po koncercie Jankiela)

10 dla Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0
#75396

Wielkie dzięki za dychę :-)

Jak widzisz, próżne me wysiłki.
Ale skoro już jesteśmy przy poezji...

"(...) A kapusta rzcze smutnie:
Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!
A to feler" - wstchnął seler."

Obym nie była złym prorokiem!

Pozdrawiam i dobrej nocy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#75492

Popieram Twój wpis. I z głębokim smutkiem przyglądam się zaperzonym kogutom, jak w otoczeniu "trenerów" toczą bratobójczą walkę.
Wpiszę jeszcze raz: PANOWIE, SZKODNIKI W GRANICACH. A REZYDENT W PAŁACU.
A Wy się o "obrazy" drapiecie?
Z pazurami na siebie skaczecie?
Dla Was najważniejsze, z JAKIEJ NACJI jest SZKODNIK?
To tak, jakbyście w kolejce bili bliźnich, bo nie podoba Wam się kolejka.
To tak ma wyglądać dorosła prawica?
A czasu na przygotowanie choćby zarysu PROGRAMU nie ma?
Obrzucacie się obelgami, sprowadzając poziom tutaj niemalże do onetu. A może tak ten swoj nadmiar energii skierowalibyście na WSPÓLNEGO WROGA?
Smutno mi za Was.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76541

Dziekuje za umozliwienie mi skrobania na panstwa portalu.Jeśli ja kogoś obraziłem jako pierwszy ,przepraszam.W zwiazku z wyrzuceniem mnie z niepoprawnych,a tym samym skasowaniem moich blogów.Prosze i o skasowanie tego artkułu,powiedzmy o godz-00:00 bo czytelnicy nie maja mozliwosci porównania waszych prawd z przebiegiem dyskusji na moim blogu. Tak się po prostu nie robi. Swoje zrobiliście,obecnie mysle ze nie wypada bić zamordowanego.Chyba ze lubicie charce nad zwłokami.Dziekuje wszystkim miłym ludziom których miałem przyjemność tutaj poznac i merytorycznie rozmawiać.Moze takich czasów nie doczekamy,ale ja panów administratorów w mojej partyzantce nie widzę.Dodam do panów oczywiscie Juranda który to za czekoladę ,sprzeda kazdego partyzanta. Bo jeśli ja jestem partyzantem to pierwszym celem jest wierność na śmierć i życie kolegom. I nie interesują mnie miliony czy miliardy. Wystarczy że mielismy takich "patriotów" w solidarności, typu Gieremków,Mazowieckich,Kuroniów,Wałęsów itd,lista jest straszna + ci okrągłostołowcy o których pisałem.A to był fundament pierestrojki.Jaki ten fundament to wszyscy obecnie widzimy , co i kto nam na nim zbudował.A straty poniesione przez tych "partzantów" solidarności są nieobliczalne  dla POLSKI i POLAKÓW.Bawcie sie panowie nadal , tylko szkoda tych ludzi ktorzy wam uwierzą.Budujcie nadal dachy bo fundamenty wyprowadzają was z równowagi.Jeśli ktos z państwa blogerów chciałby ze mną czasami popisać to bardzo proszę na mój E- meil.  Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#75402

Chłopie, w tym momencie Ty nie rozumiesz...

Pisz co chcesz, nikt Cię nie wyrzuca, nie cenzuruje, nie ogranicza, nie zmusza do pisania jedynie "kawałka" prawdy... Nikt nie chce Ciebie przeczołgać ani zrobić, jak piszesz, wszarza...

Zrozum, w naszej opinii wysmażyłeś na nasz temat kupę przykrych i nieprawdziwych rzeczy, które w dalszej dyskusji pomijasz i Ty i Twoi obrońcy i NIE ZAMIERZAMY się z tym zgadzać...

Przykładowo, w tym wątku zacytowałem Twoje "występy", które mi (i nie tylko mi) się cholernie nie podobają... I co? I NIC. Zignorował to dokumentnie w dyskusji SpiritoLibero, nie "zauważyłeś" tego Ty ani Twoi obrońcy... OK, można i tak pogrywać... Ale wtedy nie dziw się, ze jak plujesz na nas, to my nie mówimy, że deszcz pada... Tak się składa, że też nie uważamy się za wszarzy...

Każdy ma prawo do błędu. Wkurzyłeś nas nieźle, może poczułeś się wkurzony, dziś nie chcę tego już ciągnąć... Nikt Cię z portalu nie wywala, bądź, pisz komentarze, kontaktuj się z koleżeństwem, ale bloga na razie mieć nie będziesz, nie będziemy tolerować sytuacji, kiedy przychodzi do nas gość i po godzinie wali nam wprost, że jesteśmy "....". Proste? Decyzja zależy od Ciebie...

Pzdr, Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#75430

Kto to rozpoczął i do tego wszystkiego doprowadził.Po prostu rozumie.Tylko nie wyciągaj słówek z tekstów bo to nie wypada i jest bez sensu, i dobrze o tym wiesz.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75453

Musisz wiedziec gdzie jesteś.Pamietaj o tym zawsze.To niepoprawni to tylko przykrywka-co potwierdzaja Administratorzy.Pozdrawiam

Dobrze, a więc Twoje słowa są jednak takie... Nie będę z tym dyskutował, teraz żałuję, ze w ogóle zacząłem rozmowę z Tobą myśląc, że powoli "się ułoży"...... Uprzedź wszystkich swoich zwolenników, że jesteśmy "tylko przykrywką" czegośtam... EOT z Tobą...

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#75460

Jak mozesz uchodzic za nie poprawnych jeśli po przedstawieniu przezemie uczestników okragłego stołu, napada na mnie cała Administracja + "wynajety" Jurand.Nigdy nikt z was nie wytłumaczł mi tego bólu.Ci ludzie tam byli,i dlaczego nie podjeliście tematu że to prawda lub nie.Tylko wszystko było robione w jednym kierunku.No to co ja mam mysleć.Postaw się na moim miejscu.Oczywiscie czytając po koleji przebieg tej hucpy.Wiem że ty raczej nie wtrącałeś się w to.Ja tylko prosze abys przeczytał dla siebie przebieg "dyskusji.".Ja przegrałem i to rozumię.Wilk "wygrał".Domyslam sie że nie jesteś szefem tylko raczej Wilk.Tylko tyle ,abys wiedział.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75470

Ja naprawde nie widze możliwości.

Jeszcze do Huna dwa słowa.Możliwe że moje art.są jak piszesz.Tak napisałem bo chciałem wejść przez moje Menu ,a tam skasowane są Moje blogi.A więc masz racje.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75422

chlop ze wsi,

Gratulacje!
Właśnie osiągnąłeś próg punktów wymagany dla wyższej rangi.

Jako członek tej rangi będziesz miał teraz dostęp do nowych funkcjonalności strony.

Ranga: komentator starszy
Wymagane punkty: 250

Uwaga: Wiadomość jest wysyłana przez automat. Otrzymanie lub utrata rangi odbywa sie automatycznie w zależności od posiadanych punktów. Szczegóły w przewodniku na stronie: http://niepoprawni.pl/content/przewodnik/punkty

Możesz odpowiedzieć na tą wiadomość - skontaktujemy się z Tobą.

 

hahahahahhh no cóz dziękuję ci automacie- nie wiesz biedny że to nie aktualne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75411

Ciężko było nadrobić i przeczytać tyle postów, żadnego trolla nie było, a rozmowa zeszła poniżej poziomu. Każdy z nas siedząc przed kompem stuka w klawiaturę z nadzieją, że w ten sposób zmieni kraj i Polska będzie miodem płynąca. Mamy się połączyć i razem stanąć na barykadach, a tu kłócimy się już nie o formę, tylko o fundamenty. Dokładnie, fundamenty, czyli podstawę wspólnego zjednania. Nie można przecież budować niczego na kiepskich fundamentach, oczywistym jest że bez mocnej podbudowy nic nie uzyskamy. Nikt nie napisał(albo ja nie zauważyłem) minimum jakie powinien spełniać poprawny politycznie niepoprawny. Dlaczego tak dobrzy blogerzy zajmują się tematami mało istotnymi, dlaczego nie napiszecie, w prosty i czytelny sposób może troszkę pompatyczny co jest podstawą i ideą? Czy ktoś się nie zgodzi, że trzeba kochać swój kraj, być fanatycznym Polakiem i napiętnować wszystko co szkodzi nam i Polsce?
Ktoś kto przeczyta część z tygodniowej dyskusji, dojdzie do wniosku, iż dozwolony jest każdy temat i można piać ostro o każdym, tylko nie Żydach. Nikt nie zauważy, że to byli źli ludzie szkodzący Polsce. No chyba że jestem w błędzie, jeśli tak to oświećcie mnie ciemnego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75442

"Ktoś kto przeczyta część z tygodniowej dyskusji, dojdzie do wniosku, iż dozwolony jest każdy temat i można piać ostro o każdym, tylko nie Żydach. Nikt nie zauważy, że to byli źli ludzie szkodzący Polsce."

Błąd tkwi w generalizowaniu pod kątem narodowości. Wszak w każdym narodzie byli, są i będą źli ludzie. Unikajmy krzywdzących schematów. Dajmy na to, o Czechach mówi się, że to tchórze. Czy taka ocena byłaby adekwatna do wszystkich Czechów, także do Jana Palacha?
Czy zgadzasz się z tym, że wszyscy Polacy to złodzieje? Ja jestem Polką, ale ani ja, ani nikt z mojej rodziny nie kradnie.

Czy zgadzasz się z tym, że wszyscy Niemcy są źle wychowani, Holendrzy i Szkoci to skąpcy, a Francuzi to tchórze?

Czy zgadzasz się z opinią, że wszyscy Szwedzi to alkoholicy, a Duńczycy to zboczeńcy?

Szmalcownicy z czasów II wojny rekrutowali się i po polskiej i po żydowskiej stronie i była to ohydna zbrodnia. W powojennej rzeczywistości relatywnie wielu było UBeków wśród Żydów, ale znaczna większość przyszła z sowietami i dlatego, że zajmowali najwyższe stanowiska w PRL mówi się, że żydokomuna to właśnie UB i SB (poczytaj choćby śp. prof.Wieczorkiewicza, jemu nie można odmówić profesjonalizmu i posądzać o stronniczość). Co by nie mówić o żydach, to przecież sprzedajni Polacy zasilali szeregi UBowskie i donosili na innych. Ale czy można powiedzieć, że WSZYSCY Polacy i WSZYSCY żydzi byli w UB i SB? Itd, itp...

Problem moim skromnym zdaniem polega na zgubnym, tudzież krzywdzącym generalizowaniu. Tak, jak nie wszyscy Polacy są katolikami, bohaterskimi, gościnnymi i uczciwymi ludźmi, tak nie wszyscy żydzi są "krwiopijcami narodu polskiego", nie wszyscy muzułmanie są terrorystami - to nieprawda i tyle.
Jeśli by nakręcać spiralę oskarżeń, to czy w takim razie dzieci też należy sądzić za zbrodnie rodziców i dziadów? A jeśli tak, to do czego dojdziemy?!

Nie szufladkować, nie generalizować, nie obrażać.

Nazywać zło dokładnie po imieniu i nazwisku, ale bez epatowania narodowością, bo w ten sposób można manipulować nastrojami społecznymi, łatwo wzbudzać nienawiść i bezkarnie napuszczać jednych na drugich. Klasycznym przykładem był Stalin, który tak właśnie rozgrywał swoje wojny - że zakończę mocnym przytupem.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#75476

moje art.Było ich chyba siedem.Mam nadzieje ze znajdziesz.Prześledz po koleji, dyskusje.Będziesz miała cały obraz.Mam nadzieje że niektorych dyskusji nie wytną.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#75485

Już trzy dni temu pisałem że ta rozmowa jest całkowicie bezsensowna, bo komentujemy komentarze od komentarzy. Łatwo iść stereotypami, ale na pewno chłop nie pisał nic antysemickiego w dosłownym rozumieniu. W każdej nacji są dobrzy i sprzyjający nam ludzie. To nie chłop zaczął zadymę i teraz pewnie nikt nie pamięta o co poszło. Zauważcie, że jest to czwarty artykuł po blogu odnoszący się nie do samego udziału żydokomuny w okradaniu Polski, a samego udupienia chłopa. Więc zacznijmy od początku, czy okrągły mebelek jest naszym sukcesem? Jeśli odpowiemy, że tak, to nie ma szansy na porozumienie i wspólne tworzenie opozycji do aktualnego układu, bo nie można zbudować mocnej struktury na zgniłych korzeniach bez mocnych fundamentów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75504

Proszę państwa,aby wiedzieć o czym sie dyskutuje najlepiej znac jakieś fakty,prawde.Dlatego polecam państwu tym oczywiście co nie znaja [ nie chce wyjść na medrca} wybitnego znawcę histori współczesnej POLSKI,od tzw pierestrojki.Napisał sporo ksiązek opisując krok po tych wszystkich złodzieji,oszustów itd. Nie wiem tylko czy będziecie mogli o tym wszystkim co się dowiecie ,tutaj pisac.Bo ja mam wiedzę wtym temacie sporą.Ostrzegam jednak abyscie nie skończyli tak jak ja.

Jest to pan Henryk Pająk,wpiszecie panstwo w google i zobaczycie jego dorobek

Wymienie tylko kilka

 "Piąty rozbiór Polski 1990-2000"-na okładce "Powiedz wnukom że tu była Polska"

 "Z łagru do Eurołagru"-na okładce rodzina nedzarzy z kijem i workiem

 "A naród śpi" - SLD, Unia Wolności, Wkcja Wyborcza Solidarność {Po i PiS wtedy nie było,ale ludzie byli} a dalej Dołącz do nich:

Porozkradacie resztę Polski         Postrzelacie do robotników i rolników

Pozamykacie "NACJONALISTÓW" i " ANTYSEMITÓW - to jak by do mnie

Przyjemnej lektury. POZDRAWIAM

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#75480

Nie było mnie tu od wczoraj i widzę, że Chłop pobił nowe rekordy chamstwa i bezczelności. Pisze wprost, że "Niepoprawni" to jakaś agentura, sugeruje Jurandowi sprzedajność i jeszcze stroi się w piórka uciśnionej niewinności. Chłopie - skoro "Niepoprawni" to dla ciebie "tylko przykrywka", to nikt nie każe ci się pod tą "przykrywką" dusić i zatruwać portalu swoim agresywno-paranoidalnym bełkotem.
P.S. I nie zamieszczaj komentarzy pod moimi wpisami, proszę.
Jestem tu ponad półtora roku i po raz pierwszy musiałem coś takiego napisać pod adresem innego użytkownika. To chyba o czymś świadczy.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#75507

Powiem ci jaki robisz błąd.
Zakładasz że tu nikt Pająka nie czytał, nie oglądał milionów filmików na youtube o żydach, większość zresztą finansowanych przez sowietów itd.
Zydostwo to plaga, wiadomo, ale ileż można o tym gadać?

Powiem ci, co zauważyłam po latach siedzenia w necie.
Nasze zdanie o zydach jest wprost proporcjonalne do wiedzy, jaką akurat o nich pochłaniamy i to samo z tematem masonów, sowietów i innymi.
Nasz umysł więc nie oddaje prawdy, ale nasze przekonania zaprojektowane przez jakąś akurat najbardziej czynną agenturę.

Prawda jest natomiast taka, że Polska to samotna owca w morzu wilków i nikt nie wie, który z nich pierwszy skoczy nam do gardła....i tylko Bog może nas od śmierci uratować.

Ratujmy więc własne umysly, bo nie wiadomo kiedy mogą się nam jeszcze przydać.

[a u Pająka jest mnóstwo błędów, ponadto jego interpretacja jest jednostronna i tępawa. Baardzo uważnie go sprawdziłam. To jak z książkami science fiction typu Dana Browna...wszystko wygląda cholernie wiarygodnie, tyle, że nie jest CAŁĄ prawdą.]

Uspokój się więc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#75547

Umówmy się, że cofamy się do swoich pozycji sprzed kilku dni, kiedy tu było spokojnie. Pracowicie - ale spokojnie. Tak jakbyśmy przewinęli taśmę kilka dni wstecz. Nie zapominajmy, że słowa ranią. Nie dość, że ranią nas przeciwnicy? Musimy jeszcze sobie nawzajem zadawać rany? Przecież nie po to tu jesteśmy.
Proszę przemyślcie to zanim się wylogujecie, zanim wyłączycie komputer...
Niech słońce nie zachodzi nad Waszym gniewem...
Pomyślcie o Janie Pawle II, o błogosławionym Księdzu Jerzym Popiełuszko...
Proszę Was o to!
Ja lichy, mały, nic nie znaczący Kasiołek...

Vote up!
0
Vote down!
0
#76309

Co pisze circ.Kłamie w żywe oczy , że ja coś tam o Pająku.Zobacz wyżej mój wpis.Piszę wyrażnie,do tych co nie znają.A czort swoje.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76313

Ale dzisiaj Ci nie odpowiem, bo muszę to przemyśleć. Nie orientuję się tak dobrze w temacie jak Wy. A tu tyle tego...
Na razie tylko mogę prosić...
Żebyście pomyśleli nad moją propozycją. Na razie. Tylko tyle.
Przepraszam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76317

Aby Ci ułatwić.

Mam pośbę do blogerów-wszystkich.

chlop ze wsi, 28 lipca, 2010 - 23:52

Proszę państwa,aby wiedzieć o czym sie dyskutuje najlepiej znac jakieś fakty,prawde.Dlatego polecam państwu tym oczywiście co nie znaja [ nie chce wyjść na medrca} wybitnego znawcę histori współczesnej POLSKI. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76318

I to jest nareszcie konstruktywny i merytoryczny wniosek :)
Tak sie powinno rowiązywac konflikty.A od stołu wstawać tylko po uzgodnieniu stanowiska.
Swary ZAWSZE dobijały POLSKĘ.
Nie jest Nas aż tak wiele, aby pozwalać sobie na podziały.
Myli się nawet Papież.A my robimy swoje nie dla egoizmu, tylko dla Polski.
A więc kazdy niech spusci trochę powietrza(coby dla rozmówców nie brakło), i POROZUMIEĆ SIĘ PROSZĘ.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76330

Popieram propozycję. Proszę otworzyć wątek na forum.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76334

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Teraz dopiero rozumiem PW Danza. Jestem jak najbardziej za.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#76355

http://niepoprawni.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=440&p=5019#p5019

Vote up!
0
Vote down!
0
#76380

[quote]Zmasowany atak kilku blogerów plus czasami nieokrzesane maniery (to komplement, nie przygana) chłopa muszą skutkować wspomnianymi pyskówkami.[/quote]

"zmasowany atak" to odzywający się raczej sporadycznie: bbabcia, Jacek Placek i jeszcze ktoś... gość z drogi?
oczywiście był też straszny wilk.

nieokrzesane maniery chzw to komplement.
a nieokrzesane maniery Kukiego w stosunku do oszczercy nazywającego nas hasbarą, to co?

to już nie komplement, to... itd. - ba ja nie napisałem, że jestem chłopem ze wsi. a wiecie kim ja jestem?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76607

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Nie wnikam w meritum sprawy bo mnie ona nie dotyczy. Nie jestem strona tego sporu. Dołożyłem swoje 3 grosze tak jak każdy.

A Ty masz jednak ciężkie maniery. I było to nie do "oszczercy" tylko do Muftiego. Chyba, że on jest też "oszczercą".

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#76613

skoro jesteś starym wyjadaczem sieciowym, to powinieneś wiedzieć, że sięgnięcie w naszych "pyskówkach" po argumenty, w których występuje żona, ojciec, a więc rodzina, jest niedozwolone i poniżej jakiegokolwiek poziomu, bo to zwyczajne chamstwo. co szanowny Mufti wie o mojej rodzinie?
np. kto żyje, a kto już umarł?

takim właśnie, ordynarnym sposobem Mufti bronił chzw. został potraktowany zgodnie z własnym życzeniem - jak cham.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76624

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Mufti nie zaatakował Twojej rodziny.
Zadał tylko pytanie czy do swojej rodziny też tak się odnosisz. A to nie to samo. Żeby to zauważyć nie trzeba być "sieciowym wyjadaczem" (ja notabene nim nie jestem)

Tak, że niestety nie przekonałeś mnie.

Poza tym jutro odpowiem Jurandowi na jego bzdurną notkę o "szantażu". Wszystko jest na portalu :)

Swoją drogą dlaczego pozwalacie na takie rozbijackie zachowania? Bo Jurand to kumpel?
I jeszcze jedno, ktoś zareaguje na to co wypisuje bbebcia?
Zgłaszałem do moderacji.
Dla mnie to jakaś sfrustrowana baba. Tylko, że ja nie zniżam się do pewnego poziomu.
Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#76783

Ale ciekaw jestem, czy pan Kuki "w realu" też tak rozmawia, powiedzmy, z żoną, ojcem, sąsiadem?

tu Mufti tylko zapytał...

ale też ocenił, że pewnie tak właśnie odzywam się do bliskich, a oni na to nie reagują.

No, widać może sobie na to pozwolić. Dobrze, że nie mieszkamy po sąsiedzku.

dlaczego nie reagują? bo albo się mnie boją (i pewnie Mufti by po rycersku zareagował i obił mi mordę, kiedy rzucam mięsem na podwórku w żonę i ojca. a może bałby się wyjść z domu, żeby nie słyszeć sąsiada? taki z niego prawiczek w koronkach?) albo i oni rzucają mięsem, a wtedy Mufti nie chciałby być sąsiadem takiej patologicznej rodziny.

zapewniam Cię, że tak nie jest, a mój ojciec nie tak dawno zmarł.

i co, milusio? niestety, ale wyszła słoma z butów Mufti-ego.
mam w odwecie pytać o jego stosunki rodzinne? wybacz, nie schodzę tak nisko.

pozdrawiam

i jeszcze jedno: myślenie nie boli ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#76854

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
słoma z butów.
Szkoda na ciebie mojego czasu.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77092

czy ja Ciebie do tej pory obraziłem? proszę o przykłady.

zabrakło wiary w siebie, emocje poniosły mistrza erystyki?
a może czegoś nie zrozumiałeś? :)))

mi na ciebie też było szkoda, ale się poświęciłem dla wykrycia prawdy o tobie, manipulancie

Vote up!
0
Vote down!
0
#77109

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Razem tracimy czas na jałowe dysputy o d... Maryni.
Nigdy nie twierdziłem, że mnie obraziłeś. Zmyślasz.

A na czym miałaby polegać ta moja "manipulacja" i jaką "prawdę" o mnie wykryłeś, Kuki? No słucham uważnie :D)))

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77115

oprócz tego jesteś chyba tępawy, bo wszystko trzeba ci tłumaczyć :D)))

skoro do tamtej pory ciebie nie obraziłem, to dlaczego ty to zrobiłeś?

wykryłem prawdę, że jesteś manipulantem, ale dosyć marnym. dopiero nabierasz doświadczenia.

powodzenia

Vote up!
0
Vote down!
0
#77197

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Tylko zdradź mi jak do tego doszedłeś?
W nagrodę za Twoją przenikliwość podeślę Ci na PW numer mojej legitymacji służbowej.
Co za spryciula ten Kuki, no no... :D)))))))))

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77324

manipulanci mają legitymacje służbowe? to nieprawda. tylko niektórzy. ty nie masz, bo cienki bolek jesteś. :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#77361

Czy te "uprzejmości" możecie Panowie wymienić na forum?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#77363

raczej nie.

za to na forum mogę z Panem wymienić.

pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77374

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Jak Ty to robisz?...
Ale moją starą legitymację ORMO przechowuję z pietyzmem. A Ty ze swoją co zrobiłeś? :D)))))))

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77376

nie mówiłem? nie da rady.

tolerujesz, Pan, ormowców na niepoprawni.pl?

Vote up!
0
Vote down!
0
#77380

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Jako chrześcijanin to mówię :D)))))

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77382

wiem, gnojarku.

dlatego jeszcze tu jesteś.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77424

Takie przypadki trzeba obchodzić dużym łukiem. Bo żadna polemika tu do niczego nie prowadzi.

pozdrawiam

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#77383

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Ale ja ze swoja złośliwą naturą nie potrafię sobie odmówić paru chwil uciechy :)
Sorki, już przestaję.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77384

coś mi się widzi, że nie obchodzisz dużym łukiem

Vote up!
0
Vote down!
0
#77422

w Twoją legitymację ormo jestem w stanie uwierzyć.
ja podobnego typu legitymacji nie mam. twierdzisz, że jest inaczej?
wlazłeś w buty chzw (zwanego tutaj także głupkiem z wsi) który nazwał stronę niepoprawni.pl "przykrywką", a osoby zarządzającym stroną agenturą żydowską, i rozpowszechniasz podobne oszczerstwa?

chcesz dostać bana? :D)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#77421

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Napisałeś pobożne życzenia, usiłujesz mi to w gębę wsadzić i myślisz, że dam się nabrać....
Oj durny durak...

Cytaciki na poparcie plizz :D)))))

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77483

kto jest durny, to ocenią Ci co przeczytają i zrozumieją,
a na opinii głupków mi nie zależy.

"A Ty ze swoją [legitymacją] co zrobiłeś?"

Vote up!
0
Vote down!
0
#77605

a kysz! Tak lubicie się kłócić, to może znajdziecie inne miejsce. Te wasze rozróby nadają się do piaskownicy. Ale i tam trzeba uważać, żeby nikomu krzywdy nie zrobić. Pamiętajcie!
Tak! Do was mówię Kuki i SpiritoLibero! Do was!

Vote up!
0
Vote down!
0
#77609

wybacz.
ale on nie tylko ze mną się "kłóci" ;)))
znaczy się, SL to troll?
i napisał "Żadko" - chyba od "Żyda"

Vote up!
0
Vote down!
0
#77617

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
-- to ocenią Ci co przeczytają i zrozumieją ---

słusznie Kuki, niech czytają :D )))))

--na opinii głupków mi nie zależy--

Mi też, widzisz jak się zgadzamy?

"A Ty ze swoją [legitymacją] co zrobiłeś?"
No właśnie.... :P

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77764

"legitymację" itp. ci daruję, po chrześcijańsku, ale przypilnuję cię, trollu :D)))

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#77776

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ale tak pomalutku...
Okazuje się, że jesteś jedynym członkiem redakcji, który dba o PR :)
A reszta śpi...
Ty doskonale wiesz, że z tą ormowską legitymacją to był żart.
Tak samo w drugą stronę, (mam nadzieję:)

Wpadnij na to nasze forum "wyalienowanych".
Takie malutkie.
Ale jest chłop :D))))
Możesz z nim pogadać przy świadkach.

Żarty żartami ale wbijaj. Może kiedyś Cię nawet polubię?...

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#77790

dziękuję za zaproszenie. z przyczyn obiektywnych ograniczam czas przebywania w necie do niezbędnego - dla mnie i wg mnie ;) - minimum. a zatem zmuszony jestem (przez owe przyczyny) do odmowy.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#78157

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Te 5 minut zawsze znajdziesz.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#78248

Jurand? bbabcia? inni?
zgłaszaj do moderatora przez "naruszenie".
coś mi się obiło o uszy, że notka Juranda zeszła z SG.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76858

"oszczercy"?
chzw nazwał stronę niepoprawni.pl "przykrywką", a osoby zarządzające stroną - żydowską hasbarą.
czyżbyś wątpił w to, że chzw jest oszczercą?

zresztą, ty też lubisz hasbarskich trolli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77201

 Temat jest wart uwagi. Z powodów dwóch: pierwszy to ten ,że na terenie Polski przez ok.200 lat mieszkała większość europejskich Żydów i nie rodziło to większych problemów. Drugi.. to nieco skomplikowane nie umiem tak jasno napisać wiec posłużę sie taką rodzajową scenką : 1939, przewodniczący polskiego przedwojennego Bundu (czyli powiedzmy taki Geremek tamtych czasow - o ile prawdą są informacje o Geremka pozycji wśród masonów) ucieka do Rosji i co widzi , widzi defiladę nazistowskiej pancernej dywizji , flagi ze swastyką i sierpem i młotem i dwóch generałów pojednanych na trybunie , przy czym ten sowiecki ma wyraźne semickie rysy. Te dwa powody dwie zupelnie różne sytuacje łączy jedno pytanie :jak to było możliwe? 

Mnie osobiście w dyskusjach na temat żydowski razi brak pragmatyzmu. Zbędne emocje. Wystarczy rozmawiać o faktach i wszystko się ułoży. Jeśli rozmawiać nie będziemy wygra kłamstwo. Tak jak to dzisiaj się utarło mówić , nie dotykając drażliwego to jedynie przybliży nas do owej scenki rodzajowej z roku 1939. Przyzwolenia na zło. W Rosji Radzieckiej wymordowano ok 600tys .Żydów. I nie zrobili tego rosyjscy nacjonaliści. W tym miejscu - chciałbym powiedzieć do chłopa że ani syjonizm ani judaizm i wszystki te wątki światowego spisku nie tłumaczą kto jak i dlaczego to zrobił. Tłumaczą przypadek Palestyny. Z drugiej strony wy wszyscy co krzyczycie o antysemityźmie  - nie -ten był w Rosji Radzieckiej zakazany , Żydzi mieli wszelkie prawa (poza tymi drobniejszymi: do religii, jezyka, kultury..życia . )

 

Proponowałbym trzymać się pewnych ram. Jeden temat to dzisiejszy Izrael  (i jego "okolice" -czyli życzliwa diaspora w Stanach i nie tylko tam).  A drugi bardzo polski -"Sowiety o żydowskich korzeniach", bo tacy się tu dużą grupą osiedlili po 1945 i nie widzę powodu aby nie ograniczyć ich szkodliwej antyludzkiej działalności. Gdyby siostrzeniec Bormanna wydawał tu dużą gazetę przemycając treści nazistowskie też byśmy nie byli zachwyceni. Zwyciezców nikt niestety nie osądził .Oba tematy się tu i ówdzie łączą ale ekscytowanie się tymi połaczeniami oddala nas od rozwiazania drugiego naszego problemu.

 Otóż jest  w Polsce problem żydowski jak najbardziej aktualny.W innym kształcie niż lat temu sto czy dwieście. Dlatego że niektórzy przeżyli zbyt głęboka ogłupiającą traumę a inni przyszli aby narzucić obcy porządek a nie osiedlić się szanując lokalne reguły. Taki był punkt wyjścia pół wieku temu. Jest problem taki sam jak w Izraelu ale tutaj to my Polacy możemy go rozwiazać. Wyznaczyć reguły. Jest aktualny model dawnej Rzeczpospolitej i jej  tolerancji. Ograniczonej. Innowiercy i ludzie obcej proweniencji hetmanili i królowali ale ... Przychodzi moment że trzeba od kogos zażadac wyjaśnienia, pytań o rodzinę i korzenie. Pytać wolno i trzeba i dziś. Nic sie nie zmieniło w tej ostatniej kwestii od kilkuset lat. W przypadku Jagiełły nasi przodkowie byli zapobiegliwi w innych mniej co sami wiecie jak się zemścilo chocby w czasach potopu. Pytania a nawet insynuacje są zasadne gdy chodzi o ludzi na świeczniku. Gdzie ich zapraszają gdzie dostaja doktorat. Co siedzi w ich duszy. 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#77505

Swoim wpisem trafił Pan w sedno problemu.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#79352