Donald Tusk z wizytą na ziemi nigeryjskiej

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Humor i satyra

W związku z trzecią rocznicą katastrofy pod Smoleńskiem, przywódca naszej partii i rządu udał się z gospodarską wizytą do Nigerii w towarzystwie małżonki oraz posła Godsona, który urodził się na ziemi nigeryjskiej. W imieniu społeczeństwa Nigerii - przywódcę państwa Tuska serdecznie powitali przedstawiciele władz partyjnych i administracyjnych, a przebrana w stroje krakowskie młodzież Nigerii, wręczyła mu wiązanki kwiatów. Obecne przy powitaniu Donalda Tuska na lotnisku w Lagos oraz na trasie przejazdu liczne rzesze mieszkańców, zgotowały gościom serdeczną owację. Dodać warto, że na okoliczność przyjazdu Dostojnego Gościa, władze Nigerii ogłosiły dzień wolny od pracy.

W trakcie licznych spotkań na ziemi nigeryjskiej, przywódca naszej partii i rządu wielokrotnie podkreślał łączące nasz kraj z Nigerią ścisłe związki, czego przykładem był obecny w składzie polskiej delegacji poseł Godson. Nie należy także zapominać o łączącej nas z Czarnym Lądem korupcji oraz bezrobociu. W związku z tym, że w Nigerii odnotowane w 2011 roku bezrobocie wyniosło 24 procent, nasz przywódca zaoferował władzom Nigerii najnowszy patent polskiego rządu na zredukowanie bezrobocia nawet o połowę. Zgodnie z propozycją Kancelarii premiera III RP w sprawie nowelizacji ustawy zatrudnieniowej - bezrobotni, którzy odmówią współpracy z urzędem pracy, zostaną wykreśleni z rejestru aż na 270 dni, a nie jak obecnie na 120 dni. Wydłużenie tego okresu spowoduje, że oficjalne statystyki w III RP poprawią się o ca. 50% i drastycznie spadnie ilość wypłacanych zasiłków dla bezrobotnych.

Przywódca naszej partii i rządu podkreślił, że już teraz zasiłku dla bezrobotnych nie otrzymuje prawie 85 proc. zarejestrowanych w pośredniakach, w czym przodujemy pośród krajów Unii Europejskiej. Z kolei przywódcy Nigerii podkreślili, że bezrobotni nie otrzymują w Nigerii żadnych zasiłków, co spotkało się z żywym zainteresowaniem Donalda Tuska. W rezultacie dwustronnych negocjacji, prowadzonych w życzliwej atmosferze – przywódcy obu państw ustalili powołanie wspólnej polsko-nigeryjskiej komisji, której celem będzie redukcja bezrobocia o 50 % na podstawie projektu polskiego rządu, oraz likwidacja zasiłków dla bezrobotnych na bazie doświadczeń Nigerii.

W czasie pobytu na ziemi nigeryjskiej, przywódca naszej partii i rządu Donald Tusk zapoznał się z dotychczasowym dorobkiem gospodarczym, społecznym i kulturalnym tego kraju, żywo interesował się problemami życia codziennego mieszkańców oraz problemami w dalszym, dynamicznym rozwoju wydobycia ropy. Przywódca naszej partii i rządu, z którym liczą się na całym świecie, co potwierdza odznaczenie Donalda Tuska orderem Słońca Peru, zaproponował władzom tego pięknego kraju osobistą pomoc w dziedzinie energetyki. Donald Tusk zaproponował Nigerii osobiste zwrócenie się do władz Gazpromu o niezwłoczne podpisanie memorandum w sprawie budowy rurociągu, łączącego pola naftowe Nigerii z portem w Lagos. Władze Nigerii obiecały, że się zastanowią nad propozycją Tuska.

W trakcie gospodarskiej wizyty Donalda Tuska na ziemi nigeryjskiej, nasz przywódca spotkał się także z władzami Nigeryjskiego Związku Piłki Nożnej (NZPN), w celu omówienia współpracy obu krajów w tej dziedzinie. Jak podkreślił przywódca naszej partii i rządu, współpraca obu krajów w dziedzinie piłkarstwa jest niedostateczna, choć istnieją duże możliwości jej dalszego rozwoju. Polska jest żywotnie zainteresowana zwiększeniem importu nigeryjskich piłkarzy, a także wykorzystaniem Stadionu Narodowego w Warszawie dla potrzeb reprezentacji Nigerii. Donald Tusk zwrócił uwagę, że wielu Nigeryjczyków już się osiedliło w Polsce, czego przykładem jest poseł Godson.

W trakcie ożywionej dyskusji z władzami NZPN ustalono, że Kancelaria Premiera Tuska monitorować będzie ekstraklasę nigeryjską, w celu określenia konkretnych zawodników nigeryjskich, będących w polu zainteresowania polskiego rządu. Wymagać to będzie zainstalowania dodatkowej anteny satelitarnej w kancelarii premiera, ukierunkowanej na satelitę, nadającego rozgrywki piłki nożnej z Afryki. „Nie powinno to jednak stanowić wielkiego problemu, ze względu na dynamiczny rozwój elektroniki w naszym kraju” – podkreślił Donald Tusk.

W związku z niewielkim zainteresowaniem strony nigeryjskiej rozgrywkami na stadionie w Warszawie – Donald Tusk zaproponował organizację ulgowych lotów z Lagos do Warszawy i vice versa, przez PLL LOT.

W części kulturalnej wizyty Donalda Tuska na Czarnym Lądzie, przywódca naszej partii i rządu udał się do wioski Kano, znanej z wyznawców kultu Bori. Przed wejściem do szałasu lewitującego szamana Ovako, Dostojnego Gościa powitali licznie zebrani wyznawcy kultu, ubrani w tradycyjne stroje łowickie. Na tę okoliczność, Donald Tusk zabrał z Polski większą ilość bączków łowickich, którymi obdarowani zostali mieszkańcy wioski.

W tym samym czasie, małżonka naszego przywódcy spotkała się z Kołem Gospodyń Murzyńskich, gdzie w serdecznej atmosferze panie spędziły kilka godzin na nauce haftu kaszubskiego. Z kolei, małżonka naszego przywódcy została poczęstowana smakołykami kuchni nigeryjskiej: koźlą głową w przyprawie z chili i suszonymi szarańczami….

Brak głosów

Komentarze

 Warto wspomnieć o umowie gospodarczej, w ramach której będziemy importować z zaprzyjaźnionej Nigerii perkal i paciorki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#350630

Przedni dowcip, gdyby tą postacią nie był przywódca cywilizowanego, bądź co bądź , kraju, który uciekł, jak ostatni tchórz, jak najdalej, by nie składać hołdu poległym w rocznicę katastrofy wraz ze swoim ludem . Tyle, że to nie jego lud, o czym deklarował w przypływie szczerości, zanim mu się przyśniło zostać premierem , więc własciwie dobrze, że nie było tego małego cwaniaka - drania i nie musieliśmy patrzeć na jego fałszywą facjatę. Przy tym zaliczył, za darmochę, niezłą wycieczkę, zaciągając tam swoją smutnawą połowicę we rewanżu za wierną służbę, jaką mu przez lata oferuje. Co mu tam ? Ma ten gest za naszą forsę !

Vote up!
0
Vote down!
0
#350632

w rewanżu, oczywiście, a nie "we" rewanżu - to "e" doczepiło zię bez mej zgody ; zdarzają mi się takie niesubordynowane literki

Vote up!
0
Vote down!
0
#350634

 Dyslekcja klawiaturowa?

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#350636

a szybkość klikania; Panu się nie zdarza literówka ? Pogratulować. Poprawiłam tylko dlatego, by nie sądzono iżem półanalfabetka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#350657

 Jak widać powyżej też musiałam poprawić swoje błędy klawiaturowe.

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#350659

 Tusk pojechał do Nigerii lobbować śwat kulczyko-podobnego biznesu polskiego pochodzenia, niepłacącego podatków w Polsce.

Ciekawe czy kolejną wycieczkę życia Małgorzaty i Dolalda  Tusków sfinansowali zainteresowani lobbingiem premiera z Polski biznesmeni  czy biedni polscy podatnicy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#350633

Premier z rządem wymyślił projekt "Go Africa". Ma on na celu promocję współpracy Polski z wybranymi krajami Afryki, w tym przede wszystkim z Nigerią.

W Polsce nikt już nie słucha jego kłamstw, czas na Afrykę. Media nigeryjskie całkowicie zignorowały historyczną wizytę Tuska, wzmiankując jedynie o przyjeździe 30 reprezentantów polskich firm budowlanych, energetycznych i rolniczych, liczących na podpisanie kontraktów. O Tusku ani słowa.

Ale Tusk, starym swoim zwyczajem, bo wg niego dzień bez obietnicy dzień stracony, obiecał w obecności prezydenta Goodlucka Jonathana  starania Polski, by Nigeria dołączyła do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Za to świetnie bawili się kosztem Tuska internauci. Powstała cała galeria pt. Donald Tusk pozdrawia z Nigerii. 

http://www.se.pl/multimedia/galeria/107759/214107/donald-tusk-pozdrawia-z-nigerii-zobacz-najlepsze-memy-o-egzotycznej-podrozy-premiera/

Pozdrawiam

Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#350674

nooooooo, czepiasz się Pan "naszego ukochanego wodza"!  Jedyny Tusk wpadł na POmysł ratowania naszej Ojczyzny POgrążonej w krezusie i udał sie do zaprzyjażnionej od wieków  Nigerii, (stare inkunabuły,mowią,że od czasów Mieszka I, przed przyjęciem chrześcijaństwa,narzuconego nam przez Czechy),no POtem to juz bylo POzamiatane-Nigeria zerwała z nami stosunki wszelkiego rodzaju! I nasz ukochany Kimten Tusk jest zmuszony był do wznowienia stosunków zaniechanych przez Mieszka I !!!!!! (Hańba Mieszkowi !) Szanowny Panie Kapitanie Nemo- Pana  artykuł,powinien iść w kierunku - nie PO co tam POleciał - TYLKO CZYM POLECIAŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LOT bankrut praktycznie nie istnieje, amerykanckie samoloty niedysponowane- i tu trzeba sie skupić nad tym CZYM POLECIAŁ!!!!!!!!!!!!!!Moje prywatne dochodzenie ( bo bardzo interesuje mnie bezpieczeństwo naszego Kimten Tusk),wykazało,że Ukraina wypożyczyła Rusłana do transportu naszego umiłowanego Kim Ten Tuska! Złośliwi Ukraińcy za Jamał2 nie chcieli wypożyczyć samolotu pasażerskiego i dali największy transportowiec! Strzelili sobie w stopę,bo nasz Kim Ten Tusk wiózł duuuużo prezentów i taki samolot był O.K!

Szanowny Panie Kapitanie Nemo - niechże Pan się nie znęca intelektualnie nad naszym Kim Ten Tuskiem boooo,on tego zwyczajnie nie wyłapie ( za wysokie progi)! Cieszyć się trzeba,że wróci opalony on i jego POłówka(żona)! Docenić należy to,że nasz wódz robi ile może- po poczęstunku w Nigerii może zrobi więcej!I miejmy nadzieję,że jak narobi duuuużo w POlsce - będzie się żyło im lepiej. Szanowny Kapitanie Nemo - pastwisz się nad Kim Ten Tuskiem,a nie widzisz,że on,aby żyło sie lepiej miota sie jak dziad PO pustym placu,czy jakoś tam!  Ja jestem zdania,że nikt inny tylko nas ukochany wódz Kim Ten Tusk jest w stanie wyprowadzić nasz kraj na dziadów,tak że Mickiewicz ze swoimi Dziadami niech spada! I jeżeli juz stawiać POmniki, to nie "jakiemuś tam" JANOWI PAWŁOWI II,ale "naszemu Kim Ten Tusk-owi I" ! 

Szanowny Panie Kapitanie Nemo- znam Pana sarkazm i dowcip  WYSOKICH LOTÓW ! Bardzo to mi odpowiada, dlatego myślę i jestem pewna,że wreszcie doceni Pan naszego Kim Ten Tuska!  I niechże ten (wypożyczony od Ukrainy transportowiec Rusłan przywiezie nam z POwrotem Kim Ten Tuska,bezpiecznie,bo bez niego Polska mogłaby,co nie daj Boże stanąć na nogi! A przecież wszyscy Obywatele tego nie chcą!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najserdeczniej i z wielkim szacunkiem pozdrawiam mojego idola - PANA KAPITANA NEMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#350678

Pozdrawiam !

Kpt Nemo

Vote up!
0
Vote down!
0
#350788

hihihi, po prostu PółPajac PółTusk. Ale Komedia!

Vote up!
0
Vote down!
0
#350743