KPO przyjęty w Sejmie - i co dalej...?

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

KPO został właśnie przyjęty przez Sejm, głosami PiS, Porozumienia, PSL (zawodowe prostytutki polityczne) i Lewicy. Konsekwencja Solidarnej Polski budzi szacunek. Teraz czas na Senat i kuglowanie PO-mafii. Ostatecznie wszystko zostanie przyjęte i wtedy dopiero pojawią się pytania czym ten cały "Fundusz Odbudowy" jest. Mam wrażenie, że większość oglądających telewizje (od TVN do TVP) rodaków uważa, że dostaniemy z UE jakieś pieniądze. Oczywiście dostaniemy jeżeli sobie je pożyczymy, czyli podżyrujemy kredyt państwom- bankrutom z południa kontynentu. Te magiczne 770 mld złotych to pożyczka zaciągnięta przez rząd a'conto nas wszystkich na wiele lat do przodu. A jak wiadomo pożyczkę trzeba spłacać. Czy będzie to spłacać rząd Morawieckiego? Nic z tych rzeczy - obciążenia zostaną przeniesione na nas wszystkich, nasze dzieci i wnuki. W świecie biznesu nic nie ma za darmo, więc trzeba będzie wprowadzić kilka nowych podatków, wzrosną ceny w sklepach. Tylko co to będzie obchodziła pana Morawieckiego, wtedy już wygodnie usadowionego w europejskim fotelu decydenta...

W cudowny sposób maleje liczba zakażonych cwanym wirusem. Jak to się dzieje, że wirus a to się kryje a to pojawia zawsze w wygodnych dla rządzących chwilach, wiedzą tylko macherzy z "Rady Medycznej" przy premierze. Gdy trzeba wirus mutuje jak szalony, zbiera krwawe żniwo, a po chwili łagodny jak baranek znika. Podobnie jak tysiące szczepionek, które gdzieś wyparowały. Oczywiście panowie Morawiecki, Dworczyk, Niedzielski i spółka wyjaśnią ciemnemu ludowi, że wszystko jest ok. a tylko wrogowie i idioci mogą podejrzewać, że "patriotyczny" i "narodowy" rząd jest zdolny robić interes życia na zdrowiu Polaków. Podobnie jak znikające respiratory, miliony masek bez atestu, przyłbice, i setki innych idiotyzmów wprowadzonych przez nielicznych dla ogłupienia i zmanipulowania tłumów. W 2020 roku zmarło dodatkowo  (ponad standardowe dane) ponad 100 tysięcy Polaków! Ci ludzie mogliby żyć gdyby nie likwidacja (świadoma bądź nie) jakiejkolwiek opieki zdrowotnej, rzucenia sił na walkę z cwanym wirusem, odwołanie zabiegów onkologicznych, kardiologicznych i wielu innych. No i sianie strachu przez telewizor każdego dnia. Czy ktoś za to zapłaci...?

I na koniec - Dobra Zmiana zdechła wraz z rządem Beaty Szydło, Mam tę wątpliwą przyjemność, że patrzę z bliska na dokonania szefa KPRM w "swoim", okręgu wyborczym. Tak dokładnej likwidacji PiS na naszym terenie nie doświadczaliśmy nawet w najczarniejszych czasach nie-rządu Tuska. Największy komitet w Wałbrzychu został zniszczony, złodziejaszkom i cwaniakom włos z głowy nie spadł, zapłacili głowami Bogu ducha winni koledzy, od lat trwający przy PiS na tym trudnym terenie. Miała być jakaś komisja, badanie sprawy i co? Ano nic jak zwykle...W innych powiatach jest podobnie, tzw. "pełnomocnicy", umizgują się do samorządowców z PO, PSL, Lewicy rozdając wirtualne pieniądze, PiS nie działa nigdzie, ostoją są tylko Kluby "GP" i lokalne stowarzyszenia. Pan minister pojawia się rzadko, spotyka tylko z grupą klakierów i lokai i znika. W latach 2011-2013, kiedy wyśmiewano nas i obrażano na ulicach, trwaliśmy wierząc, że jest idea i cel. A teraz...?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:7)

Komentarze

Siarkowska głosowała przeciw. I jeszcze 2 posłów PiS: Janowska, Zawiślak. Poza tym 17 posłów Solidarnej Polski (Warchoł głosował za, Kurowska nie wzięła udziału w głosowaniu), 11 posłów Konfederacji, Tyszka z Kukiza i niezrzeszony Kołakowski.

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=29&NrGlosowania=18

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670513

Prof. W. Modzelewski: Fundusz Odbudowy to zgoda na zmianę koncepcji UE. Staniemy się członkiem innej organizacji

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-prof-w-modzelewski-fundusz-odbudowy-to-zgoda-na-zmiane-koncepcji-ue-staniemy-sie-czlonkiem-innej-organizacji/

Cytuję:

Fundusz Odbudowy jest zmianą wizji, roli Unii Europejskiej w stosunku do państw członkowskich, która nabiera więcej cech organizacji typu parapaństwowego. To jest zgoda na zmianę koncepcji Unii Europejskiej. Staniemy się członkiem innej organizacji. Po raz pierwszy Unia Europejska jako organizacja zaciąga pożyczki na bardzo długie okresy, czyli staje się pożyczkobiorcą . Pożyczki będą źródłem finansowania planu. Decydujemy o czymś, co ma znaczenie na co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt lat. Czas zaczął teraz biec w zupełnie innym tempie. Gdyby nie pandemia i próba reakcji na jej skutki, to prawdopodobnie dyskusja o posunięciu dotyczącym organizacji trwałaby latami albo dłużej.

– Jeżeli organizacja zaczyna prowadzić politykę fiskalną, a to jest właśnie polityka fiskalna, dostaje pewne atrybuty władzy państwowej. Decydujemy o przyszłości na wiele lat, a być może nad zmianą koncepcji, ewolucji organizacji, co będzie miało dla nas znaczenie.

Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że Fundusz Odbudowy, który – jak dodał – nie ma precedensu, może wzmocnić nasze aktywa podstawowe w postaci zdolności wytwórczej. Muszą być jednak spełnione odpowiednie warunki.

– Abyśmy mogli wykorzystać to w sposób efektywny, musimy tworzyć polskie marki, czyli centra polskich zysków. Jeżeli zgodzimy się na rolę podwykonawcy, gdzie centra zysków znajdują się w innych państwach, zawsze będziemy poszkodowani. Musimy odejść od roli, którą trochę narzuciła nam Unia Europejska, w dużej części gospodarka niemiecka, czyli dużego i chłonnego rynku zbytu – zwrócił uwagę prezes Instytutu Studiów Podatkowych.

– Jeżeli zachowamy odrębność naszej waluty, czyli atut, który okazał się nieprawdopodobnie ważny w ostatnim czasie – znacznie głębszą suwerenność w polityce pieniężnej – to na pewno będziemy mogli znacznie skuteczniej bronić się, jeżeli takie zagrożenie nastąpi, przed przerzucaniem na nas ciężaru wspólnego zadłużenia, z którego nie będą wywiązywać się do tego zobowiązani. Im dłużej utrzymamy naszą odrębną walutę, tym większa szansa naszej obrony przed cynicznym czy obiektywnym przerzucaniem ciężaru ekonomicznego, finansowego spłat owego zadłużenia.

– Musimy stworzyć zespoły analityczne nieuwikłane w konflikt interesów – a jest z tym dzisiaj bardzo duży problem – które będą służyć rządowi i nam wszystkim w stworzeniu polityki, jaka będzie nas chronić przed zagrożeniami nieznanego okresu realizacji planu nie po stronie wydatkowej, ale po stronie spłaty. (…) Po raz pierwszy w historii uczymy się dziwnej i zaskakującej misji, że państwo, które chce rozwoju, chce należeć do grupy nie tylko państw wschodzących, ale już rozwiniętych, musi brać pod uwagę to, że będzie musiało żyć przez wiele lat z wysokim zadłużeniem. My raczej mamy świadomość przeciwstawną. Nam się wydaje, że nie powinniśmy się zadłużać, bo dzięki temu jesteśmy bezpieczniejsi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670514

... trzeba będzie płacić cudze zadłużenia, a Titanic płynie, ..... a chochoły pląsają.

Obudzą się pod niebieskim, gwiaździstym sztandarem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1670518

jak już odnieśliśmy wszystkie te sukcesy, to polską racją stanu będzie merdanie ogonem przed Brukselą, żeby ciepnęli jakimś ochłapem i potulne przytakiwanie kultowi zbawicieli świata jak depopulują narody i urządzają tu goły i wesoły ład.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1670520

... wrzucić i czym popić. Cały portal jak jedno ramię zachwycał się tym, a cóż to powiedziała staruszka  jakiejś pindzie. Patriotyczny, ostatni taki portal w Polsce nie widział problemu, ważniejszy był zgon komunisty niż stryczek, który jest szykowany, dlatego na 460 posłów tylko kilku zdecydowało się stracić koryto zamiast twarzy. To jeszcze nie koniec sukcesów Kefasie, nie załamuj się.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1670523

przecież były teksty o wielkich "klimatycznych oszustwach". Bardzo kompetentne.

Aby wyciągnąć z tego wnioski, to trzeba byłoby być jednak .... Siarkowską lub nieżyjącym Szyszką  Ciekawe, czy Siarkowską wyrzucą z PiS.

Tymczasem - jak nie ma odważnych - to cała nadzieja w modlących się staruszkach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670536

Głosowałam PRZECIWKO tzw.KPO, bo jestem ZA polską racją stanu: -przeciwko obciążaniu Polaków NOWYMI PODATKAMI, które będą szły bezpośrednio do budżetu UE. -przeciwko koncepcji UE jako superpaństwa,z budżetem niezależnym od składek państw członkowskich.

Opowiadam się ZA koncepcją UE jako EUROPY OJCZYZN. Dotychczas postulat ten był również elementem programu Prawa i Sprawiedliwości.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670537

https://wpolityce.pl/polityka/549662-co-sie-tutaj-dzieje

Cytuję:

Kierownictwo UE przygotowało Europejski Plan Odbudowy, którego wcielenie w Polsce ma się dokonać przez Krajowy Plan Odbudowy, przygotowany przez obecny rząd. Jedno z drugim jest sprzężone. Rząd polski w ubr. wobec tej idei uzyskania pieniędzy dłużnych, był bardzo wstrzemięźliwy, przynajmniej w przekazie mediów krajowych, jednak potem się okazało, że jest za i skonstruował krajowy rozkład jazdy dla unijnego złotego cielca.

(...)

Mądrzy ludzie mówią, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach, a my szczegółów Planu nie znamy. Jakby w trosce o moją niewiadomą, 16 kwietnia 2021 r. na portalu wPolityce.pl znalazłem publikację o znamiennym tytule: „Krajowy Plan Odbudowy pomija kulturę narodową i nie respektuje chrześcijańskiego światopoglądu”. Tekst ten zawiera obszerne fragmenty artykułu Leszka Sosnowskiego „Cep nowoczesny”, opublikowanego w ówcześnie najnowszym numerze „Wpis”-u.

(...) aż do chwili obecnej o ukrytych w KPO antywartościach panuje cisza. Mówi się jedynie o pieniądzach, jakby to one były jedyną tego Planu kwestią. Od rana do wieczora politycy obozu rządzącego kontra politycy opozycji sprzeczają się, jak te pieniądze i przez kogo będą wydawane. Tymczasem po lekturze w/w analizy KPO wynika, że chodzi w nim nie tylko o pieniądze, ale także o wartości. I to o te dla nas fundamentalne.

(...) Ja mam popierać topienie w genderowym błocie naszej kultury narodowej i chrześcijaństwa za cenę otrzymania przez moją Polskę choćby i ogromnych pieniędzy? Nigdy w życiu, choćby nie wiadomo kto to proponował. Czy mam prawo uważać, że pan Premier i rządzący nie wiedzą o tej groźnej zawartości KPO, o jakiej pisze pan Sosnowski? Przecież to absurd, prawda? Muszą wiedzieć, więc dlaczego robią wszystko, aby plan ten popierać, jako rzekomo dobrze służący Polakom i Polsce? Czy naprawdę choćby i największe dłużne pieniądze z UE są  ważniejsze od ochrony narodowej kultury i chrześcijańskich wartości przed wypływającą z unijnych przepisów wykonawczych genderyzacją?

(...) Pojęcie „narodowy” jest zakazane. Kultura występuje w KPOiZO wspólnie, jednym ciągiem w wyliczance z turystyką, gastronomią (…) Najważniejsze w kulturze są nie tradycja, dorobek wieków, wielkie dzieła, o tym ani słowa, lecz - innowacyjność”.

(...) Takie pojęcia jak suwerenność i tożsamość narodowa nie fukcjonują w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności. W moim rozumieniu chodzi raczej o legalne, bo zgodne z KPO, przekierowanie części pieniędzy na cele, na które wyborcy PiS-u nigdy by się nie zgodzili.

Autor (Sosnowski) prezentuje metodę tworzenia prawa unijnego:

„Metodę tę nazywam dwupoziomową. Otóż najpierw, na pierwszym poziomie, powstają paragrafy ogólne, które przeważnie brzmią dość przyjaźnie i sensownie, lecz cechują się dużym potencjałem interpretacyjnym. Są dyskutowane, upubliczniane i ostatecznie zatwierdzane. Na drugim poziomie zarazem, w zaciszach gabinetów brukselskich, ale i różnych krajowych ministerstw, powstają wytyczne uniemożliwiające de facto wszelką interpretację prawa stanowionego wspólnie. Te wytyczne, choć lepiej byłoby uczciwie powiedzieć „przepisy wykonawcze”, są niebywale szczegółowe i nikt już nie poddaje ich wspólnotowemu osądowi. (…) Wyznanie się w ich gąszczu przez zwykłego śmiertelnika jest mało prawdopodobne”.

I dalej w innym miejscu:

Zwykły obywatel nie ma pojęcia, że unijne przepisy, sukcesywnie wdrażane także w Polsce, starają się znormalizować każdy nasz krok, każdą godzinę naszego życia, także prywatnego. (…) Powstała istna tyrania przepisów, których nieprzestrzeganie prowokuje kary, dostawanie stempla „brak praworządności”.

(...) Na takim prawie ma się opierać Krajowy Plan Odbudowy? Ktoś może powie, że to jest margines (…) może takie coś funkcjonuje w Holandii, Belgii, ale przecież nie u nas… Nie, drodzy państwo, te przepisy działają już w Polsce. Na nich m.in. opierają swoje wyroki sądy. Jeśli zostaną zatwierdzone w KPO, to zostaną i wykorzystane.

(…) te treści określają wytyczne, o których było już tu wspomniane oraz inne, które gwarantują taki rozwój m.in. kultury oraz nauki, żeby nastąpiła całkowita genderyzacja życia. To ostatnie oznacza po prostu ponadnarodowe rządy dewiantów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670539