Ile końców ma kij ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jak wiadomo, każdy kij ma dwa końce.

Z ludzkim życiem jest jak z kijem - też ma dwa końce.

Pierwszy koniec to początek - moment poczęcia, drugi koniec to śmierć.

Lewactwo nie ma szacunku dla ludzkiego życia i usiłuje ten kij zestrugać od jednej jak i od drugej strony. Wygląda na to że celem lewactwa jest kij bez końców, więc rozsądnie byłoby pozbyć się iluzji, że ten kij przestanie kiedyś strugać. Strugali w sowieckiej Rosji, strugali w komunistycznych Chinach i w paru innych miejscach - setki milionów kijów zestrugali. Generalnie też strugają z ciebie i ze mnie wariata.

Tymczasem nauka mówi, że życie nie zaczyna się w momencie urodzin. Moment urodzin to moment dość przypadkowy, bo każdy urodzony człowiek jest wcześniakiem, a to z uwagi na konieczność przedwczesnego porodu  wskutek rozrostu ludzkiego mózgu i mieszczącej ten mózg wielkiej głowy. Z tej przyczyny ludzka ciąża trwa dwa dwa razy krócej niż normalnie, bo w świecie zwierząt noworodki są niemal natychmiast gotowe podążać za matką, podczas gdy dziecko urodzone wymaga jeszcze kolejnych kilkunastu miesięcy opieki.

Psycholog rozwojowy, prof. Rudolf Schaffer  konstatuje:

"Historia rozwoju dziecka nie zaczyna się wcale z nadejściem porodu,  lecz jeszcze wcześniej - w momencie zapłodnienia. W chwili narodzin dziecko liczy sobie już 9 miesięcy życia, i do tego czasu zdarzyło się wiele rzeczy istotnych  do zrozumienia tego, kim się stanie.Z punktu widzenia rodziców poród  może  się wydawać początkiem, , jednakże z punktu widzenia dziecka istotna jest ciągłość istnienia w życiu pre- i postnatalnym."

I jeszcze jedna uwaga Schaffera:

"W dawnych czasach w Japonii i Chinach uważało się, że dziecko w momencie narodzin liczy sobie już jeden rok życia. Pod pewnym względem pogląd ten był bliższy  stanowi faktycznemu niż  nasz współczesny sposób obliczania wieku dziecka., bowiem czas spędzony w ciele matki, to czas, gdy tak wiele się dzieje dla ukształtowania  drogi rozwoju dziecka. Pod względem fizycznym  zakres zmian jest zdecydowanie większy niż w jakimkolwiek innym okresie życia. Ale i z psychologicznego punktu widzenia  jest podobnie; okres prenatalny jest  ogromnie ważny dla zrozumienia późniejszych osiągnięć rozwoju."

Tak wiec wyraźnie widać, że zlewaczony Zachód wkroczył w epokę barbarzyństwa.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

... kij ... poddany  wyginaniu i rozciąganiu ... to może ...

albo

 

Tylko ten torus ,to taki trochę ...

a helisa

:-)

PS.

Ogólnie rzecz biorąć klimaty "reptiliańskie"

https://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/przyczynek-do-legendy-o-swietym-jerzym/

:-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1669041