Powiedzcie ludziom o co tu chodzi

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Tam, gdzie w grę wchodzą ważne sprawy nie znoszę emocji i pod jej wpływem wypowiadanych sądów. Z reguły są nietrafne, niesprawiedliwe i pozbawione jakiejkolwiek rzeczowości. Zmiana na stanowisku premiera takie zachowanie wyzwoliła i należy to odpowiednio odnotować.

Dlatego nie chcę komentować ani oceniać zmiany na stanowisku premiera. Nie powinien zresztą robić tego nikt, kto nie ma ku temu obiektywnych racji i kompetencji. Od zabierania głosu odstraszają wypowiedzi tzw. polityków, którzy, na dobrą sprawę, za coś chyba biorą pieniądze, niechby choć za to, że wiedzą co się dzieje w kołach władzy. Bo weźmy choćby twierdzenie pana Budki, że zmiana na stanowisku premiera to zdrada narodowa. Bez komentarza. Bo trzeba by najpierw sięgnąć po atest zdrowia tego pana… Albo za co bierze pieniądze publiczne pan Korwin Mikke w PE, skoro, jak zresztą wszystkie poczynania, nieważne jakiego rządu, krasi on swymi złotymi myślami besserwissera, a w przypadku zmiany premiera twierdzi: Odnoszę wrażenie, że nikt nie chce być ministrem w tym rządzie. Bo to jak dowodzić na statku, w którym nie ma paliwa, w dodatku kapitan każe płynąć w kierunku raf. Myślę, że autor tych słów wybaczy, jeśli uzna się je za wyjątkowo niemądre. Bo, po pierwsze, skąd on wie, że nikt nie chce być w tym rządzie? A po drugie, swój wywód popiera on innym, jeszcze bardziej wyssanym z palca i absurdalnym twierdzeniem, że ta niechęć bycia w rządzie wynika z katastrofalnej sytuacji ekonomicznej państwa. Stara metoda pana Korwin Mikke, tzn. zawsze mieć inne zdanie niż ogół i zawsze tym zdaniem bulwersować. Szaleństwo, ale czy dające bilet do PE? Jeśli tak, to znaczy, że to gremium jest schroniskiem… wiadomo dla kogo. Otóż teza pana Korwin Mikke beztrosko unicestwia wszystkie ostatnie ratingi, dla Polski wręcz rewelacyjnie korzystne. Bo przecież on wie lepiej niż instytucje tym problemem profesjonalnie się zajmujące. Śmieszny megaloman i, co tu mówić, denerwujący.

Bartłomiej Węglarczyk z Onet z kolei wystąpił z bardzo alarmującym stwierdzeniem, że: ratowanie pozycji Polski w UE i poza nią musi być jednym z głównych celów polityki premiera Mateusza Morawieckiego. To zapewne też jeden z głównych powodów jego nominacji. I dalej: bo: „Pani premier, która przed objęciem obecnego stanowiska nie wiedziała nawet, kiedy Polska weszła do UE i kiedy pojawiło się euro, po prostu nie zna się na polityce zagranicznej. Nie zna też decydentów w Europie, nie ma z nimi osobistych kontaktów. Moment, w którym kierownictwo PiS witało ją na Okęciu po koszmarnej porażce 1:27 w sprawie ponownego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, był symbolem jej dyplomatycznej bezradności”. Magazyn Forbes umieścił panią Szydło na 31 miejscu wśród stu najbardziej wpływowych kobiet świata. Oczywiście pan Węglarczyk może zawsze powiedzieć, że miała tam jakieś chody, bo cóż wobec tego faktu myśleć o jego dywagacji? Powoływanie się na wybór Tuska wbrew sprzeciwom polskiego rządu, jako na jej porażkę, jest co najmniej zaskakujące, zwłaszcza, że dziennikarz obojętnie jakiej opcji, winien być poinformowany o procedurze „wyboru” Tuska. Pani Szydło zrobiła tu to, co winna była zrobić, jako premier kraju, któremu taki kandydat notorycznie szkodził. Ani ona przegrała, ani Polska. Przegrałby Tusk, jeśli czułby kategoriami, do jakich zobowiązywało go obywatelstwo jego kraju. Ale to jest tylko pobożne życzenie. A poza tym, skąd wziął pan Węglarczyk tę fatalną dla Polski diagnozę pozwalającą na twierdzenie, że Polska potrzebuje ratunku? Czyli znowu: mowa trawa.

Jeszcze bardziej nieodpowiedzialne odzywki pojawiają się z prawej strony. A więc „zdrada”, „hańba”, „samobójstwo PiS”, „koniec dobrej zmiany”. Zwłaszcza ta ostatnia robi wrażenie, jak gdyby była autorstwa „totalnej”, tak miłą dla nich jest zapowiedzią. Bo to wszystko mi przypomina przemowy posłów z PO, Nowoczesnej w sejmie, gdzie bezładna gadanina i jarmarczne gesty mają wywołać efekt. Ostatnio mieliśmy w sejmie takie popisy krasomówstwa, że skóra cierpła, bo w końcu wykonawcami byli posłowie, a wydawało się, że przemawiają na jarmarku i to po jednym.

Widzimy więc, jakie to interpretacje zmiany w rządzie dochodzą do szerokiego ogółu i co one są warte. Ale kierownictwo rządzącej koalicji ma ścisły obowiązek racjonalnie wyjaśnić swym wyborcom o co w tym wszystkim chodzi, bo na zdrowy rozum nikt tego nie pojmuje. Zwyczajny zjadacz chleba ma prawo wiedzieć, kogo i dlaczego wybiera. Jeśli tej wiedzy zabrakłoby, to co ma uczynić Polak, mając taką alternatywę jak obecna opozycja, czyli antypaństwową, antynarodową i nie wiadomo od kogo zależną i komu co dłużną obstrukcję podszytą egoistycznymi celami partyjniackimi, a obojętną na los państwa, w którym żyje, a jedynie zatroskaną o swoje ciemne interesy. Taka opozycja wnosić może jedynie destrukcję i o to się ona stara. Dużo mówią o jej etosie bojówki zwane „obywatele PRL” (bo przecież nie RP), KOD, takie ORMO „totalnej”.

Nie wystarczą jakieś nic nie mówiące ogólniki mające wyjaśnić dokonujące się zmiany. Pełna transparentność polityki, to obok purgacji wymiaru sprawiedliwości jeden z podstawowych postulatów stawianych dziś przez Naród. Odpowiedź należy do rządzących, a nie do komentatorów od siedmiu boleści.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (23 głosy)

Komentarze

DZIĘKUJĘ!

Vote up!
8
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554418

Pani Szydlo - jako premier wprowadzila w zycie wiekszosc  przedwyborczych obietnic socjalnych PiS-u, natomiast w sferze gospodarki zrealizowano niewiele zmian (glowna zmiana - uszczelnienie systemu podatkowego - to zasluga Morawieckiego)- a przeciez, zeby miec co rozdawac - trzeba wpierw zarobic.

Do kolejnych wyborow do Sejmu pozostalo mniej niz dwa lata - wiec trzeba wykorzystac ten czas na przeprowadzenie koniecznych zmian w gospodarce, a zeby wprowadzic zmiany - trzeba sie znac na gospodarce i finansach (jesli ktos twierdzi, ze pani Szydlo zna sie na gospodarce = prosze o udokumentowane przyklady...).

Pani Szydlo zna sie doskonale na kampaniach wyborczych (kampania prezydencka i sejmowa),zna sie na socjalu - wiec - jako doskonaly specjalista w tych dziedzinach - bedzie miala pole do popisu przed wyborami samorzadowymi a potem parlamentarnymi. Dajmy szanse mlodym a juz doswiadczonym i wyksztalconum specjalista od gospodarki i finansow skupionym wokolo Morawieckiego - bo stawianie mu zarzutow, ze jest "banksterem" jest smieszne - jak  kierowanie gospodarka kraju bez zadnego doswiadczenia konczy sie - mielismy przyklady w ostatnich latach (rzad AWS na ten przyklad).Takze "darcie kotow" z UE czy Niemcami i francja - na dluzsza mete nie wyjdzie naszemu krajowi na dobre -  wielu sprawach mozna sie dogadac nie rezygnujac z priorytetow - a z tym pani Szydlo miala klopoty, wystepujac jako "matka Polka" a nie jako wytrwany polityk, co przynioslo jej spora popularnosc w Narodzie, ale rownoczesnie sklocilo Polske z politykami UE.

Tak wiec - zamiast kontestowac nowa ekipe gospodarcza (ktora Morawiecki konstruuje) - trzymajmy za nich kciuki - beda przeciez pracowac dla dobra wszystkich Polakow - jestem o tym przekonany.

Vote up!
6
Vote down!
-4

mikolaj

#1554419

... nie blokowała żadnych decyzji superministra gospodarczego . A premier Morawiecki , wbrew pozorom , na nowym stanowisku ,to będzie miał mniej czasu ,by poświęcić go "gospodarce" . Więc to zmniana raczej nie "merytoryczna" ,a "wizerunkowa" .

Vote up!
8
Vote down!
-2

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1554434

Morawiecki mial spore problemy z umieszczaiem w programie Rady Ministrow tematow gospodarczych - bardzo grzecznie i oglednie 9nie oskarzajac nikogo) sam o tym wspominal. Morawiecki jest na tyle doswiadczony i ma za soba zaplecze (merytoryczne - nie polityczne), ze nie bedzie musial sam zajmowac sie wszystkim (jak to w Polsce premierzy maja w zwyczaju...).

Ide o zaklad, ze w ciagu najblizszego roku bedziemy mieli bardzo wiele zmian na lepsze w prawie gospodarczym i przelozy sie to na jeszcze szybszy wzrost gospodarczy i... wplywy z podatkow.

Vote up!
2
Vote down!
0

mikolaj

#1554491

"Wciąż jesteśmy Polakami
To nasz święty obowiązek
Wierzyć ufać mieć nadzieję
Co nas wciąż wyróżnia w tłumie
Że wciąż w sercu lśni testament
Krwi przelanej naszej dumie
Niechaj myśli nie zagłuszą
Słowa pełne zniewolenia
Kochaj Polskę nie w połowie
Całą duszą bez wątpienia"

Vote up!
9
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1554425

Mnie te reakcje dziwią niepomiernie !

Gdy budowana jest elektrownia, to po wybudowaniu budynków przemysłowych, funkcję kierownika budowy obejmuje  inżynier budujący turbozespół, kocioł. Inżynier budowlaniec jest nadal potrzebny, bo wie on który strop ile może unieść, nadal dba o budynki. Zanim zaczęto budować hale i wieżowce, jakiś inżynier projektował i nadzorował prace ziemne - ponieważ świetnie wykonywał prace - to może jemu powierzyć dalszy ciąg budowy ?!  Świetnie się sprawował !

Druga sprawa ma długą historię. Wiele krajów pozbywało się polityków dziwaków* i polityków ekscentryków**, wysyłając ich do ONZ. Ponieważ ZSRR wysyłał fachowców - mamy co mamy

*   jaki jest dziwak, każdy widzi !

**  dziwak z dużą kasą to ekscentryk

ergo : pan Korwin Mikke jest tylko dziwakiem ! (cbdu)

Vote up!
9
Vote down!
0

#1554426

Jak tylko skończą tworzyć rząd, nowo powołane Ministerstwo Dezinformacji odpowie i wszystko wyjaśni.

Vote up!
6
Vote down!
-4

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1554427

Nie ufam i nie uwierzę w żadne dobre i lepsze zmiany oraz wyjaśnienia, tłumaczenia czy odpowiedzi dopóki

- nie zlikwidują przymusowych szczepionek na noworodkach,

- nie przestaną wprowadzać GMO,

- nie zaczną przeprowadzać uczciwych referendów w kluczowych dla narodu sprawach.

Jest ich więcej, ale dla mnie to są trzy punkty, gdzie widać złą wolę, za którą kryje się prawdziwy cel ich działania.

Co jest tym celem? To łatwo zrozumieć, gdy zapoznamy się z krótko i długoterminową szkodliwością rozpoznanych składników szczepionek. Tu jeden z wielu przykładów: https://www.youtube.com/watch?v=ineL6H0hJIE

Domagajmy się pozytywnych działań, zaprzestania negatywnych, a nie pięknych słów.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1554475

... na stanowisku premiera. Bardzo mnie zasmucila. Nie rozumiem jej mimo proby tlumaczenia przez Niezaleznych. Nie przekonuja mnie wasze proby wytlumaczenia. Ja podam inny przyklad: Kto zwalnia trenera pilki noznej, gdy wygrywane sa wszystkie mecze?

Nadal bede kibicowala tej druzynie , ale decyzji nie rozumiem

Wolno mi byc smutna?

Vote up!
9
Vote down!
0

Gosia

#1554431

Podam przyklady meczy przegranych.... (jeden nawet... 27 do 1):

- glosoawnie na Tuska w Radzie Europejskiej: 27 :1;

- wlaczenie w spor wokol sadownictwa w Polsce Komisji Weneckiej (inicjatywa bodaj... Ziobry) - wszystkie decyzje Komisji przeciwne polskiemu stanowisku;

- niezrealizowanie obietnicy wyborczej o odbiurokratyzowaniu gospodarki i zmniejszenia liczby urzednikow;

- brak postepu w sprawie zwrotu  samolotu z Katastrofy Smolenskiej (przed wyborami zapewniano, ze potrzeba na to kilka miesiecy - tymczasem dzisiaj Minister Waszczykowski mowi o przygotowanych dokumentach w sprawie skarki do trybunalu w Hadze - nie ma decyzji... politycznej...

lista "przegranych" meczow rzadu premier Szydlo jest co najmniej tak dluga - jak liczba wygranych...

Nie da sie zaprzeczyc, ze premier Szydlo wzbudza zaufanie (na tle innych politykow), przeprowadzila programy socjalne (na ktore pieniadze "zarobil" Morawiecki), jest popularna w kraju (ale nie potrafi sobie radzic na arenie miedzynarodowej).

Vote up!
0
Vote down!
-1

mikolaj

#1554492

Z tym odbiurokratyzowaniem to proponuję wrócić do niego dokładnie za rok i sprawdzić co nowy pan premier zdziałał.

Obstawiam w ciemno, że nic, albo wręcz odwrotnie, ale zobaczymy...

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1554495

Ależ to najbardziej "oklauzurowana" informacja . Top secret . Prędzej aneks do raportu z weryfikacji WSI wycieknie ,niż ktokolwiek "puści pare" . Odpowiedź na to pytanie mogłaby zachwiać stabilnością państwa . No ale przysłowie ludowe głosi ,że jak "nie wiadomo o co chodzi ,to chodzi ... " ,czy bardziej oględnie mówiąc "budowanie klimatu zaufania ,dla potencjalnych inwestorów" . :-) W razie czego ,to są to tylko czcze domysły , więc paragraf o ochronie informacji niejawnych nie powinien mieć tu zastosowania ,gdyby kiedyś wyciekły stenogramy podsłuchów z najtaniejszych rozmów strategów rządowych i zupełnie przypadkowo zgodziły się z tymi supozycjami wymyślanymi "na poczekaniu" . :-)

Vote up!
5
Vote down!
-2

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1554432

ten tak tajemniczy aneks, ze kazdy po jego przeczytaniu ( sp. Lech Kaczynski, Komorowski, Duda...) trzyma go w tajemnicy?

Musle, ze jedyne wytlumaczenie- to wspolpraca z WSI prominentnych postaci politycznych - nie tylko z dzisiejszej opozycji...

Vote up!
0
Vote down!
0

mikolaj

#1554493

Pana od telewizji ze słoneczkiem . Firmy co informatyzowała ZUS ,że za kwoty umożliwiające sfinansowanie załogowej wyprawy na Marsa itd. Tylko "mocodawcy ze wschodu" ,to raczej "nie znają się na żartach" ,co można wnioskować z domniemanej wizyty "seryjnego samobójcy" u dr. Jana w szpitalu w Austrii ,po tym jak chyba nieopacznie zbyt dużo "na taśmach" powiedział . Więc może warto jeszcze trochę poczekać ,by dowiedzieć się "o co chodzi " ...

Vote up!
0
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1554499

Szanowny Księże - miałem pisać na ten temat notkę, bo mocno irytowały mnie wpisy czy komentarze analizujące sprawę powierzchownie, aby nie powiedzieć więcej. Niektórzy publicyści, blogerzy mnie nawet zadziwili. Szczególnie po naszej, prawej stronie.

To jest polityka i nie jest rozsądnym wyciąganie wniosków dla rzeczywistości, z rzeczywistości medialnej. To tak nie działa. A nawet PiS tworzy rzeczywistość wyłącznie medialną. Wielu tego "nie łapie".

Inna sprawa - co Ksiądz podkreślił na końcu - że tłumaczenie PiS i szeroko pojęta komunikacja, pozostawia wiele do życzenia. Co mądrzejsi i inteligentniejsi będą się domyślać o co może chodzić. Mniej spostrzegawczy niewiele zrozumieją i ale będą na tyle "sprytni", że zaczną węszyć spiski.. Dlaczego ogólniki skoro wystarczyłoby pierwsze, lepsze sprytnie skonstruowane kłamstwo? Być może dlatego, że kłamać nie chcą, a prawda tak czy siak nie nadaje się do komunikacji? Wniosek z tego taki, że kompetencyjnie Premier Morawiecki w ważnych aspektach musiał obiektywnie przewyższać Premier Szydło. Być może chodzi o prostą rzecz, taką jak umiejętność zarządzania, w tym zarządzania ściśle projektowego, aby móc skutecznie rozliczać pracę podwładnych ministrów i trzymać całość planu i harmonogramu w ryzach? Powinniśmy się przekonać w nie dłuższej perspektywie niż połowa roku.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1554435

K.M. Wyszkowskiego przedstawiać nie trzeba. Jednak przybliżę jego osobę:

Krzysztof Maciej Wyszkowski to publicysta, działacz opozycji PRL-u, również członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. W 2012 roku nagrodzono go Honorową Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w 2015 roku obecny prezydent Polski Andrzej Duda uhonorował go Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

KMW (przyjaciel Ministra ON) twittuje tak:

@KWyszkowski‏ @

W odpowiedzi do @Cenckiewicz

„Sławku - ja widziałem POLECENIE wydane "swojemu premierowi" usunięcia Macierewicza w najbliższym czasie. Macierewicz został tylko na prośbę Morawieckiego, żeby nie łączyć jego powołania z dymisją Antoniego.”

Czy prawdą jest, że wraz z PAM, pożegnamy się z ministrami: spraw zagranicznych, środowiska, cyfryzacji czy infrastruktury?

- Przeciętny, nieco rozgarnięty wyborca PiS komentuje mniej więcej tak: „bardzo nie rozumiem, dlaczego zmieniono świetną premier, skąd nagle z taką władzą i bez zaplecza do gry wkroczył były bankier oraz z jakich powodów (podobno) musi odejść najlepszy od czasów „Okrągłego Stołu” Minister ON pan Andrzej Macierewicz?”.

Czy PMM okiwa rozdających zasiłki w UE, bo jeżeli nie okiwa to motyw "chodzi li tylko o pieniądze" upada na zbity pysk?

Jeżeli ogólnopolska polityka staje się niezrozumiała z perspektywy ”zwykłego człowieka”, to znaczy, że coś zaczyna być z nią fundamentalnie nie tak.

PS

A co do larum POdnoszonego przez tzw. oPOzycję – im więcej im gore tym lepiej dla NAS, dla PiS!

Vote up!
13
Vote down!
0

casium

#1554436

Andrzej może odejść ! Byle ANTONI Macierewicz pozostał ;-)))

Vote up!
11
Vote down!
-1

#1554439

Tu nie czas na hihy śmichy kochany Golemie :-)))

Pan Minister Antoni Macierewicz powinien zostać

Wszystko zależy od układu:

- PMM < - > PAD

- PMM < - > PAM

I nie pomoże Święty Boże, a tym bardziej Naczelnik!

PS

A gdy się zejdą, raz i drugi, 
kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, 
bardzo się męczą, męczą przez czas długi, 
co zrobić, co zrobić z tą miłością? 

Czy te oczy mogą kłamać? Chyba nie! 
Czy ja mógłbym serce złamać? I te pe... 
Gdy się farsa zmienia w dramat, nie gnam w kąt. 
Czy te oczy mogą kłamać? Ależ skąd! 

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1554440

Tylko oby nie :-) :

"(...) Zdobyć serduszko damki strojnej,
Zyskując kolejnego wroga. (...) "
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/podroze-guliwera-liliput/

Bo przecież:
http://janpietrzak.pl/uploads/piosenki/jan_pietrzak_2005/07-przyjazn_i_pieniadze.mp3
:-( :-) .

Vote up!
0
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1554455

 Witaj! Jeżeli Antoniego ruszą, to duże grono członków pożegna się z PISem. Dla mnie jest nie zrozumiałe, komu z naszej patriotycznej opcji  przeszkadza silna obronnie Polska!  Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
-1

ronin

#1554482

Tak to jest jak starsza pani zamiast spać buszuje po Internecie.

Na karb zmęczenia zwalam winę za pomyłkę dotyczącą imienia pana Ministra ON. Oczywiście, że ANTONI, a nie... Andrzej.

Bardzo przepraszam pana Ministra Obrony Narodowej!

Przy okazji zdrowia życzę i jestem pod wrażeniem Pana erudycji. Żaden patałach/poprzednik na Pana stanowisku nie miał taakiej wiedzy o podwładnych. Tylko Pan potrafi np.  przy okazji mianowania na kolejne wyższe stopnie oficerskie powiedzieć każdemu! żołnierzowi wiele dobrego/osobistego "z głowy" nie z kartki i od serca !!!

Panie Ministrze ON - stoimy za panem murem!

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
9
Vote down!
0

casium

#1554480

okiem.PIS potraktowal nas swoich wyborcow jak lemingow,ktorzy lykna tlumaczenia zamiany Szydlo na Morawieckiego.

Przeciez miala byc rekonstrukcaja rzadu,co za tym mialo isc waywalenie nierobow. leni i kretow typu Waszczykowski Glinski Gowin Blaszczak, a nie zamiana kukielek na stanowisku niby premiera - niby bo dalej jest tak jak bylo .Bo tak naprawde to dalej Kaczynski jest premierem, a Morawiecki dalej jest ministrem finansow.Tak ze zadnej ttak okrzyczanej i reklamowanej rekonstrukcji nie bylo!!

Chyba ze zamach na Macierewicza zostal w ostatniej chwili odwolany bo nagle okazalo sie ze ma za duze poparcie w narodzie i ludzie by wyszli na ulice i to nie byla by garstka oplacanych KODorastow cy UBywateli PRL.Bo nikt mi nie powie ze tak glosno okrzyczana rekonstrukcja to to co sie stalo.Autor moze sobie nieznosic emocji i podpinac ludziom emocjonalnym rozne wady ,ale to ludzie z emocja popychaja ten swiat do przodu oceniajac wlasnie poprawnie sytuacje reagujac w odpowiednim momencie,nie tam jakies cieple kluchy ,oflegi co to musza wszytko 10 razy przemyslec poczym dojda do wniosku ze prawda jest po srodku.Polacy sa dosc uspieni i nienreaguja tak jak trzeba wlasnie przez takie podejscie do emocjonalnych ludzi jakie tu ma autor.Moze autor spotykal sie z warjatami ,ktorych szarpaly emocje ?Ale wrjat to warjat czy ma emocje czy nie to i tak nie mysli trzezwo.

Sprawa prywatna autora jest to czy ocenia czy nie ocenia nowa kukielke w rzadzie prezesa , a faktycznie premiera Kaczynskiego, ale niech nie zabrania innym tej oceny na podstawie faktow ogolnie znanych.Zastanawia mnie dlaczego nagle Morawieckiego chwala dotychaczasowi wrogowie naszego rzadu i wroga Bruksela?Morawiecki byl u tTuska doradca mial slawnego ojca ,jadal u Swy osmirniczki i byl nagrany w tym kaprawym towarzystwie,jego znajomosc jezykow jest przereklamowana nie wiem po co zreszta ,twierdzenie ze ma znajomosci w swiecie to jakis PRLowski styl myslenia ze sie sprawy zalatwia po znajomosci,jego parcie w strone komunistycznuch Chin jest niesmaczne  i bezsensowne ,jego zdolnosci sa przereklamowane ,gdyz nie mogl zrobic doktoratu w Niemczech.Zaslugi dla gospodarki polskiej dopiero sie okaza czy sa zaslugami Morawieckiego czy koniunktury ,zaostrzenia prawa i podciecia skrzydel PObolszewickiej mafi i ogolnej polityki PISu.Jak na dzien dzisiejszy Morawiecki bedzie robil to co robil ,a kaczynski bedzie dalej rzadzil tak jak rzadzi rzadem.Tyle ze teraz Morawiecki moze wywinac jakis numer,jak wywinol Dudaczewski ,ale to juz bedzie po ptokach na to nie mamy my szaraczki wplywu, widac ma byc tak jak bylo.Toc to Adrian odrazu powiedzila ze Morawiecki to jego prezydent- co to mialoby znaczyc ?Zdrajca Polakow nowy pilnowacz hanuki ,ktory w haniebny sposob na barki Polakow wklada odpowiedzialnosc za zamordowanie Zydow w Jedwabnym i Kielcach opluwacz Macierewicza najlepszego ministra w rzadzie PIS, nagle zachowuje sie tak jak by wsadzil konia trojanskiego do rzadu.

Co do Korwina to sie nie ma co nim zajmowac toc to stary moskalski  agent kolega Michalkiewicza tez moskiewskiego utrzymanka ,ktory ma za zadanie szerzenie dywersji.

Pouczanie przez autora ze uzywanie przez prawicowcow slow ZDRADA  czy HANBA jako nieodpiweidzialne odzywki jest smieszne ,kogo autotr chce bronic tych co jednego dnia bili brawo swojej kolezance ,a drugiego dnia jak jeden  maz poza wyjatkami miedzy inymi Macierewiczem, glosowali, aby Ja podmienic na mlodszy model kukielki ? toc to zdrada i nauczmy sie w koncu nie owijac w rzeczy w bawelne i nazywac je po imieniu bo nas gesi zadepcza ,wlasnie npotrzeba slow emocjonalnych ,aby przebic sie przez marazm myslowy co to poniektorych Polakow , a to co zrobiona z tak Zasluzona Szydlo i potraktowaniem nas elektoratu PISu jak lemingi to HANBA w najwyzszym tego slowa znaczeniu.

Aczy PIS strzelil sobie w kolano czy wyzej robiac tego typu zagrywke to sie dopiero okaze,ale to bedzie po swietach.

A autorowi proponuje nie czytac ONEtu bo to szkodzi i miec lepsze zdanie co do ludzi z emocjami.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1554445

pomijają być może najważniejszy szczegół - nagłe przyspieszenie "rekonstrukcji" po spotkaniach u Ojca Rydzyka  premierów i władz naczelnych PiS (co prawda bez Jarosława Kaczyńskiego który nie musiał być, dyrektywy znał wcześniej z innych źródeł)  z Izraelskimi politykami i J. Danielsem - doradcą D. Trumpa, a prezydent USA ostatnio mocno wspiera Izrael. Do tego można dołożyć pytanie - skąd się wzięły taśmy podsłuchowe by PiS mógł "wygrać" wybory?  I wszystko logicznie się układa kto pociąga za sznurki, pojawia się tylko pytanie - w jakim celu? (może o 65 mld USD?  Np. z "reperacji wojennych od Niemców które Żydzi pomogą uzyskać ale pod warunkiem, ze i oni skorzystają? - M. Morawiecki "o tak sobie" mocno podkreślał o swoim żydowskim rodowodzie? Inną sprawą jest możliwość "powrotów" Pana Kornela Morawieckiego z jego wygnań i ukrywania się przez 7 lat w czasach kiedy SBcja penetrowała wszystko i wszystkich. W pewnych kręgach lat 80-tych i początku lat 90-tych (wg mnie bardzo dobrze poinformowanych) chodziły słuchy, że "wygnany" Pan Kornel w rzeczywistości był "kanałem" kontaktowym ówczesnych władz PRL z Izraelem kiedy nie były jeszcze nawiązane stosunki dyplomatyczne. I to by wyjaśniało możliwości "nielegalnych powrotów" Pana Kornela Morawieckiego oraz możliwości "ukrywania się" przez 7 długich lat.

Vote up!
6
Vote down!
-6

antyleming

#1554446

To racja, zmiany musza być zrozumiałe dla wyborców, inaczej zaczną wątpić w sens Dobrej Zmiany...

Vote up!
9
Vote down!
0

Yagon 12

#1554447

Obchodzić się z pieniędzmi państwa polskiego, po doświadczeniu potężnego złodziejstwa przez duo-ero, tusko-pawlakowskie mendy to nie takie proste, aby je ad hoc odebrać. Brakuje coraz więcej miejsc w zakładach karnych. Nowy premier zrobi swoje, a była premier zajmie się populacją. No i po zawodach.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! 

życzy z daleka

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#1554450

Uwaga Yagon 12 jedynie słuszna, bo państwo i społeczeństwo to to nie boisko, na którym gra się raz tym, raz z tamtym, a te emocje, jak na boisku,  niczego nie wyjaśniają, ani nie załatwiają, są tylko  zaspokojeniem czyjegoś ego.  Emocjami niczego się nie wygrywa, a śledzić trzeba nie jeden kanał, ale wszystko, Onet także,  

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1554453

Dziękuję bardziej niż pani Tarnawska a do tego jeszcze kocham. Dzięki takim, jak ksiądz kapłanom zawsze dla każdego księdza w polskim domu najszacowniejsze miejsce i honory są czynione. Trochę rozumu więcej daje niż nawet najświętsza, nie mówiąc o babelskiej, glosolalia...

Vote up!
6
Vote down!
-1

Onufry Zagłoba

#1554457

„Naród” - w tłUmie, umie się poROZUMieć ?

Tłumowi ( ulicy i zagranicy) - najlepiej wychodzi tratowanie Ludzi (łamanie rąk , goleni, kręgosłupów) i „rycerskie” hańbienie manifestów, które (wulgarnie) reklamują się  "Obrońcami Demokracji”…

Tłum rozbestwionych „elit”- najlepiej POtrafi trafiać jajami … „Dla Jaj” - POtrafi tratować, a nie ratować życie LUDZKIE i gospodarkę kapitału ludzkiego.

Dopiero Poczynaną -> Sprawiedliwość Opinii Publicznych – WYPADA traktować (uważnie) tak jak najsłabsze ogniwa (najmniej dojrzałego – inteligencją społeczną) -  łańcucha ogniw społecznych…

W ramach obrony koniecznej , w  opancerzeniu saperskim - z co najmniej dwudziestoletnim testowaniem i odsłuchiwaniem  Organów Publicznych - należy podchodzić do najbardziej niebezpiecznych ludzi  „ kast zupełnie nadzwyczajnych – odkształconych naciskami – Powyciąganych, słabych ludzi” –> najsłabszych ogniw, łańcuchów „sędziowskich”

Pozdrawiam – J.K.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1554459

Przecież to komedia, jedna wielka komedia!
Interesu Polski nawet pod mikroskopem ciężko się doszukać....ale to dopiero pierwszy etap ogólnego chaosu, jaki zapanował w PiS. Politycy PiS byli tak pochłonięci własnymi karierami i układami towarzyskimi, że na taki „drobiazg”, jak komunikacja z własnym elektoratem nie mieli czasu i głowy.
Z wizerunkowego punktu widzenia można z czystym sumieniem nazwać te działania tragifarsą, wszystkie możliwe błędy i zaniechania zostały popełnione i nikt się niczym nie przejmuje.
Warto sobie też zadać pytanie, kto produkował przecieki do PAP i do TVP Info? Ryszard Petru i Michnik, czy frakcje PiS walczące o życie?
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=21660&amp;Itemid=100

Vote up!
5
Vote down!
-3

Verita

#1554461

Dalekie to od rzeczywistości, taka mam nadzieję.  

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1554472

Witam ks. Prof. Zygmunta Zielińskiego. Arytkuł czytałem dziś w pracy i piąteczka. Generalnie zgadzam się z całością, a od siebie już dodam, iż na na wburzonym morzu krytyki, wylewającej się niamal z każdej strony, potrzebny był młody, odważny i energiczny kapitan. Wszystko póki co wskazuje na to, iż wybór jest przedni! Naturalnie czas pokaże wszystko i to co nam jakoś uciekło i to co przyjść jeszcze musi.

Pani Premier Beata Szydło sprawiedliwie odebrała od polskiego społeczeństwa nagordę miłości i wdzięczności za swoją b. dobrą i oddaną służbę ojczyźnie. W historii wielu narodów, wielu uznanych polityków powielokroć wracało do pełni władzy. Dziękujemy Jej, bo na to sobie b. zasłużyła. Tak trzymać! Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1554478

Co za pieprzenie na temat wywalonej Polskiej katolickiej premier ze dostala luarke na ktora zasluzyla i mozd w uciesze odejsc z tego stanowiska .Szydlo zostala zdradzona tak jak i wyborcy PISu.,a ty jak maly szczeniak sie tym zachwycasz,tym cyrkiem o rekonstrukcji rzadu.Tym tez sie zachwyca zdrajca Adrian i pol Eurepy bo po Tsku maja nastepce ,ktory ma niby  uladzac stosunki Polski w UNI

A Polacy maja w doopie uladzanie stosunkow, gdyz to brzmi tylko jako dalsze zniewalanie Polski.Polska jets krajem wolnym i ma takim pozostac.Wyglda na to ze sie nie udalo podstawic ucznia Balcermana -Petru to wykorzytano warjnt B  czyli Morawieckiego.A tak na marginesie za co Morawiecki dostal pond 30 milionow od zachodnich bankow?

Przeciez nikt n a swiecie za darmo nie daje takich prezentow.

Smieszne jest ze obecny stan poslski wracajacy do stanu normalnego jest interpretowany jako nebywale osiagniecie niemalze jako  cud.Brakuje tylko rozdawania nagrod ludziom ze nie kradna, przychodza na czas do pracy,.nie czytaja gazet w pracy tak jak Roch tylko uczciwie pracuja.

Ekspoze Morawieckiego to typisz wymaluj  zerzniete z czasow Gierkowskich, kiedy to chodzilo o zacisniecie pasa i pomoc w dazeniach PZPR czyli Moskwy.Morawiecki na dzien dzisiejszy to taki sam Duda wystrugany z banana ,bez zadnych atutow poza propagandowych jadacy na chwale ojca  i jego pomocy w robieniu karjery.Ile beda kosztowac Polakow te obecne igrzysk na najwyzszych szczeblach tego sie dowiemy pewnie za jakis czas .

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1554498