Uderzmy się w piersi za "polskie obozy koncentracyjne"?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Dzisiaj, 28 I 2018 przeczytałem na Niezależna,pl następujący tekst:

W sobotę podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia Auschwitz ambasador Izraela Anna Azari, zaapelowała o zmianę w nowelizacji polskiego prawa, zgodnie z którą każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Podkreśliła, że "Izrael traktuje ją jak możliwość kary za świadectwo ocalałych z Zagłady".

Z miejsca otrzymałem przez email zapytania, co to znaczy? Dlaczego Izrael w ogóle zabiera głos w sprawach dotyczących tylko Polski i kwestionuje proste przecież zabezpieczenie się Polski przed kolportowanym w całym świecie kłamstwem, jakim jest nazywanie obozów koncentracyjnych będących dziełem Niemców „polskimi obozami koncentracyjnymi”. Przewidziana kara za to, ze wszech miar ohydne oszczerstwo piętnujące naród i państwowość polską, jest i tak nieproporcjonalnie mała w stosunku do przestępstwa. Nie chodzi jednak o dotkliwe karanie kogokolwiek, ale położenie tamy szkalowaniu Polski.

Co to znaczy, że "Izrael traktuje ją [ustawę – ZZ] jak możliwość kary za świadectwo ocalałych z Zagłady". O jakim świadectwie tu mowa? A może o takim właśnie, w którym pojawią się polskie obozy koncentracyjne? Jeśli tak to rozumieć, a jak inaczej można by, to intencja protestu izraelskiego jest oczywista. I odsłania się też źródło haniebnych pomówień pod adresem Polski, która z rąk Niemców poniosła równe starty co Żydzi, a może nawet większe, licząc dewastację kraju i państwa. Czyż mamy więc protest Izraela rozumieć jako zabezpieczenie tych ocalonych z holocaustu, którzy mówią o polskich obozach koncentracyjnych? To byłoby coś bez precedensu.

Szukając beneficienta tej akcji opluwania Polski w naturalny trafiamy do Niemiec, a, co szczególnie jest bolesne także do Izraela. Bo Niemcy uzyskują absolucję z popełnionych występków, a Izrael „życzliwość” Niemców. Dodać trzeba, wymierną. A co mają robić ci liczni Polacy, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów, a gdzie umieścić tych trudnych do policzenia, którzy za to zapłacili życiem? Zasadzone drzewka i medale tego nie załatwią, bo rozumny człowiek musi zapytać, jak to było, że naród, którego dziełem były obozy koncentracyjne, zdolny był do takich ofiar?

Zastrzeżenia Izraela w poruszanej tu sprawie mają pewne podobieństwa do kwestionowania prawa do publicznego manifestowania swej wiary przez sportowca, skoczka narciarskiego. To też są głosy jakoby szczerych obrońców praw człowieka, demokracji i kilku innych atrap rzekomej wolności człowieka. Izrael domaga się od Polski rezygnacji z prawa do obrony swego dobrego imienia. W imię czego? W imię prawa do wypowiadania się ocalałych z holocaustu? Kto im to prawo zabiera? Czy Polacy, którzy nie chcą wziąć na siebie oskarżenia o zakładanie obozów koncentracyjnych? Podobnie tamci, którzy w imię wyimaginowanych praw człowieka kwestionują znak krzyża w wykonaniu sportowca. Tu nikt nie występuje w imieniu zagrożonych praw człowieka, ale jest sam dla nich zagrożeniem.

Jeśli podejmujemy debatę w takiej sprawie jak wyżej to przedstawiono, jeśli zaczniemy się tłumaczyć z tego, że jesteśmy chrześcijanami, bo kogoś to razi, do zaczynamy, jak mawiali nasi ojcowie, „gonić w piętkę”, a to znaczy, że nie chcemy twardo stanąć na stanowisku, skąd można by spojrzeć na bolesne czasy w perspektywie prawdy. Wolimy ersatze, dające swobodną rękę dla każdej inicjatywy, także dla tej, o której wyżej mowa.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (30 głosów)

Komentarze

Jasne, że geszeft! Warty, o ile pamiętam 65mld$, bo tyle bodajże żądają geszefciarze, których Finkelstein nazywa "Przedsiębiorstwem Holokaust". Nie bez przyczyny syjonistyczna chamka - pełniąca funkcję ambasadorzycy - w tej formie i w tym dniu strzeliła gola "dobrej zmiananie". Zasada jest prosta - na.rać na Polaków i łatwiej będzie znowu ich wydoić.

Ambasadorzyca - won z PL, Natan.uju - wiza administracyjna do PL, innej metody na "palestyńskich syjontków", jak ich ochrzcił Tuwim, nie ma!!!

Vote up!
10
Vote down!
0

xylen

#1556825

zgadzam sie.popieram.

dodalbym tylko jedno no dwa punkty:

wystawic chamom rachunek za odbudowe ,konserwacje itp cirka 250 mld $

i dwa-350 mld $ za obraze godnosci narodowej i szkalowanie Polski 

a na oslode to slono platne wizy do Polski jak to robia amerykance i wycofac wszyztkie wydane paszporty RP w ciagu ostatnich 20 lat narowsci zydowskiej.+powtorna weryfikacja tychze.

a na koniec .I.

:

Vote up!
10
Vote down!
-1

marekpolo

#1556832

masowo wydawał komoruski, ale adrianek tez:-(

Vote up!
5
Vote down!
-2

xylen

#1556854

Tzw. prawa człowieka wymyślili lewacy, którzy je łamią słowem i czynem...zastanawiam się czy źródło "rewelacji" izraelskich i niemieckich nie znajduje się na Czerskiej czy w gabinetach oficerów prowadzących...?

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1556840

Kolejny przypadek, w którym psim obowiązkiem RPO Bodnara, jest natychmiastowe przystąpienie do sprawy w imieniu obecnych na obchodach ofiar niemieckiego obozu. Tej wymierającej grupie specjalnej troski, zaprzeczono prawa do instytucjonalnej obrony przed pomówieniem.

Wszelkiego autoramentu kłamcy i oszuści ZAWSZE bronią się przed zarzutem prokuratorskim proponując rozstrzygnięcie "sporu" przed sądem cywilnym. Zawsze !

Vote up!
11
Vote down!
0

#1556844

I tak właśnie czynią żydzi przez lata

A że srebrniki też jakieś dostali

Więc zamienili sie w zwykłych brutali

Chcą rabować Polskę z kasy i sławy

Żeby sam judasz był dla nich łaskawy

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1556845

Dostali odszkodowania od Niemców, a teraz chcą z Polski zrobić jelenia, który jeszcze raz zapłaci im odszkodowania dla żydostwa.

Bogactwa naturalne Polski też im nie dają spokoju, pamiętacie jak PO-PSL chciało im lasy sprzedać, jak tu na NP walczyliśmy by tak się nie stało.

Chcą doprowadzić by Polska znowu padła na kolana, a oni będą decydować, stąd te zajadłe ataki.

Teraz wiemy, dla czego były POtrzebne weta i usuwanie z rządu patriotów, a wprowadzanie miernot POlitycznych.

Taka pani wiceminister kultury Magdalena Gawin od Gowina, biła brawa po wystąpieniu ambasador Izraela, gdzie ambasadorka Izraela opluwała Polskę i Polaków.

Ta sama wiceminister kultury, M. Gawin jest za usunięciem ONR-u życia publicznego i politycznego Polski

I to jest ta dobra zmiana panie Kaczyński??? Tak dobra zmiana ale dla żydo-komuchów, ale nie dla Polski i Polaków.

Vote up!
12
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556850

co tu w ogóle jest do wyjaśniania Izraelowi? Jakim prawem Izrael miesza się w nasze ustawodawstwo? Niech się zajmą swoim. Polska nie miesza się w prace Knesetu i niech Izrael nie miesza się w prace parlamentu suwerennego państwa jakim jest Polska. A tutaj na posiedzenie Senatu zaprasza się ambasadorkę izraelską, która najwidoczniej omijała niegdyś lekcje historii w szkole i prowadzi się zakrojoną na szeroką skalę akcję wyjaśniania i czapkobicia, co chcemy osiągnąć uchwaloną przez Sejm ustawą.  Tak nie postępuje państwo suwerenne.

Pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
0

Szpilka

#1556851

tak nie postępuje, ale teoretyczne i owszem:-(

Vote up!
5
Vote down!
0

xylen

#1556855

Warto posłuchać co mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski - w tym jest odpowiedź! To wspaniały kapłan i Polak a przy tym wielki znawca tematu żydów na przestrzeni 5000 lat. Ks. prof. Waldemar Chrostowski tłumaczył, że dla żyda fakty nie mają żadnego znaczenia więc zamiast się dziwić to lepiej posłuchać mądrego. Tu podaję cytat i łącze:
"OPOWIADANIE ZAMIAST FAKTÓW
My próbujemy w tej, w tym myśleniu o wojnie odtworzyć to, co się wydarzyło. Próbujemy odtworzyć kto, gdzie, kiedy, ile osób, dlaczego, itd. My myślimy na sposób historyczny - chcemy odtworzyć fakty. Proszę księży, dla Żydów fakty nie mają żadnego znaczenia. Proszę to zapamiętać, mówię to z długiego doświadczenia. Żydów nie interesuje historia jako taka. Nie mają pojęcia historii obiektywnej. Co ich interesuje? Żydów interesuje haggada o przeszłości - opowiadanie o przeszłości. A to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to co się wydarzyło. Ważne jest to, jak się to opowiada.
Zatem - upraszczając nieco - nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe. Zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda. Nie mówi się, co jest dobre (lecz) co jest dobre dla Żydów? Nie mówi się, co się wydarzyło - co się wydarzyło, żeby to było dobre dla Żydów? Otóż to jest mentalność - sposób myślenia ukształtowany przez tysiąclecia. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu zagłady Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają stąd znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów. W związku z tym, dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem.
I typowy przykład tego mogą księża znaleźć w licznych publikacjach "Gazety Wyborczej". Jest to gazeta - mówię to z pełna odpowiedzialnością - w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu - żydowska. Od redagowania, od - powiedzmy sobie - sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. itd. jest, ona doskonale odzwierciedla mentalność żydowską."
https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/

Vote up!
12
Vote down!
0

panMarek

#1556858

Po tych numerach jakie Pan prezydent nam wywinął z wetowaniem ustaw sądowych traktuję jego słowa z ograniczonym zaufanem. Nie mam pewności czy i tym razem nie zawetuje ustawy o IPN.

Vote up!
12
Vote down!
0
#1556864

Tekst spadł z frontu, ale dosadnie ujmuje to, co Pan raczył kulturalnie opisać:

http://niepoprawni.pl/blog/insurekcjapl/yadem-vaszym

Vote up!
6
Vote down!
0

insurekcjapl

#1556873

Wielkie dzięki ks. Prof. Zygmuncie Zieliński (KUL) za ten b. cenny wpis. Naturalnie piąteczka! Ja również piszę dziś w wielu komentarzach w tym duchu: Polacy owórzcie oczy! Brońcie swojej godności! Brońcie prawdy! Ta ustawa przegłosowana przez Sejm RP w piątek 26 stycznia jest b. dobra, b. pożyteczna, b. potrzebna! Nikt nie ma prawa absolutnie niegodziwie oczerniać Polaków! Nikt nie może zezwlać innym na szkalowanie naszej ojczyzny Polski! Nikt nie może pisać: „polskie obozy śmierci”, gdyż takich nigdy nie było, owszem były ale niemieckie, nazistowskie i hitlerowskie obozy śmierci, taka jest prawda!! Żadam od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zdecydowanej reakcji na ataki Żydow i zarazem wzywam Episkopat polski, by bronil naszego narodu przed atakami i szkalowaniem rodzin polskich, przed oczernianiem narodu polskiego. Z Panem Bogiem

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556874

  

"owszem były ale niemieckie, nazistowskie i hitlerowskie obozy śmierci, taka jest prawda!! "

Sławku z całym szacunkiem ... ale

nie nazistowskie

nie hitlerowskie

ale NIEMIECKIE  obozy śmierci !!!!!

German Death Camps  !!!!

Pozdrawaiam

Vote up!
10
Vote down!
0
#1556880

Mam nadzieje, ze tym razem strzelili sobie bramke samobojcza. Wydaje mi sie, ze narod, obojetnie z ktorej strony , uwaza wypowiedzi Pani ambasador i Netanyahu za skandal.  Wydaje sie, ze Polacy w tym wzgledzie sie ze soba jednocza..

Mielismy w naszej historii wielu wspanialych Zydow, ale to co ONI teraz wyprawiaja przechodzi granice rozsadku, przechodzi wszystkie granice i jest skandaliczne.

Vote up!
9
Vote down!
0

Gosia

#1556875

w wieczornym wydaniu dziennika w programie 1  udzielił jasnej odpowiedzi na zarzuty ze strony Izraela dotyczące omawianej w w/w artykule ustawy. Szkoda tylko, że w tak ważnej sprawie zabrał głos tylko na antenie programu 1, którego zagorzali totalni opozycjoniści demonstracyjnie nie oglądają (znam kilku takich osobiście z własnego środowiska i niestety także z mojej dalszej rodziny)

 W tak ważnej sprawie jaką są zarzuty do tej ustawy ze strony przedstawiciela Izraela moim zdaniem Prezydent powinien się wypowiedzieć co najmniej we wszystkich stacjach TV nadających w języku polskim a jeszcze lepiej na forum ONZ i raz na zawsze na cały świat dać wyraźny przekaz, że za kłamstwa i oczernianie Narodu Polskiego o zbrodnie ludobójstwa każdy musi ponieść odpowiedzialność karną zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, które niestety zbyt późno zostaje wprowadzone, bo dotychczas było skutecznie blokowane między innymi przez środowisko z jakiego wywodzi się ambasador Izraela.

 Winien to jest nie tylko obecnym Polakom ale przede wszystkim tym, którzy ginęli w masakrach II Wojny Swiatowej rozpetanej przez hitlerowskie Niemcy.

Vote up!
6
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1556887

W duszy żydowskiej jest większa nienawiść do Polaków niż do Niemców!

"Świat patrzy na tę zbrodnię, straszliwszą niż wszystko, co widziały dzieje – i milczy – pisała wielka polska pisarka Zofia Kossak Szczucka  . Rzeź milionów bezbronnych ludzi dokonywa się wśród powszechnego, złowrogiego milczenia. Milczą kaci, nie chełpią się tym co czynią. Nie zabierają głosu Anglia ani Ameryka, milczy nawet wpływowe międzynarodowe żydostwo, tak dawniej wyczulone na każdą krzywdę swoich. (…). Tego milczenia dłużej tolerować nie można. Jakiekolwiek są jego pobudki - jest ono nikczemne. (…). Uczucia nasze względem żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy uważać ich za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski. Co więcej, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęście. Dlaczego, na jakiej podstawie - to pozostanie tajemnicą duszy żydowskiej, niemniej jest faktem nieustannie potwierdzanym. Świadomość tych uczuć jednak nie zwalnia nas z obowiązku potępienia zbrodni".

http://fakty.interia.pl/polska/news-byly-ambasador-rp-w-izraelu-w-rmf-fm-mleko-sie-rozlalo-mamy-,nId,2515678

PS"

Najwyższy procent szmalcowników - wyjątkowo skutecznych, bezwzględnych i posłusznych niemieckiej władzy - odnotować możemy wśród nich samych. Ten to fakt Żydzi racjonalizują i zamieniają w obwinianie Polaków a ci bardziej świadomi prawdy historycznej jeszcze gumkują go z podręczników dla młodzieży szkolnej, zapewne ze wstydu."

~ Marcin Stanowiec Analityk

Vote up!
11
Vote down!
0

casium

#1556892

Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę
z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
Módlmy się:
Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet
Żydów wiarołomnych nie odrzucisz:
wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy,
którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony.
Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.

Vote up!
9
Vote down!
0

panMarek

#1556901

wiele żydowskich "wspomnień" zostało zmyślonych. nie wspominając o tym, co może zapamiętać osoba będąca dzieckiem, ukrywająca się gdzieś na temat poczynań ludności dookoła, której nawet nie rozróźnia. wielu żydów zresztą nawet nie znalo polskiego i nie wiedziało, w jakim kraju mieszka za to nie mieli oporów z denuncjacją innych.

Vote up!
7
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1556909

Oni mają smykałkę do konfabulacji. I umieją robić hałas. Boją się tylko tych, którzy mają siłę. Dlatego formułują ideologie, idee i prawa, które mają obezwładnić nawet silnych.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1649555

I minęło 5 lat od napisania tych słów, i co? Co się zmieniło na lepsze w tym młynie polsko-żydowskim. Tak, narosła warstwa agresji na polskie sprawy, uwidacznia się coraz bardziej działalność "niewidzialnej ręki" w skali światowej. Wojna na Ukrainie, cóż to jest? Realia działania destrukcyjnego w skali świata? Misja?

 A w ogóle to cud jakiś z tą re-publikacją?

Vote up!
2
Vote down!
0

yenom

#1649556