Chcesz wiedzieć co się dzieje w Polsce? Czytaj Sueddeutsche Zeitung

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Florian Hassel od 2015 korespondent dla Europy Środkowej i Wschodniej z siedzibą w

Warszawie.

Jego korespondencja z 20 marca 2020 w Süddeutsche Zeitung” p. t. Ein Dutzend Schutzmasken. (tuzin masek ochronnych)

Na wpadek że czytelnik może powątpiewać w obiektywizm dziennikarza, ponieważ to, co on wypisuje w swej korespondencji nie daje się przymierzyć nawet do najskrajniejszej denuncjacji, która jak wiadomo, nie musi błyszczeć nieskalaną prawdomównością, bo jest tym właśnie czym jest. A jest po prostu bzdurą wyssaną z palca i podpowiedzianą przez osoby i środowiska nie wahające się nawet w obliczu groźniej epidemii jątrzyć w interesie wiadomych mocodawców, i tak jak pan, nie znoszące Polski i Polaków. A więc, po to, by przyłożyć czytelnikowi łopatą po ciemieniu, pan Hassel pozwolił sobie na tak katastroficzny esej.

Pozwolił sobie też na sam wstępie następująco wyeksplikować swój tytuł. Oto co pisze:

„Das unterfinanzierte Gesundheitssystem des Landes ist für Corona kaum gewappnet. Es fehlen Ärzte, Pflegekräfte, Ausrüstung - und eigentlich auch Krankenhäuser“.

Niedofinansowany system zdrowotny kraju jest dla Corony żadnym przeciwnikiem. Brakuje lekarzy, sił pielęgniarskich, wyposażenia – właściwie także i szpitali.

Zapomniał dodać, że psychiatrycznych jest pod dostatkiem, zatem nie musi się martwic o siebie. Cóż innego można powiedzieć na tak podłe i kłamliwe dictum? W Niemczech większość w to uwierzy, bo przecież „das stand in der Zeitung”(to było w gazecie). Podobnie mówiono, kiedy gazety pisały, że Hitler w Polsce robi Kulturarbeit, akurat w czasie kiedy w Palmirach przegrzewały się lufy LMG 08/15 w czasie „doszkalania” polskich patriotów, w nomenklaturze rasy panów, „podludzi”. .

że „Süddeutsche Zeitung” zawsze gdzie można i nie można o Polsce pisze źle. Podobnie mówi zaprzyjaźniona z Tuskiem pani Merkel. Wszak Polska to jest deutsches Siedlungsgebiet i gdyby głupi Polacy (a jest ich sporo) uznali to dobrodziejstwo nie brakowałoby szpitali, a maseczek byłoby może 2 tuziny lub więcej, a nie tylko jeden.

Pan Hassel z pewnością unika wszystkich informacji płynących ze źródeł miarodajnych, bo jakże inaczej mógłby napluć „Polaczkom” do zupy? Każdy bierze to, czego mu potrzeba. Wiele lat po wojnie we wspomnieniach niektórych żołnierzy Wehrmachtu, uczestników tzw. Polenfeldzug 1939 czytamy o Polsce jako kraju dzikim, gdzie wielu ludzi po raz pierwszy widzi przedmioty codziennego użytku, jakimi oni kulturtregerzy się posługiwali. Dzieci wytrzeszczały oczy na widok landrynek w kolorowych papierkach. Sam czytałem list rodziców do syna, który gotował się do ataku na Polskę w 1939 r., gdzie ostrzegali go oni przed niebezpieczeństwami grożącymi ze strony krwiożerczych i prymitywnych Polaków. I jak synek nie miał strzelać do tak krwiożerczych bestii? Strzelał, w poczuciu obowiązku wobec kultury.

Tak więc innymi słowy, ale zawsze wraca to samo: Niemiec użalający się nad zapydziałą Polską, Polakami-jaskiniowcami. To, że wielu Polaków temu wtóruje, zwłaszcza w Strasburgu, niczego nie zmienia. Bo tak było zawsze, tylko o tej wstydliwej karcie naszej historii chętnie zapominamy.

Na koniec, panie Hassel, nie ważne jakie pan ma poglądy. Dziennikarza obowiązuje informowanie społeczeństwa, pan zaś dezinformuje. Nie usprawiedliwia pana to, że dezinformują także niektóre polskie pisma. Robią tak z takiego samego powodu co pan, po prostu takie mają zamówienie. A przecież taki zarobek, to marna etykieta dla kogoś, kto koniecznie chce być uważany za dziennikarza.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (26 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622434

Przecież nieuczciwe jest przeczytanie tylko tytułu i wypowiadanie się totalnie bez sensu

Vote up!
0
Vote down!
0
#1622459

Dla niej zbyt długi to tytuł.A i z niemieckim nazewnictwem zawsze ma problem

Vote up!
0
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622464

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622506

w zwierciadle...

 

w zwierciadle

Verita się przejrzała

i to zobaczyła

czego by nie chciała

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1622516

Polakom trzeba przypominać, jaki jest ten świat i czym się naprawdę rządzi. 

Ten tekst jest potrzebny.

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1622590

co się nie mieści?

 

tytuł się jej w głowie nie mieści

a co dopiero zawarte treści!

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1622469

  Witam! Tak, to się w głowie nie mieści, jak podłe okazuje się to antypolskie robactwo. Pozdrawiam, bo gniew ogarnia.

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1622585

... do rzetelnego przekazywania światu prawdziwych wydarzeń i faktów z życia społeczeństw. Każde inne przesłanki, którym poddają się żurnaliści sprawiają, że "redachtory" stają się tylko ludźmi do wynajęcia. I takim jest właśnie "redachtor" Florian Hassel, którego śmiało mogę nazwać... szabas-burkiem.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na Wydz. Dziennikarskim kształcą się młodzi ludzie, którym marzy się zostać w przyszłości dziennikarzami. Celowo nie użyłem tu określenia "kariera dziennikarska", bowiem byłoby ono sprzeczne z definicją zawodu dziennikarza. W tejże szkole przyszli dziennikarze wiedzą, że dziennikarz... to sługa prawdy. A sługa przecież nie robi kariery! On ma służyć społeczeństwu poprzez głoszenie prawdy.

13 lutego 2017 roku opublikowałem na Niepoprawni.pl artykuł, któremu nadałem tytuł "Syndrom szabas-burka, czyli... ostatni gasi światło w redakcji GW", z którego treścią można zapoznać się (TUTAJ).

Oto fragment, którym zakończyłem ten artykuł:

"Wszystko co robi szabas-burek, robi na zlecenie..., płatne zlecenie!!!... Szabas-burki mają to do siebie, że służą temu, kto lepiej wyposaży im budę, założy obrożę z krokodylej skóry i przypnie do niej złoty łańcuch, napełni michę...

I pójdę o zakład, że jeśli któregoś dnia taki szabas-burek, których ci u nas dostatek, zostanie bezpańskim kundlem, to jeśli znajdzie się ktoś, kto uprzedzi hycla i zaoferuje mu budę z michą w zamian za zmieszanie z błotem… Adama Michnika, Zygmunta Solorza, Markusa  Tellenbacha i Tomasza Lisa – ich dotychczasowych pracodawców i treserów, to zrobi to... I nie drgnie jemu nawet powieka, bo szabas-burki służą tylko za budę i michę. I w błędzie jest ten, kto będzie szukał u nich honoru. No bo szabas-burki już takie są... bez honoru".

 

Pozdrawiam
Satyr

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1622511

Twoje slowa precyzyjnie opisaly  zjawisko, czy tez sylwetki, modelowego "Scierwa Dziennikarskiego".Przypadek opisany przez Ksiedza Profesora, kojarzy mi sie z dzialalnoscia pewnego hitlerowca z Gdanska. O ile sie nie myle, obaj panowie jeszcze nie gnija w wiezieniu, a jednemu z nich nawet polski sad przyznal racje. Skoro rzad PRL-bis, zamiast aresztowac sprzedajna bladz lamiaca Kodeks Karny i zamknac ja w jednej celi z hitlerowcem, akceptuje takie wyroki sadowe, to nic dziwnego, ze na pochyle drzewo beda skakaly wszystkie niemieckie k***y.

Szkoda tylko, ze zamiast karac rzeczywistych winowajcow, czy przestepcow, w Polsce grozi kara 30 tysiecy zlotych, za oddalenie sie z miejsca kwarantanny w celu dokonania zakupow w bezpieczny sposob. Ta cala armia kontrolerow pilnujacycn zamknietych, powinna im dostarczac jedzenie, zamiast czyhac na ich pieniadze, ktorych nie maja. 

Karanie Polakow nizszej kategorii weszlo w krew kazdej dotychczasowej wladzy i rozwija sie znakomicie, przy aplauzie publicznosci.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622613

nie ma gorszej nienawiści niż nienawiść bez powodu. 

Niemcy to nikczemny naród.

Nie ma kraju, które byłoby większą zakałą świata, wylęgarnią chorych ideologii zbrodni:

- protestantyzmu (gdy KK przestał być narzędziem do zdobywania przez nich władzy)

- Heglizmu - idealistycznego prymatu idei nad rozumem - jaką ten człowiek miał twarz - czemu Niemcy często mają, nawet na obrazach, takie zawzięte sadystyczne miny? Zdaniem Władysława Tatarkiewicza filozofia Hegla nie liczyła się z faktami i osiągnięciami nauki; gdy zarzucono mu, że jedna z jego koncepcji astronomicznych nie zgadza się z przyrodą, miał odpowiedzieć: „Tym gorzej dla przyrody”

- narodowego socjalizmu - okultystyczny prymat narodu niemieckiego nad światem, uzasadniający jego prymat nad światem, rodził się już w XIX w. w gabinetach ówczesnych niemieckich guślarzy

- Wojny światowe - niby sprowokowane przez Brytyjczyków, ale kto Niemcom kazał mordować innych? 

 

Ten naród jest szkodnikiem - w wyniku jego wojen zginęło więcej ludzi na świecie, niż ten kraj obecnie liczy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1622586

Biada Berlinowi.......

Los Berlina będzie jak los Niniwy, bo gdy padnie w gruzy, nie odbuduje się już więcej.

Puszcza będzie szumiała nad gruzami Berlina - miasta zbrodni i pychy.......

Te powyższe słowa TO 

wizja niemieckiej mistyczki Teresy Neumann

:

https://www.fronda.pl/a/niesamowita-wizja-dla-polski-mistyczki-teresy-neumann-w-jezyku-polskim-beda-gloszone-najmadrzejsze-prawa,61120.html  

A my, 

pozostając w tym temacie sprawiedliwości dziejowej wymierzanej Germanii, 

wspomnijmy "Krzyżaków". 

Film powstały na podstawie Wspaniałej Prozy Naszego Wielkiego Noblisty - Henryka Sienkiewicza.

Oderwijmy się dla relaxu, w ten marcowy wieczór niedzielny, od tego gigantycznego stresu, od tych  świrusowych tematów, którymi nas bezustannie raczą świrusowe media

:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=gDp7xa8CShU&feature=emb_logo 

Chwała Wielkiej Polsce!

BÓG HONOR OJCZYZNA!

Vote up!
0
Vote down!
0
#1622750

wśród Niemców, a jednak twierdzę: istnieje taki stan umysłu jak szkopstwo.

Honic

Vote up!
0
Vote down!
0
#1622604

nie wiem jak TO napisać żeby zaszwargotało

Pozdrawiam Autora, 

Który Wie................

 

P.S.

a drugie ścierwo germańskie, to ten poj........y hitlerowiec z Gdańska, który strzelał do Polaków, i opluwał, obrażał nas i Naszą Polskę w tej swojej firmie. I wygrał s......syn w "polskim" sądzie, gdzie trzy "polskie" sędziny uznały, że winna jest Wspaniała Natalia, a nie germański hitlerowiec. Powinien natychmiast wykopany być z Naszej Polski.

na zbity pysk!!!

a "sędziny" z tej przestępczej kasty, winne być rozebrane z sędziowskich tóg, i pod pręgierzem wychłostane!!!

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1622625

Jeżeli mogę, zwracam się do intelektualistów o prośbą o inteligenckie poczucie odpowiedzialności i podobną reakcję na jawne kłamstwa lub oszczercze stawianie nas w złym świetle. Czasy się zmieniają i to one stawiają wymagania każdemu z nas. Trzeba było koronawirusa, aby ten fakt mógł zaczął się przebijać do powszechnej świadomości.  

Vote up!
0
Vote down!
0

Ryszard Surmacz

#1622682

A jednak się nie przebija, na to tałatajstwo głosuje 1/3 wyborców...

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#1623001

Uprzejmie prosze o wyjasnienie - na kogo glosuje 1/3 wyborcow?

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623007

Najgorsze jest to ze - "przecież „das stand in der Zeitung”(to było w gazecie)" w Polsce jest tak samo odbierane jak w IV Rzeszy. Media w 80% w rękach obcych, zagranicznych ośrodków. Nie do pomyślenia w Niemczech! A lud przeczytał, oglądnął np: TVN i wie swoje. Prawo prasowe musi być zmienione.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1622764